*

Αποστολέας Θέμα: Μόνιμος Διορισμός ΠΕ 02  (Αναγνώστηκε 25024 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος Διορισμός ΠΕ 02
« Απάντηση #98 στις: Ιούλιος 13, 2009, 04:29:07 μμ »
Συνάδελφοι, περνάει από το μυαλό μου κάτι για τους μόνιμους διορισμούς κι ήθελα τη γνώμη σας κατά πόσο είναι άτοπο σαν σκεπτικό...

Πρώτα-πρώτα, νομίζω πως ένας από τους λόγους που μείωσαν τον αριθμό διοριστέων από Ασέπ (και κατά συνέπεια κι από το 40%) ήταν για να ελεγχθεί το 24μηνο.. Δεν ήξεραν δλδ πόσοι τελικά θα βρεθούν στον πίνακα των 24μηνιτών. Τώρα που είναι φανερό ότι ο αριθμός αυτών που θα διοριστούν από 24μηνο δεν είναι μεγάλος (οι 24μηνιτες είναι όσοι υπολόγιζαν πριν το φετινό ασέπ) υπάρχει άραγε καμμιά πιθανότητα να κάνουν συμπληρωματικούς διορισμούς από ασέπ και 40% ??
Μου φαίνεται τραγικά μικρός ο αριθμός 600 για διορισμούς φιλολόγων...600 φιλόλογοι δε φτάνουν ούτε για μεζέ...

Τιhea, θα πάρουν αναπληρωτές περισσότερους ;D ;D


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμος Διορισμός ΠΕ 02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:33:19 »

Αποσυνδεδεμένος Μέλια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος Διορισμός ΠΕ 02
« Απάντηση #99 στις: Ιούλιος 13, 2009, 06:47:48 μμ »
Πέρσι τα ονόματα είχαν ανακοινωθεί 1η Αυγούστου, ενώ sms στέλνονταν από την προηγούμενη.
Φέτος , μάλλον πιο αργά, το βλέπω για δεύτερη εβδομάδα του Αυγούστου.
Πρέπει πρώτα να ανακοινωθούν τα οριστικά αποτελέσματα του ΑΣΕΠ και σημ. δεν έχουν βγει ακόμα τα οριστικά όσων είδαν τα προσωρινά τους στις 19 Ιουνίου.
syrrahm για να καταλάβω και οι διοριστέοι ειδοποιούνται μεσω sms όπως και οι αναπληρωτές την προηγούμενη;
Μ' αρέσει να μη λέω πολλά...

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος Διορισμός ΠΕ 02
« Απάντηση #100 στις: Ιούλιος 13, 2009, 06:50:39 μμ »
Πέρσι έτσι έγινε, για πρώτη φορά.

Αποσυνδεδεμένος Μέλια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος Διορισμός ΠΕ 02
« Απάντηση #101 στις: Ιούλιος 13, 2009, 06:52:58 μμ »
Πέρσι έτσι έγινε, για πρώτη φορά.
Φαίνεται πως το αναβαθμίζουν...το σύστημα,για άλλη μια φορά σε ευχαριστώ...
Μ' αρέσει να μη λέω πολλά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμος Διορισμός ΠΕ 02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:33:19 »

Αποσυνδεδεμένος πε04.04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος Διορισμός ΠΕ 02
« Απάντηση #102 στις: Ιούλιος 13, 2009, 06:55:21 μμ »
Ανακοίνωθηκε πότε θα κάνουμε την αίτηση διορισμού;

Αποσυνδεδεμένος Μέλια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος Διορισμός ΠΕ 02
« Απάντηση #103 στις: Ιούλιος 13, 2009, 07:01:32 μμ »
Σήμερα πήγα στη δευτεροβάθμια της περιοχής μου,μου είπαν να βγούν πρώτα οριστικά αποτελέσματα,να περιμένουμε να βγει η εγκύκλιος η οποία καθότι μου είπαν θα βγει στο ίντερνετ,στο site του υπουργείου Παιδείας από όπου και θα ενημερωνόμαστε...
Μ' αρέσει να μη λέω πολλά...

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος Διορισμός ΠΕ 02
« Απάντηση #104 στις: Ιούλιος 13, 2009, 08:19:17 μμ »
Συνάδελφοι, περνάει από το μυαλό μου κάτι για τους μόνιμους διορισμούς κι ήθελα τη γνώμη σας κατά πόσο είναι άτοπο σαν σκεπτικό...

Πρώτα-πρώτα, νομίζω πως ένας από τους λόγους που μείωσαν τον αριθμό διοριστέων από Ασέπ (και κατά συνέπεια κι από το 40%) ήταν για να ελεγχθεί το 24μηνο.. Δεν ήξεραν δλδ πόσοι τελικά θα βρεθούν στον πίνακα των 24μηνιτών. Τώρα που είναι φανερό ότι ο αριθμός αυτών που θα διοριστούν από 24μηνο δεν είναι μεγάλος (οι 24μηνιτες είναι όσοι υπολόγιζαν πριν το φετινό ασέπ) υπάρχει άραγε καμμιά πιθανότητα να κάνουν συμπληρωματικούς διορισμούς από ασέπ και 40% ??
Μου φαίνεται τραγικά μικρός ο αριθμός 600 για διορισμούς φιλολόγων...600 φιλόλογοι δε φτάνουν ούτε για μεζέ...

Τιhea, θα πάρουν αναπληρωτές περισσότερους ;D ;D

Αυτό νομίζω κι εγώ, ότι θα κληθούν περισσότεροι αναπληρωτές...
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος despoina25

  • Συνδρομητής
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος Διορισμός ΠΕ 02
« Απάντηση #105 στις: Ιούλιος 13, 2009, 08:45:57 μμ »
Εγώ που είμαι στους διοριστέους της β'φουρνιάς και δε με ενδιαφέρει να διοριστώ από φέτος είμαι υποχρεωμένη να κάνω και ΄φετος τα χαρτιά μου για μόνιμο διοριμό; Γιατί σαν κάτι τέτοιο να πήρε το μάτι μου. Εγώ ξέρω ότι θα πρέπει να τα κάνω μια και καλή τον Αύγουστο του 2010. Ας με διαφωτίσει κάποιος!

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος Διορισμός ΠΕ 02
« Απάντηση #106 στις: Ιούλιος 13, 2009, 08:56:24 μμ »
Εγώ που είμαι στους διοριστέους της β'φουρνιάς και δε με ενδιαφέρει να διοριστώ από φέτος είμαι υποχρεωμένη να κάνω και ΄φετος τα χαρτιά μου για μόνιμο διοριμό; Γιατί σαν κάτι τέτοιο να πήρε το μάτι μου. Εγώ ξέρω ότι θα πρέπει να τα κάνω μια και καλή τον Αύγουστο του 2010. Ας με διαφωτίσει κάποιος!
Επειδή κι εγώ είμαι σστη Β' φουρνιά το έχω ψάξει λίγο κι έχω μάθει το εξής : είναι πολύ πιθανό να κληθούν να κάνουν αίτηση διορισμού και οι 480 Διοριστέοι, άσχετα αν τελικά πάρουν κάποιους μόνο από τη Β' φουρνιά με την Α'. Τώρα, εξαρτάται από τη σειρά στην οποία βρίσκεσαι. Αν είσαι από 241-300 ,όπως εγώ, οι πιθανότητες να διοριστείς φέτος είναι αρκετές. Αν είσαι στο 400 και βάλε ,το θεωρώ εντελώς απίθανο.

Αποσυνδεδεμένος despoina25

  • Συνδρομητής
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος Διορισμός ΠΕ 02
« Απάντηση #107 στις: Ιούλιος 13, 2009, 10:04:58 μμ »
Εγώ που είμαι στους διοριστέους της β'φουρνιάς και δε με ενδιαφέρει να διοριστώ από φέτος είμαι υποχρεωμένη να κάνω και ΄φετος τα χαρτιά μου για μόνιμο διοριμό; Γιατί σαν κάτι τέτοιο να πήρε το μάτι μου. Εγώ ξέρω ότι θα πρέπει να τα κάνω μια και καλή τον Αύγουστο του 2010. Ας με διαφωτίσει κάποιος!
Επειδή κι εγώ είμαι σστη Β' φουρνιά το έχω ψάξει λίγο κι έχω μάθει το εξής : είναι πολύ πιθανό να κληθούν να κάνουν αίτηση διορισμού και οι 480 Διοριστέοι, άσχετα αν τελικά πάρουν κάποιους μόνο από τη Β' φουρνιά με την Α'. Τώρα, εξαρτάται από τη σειρά στην οποία βρίσκεσαι. Αν είσαι από 241-300 ,όπως εγώ, οι πιθανότητες να διοριστείς φέτος είναι αρκετές. Αν είσαι στο 400 και βάλε ,το θεωρώ εντελώς απίθανο.

       Είμαι 271η και θέλω να διοριστώ του χρόνου, όχι φέτος. Αν δεν κάνω τα χαρτιά μου για το σχολικό έτος 2009-2010, θα έχω κάποιο πρόβλημα στο διορισμό μου την επόμενη σχολική χρονιά;

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος Διορισμός ΠΕ 02
« Απάντηση #108 στις: Ιούλιος 13, 2009, 10:24:42 μμ »
Εγώ που είμαι στους διοριστέους της β'φουρνιάς και δε με ενδιαφέρει να διοριστώ από φέτος είμαι υποχρεωμένη να κάνω και ΄φετος τα χαρτιά μου για μόνιμο διοριμό; Γιατί σαν κάτι τέτοιο να πήρε το μάτι μου. Εγώ ξέρω ότι θα πρέπει να τα κάνω μια και καλή τον Αύγουστο του 2010. Ας με διαφωτίσει κάποιος!
Επειδή κι εγώ είμαι σστη Β' φουρνιά το έχω ψάξει λίγο κι έχω μάθει το εξής : είναι πολύ πιθανό να κληθούν να κάνουν αίτηση διορισμού και οι 480 Διοριστέοι, άσχετα αν τελικά πάρουν κάποιους μόνο από τη Β' φουρνιά με την Α'. Τώρα, εξαρτάται από τη σειρά στην οποία βρίσκεσαι. Αν είσαι από 241-300 ,όπως εγώ, οι πιθανότητες να διοριστείς φέτος είναι αρκετές. Αν είσαι στο 400 και βάλε ,το θεωρώ εντελώς απίθανο.

       Είμαι 271η και θέλω να διοριστώ του χρόνου, όχι φέτος. Αν δεν κάνω τα χαρτιά μου για το σχολικό έτος 2009-2010, θα έχω κάποιο πρόβλημα στο διορισμό μου την επόμενη σχολική χρονιά;
Οχι. τη θέση σου θα την πάρει ο επόμενος...

Αποσυνδεδεμένος despoina25

  • Συνδρομητής
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος Διορισμός ΠΕ 02
« Απάντηση #109 στις: Ιούλιος 13, 2009, 10:29:07 μμ »
Ευχαριστώ Sun!

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος Διορισμός ΠΕ 02
« Απάντηση #110 στις: Ιούλιος 14, 2009, 09:10:51 πμ »
  alfavita.gr [/b] 14/7/2009
Διορισμοί Εκπαιδευτικών - Τέλη Ιουλίου - αρχές Αυγούστου οι Εγκύκλιοι (τι περιλάμβανε η περσινή Εγκύκλιος)

Στο τέλος Ιουλίου ή στις αρχές Αυγούστου εκτιμούν υπηρεσιακοί παράγοντες του ΥΠΕΠΘ ότι θα ανακοινωθεί η πρώτη Εγκύκλιος που θα προσκαλεί τους υποψήφιους εκπαιδευτικούς να υποβάλλουν αίτηση διορισμού.
Κατά τη διαδικασία διορισμού των εκπαιδευτικών θα προηγηθούν οι εκπαιδευτικοί, οι οποίοι είχαν συμπληρώσει πραγματική υπηρεσία αναπληρωτή ή ωρομισθίου τουλάχιστον τριάντα (30) μηνών μέχρι 30/6/2008, θα ακολουθήσουν οι εκπαιδευτικοί, οι οποίοι έχουν συμπληρώσει κατά τις κείμενες διατάξεις πραγματική υπηρεσία αναπληρωτή ή ωρομισθίου τουλάχιστον είκοσι τεσσάρων (24) μηνών μέχρι 30/6/2009 και επιτυχή συμμετοχή σε διαγωνισμό του ΑΣΕΠ του κλάδου τους, θα ακολουθήσουν οι εγγεγραμμένοι στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών, σε ποσοστό 40% των κενών οργανικών θέσεων  και τέλος οι εγγεγραμμένοι στον πίνακα διοριστέων του ΑΣΕΠ σε ποσοστό 60% των κενών οργανικών θέσεων. 
Για ενημέρωση των ενδιαφερομένων παρουσιάζουμε παρακάτω τμήμα της περσινής Εγκυκλίου από όπου φαίνεται η απαιτούμενη προϋπηρεσία  ανά ειδικότητα για την υποβολή αίτησης

  ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΤΟΥ ΙΟΥΛΙΟΥ ΤΟΥ 2008
ΥΠΟΒΟΛΗ  ΑΙΤΗΣΕΩΝ
Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι εκπαιδευτικοί Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, να υποβάλουν Αίτηση-Δήλωση για μόνιμο διορισμό, σύμφωνα με όσα ορίζονται παρακάτω.

            Η Αίτηση-Δήλωση, σε έντυπο μηχανογραφικής επεξεργασίας, που χορηγείται από τις Διευθύνσεις και τα Γραφεία Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, θα υποβληθεί σε μία μόνο Διεύθυνση ή Γραφείο Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (οποιαδήποτε) αυτοπροσώπως ή με νόμιμα εξουσιοδοτημένο πρόσωπο. Οι εκπαιδευτικοί των κλάδων ΠΕ06 και ΠΕ11 οι οποίοι επιθυμούν διορισμό και στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση, θα υποβάλουν τις αιτήσεις και τα δικαιολογητικά τους στις Διευθύνσεις ή τα Γραφεία Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Δικαίωμα υποβολής Αίτησης-Δήλωσης έχουν:

   ΠΕ02 Φιλολόγων:

i.                    όλοι όσοι συμπλήρωσαν μέχρι 30-6-2008 πραγματική προϋπηρεσία τουλάχιστον τριάντα (30) μηνών

ii.                  όλοι όσοι συμπλήρωσαν μέχρι 30-6-2008 πραγματική προϋπηρεσία τουλάχιστον είκοσι τεσσάρων (24) μηνών και έχουν επιτυχή συμμετοχή σε διαγωνισμό του ΑΣΕΠ του κλάδου τους, και

iii.                από τους εγγεγραμμένους στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών όσοι μέχρι 30.6.2008 είχαν συμπληρώσει μέχρι και 16,969 μόρια πραγματικής προϋπηρεσίας, για την πλήρωση 280 θέσεων.

Αραγε ποια θα είναι η "βάση" για τους συμπληρωματικούς διορισμούς φέτος, εφόσον πέρυσι ήταν 16,99 μόρια ;

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμος Διορισμός ΠΕ 02
« Απάντηση #111 στις: Ιούλιος 14, 2009, 09:44:56 πμ »
Το 16,99, δεν ήταν για συμπληρωματικούς διορισμούς. Καλούν για να κάνουν χαρτιά πολύ περισσότερους από αυτους που έχουν αυτή τη βάση στον ενιαίο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 262
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 254
Σύνολο: 255

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.