*

Αποστολέας Θέμα: πρόβλεψη για βάση Πε 60  (Αναγνώστηκε 3038 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mrsour

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
πρόβλεψη για βάση Πε 60
« στις: Ιούνιος 05, 2009, 02:45:24 μμ »
Κορίτσια πόσο υπολογίζεται να είναι η βάση για τους πρώτους 600 τυχερούς? Και μέχρι πόσα μόρια πιστεύεται ότι θα πάρουν την πρώτη χρονιά σαν αναπληρωτές? Θα ήθελα την γνώμη σας γιατί όσο πλησιάζουν οι μέρες αγχώνομαι πάρα πολύ... Δίνω και πρώτη φορά και δεν έχω κάποια εμπειρία για να μπορώ να υπολογίσω μόνη μου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πρόβλεψη για βάση Πε 60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:32:49 »

Αποσυνδεδεμένος nikaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πρόβλεψη για βάση Πε 60
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 05, 2009, 03:26:38 μμ »
καλη επιτυχια σου ευχομαι. εγω διαβαζω για εξεταστικη!3 μαθηματα
ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος mrsour

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πρόβλεψη για βάση Πε 60
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 05, 2009, 03:35:39 μμ »
ευχαριστώ πολύ και εσύ καλή δύναμη.. Η όλη διαδικασία του ΑΣΕΠ είναι πολύ πιο δύσκολη και ψυχοφθόρα από ότι περίμενα.

Αποσυνδεδεμένος nikaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πρόβλεψη για βάση Πε 60
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 05, 2009, 03:42:58 μμ »
μην αγχωνεσαι, ο,τι έγινε έγινε. λιγη υπομονη ακομη μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα. προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι συνεχεια γιατι ετσι ειναι χειροτερα. πιστεψε κανεις δεν χανεται!!!ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον. σκεψου οτι μαλλον τελειωνω τον ιουλιο και εμεις δεν εχουμε καν το δικαιωμα να κανουμε αιτησεις ουτε για αναπληρωτριες. δηλαδη ενας χρονος παει χαμενος. απο του χρονου και εαν και φυσικα μετα θα περιμενουμε τον επομενο ασεπ.
ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πρόβλεψη για βάση Πε 60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:32:49 »

Αποσυνδεδεμένος mrsour

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πρόβλεψη για βάση Πε 60
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 06, 2009, 01:47:05 μμ »
καμία δεν έχει ακούσει τίποτε? εγώ(χωρίς να ξέρω αν είναι αλήθεια ή φήμη) άκουσα ότι η βάση για τους μόνιμους θα είναι κοντά στο 84 αλλά ότι θα πάρουν περισσότερους αναπληρωτές από την προηγουμενη φορά..

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: πρόβλεψη για βάση Πε 60
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 06, 2009, 02:52:38 μμ »
Προβλέψεις δεν νομίζω οτι μπρούμε να κάνουμε, αν μπορούσαμε δεν θα ήμασταν Νηπιαγωγοί αλλά μεντιουμ :P ;D ;D(και δεν θα μας ενδιέφερε ο διορισμός)
Αν κάποια έχει ακούσει απο κανένα σύμβουλο ή διορθωτή κάτι ας το μοιραστεί μαζί μας αλλιώς δεν έχει νόημα να το συζητάμε και να αγχωνόμαστε! ;)

Αποσυνδεδεμένος mrsour

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πρόβλεψη για βάση Πε 60
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 06, 2009, 03:15:34 μμ »
Απλώς τις τελευταίες μέρες δίνω  βιογραφικά σε κάποια ιδιωτικά σχολεία και όλοι μου λένε το ίδιο πράγμα:καλό βιογραφικό έχεις κοπελιά, αλλά δεν μπορούμε να σε πάρουμε γιατί ψάχνουμε άτομα με προϋπηρεσία. Μα για να αποκτήσω προϋπηρεσία πρέπει κάποιος να με πάρει και μένα.. :( :( :( :( :(
Γιαυτό έχω πολύ άγχος με την βαθμολογία.Είναι σαν σανίδα σωτηρίας για μένα, αφού τα ιδιωτικά μου κλείνουν την πόρτα κατάμουτρα.

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: πρόβλεψη για βάση Πε 60
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 06, 2009, 03:53:40 μμ »
Mην ανησυχείς, όταν θα βγουν τα αποτελέσματα θα τους φύγουν εκπαιδευτικοί και τότε θα έχουμε πολλές ελπίδες να μας πάρουν ;) ;)
Κατα τα άλλα το άγχος δεν βοηθάει, εξάλλου ο ασεπ είναι απλά  ένας διαγωνισμός δεν δείχνει την ποιότητα της δουλειάς μας, ούτε την αξία μας ;)

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: πρόβλεψη για βάση Πε 60
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 06, 2009, 03:57:32 μμ »
συμφωνω μαζι σου βασιλικη....υπαρχουν νηπιαγωγοι εξαιρετικοι στην δουλεια τους που δεν διοριζονται και υπαρχουν αλλοι μετριοι που διοριζονται...........δεν ξερω για την βαση αλλα και εγω ακουσα οτι φετος θα παρουν πολλους αναπληρωτες .γιατι αυτοι που θα διοριστουν ειναι πιο λιγοι και οσο παει γινονται πεισσοτερα νηπιαγωγεια........

Αποσυνδεδεμένος klio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: πρόβλεψη για βάση Πε 60
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 07, 2009, 09:38:41 πμ »
είχα διαβάσει κάποια στατιστικά από τον ασεπ κι έλεγαν ότι θα αυξηθεί πολύ η βάση. Λογικό είναι αν σκεφτείτε όιτ την πρώτη μέρα οι καλοί θα έχουν 93% ως βάση περίπου, τουλάχιστον από ότι ακούγεται και διαβάζουμε και στο forum. Φυσικά θα εξαρτηθεί κι από τη δεύτερη μέρα..
Εγώ νομίζω ότι εκεί που θα φτάσει η βάση και στον επόμενο ασεπ θα είναι δύσκολο..Το πήρα απόφαση κι έχω αποφασίσει να κάνω τη ζωή μου γιατί με τον ασεπ και τις θέσεις που θα δίνουν την επόμενη φορά, κλάψτα!

Αποσυνδεδεμένος mrsour

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πρόβλεψη για βάση Πε 60
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 07, 2009, 03:00:58 μμ »
είχα διαβάσει κάποια στατιστικά από τον ασεπ κι έλεγαν ότι θα αυξηθεί πολύ η βάση. Λογικό είναι αν σκεφτείτε όιτ την πρώτη μέρα οι καλοί θα έχουν 93% ως βάση περίπου, τουλάχιστον από ότι ακούγεται και διαβάζουμε και στο forum. Φυσικά θα εξαρτηθεί κι από τη δεύτερη μέρα..
Εγώ νομίζω ότι εκεί που θα φτάσει η βάση και στον επόμενο ασεπ θα είναι δύσκολο..Το πήρα απόφαση κι έχω αποφασίσει να κάνω τη ζωή μου γιατί με τον ασεπ και τις θέσεις που θα δίνουν την επόμενη φορά, κλάψτα!
Ε όχι και 93. έχω ακούσει για πάνω από 90 αλλά από ελάχιστα άτομα. ΟΙ περισσότερες είναι από 80 μέχρι 85 την πρώτη μέρα. Τουλάχιστον τα άτομα που γνωρίζω εγώ είναι όλα κοντά στο 85.

Αποσυνδεδεμένος margaritaroni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: πρόβλεψη για βάση Πε 60
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 09, 2009, 08:54:20 μμ »
    κορίτσια δεν γνωρίζει καμία τίποτα πιο σίγουρο?-για τις βάσεις ή οτιδήποτε άλλο....απο ακμία καθηγήτρια ή συμβουλο????εγώ αυτό που γνωρίζω απο καθηγητρια μου ( της διαπολιτισμικής) που διορθώνει γραπτα είναι ότι δραστηριότητες γλώσσας με επιστημονική τεκμηρίωση κ όλα τα συνακόλουθα είναι ΟΛΟΣΩΣΤΗ και τις εβαλε υψηλές βαθμολογίες. ;)

Αποσυνδεδεμένος zoi83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πρόβλεψη για βάση Πε 60
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 10, 2009, 01:16:57 μμ »
    κορίτσια δεν γνωρίζει καμία τίποτα πιο σίγουρο?-για τις βάσεις ή οτιδήποτε άλλο....απο ακμία καθηγήτρια ή συμβουλο????εγώ αυτό που γνωρίζω απο καθηγητρια μου ( της διαπολιτισμικής) που διορθώνει γραπτα είναι ότι δραστηριότητες γλώσσας με επιστημονική τεκμηρίωση κ όλα τα συνακόλουθα είναι ΟΛΟΣΩΣΤΗ και τις εβαλε υψηλές βαθμολογίες. ;)
καλησπερα! θα ηθελα να σε ρωτησω κατι? η συμβουλος αυτη που σου ειπε για τη γλωσσα σου ειπε οτι μονο αυτη ειναι σωστη προσεγγιση ή και αλλες οπως το πειραμα που λενε ή το θεατρικό?

Αποσυνδεδεμένος margaritaroni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: πρόβλεψη για βάση Πε 60
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 10, 2009, 01:48:51 μμ »
οχι βρε΄ΟΛΑ τα γνωστικά αντικειμενα ειναι σωστα! απλα θα δωθει ιδιαιτερη εμφαση στον τροπο που την οργανωσε η καθε μια , στην επιστημονικη τεκμηριωση-πως στηριξε η καθε μια αυτο που εκανε , κ στην αξιολογηση.Με λιγα λόγια π.χ. μπορεί οι 1000 να έκαναν το πειραμα με τον φακο αλλα ποιες το τεκμηριωσαν επιστημονικα??καπως ετσι!και μου φαινεται και λογικο....ελπιζω να σε βοηθησα..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162167
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 768
Σύνολο: 783

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.234 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.