*

Αποστολέας Θέμα: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες  (Αναγνώστηκε 114870 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος danah09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #504 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 01:41:20 μμ »

Παιδιά, μήπως έμαθε κανείς πόσους ωρομίσθιους πήραν πέρσυ στις Κυκλάδες;; Για τα Δωδεκάνησα έμαθα κι εγώ 20, όπως αναφέρθηκε. Κυκλάδες δεν ήξεραν να μοθ πούνε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:11:15 »

Αποσυνδεδεμένος canceraki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αγαπώ τη ζωή!!μη μου τη χαλάτε!!
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #505 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 02:32:17 μμ »
καλησπέρα συνάδερφοι - συμπάσχοντες!!! :) :D
Κάθομαι και σκέφτομαι έντονα τις τελευταίες μέρες την παρωδία των εκλογών που έρχεται, το φοβερό δίλημμα "σε ποιο εθνικό μαμόθρεφτο να ρίξω -αν ρίξω- την πολύτιμη ψήφο μου, τις ατέρμονες υποσχεσιολογίες και φανφάρες του ΥΠΕΠΘ που παρατείνουν την αγωνία μας, το λούκι 2 ΑΣΕΠ (επιτυχείς συμμετοχές!!)που μου' χει πειράξει τα νεύρα, τη γρίπη που αποπροσανατολίζει από τα χρόνια ελληνικά μικρόβια και ειλικρινά ζηλεύω - με την καλή πάντα έννοια - συναδέλφους που βρίσκονται σε άλλη χώρα ή ήπειρο!!!  :'(
πως τα καταφέρνουν όλοι τους να μας ξυπνάνε εφηβικές τάσεις φυγής και πάντα με τον ίδιο τρόπο της αηδίας και της απόγνωσης!!δε γίνεται.....κάποιο "σύγχρονο νέκταρ" πίνουν κ έχουν βαλθεί να μας τρελλάνουν!!!
Ε, όχι!!Δε θα περάσει σε κάνενα γουρου.. το θέλω του.Αλίμονο αν χαθεί η αισιοδοξία και η ελπίδα σε μας που είμαστε νέοι!! Μη μιζεριάσουμε. Αφού γεννηθήκαμε εδώ, ας παλέψουμε πρώτα.
Κι αν η φωνή χτυπήσει στον τοίχο, τότε...τι να πω...αλλάζουμε χώρα  :P

Αποσυνδεδεμένος laf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #506 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 10:32:32 πμ »
Ioanna89, επειδή είμαι στα όρια της νευρικής κρίσης, μήπως μπορείς να εικάσεις και φέτος (όπως έκανες το 2007) που θα κυμανθεί η ωρομισθία; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος laf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #507 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 10:33:50 πμ »
...αναφέρομαι στην Αττική.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:11:15 »

Αποσυνδεδεμένος e_vi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #508 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 05:08:20 μμ »

Παιδιά, μήπως έμαθε κανείς πόσους ωρομίσθιους πήραν πέρσυ στις Κυκλάδες;; Για τα Δωδεκάνησα έμαθα κι εγώ 20, όπως αναφέρθηκε. Κυκλάδες δεν ήξεραν να μοθ πούνε...

Πήρα την Παρασκευή 11/9 στη β΄βάθμια Κυκλάδων και ένας πολύ ευγενικός κύριος μου είπε ότι πέρσυ πήραν 6 ωρομίσθιους... Δεν μου ακούστηκε όμως το ίδιο σίγουρος με την υπάλληλο στη β΄βάθμια Δ/σου. Θα ξαναπάρω από αύριο πάλι για επιβεβαίωση!

Αποσυνδεδεμένος danah09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #509 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 06:28:20 μμ »

Καλά εμένα μια γυναίκα υπάλληλος στη ΔΔ Κυκλάδων μου είχε πει 12!! Μου είχαν φανεί λίγοι και δεν είχα καταλάβει αν τους πήραν μόνο στην α φάση ή όλη τη χρονιά, γι'αυτό ρωτάω.. Υπευθυνότητα... Πρέπει να ξαναρωτήσουμε λοιπόν!

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #510 στις: Σεπτέμβριος 14, 2009, 12:32:07 πμ »
Ααα,καλά παιδιά μη δίνετε σημασία στον βλάκα που είναι υπεύθυνος για τους ωρομίσθιους στη Β'θμια Δωδεκανήσου....ο ηλίθιος εμένα όταν τον ρώτησα μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα αν με 13,5 μόρια έχουν πάρει στη Δ'Δωδεκανήσου (τόσα έχω και θα δούλευα,αλλά τώρα με τους ΟΑΕΔΙΤΕΣ τον μπούλο) μου είπε "Α όχι! Με πάνω από 13,5 παίρνουμε στη Δ' Δωδεκανήσου!!! Πού;;; Στη Δ'ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ! Σιγά μην είστε  και η Α αθηνών ρε φίλε μου ήρθε να του πω!! Και μάλιστα ήταν τόσο σίγουρος που μου είπε ότι το ίδιο ισχύει και στις Κυκλάδες!! Μετά πήρα στη Β'θμια Κυκλάδων και ευτυχώς η κυρία ήταν πολύ εξυπηρετική και μου είπε το όνομα της τελευταίας που κλήθηκε στις Κυκλάδες και αυτή είχε 9,9 μόρια και θέση στον πίνακα 74!! Στα Δωδεκάνησα απ'ό,τι έμαθα μετά στο fORUM ο τελευταίος είχε 9,8 μόρια,δηλαδή αυτός/ή που ήταν στη θέση 76 νομίζω! Αρα παιδιά αν βγάλουμε τους 20 πρώτους του περσινού πίνακα που ήταν αναπληρωτές κάλεσαν 56 ωρομίσθιους,χωρίς να σημαίνει ότι δούλεψαν και οι 56 γιατί στάνταρ κάποιοι αρνήθηκαν....δεν μετακομίζεις εύκολα σε άλλο νησί για ωρομισθία γιατί είναι νησί...δεν μπορείς να παίρνεις το αμάξι σου και να πηγαινοέρχεσαι! Δηλαδή και αλήθεια να είναι οτι δούλεψαν 20-30΄άτομα ωρομίσθιοι,δεν σημαίνει πως θα σταματήσουν (μετά τους αναπληρωτές) στους επόμενους 30...στάνταρ θα πάνε παρακάτω!! Αυτά κατάλαβα εγώ! Αλλά φέτος με λιγότερα από 14,5 με 15 μόρια ας μην περιμένει κανείς να δουλέψει ούτε στο Ν.Αιγαίο!! Η εισβολή των ΟΑΕΔΙΤΩΝ άλλαξε άρδην το σκηνικό!!!!  :( :( ??? ??? :-X :-X
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος kstak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #511 στις: Σεπτέμβριος 14, 2009, 10:04:08 πμ »
 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2022, 02:00:43 μμ από kstak »
.....

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #512 στις: Σεπτέμβριος 14, 2009, 10:11:51 πμ »
Τετοια γινονται κ περιμενουμε μετα εμεις να παρουν περισσοτερους φιλολογους.Η δικια μας η ΠΕΕΑ, ΟΛΜΕ πως στο καλο λεγονται. τιποτα δεν κανουν.Δειτε την ενωση φιλολογων γεμανικης φιλολογιας πως μαχεται.Πρεπει να κανουμε κατι για αυτο.

Αποσυνδεδεμένος e_vi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #513 στις: Σεπτέμβριος 14, 2009, 11:18:06 πμ »

Καλά εμένα μια γυναίκα υπάλληλος στη ΔΔ Κυκλάδων μου είχε πει 12!! Μου είχαν φανεί λίγοι και δεν είχα καταλάβει αν τους πήραν μόνο στην α φάση ή όλη τη χρονιά, γι'αυτό ρωτάω.. Υπευθυνότητα... Πρέπει να ξαναρωτήσουμε λοιπόν!

Τώρα πήρα στο 22819 88019 και της είπα ότι έμαθα ότι πήραν 12 ωρομίσθιους πέρσυ και όχι 6 και αφού μου την είπε "γιατί ξαναπαίρνω αφού ήξερα ήδη", μου είπε βιαστικά "6, εντάξει?" και μου το έκλεισε!!!!

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #514 στις: Σεπτέμβριος 14, 2009, 12:16:43 μμ »
καλημερα.ευχομαι το καλυτερο.το εχω ξαναπει:αν περιμενουμε απο την ολμε και την ΠΕΦ(στον κοσμο της) να ενεργησουν για λογαριασμο μας, σωθηκαμε.αυτο το υπομνημα που στειλαμε εδειξε τουλαχιστον το ενδιαφερον μας και τη δραστηριοποιηση μας.ο κλαδος μας εξαρταται απο εμας,ευχαριστω.
α!το οργανο μας ειναι η ΠΕΦ
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #515 στις: Σεπτέμβριος 14, 2009, 12:22:17 μμ »
Παιδιά σας το είπα....δεν θα βγάλετε άκρη ρωτώντας πόσους πήραν γιατί ειδικά στα νησιά απ'τον 10ο του πίνακα που μπορεί να παρουσιάστηκε ως τον 35ο οι ενδιάμεσοι μπορεί να αρνήθηκαν!! Αυτό παίζει με τα νησιά!! Το έγραψα και χθές βράδυ! Στο Ν.Αιγαίο π.χ ο τελευταίος που κλήθηκε πέρσι ξέρω ότι ήταν στη θέση 76 αλλά μπορεί να δούλευαν συνολικά π.χ μόνο 25 ωρομίσθιοι!!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος cycle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #516 στις: Σεπτέμβριος 14, 2009, 12:50:15 μμ »
Καλημερα συναδελφοι. δεν ξερω αν εχετε καποια ενημερωση για το θεμα της υποβολης αιτησεων για την ΠΔΣ και απο αποφοιτους του ΕΑΠ( Ανοιχτο Πανεπιστημιο) .. μια γνωστη μου αποφοιτος του τμηματος της Ελληνικης Φιλολογιας μου ειπε οτι η αιτηση μιας γνωστης της, αποφοιτης του ιδιου τμηματος εγινε δεκτη απο την β/θμια του νομου της. αν συμβαινει και κατι τετοιο τοτε εχουν ανοοιξει οι πορτες απο παντου και αντε να βρουμε ακρη.

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #517 στις: Σεπτέμβριος 14, 2009, 12:54:59 μμ »


Καλημερα συναδελφοι. δεν ξερω αν εχετε καποια ενημερωση για το θεμα της υποβολης αιτησεων για την ΠΔΣ και απο αποφοιτους του ΕΑΠ( Ανοιχτο Πανεπιστημιο) .. μια γνωστη μου αποφοιτος του τμηματος της Ελληνικης Φιλολογιας μου ειπε οτι η αιτηση μιας γνωστης της, αποφοιτης του ιδιου τμηματος εγινε δεκτη απο την β/θμια του νομου της. αν συμβαινει και κατι τετοιο τοτε εχουν ανοοιξει οι πορτες απο παντου και αντε να βρουμε ακρη.
εχω υποψη μου για ενα τμημα που διεκδικουσε τα επαγγελματικα μας δικαιωματα.ευχαριστουμε για την πληροφορια.τετοια φαινομενα πρεπει να διερευνωνται!
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162187
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 654
Σύνολο: 670

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.