*

Αποστολέας Θέμα: πληροφοριες για φροντιστηριο  (Αναγνώστηκε 7511 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elbono

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕΟ2
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 19, 2009, 06:34:13 μμ »
σου ευχομαι καλη τυχη!ελπιζω να φυγεις συντομα απο αυτον τον τυπο!μην το βαζεις κατω συνεχισε κ θα βρεις κατι καλυτερο! :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:40:02 »

Αποσυνδεδεμένος pieroula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 07, 2009, 07:31:35 μμ »
Καλησπέρα!
Τη Δευτέρα με κάλεσε για συνέντευξη κάποιο φροντιστήριο, αλλά δεν έχω εμπειρία παρά μόνο εννιά χρόνια από ιδιαίτερα μαθήματα και προσωπικές σημειώσεις για τις οποίες έδειξαν ενδιαφέρον.
Μήπως θα μπορούσατε να με συμβουλεύσετε τι να προσέξω ως προς τις τιμές και τα ένσημα ή ό,τι άλλο?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Είναι πολύ σημαντικό για μένα μια και άπειρη από φροντιστήρια. Δε θα ήθελα να με εκμεταλλευτούν επειδή δε γνωρίζω κάποια πράγματα!


Αποσυνδεδεμένος Kallipateira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02:-)
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 16, 2009, 05:14:30 μμ »
Καλησπέρα σας! Μπορεί κάποιος να εργάζεται παράλληλα σε 2 φροντιστήρια?

Επίσης...όταν βγάζει ΙΚΑ και του κάνουν πρόσληψη....από τι εξαρτάται το πότε θα πάρει βιβλιάριο???? Είναι standard το χρονικό περιθώριο ή παίζουν ρόλο και άλλοι παράγοντες...π.χ ώρες εργασίας

Το ζήτημα του βιβλιαρίου με απασχολεί ιδιαίτερα...καθώς έχω κάποιο πρόβλημα υγείας οπότε με βιάζει το να μην είμαι ακάλυπτη.....μέχρι τώρα ήμουν προστατευόμενο μέλος!
Όποιος γνωρίζει παρακαλώ να με πληροφορήσει για το βιβλιάριο γιατί με καίει το ζήτημα αυτό!

Αποσυνδεδεμένος nellynelly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 16, 2009, 05:33:42 μμ »
Ελένη οπωσδήποτε να κοιτάξεις αλλού ή για ιδιαίτερα...κρίμα είναι για σένα και τον κόπο σου,μην φοβάσαι,θα βρεις κάτι άλλο.Στην σύμβαση που υπέγραφα στο φροντιστήριο ανέφερε οτι δεν δικαιούμαι παραπάνω χρήματα για διόρθωση...να διαβάσεις όντως τα δικαιώματα σου και να ψάχνεσαι,έχουν μια..τάση να τρώνε ένσημα σε μερικά φροντιστήρια!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:40:02 »

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 17, 2009, 01:04:40 πμ »
Καλησπέρα σας! Μπορεί κάποιος να εργάζεται παράλληλα σε 2 φροντιστήρια?

Επίσης...όταν βγάζει ΙΚΑ και του κάνουν πρόσληψη....από τι εξαρτάται το πότε θα πάρει βιβλιάριο???? Είναι standard το χρονικό περιθώριο ή παίζουν ρόλο και άλλοι παράγοντες...π.χ ώρες εργασίας

Το ζήτημα του βιβλιαρίου με απασχολεί ιδιαίτερα...καθώς έχω κάποιο πρόβλημα υγείας οπότε με βιάζει το να μην είμαι ακάλυπτη.....μέχρι τώρα ήμουν προστατευόμενο μέλος!
Όποιος γνωρίζει παρακαλώ να με πληροφορήσει για το βιβλιάριο γιατί με καίει το ζήτημα αυτό!

Για να βγάλεις βιβλιάριο υγείας πρέπει να έχεις 100 ένσημα, δηλ. 100 μέρες εργασίας. Παλιότερα ήταν 50 αλλά σχετικά πρόσφατα τα αύξησαν...

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 17, 2009, 08:27:02 πμ »
Καλησπέρα!
Τη Δευτέρα με κάλεσε για συνέντευξη κάποιο φροντιστήριο, αλλά δεν έχω εμπειρία παρά μόνο εννιά χρόνια από ιδιαίτερα μαθήματα και προσωπικές σημειώσεις για τις οποίες έδειξαν ενδιαφέρον.
Μήπως θα μπορούσατε να με συμβουλεύσετε τι να προσέξω ως προς τις τιμές και τα ένσημα ή ό,τι άλλο?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Είναι πολύ σημαντικό για μένα μια και άπειρη από φροντιστήρια. Δε θα ήθελα να με εκμεταλλευτούν επειδή δε γνωρίζω κάποια πράγματα!



Τι ειδικοτητα εισαι; Δεν ξερω για τιμες για ολους, αλλα υπαρχει το www.taxheaven.gr, οπου μπορεις να βρεις τις επισημες συμβασεις για καθε κλαδο. Βεβαια μπορει ο εργοδοτης να σου πει να υπογραψετε δικη του, αλλα σε καμια περιπτωση μη δεχτεις λιγοτερα πραγματα απο την επισημη.

Να προσεξεις να παιρνεις το λιγοτερο το βασικο, και αν σε παιρνει ζητα αρκετα παραπανω. Εχεις τοσα χρονια εμπειρια, ασχετα οτι ηταν ιδιαιτερα.

Να μη σου επιβαλλουν οτι δε θα κανεις ιδιαιτερα σε μαθητες εκτος φροντιστηριου.

Να ξεκαθαρισεις οτι παιρνεις ολα τα επιδοματα και τα δωρα.

Να ξεκαθαρισεις οτι μαθημα που χανεται χωρις να φταις, οπως κι οι αργιες πληρωνονται.

Να ξεκαθαρισεις επισης οτι γνωριζεις πως δικαιουσαι να πληρωνεσαι τις ημερες Χριστ-Πασχα που δε δουλευουμε, σαν να τις δουλευαμε. (Παιρνεις δηλαδη ολο το μισθο ασχετα απο τα δωρα)

Εννοειται αδεια κι επιδομα αδειας.

κατα τη γνωμη μου, πιο καλα να πληρωνεσαι με την ωρα κι ας χασεις και κανενα μαθημα καμια φορα.

Ενσημα δεν ξερω τι παιζει, εγω δουλευα πληρες ωραριο και μου εβαζαν 25 το μηνα.

Αργησα λιγο να απαντησω αλλα ελπιζω να προλαβα!

Αποσυνδεδεμένος pieroula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 17, 2009, 09:10:47 πμ »
Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου irene.a! Είμαι φιλόλογος.
Μου ζήτησαν και άδεια διδασκαλίας κάτι που ούτε είχα ξανακούσει... Φρόντισα ήδη να βγάλω, αλλά είναι αρκετά χρονοβόρο λόγω των εξετάσεων που είναι να γίνουν σε κρατικό νοσοκομείο. Θα περάσει και ο Σεπτεμβρης!

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 17, 2009, 09:46:23 πμ »
Ναι, πραγματι, χρειαζεται, αλλα κι αν αργησεις να βγαλεις δηλωνουν οτι δε σε απασχολουν μεχρι να βγαλεις, στα ψεματα δηλαδη. Κι εμενα ετσι εγινε γιατι την εβγαλα Νοεμβριο!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 595
Σύνολο: 608

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.187 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.