*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009  (Αναγνώστηκε 93202 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος draminos.

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #126 στις: Μάιος 29, 2009, 03:47:47 μμ »
Συνάδελφοι είδε κανεις καμια διαφορά σε σχεση με την προηγουμενη εγκύκλιο εκτος των διαταξεων που αφορουν τους ΟΑΕΔιτες?

Αν βρηκε καποιος κατι ας ενημερωσει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:18:31 »

Αποσυνδεδεμένος marina21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ν'αγαπάς την ευθύνη
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #127 στις: Μάιος 29, 2009, 04:43:48 μμ »
Συνάδελφοι πείτε μου σας παρακαλώ...Θα συνταχθεί προσωρινός πίνακας αναπληρωτών και μόλις βγουν τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ θα αλλάξει?
Θέλω να πω...Εφ'όσον θα πάρουν 707 άτομα από τον πίνακα και είμαι στο 655 έχω πιθανότητα να με πάρουν? Αλλά αν βγουν τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ θα μπουν και άλλοι μπροστά μου  που θα είναι επιτυχόντες ? Επομένως, αποκλείεται να διοριστώ φέτος? (ΠΕ 70)
Ο ιδανικός δάσκαλος είναι εκείνος που γίνεται γέφυρα για να περάσει αντίπερα ο μαθητής του και όταν , πια του διευκολύνει το πέρασμα , αφήνεται χαρούμενα να γκρεμιστεί , ενθαρρύνοντας το μαθητή του να φτιάξει τις δικές του γέφυρες

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #128 στις: Μάιος 29, 2009, 04:52:36 μμ »
Μπορεί τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ να έχουν βγει πριν από την έκδοση του προσωρινού πίνακα αναπληρωτών οπότε θα συμπεριλαμβάνει και τα μόρια ΑΣΕΠ.
Στην περίπτωση που τα αποτελέσματα δε θα έχουν βγει  θα γίνει αυτό που λες, αλλά μη βιαζεσαι να πεις ότι δε θα  θα διοριστείς , ας έχουμε ψυχραιμία ! Εξάλλου δασκάλους παίρνουν πολλούς . ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 29, 2009, 05:00:06 μμ από syrrahm »

Αποσυνδεδεμένος Μέλια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #129 στις: Μάιος 29, 2009, 05:07:30 μμ »
Να κάνω μια ερώτηση,αν και δεν ξέρω κατά πόσο είναι σχετική με το θέμα...Υπάρχει πάνω-κάτω ένας συγκεκριμένος (χοντρικά πάντα) αριθμός φιλολόγων που καλείται κάθε χρόνο ? Ξέρεις κανείς ? Και αν π.χ κάποιος έχει στον πίνακα αναπληρωτων σειρά 700 κ καλούν 800 άτομα έχει πιθανότητες? Οι τρίτεκνοι είναι σε άλλο πίνακα? Έτσι ? Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά έχω μπερδευτεί...
Μ' αρέσει να μη λέω πολλά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:18:31 »

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #130 στις: Μάιος 29, 2009, 05:16:14 μμ »
Να κάνω μια ερώτηση,αν και δεν ξέρω κατά πόσο είναι σχετική με το θέμα...Υπάρχει πάνω-κάτω ένας συγκεκριμένος (χοντρικά πάντα) αριθμός φιλολόγων που καλείται κάθε χρόνο ? Ξέρεις κανείς ? Και αν π.χ κάποιος έχει στον πίνακα αναπληρωτων σειρά 700 κ καλούν 800 άτομα έχει πιθανότητες? Οι τρίτεκνοι είναι σε άλλο πίνακα? Έτσι ? Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά έχω μπερδευτεί...
Τις 4 τελευταίες χρονιές στους φιλολόγους καλούν ανά έτος περίπου από  900 έως 1200 αναπληρωτές.Οι τρίτεκνοι είναι στον ίδιο πίνακα και το 1/5 των προσλήψεων σε αναπληρωτές πρέπει να είναι 3τεκνοι, δηλ. αν σε μία σχ. χρονιά καλέσουν 1000 αναπληρωτές οι 200 θα είναι τρίτεκνοι και οι 800 μη τρίτεκνοι.

Αποσυνδεδεμένος Μέλια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #131 στις: Μάιος 29, 2009, 05:21:16 μμ »
Να κάνω μια ερώτηση,αν και δεν ξέρω κατά πόσο είναι σχετική με το θέμα...Υπάρχει πάνω-κάτω ένας συγκεκριμένος (χοντρικά πάντα) αριθμός φιλολόγων που καλείται κάθε χρόνο ? Ξέρεις κανείς ? Και αν π.χ κάποιος έχει στον πίνακα αναπληρωτων σειρά 700 κ καλούν 800 άτομα έχει πιθανότητες? Οι τρίτεκνοι είναι σε άλλο πίνακα? Έτσι ? Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά έχω μπερδευτεί...
Τις 4 τελευταίες χρονιές στους φιλολόγους καλούν ανά έτος περίπου από  900 έως 1200 αναπληρωτές.Οι τρίτεκνοι είναι στον ίδιο πίνακα και το 1/5 των προσλήψεων σε αναπληρωτές πρέπει να είναι 3τεκνοι, δηλ. αν σε μία σχ. χρονιά καλέσουν 1000 αναπληρωτές οι 200 θα είναι τρίτεκνοι και οι 800 μη τρίτεκνοι.

Σ" ευχαριστώ πάρα πολύ...Διαφωτιστικότατος
Μ' αρέσει να μη λέω πολλά...

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #132 στις: Μάιος 29, 2009, 05:27:11 μμ »
Εφ'όσον θα πάρουν 707 άτομα από τον πίνακα και είμαι στο 655 έχω πιθανότητα να με πάρουν? Αλλά αν βγουν τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ θα μπουν και άλλοι μπροστά μου  που θα είναι επιτυχόντες ?

Το 60% διορίζεται μέσω ΑΣΕΠ και το 40% μέσω πίνακα. Αυτοί που διορίζονται μέσω ΑΣΕΠ είναι άλλοι από αυτούς που θα διοριστούν μέσω πίνακα. Αν 707 άτομα διοριστούν μόνιμοι μέσω πίνακα (40%), ο αριθμός αυτός δεν μειώνεται από τους ΑΣΕΠίτες (60%). Εκτός αν αναφέρεσαι σε αναπλήρωση.

Αποσυνδεδεμένος virgi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #133 στις: Μάιος 29, 2009, 05:40:18 μμ »
Παιδια εχω μια απορια. Στην αιτηση δηλωση εχει στην πρωτη σελιδα προτιμησεις αναπληρωτων και στη δευτερη ωρομισθιων. Τις συμπληρωνουμε υποχρεωτικα και τις δυο? Αν πχ καποιος δε ενδιαφερεται για ωρομισθιος μπορει να μη συπληρωσει?

Αποσυνδεδεμένος Iaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • docendo discimus
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #134 στις: Μάιος 29, 2009, 05:42:47 μμ »
Ναι. Αν δεν σε ενδιαφέρει η ωρομισθία πολύ απλά δεν συμπληρώνεις τίποτα στον πίνακα αυτόν.
dum vita est, spes est ... ;)

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #135 στις: Μάιος 30, 2009, 10:13:34 μμ »
Tη προϋπηρεσία μας από τα ολοήμερα πώς θα την συμπεριλάβουμε?
οι δηλώσεις γίνονται μέχρι 12, και οι συμβάσεις λήγουν 15 Ιουνίου. ???
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #136 στις: Μάιος 30, 2009, 10:20:18 μμ »
Tη προϋπηρεσία μας από τα ολοήμερα πώς θα την συμπεριλάβουμε?
οι δηλώσεις γίνονται μέχρι 12, και οι συμβάσεις λήγουν 15 Ιουνίου. ???

8. Η διδακτική προϋπηρεσία του τρέχοντος σχολ. έτους 2008-2009 θα καταχωριστεί αυτόματα από την Υπηρεσία μετά τη λήξη του διδακτικού έτους και για το σύνολο της προϋπηρεσίας θα εκδοθεί μηχανογραφημένη βεβαίωση προϋπηρεσίας, την οποία οι υποψήφιοι θα παραλάβουν, με ευθύνη των Διευθύνσεων, μετά τη λήξη του διδακτικού έτους και την κύρωση των πινάκων από οποιαδήποτε Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας ή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, αντίστοιχα.

Όλα υπάρχουν στην εγκύκλιο...
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος vag_fys

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #137 στις: Μάιος 30, 2009, 10:43:34 μμ »
Πολύ σωστά ενημερωμένη πάλι η bikini.
Μπράβο!!!!!!
Το μερτικό μου απ'τη χαρά
μου το'χουν πάρει άλλοι
γιατί είχα χέρια καθαρά
και μια καρδιά μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #138 στις: Μάιος 30, 2009, 11:43:45 μμ »
για την ΠΔΣ η εγκύκλιος δεν αναφέρει τίποτα..............πάλι τα ίδια???? τίποτα δεν άλλαξε τελικά ????????

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #139 στις: Μάιος 31, 2009, 01:09:31 πμ »
Tη προϋπηρεσία μας από τα ολοήμερα πώς θα την συμπεριλάβουμε?
οι δηλώσεις γίνονται μέχρι 12, και οι συμβάσεις λήγουν 15 Ιουνίου. ???

8. Η διδακτική προϋπηρεσία του τρέχοντος σχολ. έτους 2008-2009 θα καταχωριστεί αυτόματα από την Υπηρεσία μετά τη λήξη του διδακτικού έτους και για το σύνολο της προϋπηρεσίας θα εκδοθεί μηχανογραφημένη βεβαίωση προϋπηρεσίας, την οποία οι υποψήφιοι θα παραλάβουν, με ευθύνη των Διευθύνσεων, μετά τη λήξη του διδακτικού έτους και την κύρωση των πινάκων από οποιαδήποτε Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας ή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, αντίστοιχα.

Όλα υπάρχουν στην εγκύκλιο...

Ευχαριστώ πολύ. Αρχίζω να ανησυχώ, ωστόσο, για το αν θα συγκεντρώσουν σωστά όλα τα στοιχεία. Πέρισυ, που είχα μόνο τα μόρια της επιτυχίας στον ΑΣΕΠ, με έβαλαν στη λίστα μηδενικών μορίων, και χρειάστηκε να υποβάλλω ένσταση. Βέβαια με πήραν τηλέφωνο μετά από την ένσταση και με ενημέρωσαν οτι θα το διορθώσουν άμεσα, όπως και έκαναν. Παρεμπιπτόντως, εκείνη την ημέρα ήμουν χάλια άρρωστος, και ακουγόταν προφανώς μια ξεψυχισμένη φωνή από τη δική μου πλευρά. Ίσως λοιπόν το διόρθωσαν θεωρώντας οτι δε θα προλάβω να διεκδικήσω καμιά θέση (σκέφτηκε η υπάλληλος, "αυτός έτσι όπως ακούγεται, σύντομα θα εγκαταλείψει το μάταιο τούτο κόσμο")  ;D
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161901
  • Σύνολο θεμάτων: 19236
  • Σε σύνδεση σήμερα: 558
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 497
Σύνολο: 512

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.