*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός Δαίδαλος, ένα πρόβλημα  (Αναγνώστηκε 1588 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μιχάλης Αλεξάκης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Μιχάλης Αλεξάκης, ΠΕ1204
Διαγωνισμός Δαίδαλος, ένα πρόβλημα
« στις: Μάρτιος 29, 2006, 05:04:34 μμ »
Ο Δαίδαλος ξεκίνησε με την υπόδειξη του ΕΙΝ να συμβουλευτούμε τον προηγούμενο Οδηγό Εφαρμογής. Διαβάζοντάς τον συμπέρανα πως οι 10 μαθητές μου, που συμμετέχουν με έργο, δικαιούνται να συμμετάσχουν στην περιφερειακή έκθεση.
Ο Νέος Οδηγός Εφαρμογής κοινοποιήθηκε (στο Ίντερνετ) στις 8 Μαρτίου 2006, δηλαδή λίγες μέρες πριν τη λήξη των έργων. Εκεί 'επιτρέπεται' μόνο σε 2 μαθητές να πάνε στην έκθεση.
Ή εγώ λοιπόν είπα ψέματα στα παιδιά, ή κάποιοι δεν ντρέπονται και εξοικονομούν χώρο για τους γνωστούς 'επισήμους'.
Προτίθεμαι να αποχωρίσω από το διαγωνισμό και θα ήθελα να γνώριζα αν υπάρχουν άλλοι συνάδελφοι που αντιμετωπίζουν την ίδια κατάσταση

Μιχάλης Αλεξάκης, 1ο ΤΕΕ Καλύμνου, michalisalexakis@hotmail.com

Υ.Γ. Σας παρακαλώ να επισκεφθείτε τη γνωστή επίσημη ιστοσελίδα του ΕΙΝ, (http://www.my.ein.gr/daidalos/index.htm) και να μπείτε στη βάση δεδομένων.
Επιλέξτε Σύνδεση με τη Βάση Δεδομένων και μετά 2005-2006 Νέος Δαίδαλος. Εκεί κάνετε ΣΥΝΔΕΣΗ. Στις ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ θα δείτε το έργο (τίτλος, κλπ) Επιλέξτε το μεγεθυντικό φακό (δεξιά) και κατόπιν το "Επεξεργασία Ομάδας Μαθητών".

Διαβάστε τα κόκκινα γράμματα: (Σε περίπτωση που ο αριθμός των μαθητών που συμμετέχουν στο έργο ξεπερνά τους 10 τονίζεται ότι δεν είναι δυνατόν να μετακινηθούν όλοι στις περιφερειακές και πανελλήνια εκθέσεις και εκδηλώσεις βράβευσης των έργων ή στο εκπαιδευτικό ταξίδι στην Ευρώπη)

Συνάδελφοι, δεν υπάρχει κανείς –εκτός από εμένα- που να του απαγορεύουν να πάρει μέχρι 10 μαθητές στην έκθεση; Και αν ναι, θα το αποδεχθεί; Εγώ όχι.
Μιχάλης Αλεξάκης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 514

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.