*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή  (Αναγνώστηκε 263117 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #560 στις: Αύγουστος 09, 2013, 11:37:44 πμ »
Σε ευχαριστω πολυ biov.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:14:39 »

Αποσυνδεδεμένος evagelina81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #561 στις: Αύγουστος 09, 2013, 12:40:42 μμ »
Καλημέρα .Μέχρι πότε είναι οι αιτήσεις για το μεταπτυχιακό ειδικής στο ευρωπαϊκό πανεπιστήμιο Κύπρου;

Αποσυνδεδεμένος thaleiaey

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #562 στις: Αύγουστος 12, 2013, 08:01:15 μμ »
Είμαι απόφοιτος Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής εκπαίδευσης και ενδιαφέρομαι για Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή στο εξωτερικό με φοίτηση εξ αποστάσεως.... Έχετε να μου προτείνετε κάποια, γιατί έχω μπερδευτεί παντελώς;;; Με ενδιαφέρει να είναι αναγνωρισμένα και να είναι εξ αποστάσεως.  :)

Αποσυνδεδεμένος nt-a

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #563 στις: Σεπτέμβριος 11, 2013, 02:17:22 μμ »
Το καλύτερο και με διαφορά Μεταπτυχιακό στην Ειδική  είναι αυτό που είναι δωρεάν και συνήθως κοντά στο σπίτι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:14:39 »

Αποσυνδεδεμένος maria diamant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #564 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 09:03:09 μμ »
Καλησπέρα παιδιά!!Θα ήθελα να ρωτήσω  αν γνωρίζει κάποιος για τις εξετάσεις στο μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής του καποδιστριακού;Η ύλη είναι μεγάλη και δεν υπάρχει κάποια διευκρίνηση όπως επίσης και κάποια βιβλία είναι πολύ ακριβά!

Αποσυνδεδεμένος thessalonikh!!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #565 στις: Οκτώβριος 17, 2013, 09:43:07 μμ »
geia sas paidia!!!mporeite na me enhmerwsete mhpws gia to an to metaptyxiako ths eidikhs agwghs toy panepisthmioy leukwsias einai anagnwrismeno san ta metaptuxiaka eidikhs agwghs pou prosferontai sthn ellada??
opoios to parakolouthhsei,mporei na to katethesei sthn aithsh tou gia anaplhrwths sthn eidikh agwgh?

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #566 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 11:27:16 μμ »
Όροι χρήσης και πρόσβασης
9. Τα μηνύματά σας θα πρέπει να είναι όλα στην Ελληνική γλώσσα και όχι greeklish ή αγγλικά. Επίσης θα πρέπει να γράφετε με πεζά γράμματα και όχι με κεφαλαία.

Ειδικά για το μεταπτυχιακό Ε.Α. του πανεπιστημίου της Λευκωσίας ρίξε μια ματιά εδώ.

Αποσυνδεδεμένος thessalonikh!!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #567 στις: Οκτώβριος 22, 2013, 08:58:05 μμ »
Ευχαριστώ πολύ. :)

Αποσυνδεδεμένος xristos_f

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #568 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 09:49:45 μμ »
Λοιπόν μόλις έμαθα από κάποιους φίλους που ξεκίνησαν τώρα το μεταπτυχιακό στην ειδική στην Ιταλία ότι παρόλο που μόλις τώρα ξεκίνησαν το μεταπτυχιακό θα τελειώσουν το καλοκαίρι καθώς τους είπαν ότι θα τους κάνουν να φαίνονται στα χαρτια ότι το παρακολουθούν απο πιο μπροστά , από την αρχή δηλ. με άλλη ημερομηνία(τα έχουν συμφωνημένα με το Πανεπιστημιο) για να προλάβουν τις αιτήσεις το καλοκαίρι.  Παράλληλα μαθαίνω από φίλους ότι πέρα από το γεγονός ότι μέσα σε 6 μήνες στην ουσία θα πάρουν μεταπτυχιακό θα πάρουν και πτυχίο ιταλικών χωρίς να ξέρουν να πουν ούτε ciao. ΔΕν καταλαβαίνω το λόγο που δεν γίνονται ήδη καταγγελίες. Λένε για της Βουλγαρίας αλλά τελικά και της Ιταλίας μια από τα ίδια. Παρακολουθώ το μεταπτ. της Λευκωσίας το οποίο είναι πολύ οργανωμένο και με σοβαρές εξετάσεις, με διάβασμα, εργασίες κλπ. Και όλα αυτά που αναφέρω για της Ιταλίας τα γνωρίζω από φίλο μου που το παρακολουθεί και όχι έτσι λόγια του αέρα.

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #569 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 12:57:20 μμ »
Λοιπόν μόλις έμαθα από κάποιους φίλους που ξεκίνησαν τώρα το μεταπτυχιακό στην ειδική στην Ιταλία ότι παρόλο που μόλις τώρα ξεκίνησαν το μεταπτυχιακό θα τελειώσουν το καλοκαίρι καθώς τους είπαν ότι θα τους κάνουν να φαίνονται στα χαρτια ότι το παρακολουθούν απο πιο μπροστά , από την αρχή δηλ. με άλλη ημερομηνία(τα έχουν συμφωνημένα με το Πανεπιστημιο) για να προλάβουν τις αιτήσεις το καλοκαίρι.  Παράλληλα μαθαίνω από φίλους ότι πέρα από το γεγονός ότι μέσα σε 6 μήνες στην ουσία θα πάρουν μεταπτυχιακό θα πάρουν και πτυχίο ιταλικών χωρίς να ξέρουν να πουν ούτε ciao. ΔΕν καταλαβαίνω το λόγο που δεν γίνονται ήδη καταγγελίες. Λένε για της Βουλγαρίας αλλά τελικά και της Ιταλίας μια από τα ίδια. Παρακολουθώ το μεταπτ. της Λευκωσίας το οποίο είναι πολύ οργανωμένο και με σοβαρές εξετάσεις, με διάβασμα, εργασίες κλπ. Και όλα αυτά που αναφέρω για της Ιταλίας τα γνωρίζω από φίλο μου που το παρακολουθεί και όχι έτσι λόγια του αέρα.

σε ποιό μεταπτυχιακό της Ιταλίας αναφέρεσαι? Οι γνωστοί σου το παρακολουθούν μέσω γραφείου?
Καλό είναι όποιος έχει πληροφορίες τεκμηριωμένες να κάνει καταγγελίες γιατί α) μπορεί να την πατήσουν πολλοί και να έχουν μετά προβλήματα αναγνώρισης, β) είναι αδικία για όλους τους μεταπτυχιακούς φοιτητές ειδικής αγωγής που παρακολουθούν κάποιο άλλο μεταπτυχιακό ειδικής από άλλο πανεπιστήμιο
Απορώ με αυτά που γίνονται γιατί νομίζω τον φάκελο του κάθε φοιτητή πλέον τους στέλνει το ίδιο το πανεπιστήμιο στον ΔΟΑΤΑΠ, όταν ολοκληρώσουν τις σπουδές, οπότε πώς μπαίνει το κρατικό πανεπιστήμιο της Ιταλίας σε τέτοιο παιχνίδι?? Νομίζω ότι κάτι παίζει με το γραφείο, αν το κάνουν μέσω γραφείου τελικά ,γιατι τα κρατικά πανεπιστήμια στην ιταλία είναι αυστηρά στην εισαγωγή μεταπτυχιακών φοιτητών και επιπλέον ζητούν για να κάνεις αίτηση επίπεδο γνώσης ιταλικών τουλάχιστον β2. Αυτές τις πληροφορίες τις λέει και η ιταλική πρεσβεία....

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #570 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 01:26:06 μμ »
καλά θα είναι αδιανόητο αυτό αν γίνει.-το θέμα του 6μηνου μεταπτυχιακού-και εγώ σκέφτομαι να κάνω στην Ιταλία μονο και μόνο για οικονομικούς λόγους-γιατί είναι πιο οικονομικό απο της Κύπρου και της Βουλγαρίας(γιατί μαζί με τα  ταξιδια στη Σόφια μια φίλη μου ξόδεψε 5.500 χιλιάρικα )!!οπότε δεν έχω άλλη εναλλακτική...μακάρι να μπορούσα να κάνω και εγώ της Λευκωσίας αλλα 5.900 είναι πάρααα πολλάα για να αγοράσουμε και βιβλία περίπου 500 ευρω συν...

Αποσυνδεδεμένος panos2014

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #571 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 06:36:22 μμ »
Λοιπόν μόλις έμαθα από κάποιους φίλους που ξεκίνησαν τώρα το μεταπτυχιακό στην ειδική στην Ιταλία ότι παρόλο που μόλις τώρα ξεκίνησαν το μεταπτυχιακό θα τελειώσουν το καλοκαίρι καθώς τους είπαν ότι θα τους κάνουν να φαίνονται στα χαρτια ότι το παρακολουθούν απο πιο μπροστά , από την αρχή δηλ. με άλλη ημερομηνία(τα έχουν συμφωνημένα με το Πανεπιστημιο) για να προλάβουν τις αιτήσεις το καλοκαίρι.  Παράλληλα μαθαίνω από φίλους ότι πέρα από το γεγονός ότι μέσα σε 6 μήνες στην ουσία θα πάρουν μεταπτυχιακό θα πάρουν και πτυχίο ιταλικών χωρίς να ξέρουν να πουν ούτε ciao. ΔΕν καταλαβαίνω το λόγο που δεν γίνονται ήδη καταγγελίες. Λένε για της Βουλγαρίας αλλά τελικά και της Ιταλίας μια από τα ίδια. Παρακολουθώ το μεταπτ. της Λευκωσίας το οποίο είναι πολύ οργανωμένο και με σοβαρές εξετάσεις, με διάβασμα, εργασίες κλπ. Και όλα αυτά που αναφέρω για της Ιταλίας τα γνωρίζω από φίλο μου που το παρακολουθεί και όχι έτσι λόγια του αέρα.

κάνε εσυ καταγγελία...σκέψου να μην ήταν και φίλοι σου αυτοί που σου τα είπανε...

αμα έχεις τέτοιους φίλους, τι να τους κάνεις τους εχθρούς....

πάντως η ράδιο αρβύλα καλά κρατεί...

πρώτα ήταν η βουλγαρία και τίποτε δεν έγινε...τώρα η ιταλία....να δούμε ποιός θα είναι ο επόμενος...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2013, 06:38:32 μμ από panos2014 »

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #572 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 08:36:26 μμ »
το πανεπιστήμιο coc στην Κωνσταντινούπολη..είναι στην ευρωπαϊκή πλευρά της Τουρκίας..άρα αναγνωρίζεται..έχει μεταπτυχιακό εξελικτικής Ψυχολογίας..δεν ξέρω κατα πόσο υπάρχει κλάδος σχολικής εκεί..αλλιώς το κόβω να είναι το επόμενο!! :p

Αποσυνδεδεμένος ellakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #573 στις: Ιανουάριος 15, 2014, 03:43:18 πμ »
καλησπέρα!
Καλη χρονια ευχομαι! θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και αν μπορειτε να με ενημερωσετε, ενδιαφερομαι να ασχοληθω με μαθησιακες δυσκολιες και ψαχνω για μεταπτυχιακο. ποιο μεταπτυχιακο θεωρειτε οτι ειναι πιο κοντα σε αυτο που θελω, στη σχολικη ψυχολογια η στην ειδικη εκπαιδευση; αν μπορειτε λιγο να μου ξεκαθαρισετε τις διαφορες οσον αφορα την επαγγελματικη αποκατασταση.. ειμαι πτυχιούχος της φιλοσοφικης σχολης.

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων  :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 374
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.