*

Αποστολέας Θέμα: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!  (Αναγνώστηκε 32394 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος runaway

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 20, 2009, 01:29:11 μμ »
Ηρωίδα είναι και η ανύπαντρη μητέρα ή η (μακριά από δω) χήρα με παιδί.

Θα συμφωνήσω με την bikini σε αυτό και θα προσθέσω πως και τα παιδιά των οικογενειών αυτών, που έχουν μεγαλώσει και έχουν διεκδικήσει επ' άξια μια θέση στο δημόσιο ή στην αναπλήρωση μέσω ΑΣΕΠ και μόνο αυτού, δεν μπορούν να αδικούνται για άλλη μια φορά επειδή αυτή τη φορά δεν έχουν δικά τους παιδιά.
Στο κάτω κάτω οι 3τεκνοι διορίζονται έτσι κι αλλιώς με 24μήνες προϋπηρεσία και καθόλου επιτυχία στον ΑΣΕΠ. Θεωρώ υπερβολική την κίνηση τους αυτή!
Κάθε Δύση μια Ανάμνηση
Κάθε Ανατολή κι Ελπίδα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος runaway

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 20, 2009, 01:34:04 μμ »
bikini δεν είχα πάρει είδηση καθόλου για το θέμα.Βαλλόμαστε από παντού!!

Δόξα τω Θεώ, achilles!!!

Παίρνοντας εγώ το λόγο τους ζήτησα να μεταφέρουν τον προβληματισμό της μεγαλύτερης  μερίδας  των ωρομισθίων -αναπληρωτών σχετικά με τις ευεργετικές διατάξεις των  τριτέκνων-πολυτέκων στους διορισμούς.Μόνο μία εκπρόσωπος συμμερίστηκε την άποψη μου (να βοηθά το κράτος οικονομικά τις ομάδες αυτές έπειτα από τον διορισμό) και ίσως τη μεταφέρει.

Ας διορίζονται με ΑΣΕΠ ή έστω προϋπόθεση ΑΣΕΠ και ας τους δίνει 2πλό μισθό από μένα "για να ταισουν τα 5 στοματα", όπως είπε η Eleni_volos.

Πάντως οι άλλοι εκπρόσωποι έδειξαν να μην τους αγγίζει το θέμα αυτό από την πλευρά μας.
Νομίζω ότι με συντονισμένες κινήσεις μπορούμε να "εκμεταλλευτούμε" αυτή την δυσανασχέτηση των μονίμων για τους τρίτεκνους-πολύτεκνους έστω κι αν μέχρις στιγμής φαίνεται ότι ενδιαφέρονται μόνο για τον εαυτό τους.

Τους μόνιμους δεν τους νοιάζει, ε;
Θα ζητούν μετάθεση, απόσπαση ή βελτίωση θέσεις και θα εμποδίζονται από τους 3τεκνους!


Ισως να μην έχουν ενημερωθεί ακόμη, όπως δεν έχουν ενημερωθεί και για το φεκ που αφορά τις νηπιαγωγούς με την άδεια λειτουργίας των παιδικών σταθμών ως νηπιαγωγείων.
Κάθε Δύση μια Ανάμνηση
Κάθε Ανατολή κι Ελπίδα!

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 20, 2009, 01:38:25 μμ »
Στο κάτω κάτω οι 3τεκνοι διορίζονται έτσι κι αλλιώς με 24μήνες προϋπηρεσία και καθόλου επιτυχία στον ΑΣΕΠ.

Και ήδη προηγούνται κατά 20% στις προσλήψεις τους ως αναπληρωτές!

Θεωρώ υπερβολική την κίνηση τους αυτή!

Είναι απαράδεκτη, όχι μόνο υπερβολική!

Κράτος πρόνοιας για όλους και όχι μόνο για τους 3τεκνους!
Κι αν είσαι και παπάς... με την αράδα σου να πας!!!
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος carina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 20, 2009, 01:53:54 μμ »
Εμένα μου φαίνεται πως μερικοί έχουν πάρει δρόμο και δεν ξέρουν τι ζητάνε........ :o :o :o :o :o :o

Άτιμη κοινωνία.... Γιατί να μην έχω και εγώ 5 στόματα να θρέψω...

Όχι για μένα... για το φουκαριάρη το διορισμό μου...

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος possessed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 20, 2009, 05:25:04 μμ »
Άντε κορίτσια,πάμε όλες για εξωσωματική να πιάσουμε τα 3 με τη μια μπας και διοριστούμε του χρόνου γιατί αν περιμένουμε να μπουμε με το σπαθί μας ο διορισμός θα μας συναντήσει στην εμμηνόπαυση! :o

Αποσυνδεδεμένος palelos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 20, 2009, 05:49:00 μμ »
Άντε κορίτσια,πάμε όλες για εξωσωματική να πιάσουμε τα 3 με τη μια μπας και διοριστούμε του χρόνου γιατί αν περιμένουμε να μπουμε με το σπαθί μας ο διορισμός θα μας συναντήσει στην εμμηνόπαυση! :o

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Ι am back..   Σας  έλλειψα?

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 20, 2009, 05:53:42 μμ »
Άντε κορίτσια,πάμε όλες για εξωσωματική να πιάσουμε τα 3 με τη μια μπας και διοριστούμε του χρόνου γιατί αν περιμένουμε να μπουμε με το σπαθί μας ο διορισμός θα μας συναντήσει στην εμμηνόπαυση! :o

Χιούμορ!   ;D  ;D
Καλό, δε λέω, αλλά, αν υπολογίσεις πόσοι 3τεκνοι είναι σε κάθε κλάδο, δε θα διοριστείς ούτε εσύ, κι ας γίνεις 3τεκνη...
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 20, 2009, 05:58:05 μμ »
τι έγινε πάλι η εκκλησία έβαλε το χεράκι της?δηλαδή εμείς οι ελεύθεροι στα κάτεργα?
ντροπή τους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
αν περάσει και αυτό ,τι να πω!

Αποσυνδεδεμένος cchatz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • ΠΕ07
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 20, 2009, 05:58:47 μμ »
γιατι τετοιο μισος ρε παιδια?????

πεφτω απο τα συννεφα..... :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

που ειναι το κακο δεν εχω καταλαβει????

μηπως καταλαβαινω μονο εγω οτι οι 3τεκνοι πρεπει οπωσδηπωτε να βρουν μια σιγουρη εργασια για να ταισουν τα 5 στοματα????
και φυσικα θα πρεπει να προηγουνται παντου....!!!!!....και να ειναι πανω απο  καθε κοπελιτσα ή νεαρο που μενει ακομα με τους γονεις του.
γιατι δεν ειναι καθολου ευκολη υποθεση να κανεις σημερα 3 παιδακια.....!!!

ψυχραιμια,μην βγαζετε χολη εναντι συναδελφων που ειναι ηρωες....

Ωραία τα λές Ελένη... έχουν 5 στόματα να ταΐσουν... μόνο που συνήθως πριν κάνει κανείς 3 παιδιά ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ αν μπορεί να τα ταΐσει. Εκτός και αν είμαστε λάθος όλοι οι υπόλοιποι που σκεφτόμαστε κατά αυτόν τον τρόπο πριν κάνουμε 3-4 παιδιά.... Σε μια τελική ας τους δοθεί κάποιο επίδομα αν δεν μπορούν να τα βγάλουν πέρα... αλλά όχι να ζητούν κοινωνική πολιτική εις βάρος της εκπαίδευσης και όσων εργάζονται ή διεκδικούν μια θέση σε αυτήν.
Στη σχολή θυμάμαι να κάναμε πολλά μαθήματα, αλλά δε θυμάμαι κανένα μάθημα με θέμα πως να κάνετε πολλά παιδιά για να γίνεται καλύτεροι εκπαιδευτικοί και να διοριστείτε αμέσως....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 20, 2009, 06:09:00 μμ από cchatz »

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 20, 2009, 06:08:36 μμ »
γιατι τετοιο μισος ρε παιδια?????

πεφτω απο τα συννεφα..... :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

που ειναι το κακο δεν εχω καταλαβει????

μηπως καταλαβαινω μονο εγω οτι οι 3τεκνοι πρεπει οπωσδηπωτε να βρουν μια σιγουρη εργασια για να ταισουν τα 5 στοματα????
και φυσικα θα πρεπει να προηγουνται παντου....!!!!!....και να ειναι πανω απο  καθε κοπελιτσα ή νεαρο που μενει ακομα με τους γονεις του.
γιατι δεν ειναι καθολου ευκολη υποθεση να κανεις σημερα 3 παιδακια.....!!!

ψυχραιμια,μην βγαζετε χολη εναντι συναδελφων που ειναι ηρωες....

Ωραία τα λές Ελένη... έχουν 5 στόματα να ταΐσουν... μόνο που συνήθως πριν κάνει κανείς 3 παιδιά ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ αν μπορείς να τα ταΐσει. Εκτός και αν είμαστε λάθος όλοι οι υπόλοιποι που σκεφτόμαστε κατά αυτόν τον τρόπο πριν κάνουμε 3-4 παιδιά.... Σε μια τελική ας τους δοθεί κάποιο επίδομα αν δεν μπορούν να τα βγάλουν πέρα... αλλά όχι να ζητούν κοινωνική πολιτική εις βάρος της εκπαίδευσης και όσων εργάζονται ή διεκδικούν μια θέση σε αυτήν.
Στη σχολή θυμάμαι να κάναμε πολλά μαθήματα, αλλά δε θυμάμαι κανένα μάθημα με θέμα πως να κάνετε πολλά παιδιά για να γίνεται καλύτεροι εκπαιδευτικοί και να διοριστείτε αμέσως....

+++++++++++++++++++++++++++++
Aς έχουμε τα μάτια μας 1002 το καλοκαίρι, ώστε να μην περάσει το νομοσχέδιο-ντροπή!
Να αντιδράσουμε!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 20, 2009, 06:24:08 μμ από bikini »
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 20, 2009, 06:15:33 μμ »
Άρα, μιλάμε για ακόμη μεγαλύτερη μείωση των θέσεων διορισμού που δίνονται σε αυτούς που παλεύουν με το σταυρό στο χέρι/με τις δικές τους δυνάμεις και μόνο;

Και το χειρότερο είναι ότι μας περνάνε για βλάκες όταν λένε ότι οι θέσεις του ΑΣΕΠ είναι το 60% των διορισμών !
Λες και δεν βλέπουμε την μείωση των θέσεων...

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=10822.255


Αποσυνδεδεμένος pe02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 20, 2009, 06:33:57 μμ »
Οι τρίτεκνοι δεν έκαναν παιδιά για να διοριστούν , καθισμένοι μπροστά στον υπολογιστή σας ωραία παίζετε !!!! με τα λόγια.Τα προαναφερθέντα για εξωσωματκές δεν τα σχολιάζω, θα έπρεπε να νρέπεστε, είναι σίγουρο πως δεν έχετε ιδέα τι σημαίνει να μεγαλώνεις παιδιά  και ειδικά σήμερα.Είμαι τρίτεκνη , έχω δουλέψει αξιοπρεπώς όλα τα μέχρι τώρα χρόνια σε πολλούς χώρους και σε ιδιωτικά σχολεία χωρίς να έχω ''φορτώσει'' κανέναν με δικά μου καθήκοντα και έχω διακριθεί για το έργο και την προσφορά μου.Για αυτό λοιπόν μην τους βάζετε όλους στο ίδιο τσουβάλι και σκεφτείται πως σε λίγο δε θα έχετε Ελληνες μαθητές  να διδάξετε. Οσο δε για τη μητρότητα και την αξία της, την προσφορά της σημερινής μητέρας στην Ελληνική κοινωνία σας πληροφορώ γιατί σίγουρα δεν το ξέρετε πως είναι ανυπολόγιστη.Οι μητέρες δεν αποτελούν αντικείμενο ''πλάκας''.Ετσι θα αντιμετωπίσετε τους γονείς όταν θα έρθουν να σας ρωτήσουν για την πρόοδο των παιδιών τους?Επιπλέον πως ξέρετε αν οι τρίτεκνοι δε δίνουν ΑΣΕΠ?Μην ξεχνάτε πως εμείς οι τρίτεκνοι έχουμε πάρει πτυχία ,δεν πέσαμε από κανένα αεροπλάνο στο δρόμο σας!!!!!!Μήπως εσείς που θεωρείτε τον Ασεπ το αξιοκρατικότερο μέσο διορισμού μένετε ακόμα με τους γονείς σας?Υπάρχει και η άλλη πλευρά αυτή που είχε βγει στην παραγωγή όταν έγινε ο Ασεπ.Δεν έχουμε όλοι το χρόνο και τα χρήματα να αφιερωθούμε στο διάβασμα για έναν διαγωνισμό.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 20, 2009, 06:47:30 μμ »
Οι τρίτεκνοι δεν έκαναν παιδιά για να διοριστούν , καθισμένοι μπροστά στον υπολογιστή σας ωραία παίζετε !!!! με τα λόγια.Τα προαναφερθέντα για εξωσωματκές δεν τα σχολιάζω, θα έπρεπε να νρέπεστε, είναι σίγουρο πως δεν έχετε ιδέα τι σημαίνει να μεγαλώνεις παιδιά  και ειδικά σήμερα.Είμαι τρίτεκνη , έχω δουλέψει αξιοπρεπώς όλα τα μέχρι τώρα χρόνια σε πολλούς χώρους και σε ιδιωτικά σχολεία χωρίς να έχω ''φορτώσει'' κανέναν με δικά μου καθήκοντα και έχω διακριθεί για το έργο και την προσφορά μου.Για αυτό λοιπόν μην τους βάζετε όλους στο ίδιο τσουβάλι και σκεφτείται πως σε λίγο δε θα έχετε Ελληνες μαθητές  να διδάξετε. Οσο δε για τη μητρότητα και την αξία της, την προσφορά της σημερινής μητέρας στην Ελληνική κοινωνία σας πληροφορώ γιατί σίγουρα δεν το ξέρετε πως είναι ανυπολόγιστη.Οι μητέρες δεν αποτελούν αντικείμενο ''πλάκας''.Ετσι θα αντιμετωπίσετε τους γονείς όταν θα έρθουν να σας ρωτήσουν για την πρόοδο των παιδιών τους?Επιπλέον πως ξέρετε αν οι τρίτεκνοι δε δίνουν ΑΣΕΠ?Μην ξεχνάτε πως εμείς οι τρίτεκνοι έχουμε πάρει πτυχία ,δεν πέσαμε από κανένα αεροπλάνο στο δρόμο σας!!!!!!Μήπως εσείς που θεωρείτε τον Ασεπ το αξιοκρατικότερο μέσο διορισμού μένετε ακόμα με τους γονείς σας?Υπάρχει και η άλλη πλευρά αυτή που είχε βγει στην παραγωγή όταν έγινε ο Ασεπ.Δεν έχουμε όλοι το χρόνο και τα χρήματα να αφιερωθούμε στο διάβασμα για έναν διαγωνισμό.


Διαγωνισμός για πρόσληψη σε μία θέση σημαίνει συμμετέχω με τις γνώσεις και τα σχετικά τυπικά προσόντα.   Οι διαγωνιζόμενοι πρέπει να έχουν τις ίδιες ευκαιρίες. Αυτό που κάνει το κράτος είναι κοινωνικός ρατσισμός. Δεν διαφωνώ με την κοινωνική πολιτική απέναντι σε διάφορες κοινωνικές ομάδες που την έχουν ανάγκη. Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 20, 2009, 06:53:55 μμ »
Οι τρίτεκνοι δεν έκαναν παιδιά για να διοριστούν

Εγώ, πάντως, ξέρω πολλούς 3τεκνους που έκαναν 3ο παιδί μόνο και μόνο για να διοριστούν.

θα έπρεπε να νρέπεστε, είναι σίγουρο πως δεν έχετε ιδέα τι σημαίνει να μεγαλώνεις παιδιά  και ειδικά σήμερα.

Δεν μας αφήνετε να κάνουμε παιδιά!  :o
2 χρόνια παντρεμένη είμαι, 2 χρόνια στο Αιγαίο και ο άντρας μου μακρια!
Θέλω κι εγώ να γίνω μάνα ξέρεις...

σε λίγο δε θα έχετε Ελληνες μαθητές  να διδάξετε.

Αυτή η καραμέλα πια...
"Δε θα έχετε μαθητές να διδάξετε".
Κι εγώ μητέρα μαθητή θέλω να γίνω, αλλά...

Ετσι θα αντιμετωπίσετε τους γονείς όταν θα έρθουν να σας ρωτήσουν για την πρόοδο των παιδιών τους?

Μιλάτε για ήθος, όταν μόνοι σας, με τις απαιτήσεις σας (πρβλ νομοσχέδιο προς ψήφιση) αγνοείτε τη λέξη;;;

Επιπλέον πως ξέρετε αν οι τρίτεκνοι δε δίνουν ΑΣΕΠ?
Δεν έχουμε όλοι το χρόνο και τα χρήματα να αφιερωθούμε στο διάβασμα για έναν διαγωνισμό.

Αυτοαναιρείσαι...  :)
Και πιο πάνω έκανες λόγο για εργασία σε ιδιωτικά σχολεία...  ;)

Μην ξεχνάτε πως εμείς οι τρίτεκνοι έχουμε πάρει πτυχία ,δεν πέσαμε από κανένα αεροπλάνο στο δρόμο σας!!!!!!

Μόνο οι 3τεκνοι;;;
Οι υπόλοιποι δεν σπούδασαν;;;  ???

Μήπως εσείς που θεωρείτε τον Ασεπ το αξιοκρατικότερο μέσο διορισμού μένετε ακόμα με τους γονείς σας?

Ο διορισμός πάει μαζί με την ηλικία;;; ???
Δεν είσαι στην εποχή της επετηρίδας, γλυκιά μου.
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162178
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 677
Σύνολο: 689

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.185 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.