*

Αποστολέας Θέμα: Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας  (Αναγνώστηκε 46137 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΡΙΚΑ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας
« Απάντηση #154 στις: Ιούνιος 23, 2016, 08:05:44 μμ »
Κανείς που να γνωρίζει τι χαρτιά να πάρουμε μαζί μας γιατι λεω να πάω αύριο να ξεμπερδεύω και με αυτό?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:13:19 »

Αποσυνδεδεμένος ΡΙΚΑ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας
« Απάντηση #155 στις: Ιούνιος 23, 2016, 08:13:23 μμ »
Βρήκα αυτά μήπως χρειάζεται κάτι άλλο?

 Για την βεβαίωση δικαιώματος επιδότησης ανεργίας από τον ΟΑΕΔ ο άνεργος προσκομίζει στο ΚΠΑ ή την Υπηρεσία του Οργανισμού:

1. Το έγγραφο της Καταγγελίας Σύμβασης Εργασίας ή βεβαίωση της Λήξης Σύμβασης Ορισμένου χρόνου (με πρωτότυπη σφραγίδα και υπογραφή εργοδότη).
2. Το έντυπο «Βεβαίωση Εργοδότη» το οποίο συμπληρώνει ο εργοδότης σύμφωνα με τις εγγραφές της ΑΠΔ (Αναλυτική Περιοδική Δήλωση που υποβάλλεται στο ΙΚΑ) του τελευταίου τριμήνου πριν από την καταγγελία της σύμβασης εργασίας. Το έντυπο αυτό θα φέρει πρωτότυπη σφραγίδα και υπογραφή του εργοδότη, χωρίς κάποια επιπλέον σφραγίδα επικύρωσης από το αρμόδιο κατάστημα του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ.
3. Το οικογενειακό βιβλιάριο Ασθενείας, εφόσον έχει προστατευόμενα μέλη στην οικογένειά του, προκειμένου να του δοθεί η σχετική προσαύξηση.
4. Το πλέον πρόσφατο Εκκαθαριστικό Σημείωμα Εφορίας ή εφόσον δεν υπάρχει, επικυρωμένο αντίγραφο της τελευταίας δήλωσης εισοδήματος.
5. Την Αστυνομική του Ταυτότητα.
6. Αποδεικτικό Διεύθυνσης Κατοικίας του ασφαλισμένου (π.χ. λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ).
7. Λογαριασμό Εθνικής Τραπέζης (ΙΒΑΝ) στον οποίο είναι πρώτος δικαιούχος. Σε περίπτωση που δεν έχετε λογαριασμό στην Εθνική Τράπεζα, η Υπηρεσία μας σας δίνει Βεβαίωση για άνοιγμα λογαριασμού στην Εθνική Τράπεζα χωρίς καμία επιβάρυνση.
8. Αν πρόκειται για πολίτες τρίτων χωρών: άδεια διαμονής και άδεια εργασίας σε ισχύ

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας
« Απάντηση #156 στις: Ιούνιος 23, 2016, 09:30:18 μμ »
ΡΙΚΑ το θέμα που άνοιξες συγχωνεύτηκε με το ήδη υπάρχον "Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας".
Στα προηγούμενα ποστ του θέματος θα βρεις όλες τις σχετικές πληροφορίες που αναζητάς.

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας
« Απάντηση #157 στις: Ιούνιος 23, 2016, 10:53:38 μμ »
Καλο ειναι να επικαιροποιησουμε τα απαραιτητα δικαιολογητικα Νομιζω πως για καποιον που εχει ξαναπαρει επιδομα πλεον δεν χρειαζεται χαρτι αποδειξης μονιμης κατοικιας Τα στοιχεια του αν δεν αλλαξαν υπαρχουν στο συστημα του ΟΑΕΔ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:13:19 »

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας
« Απάντηση #158 στις: Φεβρουάριος 14, 2017, 03:44:54 μμ »
Βρήκα αυτά μήπως χρειάζεται κάτι άλλο?

 Για την βεβαίωση δικαιώματος επιδότησης ανεργίας από τον ΟΑΕΔ ο άνεργος προσκομίζει στο ΚΠΑ ή την Υπηρεσία του Οργανισμού:

1. Το έγγραφο της Καταγγελίας Σύμβασης Εργασίας ή βεβαίωση της Λήξης Σύμβασης Ορισμένου χρόνου (με πρωτότυπη σφραγίδα και υπογραφή εργοδότη).
2. Το έντυπο «Βεβαίωση Εργοδότη» το οποίο συμπληρώνει ο εργοδότης σύμφωνα με τις εγγραφές της ΑΠΔ (Αναλυτική Περιοδική Δήλωση που υποβάλλεται στο ΙΚΑ) του τελευταίου τριμήνου πριν από την καταγγελία της σύμβασης εργασίας. Το έντυπο αυτό θα φέρει πρωτότυπη σφραγίδα και υπογραφή του εργοδότη, χωρίς κάποια επιπλέον σφραγίδα επικύρωσης από το αρμόδιο κατάστημα του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ.
3. Το οικογενειακό βιβλιάριο Ασθενείας, εφόσον έχει προστατευόμενα μέλη στην οικογένειά του, προκειμένου να του δοθεί η σχετική προσαύξηση.
4. Το πλέον πρόσφατο Εκκαθαριστικό Σημείωμα Εφορίας ή εφόσον δεν υπάρχει, επικυρωμένο αντίγραφο της τελευταίας δήλωσης εισοδήματος.
5. Την Αστυνομική του Ταυτότητα.
6. Αποδεικτικό Διεύθυνσης Κατοικίας του ασφαλισμένου (π.χ. λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ).
7. Λογαριασμό Εθνικής Τραπέζης (ΙΒΑΝ) στον οποίο είναι πρώτος δικαιούχος. Σε περίπτωση που δεν έχετε λογαριασμό στην Εθνική Τράπεζα, η Υπηρεσία μας σας δίνει Βεβαίωση για άνοιγμα λογαριασμού στην Εθνική Τράπεζα χωρίς καμία επιβάρυνση.
8. Αν πρόκειται για πολίτες τρίτων χωρών: άδεια διαμονής και άδεια εργασίας σε ισχύ
Δε θα πάρω επίδομα για πρώτη φορά αλλά έχω καιρό να πάρω, οπότε έχω έχω 2 απορίες. 1.Η πρώτη αφορά το υπογραμμισμένο. Δε χρειάζεται πλέον τις βεβαιώσεις της διεύθυνσης να τις σφραγίζουμε στο ικα;
2. Μπορώ να γραφτώ στον τοπικό οαεδ για να κερδίσω χρόνο; Είμαι αναπληρώτρια μακριά απ'τον τόπο κατοικίας μου και θα επιστρέψω 23/6. Δε θέλω να το αφήσω για Δευτέρα 26. Μπορώ λοιπόν να γραφτώ στον οαεδ πχ στις 22/6 και να είναι υπεύθυνο υποκατάστημα αυτό της πόλης μου;
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας
« Απάντηση #159 στις: Φεβρουάριος 14, 2017, 05:36:19 μμ »
Δε θα πάρω επίδομα για πρώτη φορά αλλά έχω καιρό να πάρω, οπότε έχω έχω 2 απορίες. 1.Η πρώτη αφορά το υπογραμμισμένο. Δε χρειάζεται πλέον τις βεβαιώσεις της διεύθυνσης να τις σφραγίζουμε στο ικα;
2. Μπορώ να γραφτώ στον τοπικό οαεδ για να κερδίσω χρόνο; Είμαι αναπληρώτρια μακριά απ'τον τόπο κατοικίας μου και θα επιστρέψω 23/6. Δε θέλω να το αφήσω για Δευτέρα 26. Μπορώ λοιπόν να γραφτώ στον οαεδ πχ στις 22/6 και να είναι υπεύθυνο υποκατάστημα αυτό της πόλης μου;

Δε χρειάζεται σφραγίδα από το ΙΚΑ η βεβαίωση.
Μπορείς να γραφτείς στο τοπικό υποκατάστημα του ΟΑΕΔ, αν και μέχρι τις 7 ημέρες δε χάνεις τίποτα.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας
« Απάντηση #160 στις: Φεβρουάριος 14, 2017, 05:57:39 μμ »
Δε χρειάζεται σφραγίδα από το ΙΚΑ η βεβαίωση.
Μπορείς να γραφτείς στο τοπικό υποκατάστημα του ΟΑΕΔ, αν και μέχρι τις 7 ημέρες δε χάνεις τίποτα.
Χάνεις. Όσο πιο αργά καταθέσεις τα χαρτιά σου τόσο καθυστερεί η έκδοση. Μπορεί για'σένα που είσαι μόνιμος μερικές μέρες να μην παίζουν ρόλο αλλά για τον αδιόριστο ή τουλάχιστον για κάποιους από εμάς παίζουν. Δε ρώτησα αν χάνεις πάντως.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 14, 2017, 05:59:53 μμ από Truth »
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας
« Απάντηση #161 στις: Φεβρουάριος 14, 2017, 06:02:00 μμ »
Βρήκα αυτά μήπως χρειάζεται κάτι άλλο?

 Για την βεβαίωση δικαιώματος επιδότησης ανεργίας από τον ΟΑΕΔ ο άνεργος προσκομίζει στο ΚΠΑ ή την Υπηρεσία του Οργανισμού:

1. Το έγγραφο της Καταγγελίας Σύμβασης Εργασίας ή βεβαίωση της Λήξης Σύμβασης Ορισμένου χρόνου (με πρωτότυπη σφραγίδα και υπογραφή εργοδότη).
2. Το έντυπο «Βεβαίωση Εργοδότη» το οποίο συμπληρώνει ο εργοδότης σύμφωνα με τις εγγραφές της ΑΠΔ (Αναλυτική Περιοδική Δήλωση που υποβάλλεται στο ΙΚΑ) του τελευταίου τριμήνου πριν από την καταγγελία της σύμβασης εργασίας. Το έντυπο αυτό θα φέρει πρωτότυπη σφραγίδα και υπογραφή του εργοδότη, χωρίς κάποια επιπλέον σφραγίδα επικύρωσης από το αρμόδιο κατάστημα του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ.
3. Το οικογενειακό βιβλιάριο Ασθενείας, εφόσον έχει προστατευόμενα μέλη στην οικογένειά του, προκειμένου να του δοθεί η σχετική προσαύξηση.
4. Το πλέον πρόσφατο Εκκαθαριστικό Σημείωμα Εφορίας ή εφόσον δεν υπάρχει, επικυρωμένο αντίγραφο της τελευταίας δήλωσης εισοδήματος.
5. Την Αστυνομική του Ταυτότητα.
6. Αποδεικτικό Διεύθυνσης Κατοικίας του ασφαλισμένου (π.χ. λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ).
7. Λογαριασμό Εθνικής Τραπέζης (ΙΒΑΝ) στον οποίο είναι πρώτος δικαιούχος. Σε περίπτωση που δεν έχετε λογαριασμό στην Εθνική Τράπεζα, η Υπηρεσία μας σας δίνει Βεβαίωση για άνοιγμα λογαριασμού στην Εθνική Τράπεζα χωρίς καμία επιβάρυνση.
8. Αν πρόκειται για πολίτες τρίτων χωρών: άδεια διαμονής και άδεια εργασίας σε ισχύ
Παρακαλώ να απαντήσει κάποιος που πέρυσι ήταν αναπληρωτής και πήρε ταμείο ανεργίας.
Δε θα πάρω επίδομα για πρώτη φορά αλλά έχω καιρό να πάρω, οπότε έχω έχω 2 απορίες. 1.Η πρώτη αφορά το υπογραμμισμένο. Δε χρειάζεται πλέον τις βεβαιώσεις της διεύθυνσης να τις σφραγίζουμε στο ικα;
2. Μπορώ να γραφτώ στον τοπικό οαεδ για να κερδίσω χρόνο; Είμαι αναπληρώτρια μακριά απ'τον τόπο κατοικίας μου και θα επιστρέψω 23/6. Δε θέλω να το αφήσω για Δευτέρα 26. Μπορώ λοιπόν να γραφτώ στον οαεδ πχ στις 22/6 και να είναι υπεύθυνο υποκατάστημα αυτό της πόλης μου;
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας
« Απάντηση #162 στις: Φεβρουάριος 14, 2017, 07:49:49 μμ »
 jak_13  ευχαριστούμε.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας
« Απάντηση #163 στις: Φεβρουάριος 14, 2017, 08:20:12 μμ »
jak_13  ευχαριστούμε.

Παρακαλώ Lik! Τουλάχιστον υπάρχουν και συνάδελφοι που καταλαβαίνουν τι διαβάζουν και το εκτιμούν. Αν μη τι άλλο, αυτό δείχνει πολιτισμό.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας
« Απάντηση #164 στις: Φεβρουάριος 15, 2017, 07:31:52 πμ »
Παρακαλώ Lik! Τουλάχιστον υπάρχουν και συνάδελφοι που καταλαβαίνουν τι διαβάζουν και το εκτιμούν. Αν μη τι άλλο, αυτό δείχνει πολιτισμό.
Ναι, ναι, πολιτισμό μπλα μπλα μπλα. Λοιπόν Ξέρεις τι έγινε; Φέρθηκα όντως άσχημα αλλά δεν το μετανιώνω. Το σημαντικό είναι αυτό που φοβόμουν μόλις είδα την απάντησή σου, ότι δε θα πάρω απάντηση γιατί κατάφερες να με κάνεις να παρεκτραπώ και κανείς δε θα μου απαντήσει. Αλλά, ξαναλέω, δεν το μετανιώνω.
Λοιπόν αγαπητέ Τζακ, τον πολιτισμό να τον απαιτείς, όταν τον έχεις κι εσύ στο παρελθόν φέρθηκες πολύ "πολιτισμένα". Εξαιτίας και εσού δεν πολυσυμμετέχω στο φόρουμ. Το μαθαίνεις τώρα. Ένα το κρατούμενο.
Το δεύτερο κρατούμενο και πιο σημαντικό είναι ότι σε ένα φόρουμ απαντάμε, όταν έχουμε απάντηση. Εσύ ως μόνιμος δεν μπορείς να ξέρεις την απάντηση στην ερώτηση που έθεσα. Και επιπλέον απόδειξη το ότι απάντησες στο ένα σκέλος (θέτοντας βεβαίως και ένα τρίτο σκέλος το οποίο όμως δε με απασχολεί). Δε μετανιώνω λοιπόν για τον εξής λόγο: εύχομαι να γίνει μάθημα να απαντάμε κάπου μόνο όταν η απάντησή μας προσφέρει κάτι. Όχι να απαντάμε σε ό,τι βρούμε μπροστά μας επειδή δεν έχουμε τι να κάνουμε. Ο άλλος ρωτάει συγκεκριμένα για συγκεκριμένη α['αντηση να βοηθηθεί, όχι να γίνεται έρμαιο στη διάθεση για παραφιλολογίες και υποθέσεις του άλλου. Το φόρουμ δεν είναι για να μας απασχολεί αλλά για να συμμετέχουμε όντας χρήσιμοι. Εγώ όσες φορές απάντησα σε κάτι (και το έκανα πολλές φορές) το έκανα επειδή είχα άμεση γνώση (πχ στους εκπαιδευτές ενηλίκων, μιας και είμαι μια απ'αυτούς και με πιστοποίηση και με εργασιακή/διδακτική εμπειρία). Δεν απαντώ σε άλλα θέματα, εφόσον δε γνωρίζω. Τα "άκουσα κάπου, είδα κάπου" δεν είναι απαντήσεις. Λογικά να το δούμε, δεν είναι δυνατό ένας άνθρωπος να απαντά σε ΟΛΑ. Σε λίγο θα μας δίνουν οι άνδρες συμβουλές και για γυναικεία θέματα! Ο καθένας στην ειδίκευσή του λοιπόν και τελειώνει εδώ. Με έκανες έξω φρενών, πάω στον οαεδ τώρα να ρωτήσω. Χάρηκες;
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας
« Απάντηση #165 στις: Φεβρουάριος 15, 2017, 08:51:17 πμ »
Στο μελλον αν δε σου απαντησει κανεις ξανα, μην απορησεις...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας
« Απάντηση #166 στις: Φεβρουάριος 15, 2017, 05:18:38 μμ »
Πιστεύω ότι δεν πρέπει να αδικούμε τον συνάδελφο jak_13. Ως οικονομολόγος μπορεί αν ξέρει αρκετά για τον ΟΑΕΔ και το ΙΚΑ.
Έχει βοηθήσει πολύ στο φόρουμ, όπως κι εγώ που συνεχίζω να βοηθάω παρότι πλέον είμαι μόνιμος!

Αποσυνδεδεμένος joannabear

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά αίτησης για επίδομα ανεργίας
« Απάντηση #167 στις: Φεβρουάριος 15, 2017, 05:24:17 μμ »
Ναι, ναι, πολιτισμό μπλα μπλα μπλα. Λοιπόν Ξέρεις τι έγινε; Φέρθηκα όντως άσχημα αλλά δεν το μετανιώνω. Το σημαντικό είναι αυτό που φοβόμουν μόλις είδα την απάντησή σου, ότι δε θα πάρω απάντηση γιατί κατάφερες να με κάνεις να παρεκτραπώ και κανείς δε θα μου απαντήσει. Αλλά, ξαναλέω, δεν το μετανιώνω.
Λοιπόν αγαπητέ Τζακ, τον πολιτισμό να τον απαιτείς, όταν τον έχεις κι εσύ στο παρελθόν φέρθηκες πολύ "πολιτισμένα". Εξαιτίας και εσού δεν πολυσυμμετέχω στο φόρουμ. Το μαθαίνεις τώρα. Ένα το κρατούμενο.
Το δεύτερο κρατούμενο και πιο σημαντικό είναι ότι σε ένα φόρουμ απαντάμε, όταν έχουμε απάντηση. Εσύ ως μόνιμος δεν μπορείς να ξέρεις την απάντηση στην ερώτηση που έθεσα. Και επιπλέον απόδειξη το ότι απάντησες στο ένα σκέλος (θέτοντας βεβαίως και ένα τρίτο σκέλος το οποίο όμως δε με απασχολεί). Δε μετανιώνω λοιπόν για τον εξής λόγο: εύχομαι να γίνει μάθημα να απαντάμε κάπου μόνο όταν η απάντησή μας προσφέρει κάτι. Όχι να απαντάμε σε ό,τι βρούμε μπροστά μας επειδή δεν έχουμε τι να κάνουμε. Ο άλλος ρωτάει συγκεκριμένα για συγκεκριμένη α['αντηση να βοηθηθεί, όχι να γίνεται έρμαιο στη διάθεση για παραφιλολογίες και υποθέσεις του άλλου. Το φόρουμ δεν είναι για να μας απασχολεί αλλά για να συμμετέχουμε όντας χρήσιμοι. Εγώ όσες φορές απάντησα σε κάτι (και το έκανα πολλές φορές) το έκανα επειδή είχα άμεση γνώση (πχ στους εκπαιδευτές ενηλίκων, μιας και είμαι μια απ'αυτούς και με πιστοποίηση και με εργασιακή/διδακτική εμπειρία). Δεν απαντώ σε άλλα θέματα, εφόσον δε γνωρίζω. Τα "άκουσα κάπου, είδα κάπου" δεν είναι απαντήσεις. Λογικά να το δούμε, δεν είναι δυνατό ένας άνθρωπος να απαντά σε ΟΛΑ. Σε λίγο θα μας δίνουν οι άνδρες συμβουλές και για γυναικεία θέματα! Ο καθένας στην ειδίκευσή του λοιπόν και τελειώνει εδώ. Με έκανες έξω φρενών, πάω στον οαεδ τώρα να ρωτήσω. Χάρηκες;
Διάβασα τα μηνύματα που προηγήθηκαν και η αλήθεια είναι πως ΑΠΟΡΩ. ΑΠΟΡΩ ΚΑΙ ΕΞΙΣΤΑΜΑΙ. Αν κατάλαβα καλά, έκανες, Truth, μία ερώτηση, σου έδωσε την απάντησή του ο συνάδελφος και εκτός του ότι τον ακυρώνεις εντελώς επειδή προφανώς δεν σου άρεσε η απάντηση (αν και μια χαρά απάντηση είναι, ισχύουν όσα λέει), του τη λες κιόλας και τον προσβάλλεις! Πρώτη φορά, αν δεν κάνω λάθος, το βλέπω αυτό να συμβαίνει μ'αυτόν τον αγενέστατο και προκλητικό τρόπο!

Αλήθεια, έτσι φέρεσαι πάντα σε όσους μπαίνουν στον κόπο να σε εξυπηρετήσουν; Ευτυχώς που τα βλέπουν όλοι οι συνάδελφοι και ξέρουν τι θα έχουν να αντιμετωπίσουν αν κάνουν το λάθος να σου απαντήσουν σε ερώτηση που θα κάνεις και είναι μέρα που έχεις σηκωθεί από τη λανθασμένη πλευρά του κρεβατιού. Λοιπόοον... Λίγη ευγένεια, έστω και προσποιητή αν δεν τη διαθέτει έμφυτη κάποιος, δείχνει πολλά για τον χαρακτήρα του. Ειλικρινά έχω θορυβηθεί πολύ από αυτά που λες. Μου κάνει εντύπωση το απίστευτο μένος σου! Είσαι πολύ εριστική και προκλητική. Εγώ προσωπικά εκτιμώ κάθε πληροφορία, σημαντική ή όχι, που μου έχουν προσφέρει συνάδελφοι εδώ (συμπεριλαμβανομένου και του jak_13 φυσικά) και με έχει γλυτώσει από κακοτοπιές. Και κυρίως, λέω και κανένα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Δεν είναι υποχρεωμένος ο καθένας να σου απαντά σε ό,τι ρωτήσεις. Σου δώσανε έναν γάιδαρο κι εσύ τον κοιτάς στα δόντια! Για να μην πω ότι του τα βγάζεις κι από πάνω! Αυτό δείχνει ενεργό ψυχοπαθολογία. Δεν σε βρίζω, μια διαπίστωση κάνω.

Kαι δεν κατάλαβα. Αν είμαι μόνιμη και ξέρω κάτι σίγουρα για τους αναπληρωτές, δεν θα το πω επειδή είμαι μόνιμη; Ή το αντίστροφο; Τι πράματα είναι αυτά; Μόνιμοι δεν είναι αυτοί που εξυπηρετούν τους αναπληρωτές στις διευθύνσεις, ας πούμε; Δηλαδή όποιος αφιερώσει χρόνο να σου απαντήσει, είναι αργόσχολος και δεν έχει τι να κάνει, γι'αυτό ασχολείται;  :o

jak_13, σε ευχαριστούμε για τις άμεσες και πάντα έγκυρες και διασταυρωμένες πληροφορίες σου.

Α. Και μη με παρεξηγήσεις, σου το λέω φιλικά: καλά να πάθεις που ασχολείσαι!  :-\

Γεια σου και σένα, Lasid! Keep up with the good work! :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2017, 05:40:43 μμ από joannabear »
Και ξαφνικά ανοίγουν τα μάτια σου. Και βλέπεις καθαρά. Και είσαι ελεύθερος.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159806
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 378
Σύνολο: 388

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.