*

Αποστολέας Θέμα: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!  (Αναγνώστηκε 32375 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος possessed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #224 στις: Ιούνιος 26, 2009, 09:36:44 μμ »
Καλά πάμε

Δεν ξέρω αν πάμε καλά αλλά κάπου να πάμε..έχω πονοκέφαλο από τη φτώχεια!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #225 στις: Ιούνιος 26, 2009, 09:43:23 μμ »
'το μη χείρον βέλτιστον'
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος possessed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #226 στις: Ιούνιος 26, 2009, 09:52:19 μμ »
Αυτού του τύπου η λογική μας έφαγε Αποστόλη..η λογική της κακομοιριάς

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #227 στις: Ιούνιος 26, 2009, 11:44:08 μμ »
Εγώ πάντως επίμένω .Αφού η καταλληλότητα του εκπαιδευτικού δεν παίζει κανέναν ρόλο, και όταν μιλάμε για καταλληλότητα περιλαμβάνονται πολλά, γιατι κοιτάμε το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και όχι το εκκαθαριστικό της εφορίας;

ΥΓ. Καταλληλότητα: καλή ψυχολογική-ψυχιατρική υγεία, διδακτικές ικανότητες (στην πράξη), γνωστική αρτιότητα, απόδοση, ...απουσία παιδοφιλικών διαθέσεων κτλ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος possessed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #228 στις: Ιούνιος 26, 2009, 11:57:31 μμ »
Εγώ πάντως επίμένω .Αφού η καταλληλότητα του εκπαιδευτικού δεν παίζει κανέναν ρόλο, και όταν μιλάμε για καταλληλότητα περιλαμβάνονται πολλά, γιατι κοιτάμε το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και όχι το εκκαθαριστικό της εφορίας;

ΥΓ. Καταλληλότητα: καλή ψυχολογική-ψυχιατρική υγεία, διδακτικές ικανότητες (στην πράξη), γνωστική αρτιότητα, απόδοση, ...απουσία παιδοφιλικών διαθέσεων κτλ.


Σαν ανέκδοτο μου ακούστηκε αυτό και δη πετυχημένο!!! :o
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2009, 12:42:42 πμ από possessed »

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #229 στις: Ιούνιος 27, 2009, 12:39:08 πμ »
Κλαίγονται οι τρίτεκνοι ότι είναι αδύνατο να δώσουν ΑΣΕΠ, λόγω παιδιών!!!!!!!! Όταν με το καλό διοριστούν, πώς θα ανταπεξέλθουν στις απαιτήσεις του επαγγέλματος;;;;;;;;;;;; Ή μήπως βλέπουν το σχολείο σαν έναν τρόπο  βολέματος;;; Και εμείς έχουμε παιδιά, αλλά έχουμε σκύψει το κεφάλι και δε μιλάμε..........Απλά παλεύουμε...............

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #230 στις: Ιούνιος 27, 2009, 12:52:59 πμ »
Έχω μόνο ένα παιδάκι αλλά στον προηγούμενο ΑΣΕΠ ήταν μόλις 5 μηνών και θήλαζε αποκλειστικά. Το εξεταστικό κέντρο ήταν 100χλμ μακριά .Μόνο κάποια μητέρα μπορεί να φανταστει τι σήμαινε για μένα μια τετράωρη εξέταση. Δύο μέρες συνεχόμενα. Δεν διορίστικα αλλά μάζεψα 12 μόρια.Σίγουρα για μια μητέρα με 3 παιδιά θα είναι δύσκολο αλλά από την άλλη θα διορίζονται και οι τρίτεκνοι πατεράδες. Γιάτι ένας πατέρας 3 παιδιών και όχι μια μητέρα με 1-2 παιδιά, ένας εργένης με κατάκοιτη μητέρα, ένα ορφανό με μικρότερα αδέρφια................ Τι καθορίζει αν είμαστε ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ ή έστω τελικά ΠΟΣΟ ΑΝΑΓΚΗ έχουμε την δουλειά;

Αποσυνδεδεμένος possessed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #231 στις: Ιούνιος 27, 2009, 12:58:13 πμ »
Η αδυναμία του κράτους να ασκήσει σοβαρή κοινωνική πολιτική!

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #232 στις: Ιούνιος 27, 2009, 01:33:30 πμ »
aghathi : Έχω μόνο ένα παιδάκι αλλά στον προηγούμενο ΑΣΕΠ ήταν μόλις 5 μηνών και θήλαζε αποκλειστικά. Το εξεταστικό κέντρο ήταν 100χλμ μακριά .Μόνο κάποια μητέρα μπορεί να φανταστει τι σήμαινε για μένα μια τετράωρη εξέταση. Δύο μέρες συνεχόμενα. Δεν διορίστικα αλλά μάζεψα 12 μόρια.Σίγουρα για μια μητέρα με 3 παιδιά θα είναι δύσκολο αλλά από την άλλη θα διορίζονται και οι τρίτεκνοι πατεράδες. Γιάτι ένας πατέρας 3 παιδιών και όχι μια μητέρα με 1-2 παιδιά, ένας εργένης με κατάκοιτη μητέρα, ένα ορφανό με μικρότερα αδέρφια................ Τι καθορίζει αν είμαστε ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ ή έστω τελικά ΠΟΣΟ ΑΝΑΓΚΗ έχουμε την δουλειά;

Πέτυχες κέντρο.
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος δασκαλίτσα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #233 στις: Ιούνιος 27, 2009, 04:04:44 πμ »
Δηλαδή ποιοί θα είναι οι άτυχοι;; πώς είπε η ξανθιά βουλευτίνα στη βουλή όταν ψηφίστηκε η τροπολογία υπέρ των οαεδιτών;" είμαστε σε μια μεταβατική περίοδο....."  έλα όμως που εμείς είμαστε σε μια μεταβατική περίοδο για δεύτερη φορά......αυτό το υπολόγισε η ξανθούλα του πασοκ ή ήταν πολύ ντεκαπαρισμένη για να το σκεφτεί;;;

έγραψες!!!

Αποσυνδεδεμένος δασκαλίτσα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #234 στις: Ιούνιος 27, 2009, 04:11:25 πμ »
Έχω μόνο ένα παιδάκι αλλά στον προηγούμενο ΑΣΕΠ ήταν μόλις 5 μηνών και θήλαζε αποκλειστικά. Το εξεταστικό κέντρο ήταν 100χλμ μακριά .Μόνο κάποια μητέρα μπορεί να φανταστει τι σήμαινε για μένα μια τετράωρη εξέταση. Δύο μέρες συνεχόμενα. Δεν διορίστικα αλλά μάζεψα 12 μόρια.Σίγουρα για μια μητέρα με 3 παιδιά θα είναι δύσκολο αλλά από την άλλη θα διορίζονται και οι τρίτεκνοι πατεράδες. Γιάτι ένας πατέρας 3 παιδιών και όχι μια μητέρα με 1-2 παιδιά, ένας εργένης με κατάκοιτη μητέρα, ένα ορφανό με μικρότερα αδέρφια................ Τι καθορίζει αν είμαστε ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ ή έστω τελικά ΠΟΣΟ ΑΝΑΓΚΗ έχουμε την δουλειά;

πολύ σωστό και αυτό!πρέπει οι υπεύθυνοι να επιληφθούν του θέματος για όλες τις ομάδες εκπαιδευτικών!και κυριως για μειονεκτούντες εκπαιδευτικούς ή εκείνους που έχουν περισσότερες ανάγκες!όλοι συνάδελφοι,όλοι να έχουμε δικαιώματα!

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #235 στις: Ιούνιος 27, 2009, 08:49:57 πμ »
Και εμείς έχουμε παιδιά, αλλά έχουμε σκύψει το κεφάλι και δε μιλάμε..........Απλά παλεύουμε...............
Έτσι ακριβώς beto, συμφωνώ απόλυτα, αλλά είπαμε κοινωνικό κράτος δε σημαίνει κάντε παιδιά κι ελάτε να σας διορίσω εις βάρος άλλων....σημαίνει εξασφαλίζω το δικαίωμα στην εργασία και επιτρέπω μέσω κατάλληλων κοινωνικών παροχών στους πολίτες να κάνουν οικογένεια και παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος mkadb

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #236 στις: Ιούνιος 27, 2009, 04:03:10 μμ »
Παρακολουθώ αυτό το forum κοντά στα δύο χρόνια και αποφάσισα σήμερα να γράψω. Είμαι τρίτεκνος ,το 3ο παιδί είναι 7 χρονών άρα με το δικό σας σκεπτικό δεν έχω κάνει παιδιά για να διοριστώ, είμαι επιτυχών σε 2 ασεπ και δεν έχω τζιπ (όπως κάποιος είπε για τους τρίτεκνους). Ελπίζω με όλα αυτά να μην μου επιτεθείτε. Το μόνο που θέλω να θυμίσω είναι ότι η τωρινή κυβέρνηση έλεγε ότι οι τρίτεκνοι θα έχουν τα ίδια ακριβώς προνόμια με τους πολύτεκνους, το έλεγε αρκετά χρόνια αυτό αν θυμάστε. Δεν λέω ότι είναι σωστό, λέω τι τάξανε. Καταλαβαίνετε λοιπον ποιος φταίει; οχι πάντως οι τρίτεκνοι

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: Νομοσχέδιο υπερ 3τέκνων: να διορίζονται με 18μηνο και μόνο!!!
« Απάντηση #237 στις: Ιούνιος 27, 2009, 04:29:30 μμ »
mkab : Παρακολουθώ αυτό το forum κοντά στα δύο χρόνια και αποφάσισα σήμερα να γράψω. Είμαι τρίτεκνος ,το 3ο παιδί είναι 7 χρονών άρα με το δικό σας σκεπτικό δεν έχω κάνει παιδιά για να διοριστώ, είμαι επιτυχών σε 2 ασεπ και δεν έχω τζιπ (όπως κάποιος είπε για τους τρίτεκνους). Ελπίζω με όλα αυτά να μην μου επιτεθείτε. Το μόνο που θέλω να θυμίσω είναι ότι η τωρινή κυβέρνηση έλεγε ότι οι τρίτεκνοι θα έχουν τα ίδια ακριβώς προνόμια με τους πολύτεκνους, το έλεγε αρκετά χρόνια αυτό αν θυμάστε. Δεν λέω ότι είναι σωστό, λέω τι τάξανε. Καταλαβαίνετε λοιπον ποιος φταίει; οχι πάντως οι τρίτεκνοι


Καλώς ήρθες :)
Με αυτά που γράφεις μας εισάγεις σε άλλο πεδίο. Τί άλλο;;;; Το κομματικό- πολιτικό πεδίο!!!! Πώς να πάει η εκπαίδευση μπροστά αφού το πολιτικό πεδίο συγχωνεύεται με τον χώρο της εκπαίδευσης!!!! Πρέπει ο χώρος της εκπαίδευσης να μείνει έξω από τα πολιτικά 'παιχνίδια' για να δει επιτέλους άσπρη μέρα και να ξεβαλτώσει. Πρέπει να το χωνέψουν και οι Ελληνες πολιτικοί, αλλά κι εμείς!!!
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 677
Σύνολο: 687

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.