*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητες βάση μορίων  (Αναγνώστηκε 11976 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες βάση μορίων
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 25, 2009, 05:30:08 μμ »
οχι στον προηγουμενο διαγωνισμο δεν υπηρξε επιτυχια
το συνολο των μοριων αυτη την στιγμη μαζι με την προυπηρεσια του 2007 ειναι 30,5 μορια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες βάση μορίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:54:47 »

Αποσυνδεδεμένος sish

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες βάση μορίων
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 25, 2009, 05:46:45 μμ »
και παλι εισαι πολυ πολυ καλα με αυτα τα μορια!!!

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΜΟΡΙΑ 30,5?
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 25, 2009, 05:49:08 μμ »
βρε παιδια ηρεμηστε!!!! με 18 -19 μορια ειστε αναπληρωτες δευτερης χρονιας!!!! εμενα περυσι με τοσα μορια με πηραν.


εγώ έχω 21 μόρια αλλά εχω δηλώσει μόνο 13 περιοχές.Θεσσαλονίκη και περίχωρα...Λέτε να έχω ελπίδες ή οχι? Κορίτσια, μην κάθεστε να σκάσετε!!!!Όλα για καλό!!! ;D
Επίσης ξέρετε που κάνουμε ένσταση; Έχουν μάλλον λάθος τα μόρια της αδερφής μου. Δεν της μετράνε τους προηγούμενους ΑΣΕΠ, εκτός αν κάτι τέτοιο δεν φαίνεται στο πίνακα αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος marios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες βάση μορίων
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 25, 2009, 05:57:29 μμ »
ναι αλλα με 76,5 μορια η σειρα καταταξης ειναι 1580
με + 9 μορια ακομη ποσο πια να κατεβεις, αν υπολογισεις οτι παιρνουν καθε χρονο συνολικα γυρω στους 1500 αναπληρωτες?
Αυτο θελω να μαθω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες βάση μορίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:54:47 »

Αποσυνδεδεμένος sish

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες βάση μορίων
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 25, 2009, 06:04:05 μμ »
σε διαβεβαιω πως παρα πολυ!μην ξεχνας πως δεν εχουν προυπηρεσια ολοι οσοι εδωσαν ασεπ!παρε παραδειγμα τον ασεπ με 6 μορια παραπανω απο σενα διοριστηκαν για να καταλαβεις χονδρικα πως και το δεκατο που θα εχεις παραπανω μπορει να σου αλλαξει ανετα την θεση προς τα πανω!

Αποσυνδεδεμένος sish

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΜΟΡΙΑ 30,5?
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 25, 2009, 06:06:52 μμ »
βρε παιδια ηρεμηστε!!!! με 18 -19 μορια ειστε αναπληρωτες δευτερης χρονιας!!!! εμενα περυσι με τοσα μορια με πηραν.


εγώ έχω 21 μόρια αλλά εχω δηλώσει μόνο 13 περιοχές.Θεσσαλονίκη και περίχωρα...Λέτε να έχω ελπίδες ή οχι? Κορίτσια, μην κάθεστε να σκάσετε!!!!Όλα για καλό!!! ;D
Επίσης ξέρετε που κάνουμε ένσταση; Έχουν μάλλον λάθος τα μόρια της αδερφής μου. Δεν της μετράνε τους προηγούμενους ΑΣΕΠ, εκτός αν κάτι τέτοιο δεν φαίνεται στο πίνακα αναπληρωτών.




ποιον πινακα αναπληρωτων; αν εννοεις τα αποτελεσματα του ασεπ, οχι σε αυτον τον πινακα δεν φαινονται οι προηγουμενοι ασεπ! οταν βγουν οι πινακες θα δει αν εχουν μπει η οχι
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 25, 2009, 06:10:27 μμ από sish »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες βάση μορίων
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 25, 2009, 08:00:01 μμ »
Το 'χω γράψει και αλλλού, αλλά θα το ξαναγράψω. Ο τελευταίος το 2007-2008 πήγε αναπληρωτής με 21,5 μόρια και ο τελευταίος το 2008-2009 πήγε αναπληρωτής με 17 μόρια. Τη δεύτερη χρονιά πήραν και περισσότερους αναπληρωτές. Δεν θυμάμαι καλλά, περίπου 350. Οπότε είστε όλοι μια χαρά, μην απελπίζεστε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 25, 2009, 08:03:34 μμ από Demetroula »
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος steha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες βάση μορίων
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:02:22 πμ »
Επειδή έδωσα πρώτη φορά ασέπ και είμαι πολύ άσχετη με θέμα μορίων κτλ,μπορεί κάποιος να μου λύσει τις απορίες μου? θα ήμουν πολύ ευγνώμων,καθώς δεν έχω άλλα άτομα να ρωτήσω.
1)Μέσο όρο στον ασέπ έβγαλα 72,96 αλλά με την προσαύξηση του πτυχίου πήγε 76,6. Ο βαθμός που ισχύει είναι το 76,6?
2) Έχω σειρά κατάταξης 2044. Τι σημαίνει αυτό? ότι σε αυτούς τους πίνακες αναπληρωτών που θα βγουν θα έχω σειρά 2044? Και θα είμαι στο μηδενικής προυπηρεσίας ή όχι; Αν έχω αυτή τη σειρά έχω καθόλου πιθανότητες;
3) Τι μόρια έχω τώρα για τον επόμενο ασέπ; Είναι 21,1 μόρια ή 2,1; δηλαδή αν στον άλλο ασέπ γράψω πχ 75, πόσο θα πάει ο βαθμός με τα μόρια;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και ελπίζω να μου απαντήσετε :)

Αποσυνδεδεμένος sish

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες βάση μορίων
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:12:41 πμ »
Επειδή έδωσα πρώτη φορά ασέπ και είμαι πολύ άσχετη με θέμα μορίων κτλ,μπορεί κάποιος να μου λύσει τις απορίες μου? θα ήμουν πολύ ευγνώμων,καθώς δεν έχω άλλα άτομα να ρωτήσω.
1)Μέσο όρο στον ασέπ έβγαλα 72,96 αλλά με την προσαύξηση του πτυχίου πήγε 76,6. Ο βαθμός που ισχύει είναι το 76,6?
2) Έχω σειρά κατάταξης 2044. Τι σημαίνει αυτό? ότι σε αυτούς τους πίνακες αναπληρωτών που θα βγουν θα έχω σειρά 2044? Και θα είμαι στο μηδενικής προυπηρεσίας ή όχι; Αν έχω αυτή τη σειρά έχω καθόλου πιθανότητες;
3) Τι μόρια έχω τώρα για τον επόμενο ασέπ; Είναι 21,1 μόρια ή 2,1; δηλαδή αν στον άλλο ασέπ γράψω πχ 75, πόσο θα πάει ο βαθμός με τα μόρια;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και ελπίζω να μου απαντήσετε :)
τα μορια σου απο αυτον τον ασεπ ειναι 72,96-55 δηλαδη 17,96. τα μορια αυτα ισχυουν για τον πινακα αναπληρωτων. η σειρα δεν παιζει ρολο γιατι σιγουρα θα αλλαξει, αφου στον πινακα των αναπληρωτων δεν ισχυουν οι προσαυξησεις, στον επομενο ασεπ θα εχεις τα μισα του τωρινου δηλαδη 17,96 δια δυο και αν στον επομενο γραψεις π.χ. 75 θα εχεις 20 μορια + τα μισα του τωρινου!ελπιζω να σε βοηθησα!

Αποσυνδεδεμένος βικυ23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες βάση μορίων
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:16:53 πμ »
Επειδή έδωσα πρώτη φορά ασέπ και είμαι πολύ άσχετη με θέμα μορίων κτλ,μπορεί κάποιος να μου λύσει τις απορίες μου? θα ήμουν πολύ ευγνώμων,καθώς δεν έχω άλλα άτομα να ρωτήσω.
1)Μέσο όρο στον ασέπ έβγαλα 72,96 αλλά με την προσαύξηση του πτυχίου πήγε 76,6. Ο βαθμός που ισχύει είναι το 76,6?
2) Έχω σειρά κατάταξης 2044. Τι σημαίνει αυτό? ότι σε αυτούς τους πίνακες αναπληρωτών που θα βγουν θα έχω σειρά 2044? Και θα είμαι στο μηδενικής προυπηρεσίας ή όχι; Αν έχω αυτή τη σειρά έχω καθόλου πιθανότητες;
3) Τι μόρια έχω τώρα για τον επόμενο ασέπ; Είναι 21,1 μόρια ή 2,1; δηλαδή αν στον άλλο ασέπ γράψω πχ 75, πόσο θα πάει ο βαθμός με τα μόρια;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και ελπίζω να μου απαντήσετε :)
steha εγω ειμαι 2047  ;)

εσυ θα κοιτάς τον μ.ο. των 2 ημερών, δηλαδη το 72,96. βασει αυτου ισχυουν και τα μορια σου .

οι πινακες θα αλλαξουν γιατι θα προστεθουν μορια σε επιτυχοντες προηγουμενων ασεπ , προυπηρεσιας κτλ.  οποτε δεν μπορουμε να ξερουμε με σιγουρια.

τα μορια σου για αυτον τον ασεπ ειναι 17.96. Ας με διορθώσει καμια αν κανω λαθος αλλα δεν νομιζω.

Αποσυνδεδεμένος steha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες βάση μορίων
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:21:01 πμ »
Σας ευχαριστώ για την απάντησή σας. Αυτό που δεν κατάλαβα καλά είναι για τον επόμενο ασέπ.είπατε ότι θα έχω τα μισά μόρια του τωρινού. Τώρα έχω 17,96 άρα στον επόμενο θα έχω σχεδόν 9.Αυτό σημαίνει ότι αν γράψω 75 θα μπουν και τα 9 και θα έχω βαθμολογία 84?

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες βάση μορίων
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:21:53 πμ »
Steha επειδή και γω πρώτη φορά έδωσα, τώρα έχεις τα μόρια 72,96-55=17,96. Δεν έχεις τπτ άλλο. Επίσης, θα ανακοινωθούν τα μόρια προυπηρεσίας και τα μόρια αυτών που έχουν δώσει ξανά και τότε θα δείς την θέση στον πίνακα. Μην απελπίζεσαι...και γω έχω 18.38 αλλά σκέψου οτι θα έχουμε αρκετά μόρια ώστε να μας πάρουν αναπληρώτριες την επόμενη φορά ;D. Ο βαθμός πτυχίου δεν μετράει στον πίνακα αναπληρωτών, μόνο για διορισμό. Εδώ μετράει η ημερομηνία κτήσης του πτυχίου σε περίπτωση ισοβαθμίας αλλά αυτά λεπτομέριες.
Επίσης έχεις σειρά 2044 σε όλους όχι μόνο στους αναπληρωτές. Η σειρά σου τώρα θα κριθεί απο τις προσμετρίσεις των μορίων των άλλων.
Την επόμενη φορά αν γράψεις 75 θα έχεις
17,96: 2 =8,98 μόρια
και
75-55= 20 μόρια
σύνολο 28,98 στον πίνακα αναπληρωτών...όχι για διορισμό. Τότε δηλαδή θα σε πάρουν σίγουρα αναπληρώτρια ;D

Αποσυνδεδεμένος eirini007

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες βάση μορίων
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:25:01 πμ »
Συγχαρητήρια σε όλους τους διοριστέους!!
Δεν το ήξερα ότι στον πίνακα αναπληρωτών μετράει μόνο η βαθμολογία χωρίς την προσαύξηση του πτυχίου! Με αυτή τη λογική έχω 77,54-55=22,54 μόρια  :-\ Έχω πιθανότητες για αναπλήρωση στην α φάση? Ξέρει κανείς τι γίνεται σε περίπτωση ισοβαθμίας? Μετράει η ημερομηνία κτήσης πτυχίου?

Αποσυνδεδεμένος sish

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες βάση μορίων
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 26, 2009, 12:29:02 πμ »
Συγχαρητήρια σε όλους τους διοριστέους!!
Δεν το ήξερα ότι στον πίνακα αναπληρωτών μετράει μόνο η βαθμολογία χωρίς την προσαύξηση του πτυχίου! Με αυτή τη λογική έχω 77,54-55=22,54 μόρια  :-\ Έχω πιθανότητες για αναπλήρωση στην α φάση? Ξέρει κανείς τι γίνεται σε περίπτωση ισοβαθμίας? Μετράει η ημερομηνία κτήσης πτυχίου?
ακριβως!προηγειται αυτος που εχει παρει νωριτερα πτυχιο και σε περιπτωση που ειναι ιδια ημερομηνια τοτε ο βαθμος του πτυχιου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2009, 12:30:38 πμ από sish »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160801
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 449
Σύνολο: 459

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.