*

Αποστολέας Θέμα: Προσαυξήσεις στον ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 3803 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pieroula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Προσαυξήσεις στον ΑΣΕΠ
« στις: Μάιος 30, 2009, 08:49:55 πμ »
Μήπως γνωρίζει κάποιος, αν τα μόρια που πήραμε από τον προηγούμενο ΑΣΕΠ,
αποτελούν προσαύξηση για τον τελευταίο ΑΣΕΠ?
Και τελικα τι θεωρείται ως προσαύξηση?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσαυξήσεις στον ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:32:49 »

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσαυξήσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 30, 2009, 01:21:07 μμ »
Τα μόρια του προηγούμενου ΑΣΕΠ υποδιπλασιάζονται αλλά για τον πίνακα αναπληρωτών-ωρομισθίων!Με τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ δεν έχουν καμία σχέση!
Προσαύξηση για παράδειγμα είναι ο βαθμός του πτυχίου μείον 5 αλλά ισχύει μόνο για τα αποτελέσματα ΑΣΕΠ!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 30, 2009, 01:22:48 μμ από maryk »
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος yotar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσαυξήσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 18, 2009, 03:41:45 μμ »
Απορία: Αυτά τα μόρια που προκύπτουν από το πόσο πάνω από τη βάση έχουμε γράψει στους 2 τελευταίους διαγωνισμούς και μετράνε στους πίνακες Ωρομισθίων/Αναπληρωτών δε θα έπρεπε να αναγράφονται πάνω στην αίτηση που καταθέσαμε  ???

Ρωτώ γιατί ενώ ήμουν επιτυχούσα στους 2 προηγούμενους διαγωνισμούς και λογικά έχω συγκεντρώσει κάποια μόρια απ΄αυτούς, στην αίτηση που έκανα πριν μερικές μέρες γράφει κάπου: Σύνολο μορίων εως 30-6-2008: 0.0!!!
Μήπως εκεί αναγράφονται μόνο τα μόρια από προϋπηρεσία? Αλλά γιατί να συμβαίνει αυτό?
Αν κάποιος γνωρίζει κάτι σχετικά παρακαλώ να με διαφωτίσει!

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσαυξήσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 18, 2009, 04:13:48 μμ »
Ναι, αναγράφονται μόνο τα μόρια της προϋπηρεσίας. Εγώ πχ που έχω μόρια από ΑΣΕΠ περίπου 13 και 1 μόριο από ΠΔΣ, στην αιτησή μου αυτόματα από το σύστημα περάστηκε μόνο η τελευταία, το 1 μόριο δηλαδή -κατασκοτώθηκα, τρομερή προϋπηρεσία :'(
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσαυξήσεις στον ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:32:49 »

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσαυξήσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 18, 2009, 04:21:43 μμ »
Εγώ δεν έχω καταλάβει το εξής: Όταν λέμε βάση διορισμού (μιλάω για τους 480 τυχερούς), υπολογίζουμε και τις προσαυξήσεις του πτυχίου που είχε ο τελευταίος επιτυχών ή η βάση βγαίνει με βάση τους γραπτούς βαθμούς μόνο...

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Προσαυξήσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 18, 2009, 04:26:55 μμ »
Εγώ δεν έχω καταλάβει το εξής: Όταν λέμε βάση διορισμού (μιλάω για τους 480 τυχερούς), υπολογίζουμε και τις προσαυξήσεις του πτυχίου που είχε ο τελευταίος επιτυχών ή η βάση βγαίνει με βάση τους γραπτούς βαθμούς μόνο...

υπολογίζουμε και τις προσαυξήσεις, προυπηρεσία, βαθμός πτυχίου ,μεταπτυχιακό και βγαίνει η βάση..

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσαυξήσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 18, 2009, 04:29:43 μμ »
ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος yotar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσαυξήσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 18, 2009, 04:48:59 μμ »
Ναι, αναγράφονται μόνο τα μόρια της προϋπηρεσίας. Εγώ πχ που έχω μόρια από ΑΣΕΠ περίπου 13 και 1 μόριο από ΠΔΣ, στην αιτησή μου αυτόματα από το σύστημα περάστηκε μόνο η τελευταία, το 1 μόριο δηλαδή -κατασκοτώθηκα, τρομερή προϋπηρεσία :'(

Ευχαριστώ olgalia! Θέλω να πιστεύω ότι στους πίνακες μετράνε κανονικά και τα μόρια από ΑΣΕΠ - κι εγώ γύρω στα 13 έχω!
Παρεμπιπτόντως καταπληκτική η ατάκα με τον Γκοντό, γέλασα πολύ  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Προσαυξήσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 18, 2009, 05:13:15 μμ »
Στον πίνακα αναπληρωτών και ωρομισθίων ασφαλώς και μετράνε τα μόρια του ΑΣΕΠ, ολόκληρα του τελευταίου διαγωνισμού και μισά του προτελευταίου.
Στον Ενιαίο των διορισμών μετρά μόνο η καθαρή προϋπηρεσία.
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος artemisia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Προσαυξήσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 19, 2009, 11:28:07 μμ »
Ναι, αναγράφονται μόνο τα μόρια της προϋπηρεσίας. Εγώ πχ που έχω μόρια από ΑΣΕΠ περίπου 13 και 1 μόριο από ΠΔΣ, στην αιτησή μου αυτόματα από το σύστημα περάστηκε μόνο η τελευταία, το 1 μόριο δηλαδή -κατασκοτώθηκα, τρομερή προϋπηρεσία :'(

Ευχαριστώ olgalia! Θέλω να πιστεύω ότι στους πίνακες μετράνε κανονικά και τα μόρια από ΑΣΕΠ - κι εγώ γύρω στα 13 έχω!
Παρεμπιπτόντως καταπληκτική η ατάκα με τον Γκοντό, γέλασα πολύ  ;D ;D ;D

Καλησπερα.
Θα ηθελα να ρωτησω το εξης,επειδη ανεφερες οτι εχεις 13 μορια.
Λογικα,λεω εγω,αν εχεις 13 μορια φετος,περυσι θα ειχες 26.
Πως λοιπον δεν διοριστηκες η δεν ησουν αναπληρωτρια;
Δηλαδη,περυσι,με ποσα ακριβως μορια διοριστηκε ο τελευταιος;
Η διευκρινηση θα ειναι και πληροφορια.
Ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος yotar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσαυξήσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 20, 2009, 01:41:34 πμ »
Ναι, αναγράφονται μόνο τα μόρια της προϋπηρεσίας. Εγώ πχ που έχω μόρια από ΑΣΕΠ περίπου 13 και 1 μόριο από ΠΔΣ, στην αιτησή μου αυτόματα από το σύστημα περάστηκε μόνο η τελευταία, το 1 μόριο δηλαδή -κατασκοτώθηκα, τρομερή προϋπηρεσία :'(

Ευχαριστώ olgalia! Θέλω να πιστεύω ότι στους πίνακες μετράνε κανονικά και τα μόρια από ΑΣΕΠ - κι εγώ γύρω στα 13 έχω!
Παρεμπιπτόντως καταπληκτική η ατάκα με τον Γκοντό, γέλασα πολύ  ;D ;D ;D

Καλησπερα.
Θα ηθελα να ρωτησω το εξης,επειδη ανεφερες οτι εχεις 13 μορια.
Λογικα,λεω εγω,αν εχεις 13 μορια φετος,περυσι θα ειχες 26.
Πως λοιπον δεν διοριστηκες η δεν ησουν αναπληρωτρια;
Δηλαδη,περυσι,με ποσα ακριβως μορια διοριστηκε ο τελευταιος;
Η διευκρινηση θα ειναι και πληροφορια.
Ευχαριστω εκ των προτερων

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το συλλογισμό σου, γιατί να έχω πέρυσι 26 μόρια???
Πάλι 13 είχα! Εκτός κι αν λέγοντας "πέρυσι" εννοείς την προηγούμενη χρονιά ΑΣΕΠ, οπότε είχα μόνο 6 μόρια! - τα όποια να διευκρινίσουμε ότι μετράνε στους πίνακες των αναπληρωτών/ωρομισθίων και όχι των διοριστέων.
Για να καταλάβεις: όταν λέω ότι έχω 13 μόρια εννοώ ότι στον τελευταίο διαγωνισμό έγραψα γύρω στο 65 (δηλ. 10 μόρια πάνω από τη βάση που ήταν το 55) και στον προηγούμενο έγραψα γύρω στο 66 (δηλ 6 μόρια πάνω από τη βάση που τότε ήταν το 60). Κάθε φορά που κάνεις αίτηση για ωρομισθία/αναπλήρωση "παίρνεις" ένα μόριο για κάθε μονάδα που έχεις γράψει πάνω από τη βάση στον τελευταίο διαγωνισμό και μισό μόριο για κάθε αντίστοιχη μονάδα του προηγούμενου διαγωνισμού. Δηλ. στην περίπτωσή μου έχω 10 μόρια ολόκληρα από το διαγωνισμό του 2007 και 6:2=3 μόρια από αυτόν του 2005, σύνολο 13!
(Του χρόνου που θα έχουν βγει τα αποτελέσματα του φετινού διαγωνισμού, για ωρομισθία/αναπλήρωση, θα δικαιούμαι τα 5 από τα 10 μόρια του 2007 συν ό,τι θα έχω γράψει πάνω από τη βάση φέτος- τα μόρια του 2005 χάνονται!)

Από το διορισμό, που λες ,απείχα πάρα πολύ και στους δύο διαγωνισμούς αφού ο γραπτός βαθμός μου ήταν 65 και 66 αντίστοιχα στον οποίο η μόνη προσαύξηση που δικαιούμαι είναι από το βαθμό πτυχίου μου, δηλ. ένα πενιχρό 1,80, τη στιγμή που για να είσαι στους διοριστέους ήθελες βαθμό γύρω στο 75 μαζί με τις πρσαυξήσεις (δηλ. βαθμό πτυχίου, πρϋπηρεσία, μεταπτυχιακό κτλ)

Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα περισσότερο  :-\
Για οτιδήποτε δεν κατάλαβες (γιατί νυστάζω και λίγο τώρα και δεν ξέρω πόσο κατανοητή γίνομαι) εδώ είμαστε πάλι  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 20, 2009, 01:48:50 πμ από yotar »

Αποσυνδεδεμένος artemisia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Προσαυξήσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 20, 2009, 11:34:23 πμ »
Ναι, αναγράφονται μόνο τα μόρια της προϋπηρεσίας. Εγώ πχ που έχω μόρια από ΑΣΕΠ περίπου 13 και 1 μόριο από ΠΔΣ, στην αιτησή μου αυτόματα από το σύστημα περάστηκε μόνο η τελευταία, το 1 μόριο δηλαδή -κατασκοτώθηκα, τρομερή προϋπηρεσία :'(

Ευχαριστώ olgalia! Θέλω να πιστεύω ότι στους πίνακες μετράνε κανονικά και τα μόρια από ΑΣΕΠ - κι εγώ γύρω στα 13 έχω!
Παρεμπιπτόντως καταπληκτική η ατάκα με τον Γκοντό, γέλασα πολύ  ;D ;D ;D

Καλησπερα.
Θα ηθελα να ρωτησω το εξης,επειδη ανεφερες οτι εχεις 13 μορια.
Λογικα,λεω εγω,αν εχεις 13 μορια φετος,περυσι θα ειχες 26.
Πως λοιπον δεν διοριστηκες η δεν ησουν αναπληρωτρια;
Δηλαδη,περυσι,με ποσα ακριβως μορια διοριστηκε ο τελευταιος;
Η διευκρινηση θα ειναι και πληροφορια.
Ευχαριστω εκ των προτερων

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το συλλογισμό σου, γιατί να έχω πέρυσι 26 μόρια???
Πάλι 13 είχα! Εκτός κι αν λέγοντας "πέρυσι" εννοείς την προηγούμενη χρονιά ΑΣΕΠ, οπότε είχα μόνο 6 μόρια! - τα όποια να διευκρινίσουμε ότι μετράνε στους πίνακες των αναπληρωτών/ωρομισθίων και όχι των διοριστέων.
Για να καταλάβεις: όταν λέω ότι έχω 13 μόρια εννοώ ότι στον τελευταίο διαγωνισμό έγραψα γύρω στο 65 (δηλ. 10 μόρια πάνω από τη βάση που ήταν το 55) και στον προηγούμενο έγραψα γύρω στο 66 (δηλ 6 μόρια πάνω από τη βάση που τότε ήταν το 60). Κάθε φορά που κάνεις αίτηση για ωρομισθία/αναπλήρωση "παίρνεις" ένα μόριο για κάθε μονάδα που έχεις γράψει πάνω από τη βάση στον τελευταίο διαγωνισμό και μισό μόριο για κάθε αντίστοιχη μονάδα του προηγούμενου διαγωνισμού. Δηλ. στην περίπτωσή μου έχω 10 μόρια ολόκληρα από το διαγωνισμό του 2007 και 6:2=3 μόρια από αυτόν του 2005, σύνολο 13!
(Του χρόνου που θα έχουν βγει τα αποτελέσματα του φετινού διαγωνισμού, για ωρομισθία/αναπλήρωση, θα δικαιούμαι τα 5 από τα 10 μόρια του 2007 συν ό,τι θα έχω γράψει πάνω από τη βάση φέτος- τα μόρια του 2005 χάνονται!)

Από το διορισμό, που λες ,απείχα πάρα πολύ και στους δύο διαγωνισμούς αφού ο γραπτός βαθμός μου ήταν 65 και 66 αντίστοιχα στον οποίο η μόνη προσαύξηση που δικαιούμαι είναι από το βαθμό πτυχίου μου, δηλ. ένα πενιχρό 1,80, τη στιγμή που για να είσαι στους διοριστέους ήθελες βαθμό γύρω στο 75 μαζί με τις πρσαυξήσεις (δηλ. βαθμό πτυχίου, πρϋπηρεσία, μεταπτυχιακό κτλ)

Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα περισσότερο  :-\
Για οτιδήποτε δεν κατάλαβες (γιατί νυστάζω και λίγο τώρα και δεν ξέρω πόσο κατανοητή γίνομαι) εδώ είμαστε πάλι  :)


οκ.καταλαβα.αρα ουσιαστικα εχεις 5 μορια συν ο,τι γραψεις.
μηπως ξερεις τι αριθμο αναπληρωτων πηραν απο τους πινακες αναπληρωτων;
Δηλ ποσους απο αυτους με το 24μηνο και ποσους απο αυτους με το μορια του ασεπ;
ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος yotar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσαυξήσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 21, 2009, 01:16:01 πμ »
Δυστυχώς artemisia δεν έχω ιδέα γι΄αυτό που ρωτάς  :(

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσαυξήσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 21, 2009, 12:36:42 μμ »
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το συλλογισμό σου, γιατί να έχω πέρυσι 26 μόρια???
Πάλι 13 είχα! Εκτός κι αν λέγοντας "πέρυσι" εννοείς την προηγούμενη χρονιά ΑΣΕΠ, οπότε είχα μόνο 6 μόρια! - τα όποια να διευκρινίσουμε ότι μετράνε στους πίνακες των αναπληρωτών/ωρομισθίων και όχι των διοριστέων.
Για να καταλάβεις: όταν λέω ότι έχω 13 μόρια εννοώ ότι στον τελευταίο διαγωνισμό έγραψα γύρω στο 65 (δηλ. 10 μόρια πάνω από τη βάση που ήταν το 55) και στον προηγούμενο έγραψα γύρω στο 66 (δηλ 6 μόρια πάνω από τη βάση που τότε ήταν το 60). Κάθε φορά που κάνεις αίτηση για ωρομισθία/αναπλήρωση "παίρνεις" ένα μόριο για κάθε μονάδα που έχεις γράψει πάνω από τη βάση στον τελευταίο διαγωνισμό και μισό μόριο για κάθε αντίστοιχη μονάδα του προηγούμενου διαγωνισμού. Δηλ. στην περίπτωσή μου έχω 10 μόρια ολόκληρα από το διαγωνισμό του 2007 και 6:2=3 μόρια από αυτόν του 2005, σύνολο 13!
(Του χρόνου που θα έχουν βγει τα αποτελέσματα του φετινού διαγωνισμού, για ωρομισθία/αναπλήρωση, θα δικαιούμαι τα 5 από τα 10 μόρια του 2007 συν ό,τι θα έχω γράψει πάνω από τη βάση φέτος- τα μόρια του 2005 χάνονται!)

Από το διορισμό, που λες ,απείχα πάρα πολύ και στους δύο διαγωνισμούς αφού ο γραπτός βαθμός μου ήταν 65 και 66 αντίστοιχα στον οποίο η μόνη προσαύξηση που δικαιούμαι είναι από το βαθμό πτυχίου μου, δηλ. ένα πενιχρό 1,80, τη στιγμή που για να είσαι στους διοριστέους ήθελες βαθμό γύρω στο 75 μαζί με τις πρσαυξήσεις (δηλ. βαθμό πτυχίου, πρϋπηρεσία, μεταπτυχιακό κτλ)

Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα περισσότερο  :-\
Για οτιδήποτε δεν κατάλαβες (γιατί νυστάζω και λίγο τώρα και δεν ξέρω πόσο κατανοητή γίνομαι) εδώ είμαστε πάλι  :)
Από Σεπτέμβρη θα έχεις 10:2=5 συν ολόκληρα τα μόρια του ΑΣΕΠ που περιμένουμε και όχι από του χρονου.
ΠΕ02

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 527
Σύνολο: 527

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.