*

Αποστολέας Θέμα: Δικαιολογητικά για πρόσληψη σε εκπαιδευτήριο  (Αναγνώστηκε 4199 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Angel1ca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πρόσφατα προσλήφθηκα σε ιδιωτικό εκπαιδευτήριο και άρχισα να μαζεύω τα δικαιολογητικά που μου ζητήθηκαν. Τις προάλλες τους προσκόμισα την εγγραφή μου στην επετηρίδα των ιδιωτικών εκπαιδευτικών, αλλά μου ζητήθηκε να προσκομίσω και τη χορήγηση άδειας διδασκαλίας σε ιδιωτικό σχολείο. Αδυνατώ να βρω την οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με τα δικαιολογητικά  που πρέπει να μαζέψω... Παρεμπιπτόντως διαθέτω άδεια διδασκαλίας σε φροντιστήρια... Υπάρχει κάποια συνάφεια μεταξύ των δύο αδειών; Παρακαλώ πολύ όποιος μπορεί ας μου δώσει τα φώτα του.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2009, 08:47:48 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά για πρόσληψη σε εκπαιδευτήριο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:33:14 »

Αποσυνδεδεμένος titi6984

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για πρόσληψη σε εκπαιδευτήριο
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 06, 2009, 06:44:05 μμ »
Θα ήθελα όποιος/α γνωρίζει να μου πει όταν μας προσλαμβάνουν σε ιδιωτικό εκπαιδευτήριο τι δικαιολογητικά πρέπει να προσκομίσουμε ώστε να μας δηλώσουν και στο γραφείο α'βάθμιας; τι εξετάσεις πρέπει να κάνουμε, τι καταθέτουμε και που, αν πρέπει να πάω να γραφτώ στην επετηρίδα ιδιωτικών  κλπ γτ θέλω να τα κάνω από τώρα να μην τρέχω τελευταία στιγμή και όταν τους ρώτησα μου είπαν κάποια για να ξεκινήσω αλλά δεν τα θυμόντουσαν όλα εκείνη τη στιγμή και φυσικά θέλω να ξέρω ώστε να μπορώ και αν κρίνω κατά πόσο είναι και εκείνοι συνεπείς. ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος RN18

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για πρόσληψη σε εκπαιδευτήριο
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 07, 2009, 12:37:53 πμ »
Καλησπέρα. Αυτή είναι η σελίδα του Υποργείου Παιδείας όπου αναφέρει αναλυτικά τι πρέπει να κάνεις: http://www.ypepth.gr/ Μόλις μπεις ακολούθησε τα εξής βήματα : Το Eκπαιδευτικό Σύστημα / Ιδιωτική Εκπαίδευση  / Ιδιωτικά Σχολεία /Αίτηση - Δικαιολογητικά εγγραφής στην επετηρίδα Ιδ. εκπ/σης. Αν χρειαστείς κάτι πες μου.

Αποσυνδεδεμένος titi6984

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για πρόσληψη σε εκπαιδευτήριο
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 07, 2009, 06:26:02 μμ »
οκ αυτό με την επετηρίδα  το είδα κι εγώ (αν και μου είπαν από το σχολείο πως θα με γράψουν εκείνοι και τους είπα να το κάνω εγώ μόνη μου), ξέρεις γενικά ποια είναι όλα τα νόμιμα που πρέπει να ακολουθήσει ο εργοδότης; ξέρω για την υγειονομική επιτροπή, είμαι ήδη σε φάση εξετάσεων, ξέρω για την επετηρίδα, το βιβλιάριο υγείας, μου είπαν κι από το σχολείο κάποια πράγματα, αλλά σήμερα με κάλεσαν να υπογράψω ένα συμφωνητικό ότι θα συνεργαστούμε, γιατί αυτό; επιπλέον μου έχουν πει ότι είναι υποχρεωμένοι να μου κάνουν 2 χρόνια σύμβαση και να πληρώνομαι και ιούλιο-αύγουστο κάτι που δεν ήταν ξεκάθαρο στην απάντηση τους, θα πάρω αύριο στον σύλλογο ιδιωτικών εκπαιδευτικών να το ψάξω λίγο, αλλά όσο περισσότερο μπορέσω να ενημερωθώ από εδώ καλό θα είναι! εν ολίγοις τι πρέπει να κάνω εγώ και τι εκείνοι; σε ευχαριστώ πολύ γιατί δεν ενδιαφέρθηκαν και πολλοί να με βοηθήσουν προς το παρόν (αν και οι περισσότεροι ε΄χουν βρεθεί σίγουρα σε ανάλογη θέση)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά για πρόσληψη σε εκπαιδευτήριο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:33:14 »

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για πρόσληψη σε εκπαιδευτήριο
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 09, 2009, 12:11:10 μμ »
Η πρώτη σύμβαση που θα σου κάνουν ισχύει για δυο χρόνια (1/9/09-31/8/11) και φυσικά θα πληρώνεσαι και το καλοκαίρι. Στη λήξη της διετίας, αν σου ανανεώσουν τη σύμβαση, έχει ισχύ για άλλα 4 χρόνια. Συνολικά στα 6 έτη η σύμβαση γίνεται αορίστου διάρκειας. Καλό είναι να έχεις επαφή με την ΟΙΕΛΕ και να γραφτείς ως μέλος. Από εκεί θα ενημερώνεσαι έγκυρα. Όσο για την εγγραφή στην επετηρίδα, μπορούν όντως από το σχολείο να αναλάβουν τη διαδικασία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 498
Σύνολο: 499

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.