*

Αποστολέας Θέμα: ΄΄άγνωστο΄΄ στα λατινικά των πανελλαδικών  (Αναγνώστηκε 17160 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
Απ: ΄΄άγνωστο΄΄ στα λατινικά των πανελλαδικών
« Απάντηση #42 στις: Μάιος 30, 2009, 04:44:25 μμ »
σημερα επεσε στα χερια μου η εφημεριδα που περιγραφει το περιστατικο. τελικα τα πραγματα δεν ειναι οπως τα παρουσιαζει η aelia η οποια  ή εξω απο το χορο ειναι ή εμλέκεται και προσπαθει να παραπλανήσει την κοινή γνώμη!!!!! εκτος και αν το ρεπορταζ δεν ειναι εγκυρο???????????
το να διαστρεβλωνεις μια κατασταση ξέρεις είναι σοβαρότερο απο να την προκαλέις!!!!!
συναδερφοι ενημερωθείτε πριν κρίνετε.μπορει όλοι να βρεθούμε σε παρομοια κατάσταση
Ο άσφαλτος το λίθο βαλέτω!!!!!!
Εγω μιλησα και γενικα με αφορμη το περιστατικο γιατι εχω δει παρομοια ευτραπελα.
Anyway πού διαβασες το αρθρο? να το διαβασουμε κι εμεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΄΄άγνωστο΄΄ στα λατινικά των πανελλαδικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:23:29 »

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΄΄άγνωστο΄΄ στα λατινικά των πανελλαδικών
« Απάντηση #43 στις: Μάιος 30, 2009, 06:19:22 μμ »
σημερα επεσε στα χερια μου η εφημεριδα που περιγραφει το περιστατικο. τελικα τα πραγματα δεν ειναι οπως τα παρουσιαζει η aelia η οποια  ή εξω απο το χορο ειναι ή εμλέκεται και προσπαθει να παραπλανήσει την κοινή γνώμη!!!!! εκτος και αν το ρεπορταζ δεν ειναι εγκυρο???????????
το να διαστρεβλωνεις μια κατασταση ξέρεις είναι σοβαρότερο απο να την προκαλέις!!!!!
συναδερφοι ενημερωθείτε πριν κρίνετε.μπορει όλοι να βρεθούμε σε παρομοια κατάσταση
Ο άσφαλτος το λίθο βαλέτω!!!!!!

Ανέβασε το άρθρο στο φόρουμ, για να ενημερωθούμε κι εμείς, ή παράπεμψέ μας στην εφημερίδα από την οποία το διάβασες.
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος smile02.50

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΄΄άγνωστο΄΄ στα λατινικά των πανελλαδικών
« Απάντηση #44 στις: Μάιος 30, 2009, 06:55:39 μμ »
σημερα επεσε στα χερια μου η εφημεριδα που περιγραφει το περιστατικο. τελικα τα πραγματα δεν ειναι οπως τα παρουσιαζει η aelia η οποια  ή εξω απο το χορο ειναι ή εμλέκεται και προσπαθει να παραπλανήσει την κοινή γνώμη!!!!! εκτος και αν το ρεπορταζ δεν ειναι εγκυρο???????????
το να διαστρεβλωνεις μια κατασταση ξέρεις είναι σοβαρότερο απο να την προκαλέις!!!!!
συναδερφοι ενημερωθείτε πριν κρίνετε.μπορει όλοι να βρεθούμε σε παρομοια κατάσταση
Ο άσφαλτος το λίθο βαλέτω!!!!!!

Αλήθεια, ανέβασέ το. Έχω κι εγώ περιέργεια να δω τι γράφεται. Τώρα όσον αφορά την πιθανή εμπλοκή μου στο συγκεκριμένο θέμα, νομίζω ότι την περιέγραψα ευθύς εξαρχής με σαφήνεια. Πράλληλα, το συγκεκριμένο σκανδαλώδες κατά την άποψή μου θέμα, το δημοσίευσα όχι για να το ΄΄κουτσομπολέψουμε΄΄ γι'αυτό και το προσέγγισα με άκρα διακριτικότητα. Δεν ανέφερα το όνομα της συναδέλφου γιατί δεν είναι αρμοδιότητά μου να συμμετέχω ούτε στο ελάχιστο σε διαδικτυακά δικαστήρια. Αυτό ας το αναλάβουν οι υπεύθυνοι. Δεν εξέθεσα το σχολείο το οποίο λειτουργεί άριστα και με λαμπρή δράση. Δεν αναφέρθηκα σε σημαντικές και καθοριστικές λεπτομέρειες που τυχαίνει να ξέρω επειδή ακριβώς δε θα εξυπηρετούσαν το στόχο μου ο οποίος ήταν απλώς να αναφέρω το συμβάν, τις επιπτώσεις του στους μαθητές και την προσωπική μου κρίση. Στόχος μου επίσης ήταν να γίνει γνωστό γιατί δε μου αρέσει να ΄΄κουκουλώνονται΄΄ τόσο σοβαρά ζητήματα εν τη γενέσει τους. Αυτό αποτελεί τρόπο ζωής για μένα καθώς και ηθικό χρέος απέναντι σ'αυτούς τους μαθητές. Τώρα, όσον αφορά την προσπάθειά μου να παραπλανήσω την κοινή γνώμη. Μακάρι να διέθετα αυτή τη δύναμη.... Αυτή, ως γνωστόν, είναι δουλειά των ΜΜΕ και των δημοσιογράφων που εξυπηρετούν ίδια συμφέροντα γι'αυτό και πολλές φορές συνδυάζεται με την παραπληροφόρηση. Αναρωτιέμαι ποιο μπορεί να είναι το δικό μου συμφέρον από τη δημοσιοποίηση ενός τέτοιου γεγονότος. Όσον αφορά τώρα την εγκυρότητα του ρεπορτάζ, το οποίο ακόμη δεν έχω διαβάσει, δεν την αμφισβητώ. Θέτω όμως το εξής ερώτημα: ποιος μπορεί να ξέρει καλύτερα την αλήθεια; Οι αυτόπτες μάρτυρες ενός εγκλήματος ή ο ρεπόρτερ που μεταδίδει ό,τι έχει ακούσει; Τέλος, για το ότι μπορούμε να βρεθούμε σε παρόμοια κατάσταση και ότι όλοι είμαστε άνθρωποι, το ανέφερα πρώτη στις αρχικές απαντήσεις μου. Δε διεκδικώ το αλάθητο. Από έναν γιατρό όμως ο οποίος θα ευθύνεται λόγω αμέλειας και ανευθυνότητας για τη χειροτέρευση της υγείας ενός αγαπημένου μου προσώπου, δε θα σκεφτώ έτσι. Πόσω μάλλον αν ο εν λόγω υπεύθυνος επιστήμονας δε ζητήσει ούτε καν μία συγγνώμη και επιδιώξει να με βγάλει τρελή με θράσος και αυθάδεια. Αυτά προς το παρόν...

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΄΄άγνωστο΄΄ στα λατινικά των πανελλαδικών
« Απάντηση #45 στις: Μάιος 30, 2009, 06:59:26 μμ »
Συγγνωμη αλλα εγω πηρα θεση βασει οσων εγραψε η συναδελφος φυσικα και θα διαφοροποιηθει η θεση μου, αν τα γεγονοτα εγιναν διαφορετικα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΄΄άγνωστο΄΄ στα λατινικά των πανελλαδικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:23:29 »

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΄΄άγνωστο΄΄ στα λατινικά των πανελλαδικών
« Απάντηση #46 στις: Μάιος 30, 2009, 07:05:15 μμ »
Οπωσδηποτε σε ενα μικρο μερος ισως υπαρχει ζηλοφθονια μεταξυ διορισμενων και αδιοριστων,ειδικα αν οι διορισμενοι ειναι μεσω ασεπ,δεν θελω να προσβλω την συναδελφο που μας ενημερωσε ,επειδη ομως εχω ζησει παρομοιες καταστασεις  ,ευτυχως τα παιδια δεν ηταν αποδεκτες,θα ειμαι επιφυλακτικη απο δω και στο εξης ,αφου υπαρχει δηλ. και αλλη αποψη γραμμενη σε εφημεριδα.

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΄΄άγνωστο΄΄ στα λατινικά των πανελλαδικών
« Απάντηση #47 στις: Μάιος 30, 2009, 07:17:14 μμ »
@parla βλέπω οτι εισαι online, γιατί δε μας λες σε ποια εφημερίδα το είδες μήπως έχουμε την ευκαιρία να δούμε την άλλη οπτική που αναφέρει για το γεγονός?

Αποσυνδεδεμένος smile02.50

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΄΄άγνωστο΄΄ στα λατινικά των πανελλαδικών
« Απάντηση #48 στις: Μάιος 30, 2009, 07:32:43 μμ »
Οπωσδηποτε σε ενα μικρο μερος ισως υπαρχει ζηλοφθονια μεταξυ διορισμενων και αδιοριστων,ειδικα αν οι διορισμενοι ειναι μεσω ασεπ,δεν θελω να προσβλω την συναδελφο που μας ενημερωσε ,επειδη ομως εχω ζησει παρομοιες καταστασεις  ,ευτυχως τα παιδια δεν ηταν αποδεκτες,θα ειμαι επιφυλακτικη απο δω και στο εξης ,αφου υπαρχει δηλ. και αλλη αποψη γραμμενη σε εφημεριδα.

δεν γνωρίζω τις καταστάσεις ζηλοφθονίας που έχεις ζήσει. Σαφώς υπάρχουν αξιότεροι άνθρωποι και συνάδελφοι από εμένα, και αλίμονο αν κάτι τέτοιο μου προκαλούσε ζήλεια! Και ακόμη χειρότερα, αλίμονο αν ζήλευα μια συνάδελφο που υπέπεσε σ'ένα τόσο τραγικό λάθος! Μια τέτοια όμως αναφορά δεν την κάνω ελαφρά την καρδία ούτε μη γνωρίζοντας το βάρος των λόγων μου. Δε θα προσπαθήσω να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας....ούτε θα επιμείνω περισσότερο. Ενημερωθείτε από όλες τις ΄΄αξιόπιστες΄΄ και αντικειμενικές πηγές που κρίνετε τις οποίες αναμένω κι εγώ για να τις συγκρίνω με αυτά που ξέρω πολύ καλά... Σε παραπέμπω στην απάντηση που έδωσα στην parla. Το ότι είμαι αδιόριστη δεν θα με κάνει να συγκαλύψω από φόβο την αλήθεια που τη γνωρίζουν και πολλοί ακόμη περισσότεροι από εμένα, χωρίς να περιμένουν ένα ρεπορτάζ στην εφημερίδα. Και πίστεψέ με για μια αδιόριστη οι ΄΄κυρώσεις΄΄ μπορούν να είναι πολλές!

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΄΄άγνωστο΄΄ στα λατινικά των πανελλαδικών
« Απάντηση #49 στις: Μάιος 30, 2009, 08:19:15 μμ »
......
Ο άσφαλτος το λίθο βαλέτω!!!!!!

Eίναι βέβαιο ότι έχεις τελειώσει το πανεπιστήμιο; Ή απλώς είσαι φαν της Άντζελας;  ;)
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΄΄άγνωστο΄΄ στα λατινικά των πανελλαδικών
« Απάντηση #50 στις: Μάιος 30, 2009, 09:03:34 μμ »
Ρε παιδιά, δεν μπορείτε να "ανεβάσετε" τα άρθρα των διαφόρων εφημερίδων για το εν λόγω θέμα, ώστε να διαμορφώσουμε κι εμείς άποψη;;;
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΄΄άγνωστο΄΄ στα λατινικά των πανελλαδικών
« Απάντηση #51 στις: Μάιος 30, 2009, 11:29:02 μμ »
......
Ο άσφαλτος το λίθο βαλέτω!!!!!!

Eίναι βέβαιο ότι έχεις τελειώσει το πανεπιστήμιο; Ή απλώς είσαι φαν της Άντζελας;  ;)

Να σου πω οτι εγω δεν ειχα καταλαβει τι εγραφε, δεν θα με πιστεψεις!!!!

Αποσυνδεδεμένος parla

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: ΄΄άγνωστο΄΄ στα λατινικά των πανελλαδικών
« Απάντηση #52 στις: Μάιος 31, 2009, 01:28:02 πμ »
βλεπω οτι εισαι φαν της Αντζελας......απο κει καταλαβαινω και το επιπεδο σου!!!και αντιλαμβανομαι τη βαρυτητα της γνωμης σου! ετσι γινεται συνήθως βλέπεις το δέντρο και χανεις το δασος...

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
Απ: ΄΄άγνωστο΄΄ στα λατινικά των πανελλαδικών
« Απάντηση #53 στις: Μάιος 31, 2009, 04:08:12 πμ »
Το αρθρο βρε παιδια !

Αποσυνδεδεμένος smile02.50

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΄΄άγνωστο΄΄ στα λατινικά των πανελλαδικών
« Απάντηση #54 στις: Μάιος 31, 2009, 12:35:29 μμ »
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2009, 12:38:44 μμ από aelia »

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΄΄άγνωστο΄΄ στα λατινικά των πανελλαδικών
« Απάντηση #55 στις: Μάιος 31, 2009, 01:15:42 μμ »
Με βάση το παραπάνω άρθρο:

1. Η διευθύντρια του σχολείου παραδέχεται ότι δεν είχε διδαχτεί το 46 κοιτάζοντας και το βιβλίο ύλης.
Παρόλ' αυτά, χαρακτηρίζει την ενέργεια της καθηγήτριας "αβλεψία" και την ίδια "εξαίρετη συνάδελφο έχοντας γράψει και βιβλία στα Λατινικά".

Την ίδια αντιμετώπιση θα είχε και νεοδιορισθείσα ή αναπληρώτρια συνάδελφος;;;

2. Η διευθύντρια εικάζει πως "ενδεχομένως η καθηγήτρια να θεώρησε ότι το κείμενο θα ήταν εκτός ύλης, όπως συνέβαινε μέχρι και πέρυσι".
Φέτος προστέθηκε το 46 ή πέρσυ;

3. Η διευθύντρια ενημέρωσε αμέσως τον προϊστάμενο, το ΥπΕΠΘ και το βαθμολογικό κέντρο στο οποίο διορθώνονται τα γραπτά του ν. Μαγνησίας.
"Από το ΥπΕΠΘ η ενημέρωση είναι ότι το ζήτημα θα πρέπει να θεωρείται λήξαν, αφού δε θα ληφθούν υπόψη οι ασκήσεις που αναφέρονται στο συγκεκριμένο κείμενο".

Σαν πολύ ελαστικό δεν είναι το Υπουργείο με το εν λόγω ζήτημα;
Άραγε σε όλες τις παρατυπίες των συναδέλφων έτσι αντιδρά το ΥπΕΠΘ, "δίνοντας τόπο στην οργή";
Ή η συγκεκριμένη καθηγήτρια είναι η εξαίρεση στον κανόνα, επειδή η συνάδελφος έχει γράψει και βιβλία στα Λατινικά;
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162171
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 790
Σύνολο: 808

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.