*

Αποστολέας Θέμα: πληροφοριες για φροντιστηριο  (Αναγνώστηκε 7512 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elbono

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕΟ2
    • Προφίλ
πληροφοριες για φροντιστηριο
« στις: Ιούνιος 16, 2009, 05:37:35 μμ »
σας παρακαλω οσοι γνωριζετε να με ενημερωσετε για την πληρωμη στα φροντιστηρια δηλαδη αν γινεται ανα ωρα, τα ενσημα κ ολες τις νομιμες διαδικασιες,ετσι ωστε να ειμαι ετοιμη σε πιθανη συζητηση με φροντιστηριουχο.και τι γινεται με το 10% της εργασιας στο σπιτι?ακομη αν γνωριζετε με ποσα ενσημα βγαινουμε ταμειο ανεργιας?ευχαριστω εκ των προτερων! :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:59:34 »

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 16, 2009, 06:00:10 μμ »
Αυτά εξαρτώνται από τον εργοδότη του φροντιστηρίου.Απ΄όσο γνωρίζω εγώ,άλλοι πληρώνουν με την ώρα και άλλοι με μισθό το μήνα.Στο φροντιστήριο που δουλεύω εγώ(είμαι στην Πελοπόννησο),πληρώνουν με την ώρα.Μας δίνουν όλα τα ένσημα(αν έχεις έστω και 2 ώρες τη μέρα πρέπει να σου κολλάνε 1 ένσημο τη μέρα).Άλλοι δεν βάζουν όλα τα ένσημα...Δώρο Χριστουγέννων και Πάσχα δεν μας δίνει!Άλλα φροντιστήρια δίνουν.Γενικά ο καθένας κάνει ό,τι θέλει,γιατί απλούστατα κανείς δεν τον ελέγχει.Τώρα για να πάρεις επίδομα ανεργίας καλύτερα να πας στον ΟΑΕΔ να σου πουν με ακρίβεια.Αν θυμάμαι καλά πρέπει να έχει κάποιος πάνω από 120 ένσημα.Το 10% της εργασίας στο σπίτι πρώτη φορά το ακούω.Τι εννοείς;

Αποσυνδεδεμένος elbono

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕΟ2
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 16, 2009, 07:06:12 μμ »
εννοω την δουλεια που παιρνεις σπιτι σου δινουν ενα 10% επιπλεον!ξερω οτι ο καθενας κανει οτιδηποτε θελει απλα αν καποιος γνωριζει τις νομινες υποχρεωσεις του φροντιστηριουχου θα με εξυπηρετουσε! :)ευχαριστω για τις πληροφοριες παντως!

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 17, 2009, 12:05:59 πμ »
εννοω την δουλεια που παιρνεις σπιτι σου δινουν ενα 10% επιπλεον!ξερω οτι ο καθενας κανει οτιδηποτε θελει απλα αν καποιος γνωριζει τις νομινες υποχρεωσεις του φροντιστηριουχου θα με εξυπηρετουσε! :)ευχαριστω για τις πληροφοριες παντως!
Η πληρωμή στα φροντιστήρια γίνεται συνήθως με την ώρα. Θα υπογράψεις τη σύμβαση που θα σου δώσει ο εργοδότης σου όπου θα αναγράφεται η ημερομηνία της πρόσληψής σου και το ωρομίσθιό σου. Οι φροντιστηριούχοι πρέπει να σου βάζουν ένα ένσημο για κάθε ημέρα που εργάζεσαι (είτε δουλεύεις π.χ.1 ώρα, είτε 5). Όμως, όσες περισσότερες ώρες δουλεύεις τόσο μεγαλύτερες είναι οι εισφορές τους στο ΙΚΑ (εκεί αν δεν είναι ΟΚ θα πληρώνει λιγότερες εισφορές δηλώνοντας πως εργάζεσαι π.χ. αντί για 5 ώρες την ημέρα 2. Αυτό έχει σχέση με τα χρήματα που θα πάρουμε...όταν βγούμε στη σύνταξη). Για την Αττική οι τιμές είναι διαφορετικές από την επαρχία. Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι αν σου βάζει το ένσημο για κάθε μέρα που δουλεύεις (μπορείς να το δεις από τον πρώτο μήνα που θα έχεις εργαστεί αν πας στο ΙΚΑ και ζητήσεις αναλυτικό πίνακα για τα ένσημά σου). Όταν τελειώσει η σύμβαση (άλλοι τη λήγουν 30Μάη, άλλοι 15 Ιουνίου) θα υπογράψεις παραίτηση και θα μπεις στο ταμείο ανεργίας έως ότου ξαναπροσληφθείς. Εφόσον σου έχουν πληρώσει τις εισφορές για τα δώρα Πάσχα και Χριστουγέννων εσύ θα τα παίρνεις από τον ΟΑΕΔ μέσω επιταγών που έχουν βγει όταν μπήκες στο Ταμείο Ανεργίας. Για το 10% δεν ξέρω, αλλά μάλλον αναφέρεσαι στην έξτρα διόρθωση και όχι αυτή που αφορά στους μαθητές σου. Εγώ στην αρχή έπαιρνα διόρθωση για το σπίτι και πληρωνόμουν με το γραπτό (αυτό πριν από αρκετά χρόνια). Έχω σταματήσει να παίρνω πια και δεν ξέρω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:59:34 »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 17, 2009, 10:09:14 πμ »
Υπάρχουν κι άλλα επιδόματα εκτός από το διόρθωμα, πχ οικογενοιακής κατάστασης. Ποτέ δεν τα πήρα. Ευτυχώς που έπαιρνα επίδομα Χριστουγέννων/Πάσχα και αποζημίωση. Επίσης, αν έχεις μάθημα σε αργία, κανονικά πληρώνεσαι. Κανείς δεν το κάνει, φυσικά. Πήγαινε στην Επιθεώρηση Εργασίας του νομού σου και ζήτα φωτοτυπία των δικαιωμάτων σου. Έτσι έκανα όταν πρωτοξεκίνησα. Και μην απογοητεύεσαι. Αυτή η δουλειά (σε φροντιστήρια, δηλαδή) είναι μόνο για την εμπειρία. Και κακοπληρωμένη είναι και σε εκμεταλλεύονται στο έπακρο (έφτιαχνα δικά μου τεστ σε ολόκληρα βιβλία, τα έπαιρνε το φροντιστήριο, έσβηνε το όνομά μου, έβαζε το λογότυπό τους και τα μοίραζε στους συναδέλφους για να τα χρησιμοποιήσουν). Καλό κουράγιο!

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 17, 2009, 02:09:03 μμ »
Υπάρχουν κι άλλα επιδόματα εκτός από το διόρθωμα, πχ οικογενοιακής κατάστασης. Ποτέ δεν τα πήρα. Ευτυχώς που έπαιρνα επίδομα Χριστουγέννων/Πάσχα και αποζημίωση. Επίσης, αν έχεις μάθημα σε αργία, κανονικά πληρώνεσαι. Κανείς δεν το κάνει, φυσικά. Πήγαινε στην Επιθεώρηση Εργασίας του νομού σου και ζήτα φωτοτυπία των δικαιωμάτων σου. Έτσι έκανα όταν πρωτοξεκίνησα. Και μην απογοητεύεσαι. Αυτή η δουλειά (σε φροντιστήρια, δηλαδή) είναι μόνο για την εμπειρία. Και κακοπληρωμένη είναι και σε εκμεταλλεύονται στο έπακρο (έφτιαχνα δικά μου τεστ σε ολόκληρα βιβλία, τα έπαιρνε το φροντιστήριο, έσβηνε το όνομά μου, έβαζε το λογότυπό τους και τα μοίραζε στους συναδέλφους για να τα χρησιμοποιήσουν). Καλό κουράγιο!
Θα μου επιτρέψεις να εκφέρω και μια διαφορετική άποψη. Δεν είναι όλα τα φροντιστήρια εκμεταλλευτές. Πολλά από αυτά στηρίζονται στους καθηγητές τους, θέλουν να δημιουργούν δυναμικές ομάδες που με συνεργασία να βοηθούν όσο καλύτερα και οργανωμένα μπορούν.Σε αυτά σίγουρα παίρνεις και τα επιδόματα και σέβονται τη δουλειά σου γιατί στηρίζονται και σε ΄σένα για την επιτυχία τους. Το φροντιστήριο δεν είναι μόνο για την εμπειρία. Είμαστε καθηγητές και μπορούμε να μεταδίδουμε στάση και αξίες από οποιοδήποτε μετερίζι και πληρωνόμαστε αναλόγως. Φυσικά και πρέπει από κάπου να ξεκινήσεις. Απλά θέλει λίγο ψάξιμο για να συνεργαστείς με σωστούς ανθρώπους.

Αποσυνδεδεμένος Eleni_volos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λογιστικη & Χρηματοοικονομικη
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 17, 2009, 02:16:51 μμ »
στο φροντιστηριο στο οποιο δουλευω πληρωνομαι με την ωρα. Ενσημο ουτε για πλακα!!!! Να μην κανω λογο για δωρο πασχα κτλ. Συνηθως με βαζουν μεσημερι κλειδωνω την πορτα μην τυχον και σκασει καμια ΣΔΟΕ και ικα.ολα μαυρα. Ειμαι πιο μαυρη και απο τους μπλακ που πουλανε cd..!!..χαχαχα....τετοια εκμεταλλευση δεν υπαρχει. αλλα τι να κανω... ??? ???
Οικονομολογος σε ανεργια

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 17, 2009, 02:58:05 μμ »
στο φροντιστηριο στο οποιο δουλευω πληρωνομαι με την ωρα. Ενσημο ουτε για πλακα!!!! Να μην κανω λογο για δωρο πασχα κτλ. Συνηθως με βαζουν μεσημερι κλειδωνω την πορτα μην τυχον και σκασει καμια ΣΔΟΕ και ικα.ολα μαυρα. Ειμαι πιο μαυρη και απο τους μπλακ που πουλανε cd..!!..χαχαχα....τετοια εκμεταλλευση δεν υπαρχει. αλλα τι να κανω... ??? ???
Να τολμήσεις και να αλλάξεις συνεργάτες, μη φοβού..Σκέψου ότι τέτοια συμπεριφορά δεν την αξίζεις και μην τους δίνεις την ευκαιρία να επαναπαύονται στη δουλειά σου για να βγάζουν αυτοί τα ωραία τους λεφτάκια. Ψάξε, δώσε βιογραφικά συζήτησε με άλλους συναδέλφους στον τόπο σου και πάρε απόφαση να τους μαυρίσεις εσύ. Δε στο λέω να το κάνεις εκδικητικά, αλλά όταν θίγεται η αξιοπρέπειά σου φύγε μακρια από την εκμετάλλευση. Όσο γι΄αυτούς τους φροντιστηριούχους που συμπεριφέρονται έτσι, δεν έχουν μεγάλη διάρκεια και στο τέλος δε θέλει κανείς να συνεργάζεται μαζί τους και αργά ή γρήγορα διαλύονται.

Αποσυνδεδεμένος anna4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 17, 2009, 03:01:55 μμ »
Καλησπέρα...με συγχωρείτε που θα γράψω κάτι άσχετο, αλλά δεν ξέρω πώς να ανοίξω νέο θέμα...και δεν ξέρω κιόλας αν έχει αναφερθεί ξανά αυτό που θέλω να σας πω.
Ήθελα να ενημερώσω πως αν δεν δικαιούται κάποιος επίδομα ανεργίας φέτος, ενώ πέρσυ είχε πάρει, αλλά όχι όλες τις επιταγες...τότε να ρωτήσει αν έχει κάποιο υπόλοιπο από πέρσυ...σαν συνέχεια του περσινου.
Σήμερα πήγα στον οαεδ και δεν δικαιούμουν επίδομα, ούτε καν το ειδικό βοήθημα και μου έβγαλαν ένα υπόλοιο 35 ημερών...από την περσινή επιδότηση...δεν ξέρω πόσα χρήματα είναι, αλλά γιατί αν τα δικαιούμαστε να τα χαρίσουμε?

Αποσυνδεδεμένος elbono

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕΟ2
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 17, 2009, 03:24:40 μμ »
στο φροντιστηριο στο οποιο δουλευω πληρωνομαι με την ωρα. Ενσημο ουτε για πλακα!!!! Να μην κανω λογο για δωρο πασχα κτλ. Συνηθως με βαζουν μεσημερι κλειδωνω την πορτα μην τυχον και σκασει καμια ΣΔΟΕ και ικα.ολα μαυρα. Ειμαι πιο μαυρη και απο τους μπλακ που πουλανε cd..!!..χαχαχα....τετοια εκμεταλλευση δεν υπαρχει. αλλα τι να κανω... ??? ???

γ :)ιατι δεν κανεις μονο ιδιαιτερα αφου δεν εχεις ουτε τα ενσημα σου?ο μονος λογος που θελω να δουλεψω σε φροντιστηριο ειναι τα ενσημα κ το ταμειο ανεργιας...

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 17, 2009, 09:53:46 μμ »
Υπάρχουν κι άλλα επιδόματα εκτός από το διόρθωμα, πχ οικογενοιακής κατάστασης. Ποτέ δεν τα πήρα. Ευτυχώς που έπαιρνα επίδομα Χριστουγέννων/Πάσχα και αποζημίωση. Επίσης, αν έχεις μάθημα σε αργία, κανονικά πληρώνεσαι. Κανείς δεν το κάνει, φυσικά. Πήγαινε στην Επιθεώρηση Εργασίας του νομού σου και ζήτα φωτοτυπία των δικαιωμάτων σου. Έτσι έκανα όταν πρωτοξεκίνησα. Και μην απογοητεύεσαι. Αυτή η δουλειά (σε φροντιστήρια, δηλαδή) είναι μόνο για την εμπειρία. Και κακοπληρωμένη είναι και σε εκμεταλλεύονται στο έπακρο (έφτιαχνα δικά μου τεστ σε ολόκληρα βιβλία, τα έπαιρνε το φροντιστήριο, έσβηνε το όνομά μου, έβαζε το λογότυπό τους και τα μοίραζε στους συναδέλφους για να τα χρησιμοποιήσουν). Καλό κουράγιο!
Θα μου επιτρέψεις να εκφέρω και μια διαφορετική άποψη. Δεν είναι όλα τα φροντιστήρια εκμεταλλευτές. Πολλά από αυτά στηρίζονται στους καθηγητές τους, θέλουν να δημιουργούν δυναμικές ομάδες που με συνεργασία να βοηθούν όσο καλύτερα και οργανωμένα μπορούν.Σε αυτά σίγουρα παίρνεις και τα επιδόματα και σέβονται τη δουλειά σου γιατί στηρίζονται και σε ΄σένα για την επιτυχία τους. Το φροντιστήριο δεν είναι μόνο για την εμπειρία. Είμαστε καθηγητές και μπορούμε να μεταδίδουμε στάση και αξίες από οποιοδήποτε μετερίζι και πληρωνόμαστε αναλόγως. Φυσικά και πρέπει από κάπου να ξεκινήσεις. Απλά θέλει λίγο ψάξιμο για να συνεργαστείς με σωστούς ανθρώπους.
Έχεις απόλυτο δίκιο, frerar. Είμαι σίγουρη ότι θα υπάρχουν φροντιστήρια που είναι εντάξει. Αλλά όταν πρωτοξεκινάς, δεν έχεις την πολυτέλεια να επιλέγεις. Εγώ δούλεψα και σε συνοικιακά αλλά και σε μεγαλοαλυσίδες - σε όλα υπήρχε μια εκμετάλλευση. Anyway, για μένα τα φροντιστήρια είναι μόνο για να αποκτήσεις κάποια εμπειρία και να σε βοηθήσει κάποιος στα πρώτα σου βήματα. Όταν είσαι έτοιμος ν'ανοίξεις τα φτερά σου (και ειδικά αν τα βολέψεις με τα ένσημα), τίποτα δεν είναι πιο τέλειο από τα ιδιαίτερα. Ακόμα κι αν μου πληρώνουν όλα τα επιδόματα, γιατί να μείνω σε φροντιστήριο όπου θα έχω 10-15 παιδιά σε μια τάξη, θα έχω συναντήσεις με άπειρους γονείς, θα λογοδοτώ σε αφεντικό κλπ κλπ. Δε λένε "μόνος σου χόρευε κι όσο θέλεις πήδα;" ;)

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 17, 2009, 10:30:11 μμ »
Σωστό κι αυτό!

erietta

  • Επισκέπτης
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 19, 2009, 12:36:41 πμ »

Eleni_volos ]
στο φροντιστηριο στο οποιο δουλευω πληρωνομαι με την ωρα. Ενσημο ουτε για πλακα!!!! Να μην κανω λογο για δωρο πασχα κτλ. Συνηθως με βαζουν μεσημερι κλειδωνω την πορτα μην τυχον και σκασει καμια ΣΔΟΕ και ικα.ολα μαυρα. Ειμαι πιο μαυρη και απο τους μπλακ που πουλανε cd..!!..χαχαχα....τετοια εκμεταλλευση δεν υπαρχει. αλλα τι να κανω... ??? ???

Κοπέλα μου, γιατί ανέχεσαι αυτή την κατάσταση? Αν είναι η πρώτη σου χρονιά σε φροντιστήριο, το καταλαβαίνω ότι θες να αποκτήσεις πείρα και γι' αυτό υποχώρησες και το ανέχτηκες. Αν όμως το συνεχίσεις, φταις εσύ. Εκτός αν δουλεύεις σε σχολείο και γι' αυτό δουλεύεις "μαύρα". Αν όμως δεν δουλεύεις και το συνεχίσεις, τότε άσε τον "εργοδότη" να κερδίζει εις βάρος σου. Αν θες, πες μας τι συμβαίνει.

Αποσυνδεδεμένος Eleni_volos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λογιστικη & Χρηματοοικονομικη
    • Προφίλ
Απ: πληροφοριες για φροντιστηριο
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 19, 2009, 04:19:19 μμ »
ολοι μου λενε να παρατησω το φροντιστηριο γιατι ειναι σκετο κλεψιμο.αμα σας πω και τι αλλα μου εχουν κανει θα γινετε καραφλοι.δυο χρονια δουλευω σε αυτον,και το κανω μονο και μονο για τα λεφτα.Τελευταια μου εδωσε μια δουλεια για προετοιμασια κατατακτηριων στο οικονομικο τμημα του πανεπιστημιου θεσσαλιας,συγκεκριμενα μακροοικονομια και μικροοικονομια. Ξεκινησα λοιπον προετοιμασα τα δυο πρωτα μαθηματα,εγραφα στο word και μου βγηκαν τα ματια,και λιγο πριν ξεκινησουμε τα μαθηματα τολμησα να ζητησω να με πληρωνει καθε εβδομαδα(μιλαμε για 4-6 ωρες χαλαρα) και απο τοτε εξαφανιστηκε και αυτος και η γραμματεας που τα κανονιζει....!!!!!!........ειμαι 99% αποφασισμενη να του δωσω ακυρο,γιατι δεν παει αλλο η κοροιδια του.
Τωρα οσον αφορα τα βιογραφικα σε αλλα φροντιστηρια το εχω κανει και θα το κανω και φετος. Μαλιστα λεω αυτη την φορα να παω προσωπο με προσωπο και οχι με αλληλογραφια.

Αντε δεν κρατιεμαι θα σας ενα χοντρο που εγινε προσφατα.
Περυσι ειχα προετοιμασει για εναν υποψηφιο πυροσβεστη 100 ερωτησεις πολλαπλων επιλογων για το μαθημα ΕΕ και πολιτειολογια. Οπως και για εναν αλλον Κοινωνιολογια και μακροοικονομια και μικροοικονομια ,αλλες 100 ερωτησεις για καθε μαθημα.Δινει ο πυροσβεστης εξετασεις ,(δεν ξερω αν πετυχε) και βλεπω τα θεματα και ειχα πιασει ολες τις ερωτησεις που μπηκαν. Τι εγινε μετα? Φετος και παλι ενας πελατης ηθελε το ιδιο πραγμα. Και δεν μου δινουν το μαθημα αλλα βγαζουν φωτοτυπιες τις ερωτησεις μου και τις πουλανε σε αυτον ,χοντρα λεφτα και εγω τρωω ενα ακυρο.Το ιδιο εγινε με την κοινωνιολογια. Και το ιδιο μπορει να εχει γινει πολλες φορες. Εκει μου γυρισαν τα μυαλα αναποδα και ειπα τερμα. Αλλα ο βλακας δεχτηκα το τελευταιο,και ισως ειναι καλυτερα που δεν εγινε το μαθημα γιατι εχω το περιθωριο να δωσω ενα τελος.
Απλα δεν εχω πολλα ιδιαιτερα ακομα.Ελπιζω του χρονου να εχω περισσοτερα.
Οικονομολογος σε ανεργια

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159855
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 655
Σύνολο: 666

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.