*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 - Απορία μετά τα αποτελέσματα  (Αναγνώστηκε 14750 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 26, 2009, 06:34:58 μμ »
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. :) Κι εγώ όταν χρειάστηκα βοήθεια τη βρήκα εδώ μέσα από παλιότερες συναδέλφους... ;)
Πίστεψέ με...θ' αργήσεις πάαααρα πολύ να το συνειδητοποιήσεις!!!!!!!! ;D
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:43:38 »

Αποσυνδεδεμένος MENIA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 27, 2009, 10:00:02 πμ »
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Μόνο να ρωτήσω κάτι τελευταίο. Τώρα που θα βγουν οι αιτήσεις για μόνημους πρέπει να κάνουμε και εμείς τα χαρτιά μας;Ευχομαι το καλύτερο σε όλες σας!

Αποσυνδεδεμένος ZOYZOY

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 27, 2009, 10:14:29 πμ »
καλημέρα σε όλους σας! Σας παρακαλω θα ήθελα την βοήθεια κάποιου,γιατι εχω κανει πολλά λάθη.
Στον προηγούμενο ΑΣΕΠ με κάλεσαν τη δεύτερη χρονιά αναπληρώτρια , αλλα για προσωπικούς λόγους δεν πήγα. Σε αυτό τον ΑΣΕΠ είμαι στην θέση 2218 και έγραψα 73,84 και με την προσαύξηση του πτυχίου 76.02. Το τελευταίο λάθος είναι πως άλληδεν πρόλαβα την προθεσμία για τις δηλώσεις  των αναπληρωτών.  :'(
Ξέρει κάποιος αν θα βγει πάλι ημερομηνία υποβολής αιτήσεων και αν έχω πιθανότητες να με καλέσουν;
Συγνώμη αλλά σε βρίσκω αδικαιολόγητη!! Δίνεις ΑΣΕΠ και μετά τη μια δεν πας αναπληρώτρια και την άλλη χάνεις την προθεσμία όταν γίνεται χαμός κ για μια μέρα προϋπηρεσίας? Άλλη προθεσμία δεν δίνεται παρά μόνο στους δασκάλους. Ο θεός βοηθός.

Αποσυνδεδεμένος Termar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 27, 2009, 10:26:11 πμ »
Ερώτηση....... Αν κάποια δεν έχει δώσει στον προηγούμενο ΑΣΕΠ, και είναι στον πίνακα διοριστέων στματάνε τα μόριά της ως εκεί. Εγώ έχω δώσει και έχω μόρια και από τον προηγούμενο ΑΣΕΠ οπότε προσθέτω και τα μισά από εκείνα και περνάω μπροστά στους διορισθέντες, κάνω λάθος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:43:38 »

Αποσυνδεδεμένος marigian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μικρή για είναι θλιβερή ;)
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 27, 2009, 10:31:08 πμ »
Καλημερα!!!!!!!!!!!!

απο τι καταλαβα εγω θα ειμαι στην πρωτη χρονια εχω θεση 134 σωστα;;;;κατι αλλο ρε κοριτσια θελω να ρωτησω χαζο βεβαια μην  γελατε η πρωτη φορα ειναι....τωρα σαν μονιμη πρεπει να παω καπου μακρια για να παρω μορια;;;αυτο ειναι για τους αναπληρωτες ή και για τους μονιμους;;;τα εχω χαμενα δν ξερω τι γινεται.... :-[ :-[ :-[ :-[ .. αφου πολλες φορες δν μπορω να καταλαβω τι λετε ενιαιος πινακας χαμος γινεται ποσοι πινακες υπαρχουν;;;; :P :P :Pμπορειτε να με βοηθησετε λιγο με τις περιοχες ;;;;

Αποσυνδεδεμένος Maro

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 27, 2009, 10:35:12 πμ »
Μια φιλικη συμβουλη (περα για περα):οταν με το καλο επιλεγετε αναμεσα στα κενα που θα ανακοινωθουν θυμηθειτε να αποφυγετε το Ν.Λασιθιου!!!!!!
1.Οι πολεις ,Αγ. Νικολαος,Ιεραπετρα δινουν 1 μοριο και η Σητεια  που δεν ειναι και τοσο προσβασιμη 2 μορια.Μπορει τωρα να μην σας λεει κατι αυτο αλλα το Νοεμβριο στις μεταθεσεις θα δυκολευτειτε ιδιαιτερα να παρετε καλη μεταθεση με τοσα λιγα μορια.Δεν ειναι τυχαιο που απο τα 40 περιπου ατομα εφυγαν σχεδον ολα ενω μολις 6 πηραν μεταθεση για εκει.
2.Η δικη μου εμπειρια ηταν στην καλυτερη απογοητευτικη γι αυτο θα συνιστουσα να σημειωσετε τα ονοματα Νεαπολη και Σκοπη και αν μπορεσετε νατα αποφυγετε(προσφαταγνωρισα κοπελα απο τη Σητεια και μου μιλησε με τα χειροτερα λογια ειδικα για Νεαπολη και Σκοπη και οταν τον Ιουνιο γνωρισα ταξιδευοντας καποια κυρια απο το Ηρακλειο η οποια πριν πολλα χρονια δουλεψε στη Νεαπολη μου ειπε επι λεξει"εφυγα απο εκει με ρευματισμους λογω υγρασιας και οι ανθρωποι δεν δινουν ουτε του αγγελου τους νερο".
Ισως να σας φανουν υπερβολικα ολα αυτα αλλα ευχομαι να μην περασει καμια-κανεις οτι εζησα την χρονια που περασε!!!!
Καθε καλο σε οσες/ους θα υπηρετησουν στην επαρχια την χρονια που ερχεται.

Αποσυνδεδεμένος MENIA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 27, 2009, 10:37:50 πμ »
Ζαζού καταλαβαίνω την γνώμη σου και συμφωνώ απόλυα. Αλλα πολλές φορές δεν μπορούμε να επιλέξουμε αυτό που θέλουμε γιατι η ζωή φέρνει μεγάλες αναποδιές. Τέλος πάντων, όπως έστρωσα θα κοιμηθώ! Ευχαριστώ πάντως για όλα

Αποσυνδεδεμένος nortelo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 27, 2009, 10:39:40 πμ »
ΕΡΩΤΗΣΗ: Μια ξαδερφη μου νηπιαγωγός έγραψε 70, θα πάρει δηλαδή 15 μόρια , έχει πιθανότητα να εργαστεί ως αναπληρώτρια φέτος;
Έχει δηλώσει ΝΑΙ σε όλες τις περιοχές. Παρακαλώ να απαντήσουν υπεύθυνα όσοι γνωρίζουν τι γίνεται στον κλάδο νηπιαγωγών. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος marigian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μικρή για είναι θλιβερή ;)
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 27, 2009, 10:54:07 πμ »
ρε παιδια να ρωτησω κατι χαζο;;;; δν τα βγαζουν στην εφημεριδα της κυβερνησεως;;;αν σας πω πως ακομη ειμαι πολυ μουδιασμενη πηρα και τηλ στον ασεπ για τον βαθμο μου μηπως εγινε κανενα λαθος θελω να τα δω και στην εφημεριδα για να ειμαι 100000% σιγουρη....ποτε τα βγαζουν ξερετε;;;;

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 27, 2009, 11:06:04 πμ »
Mετά την εξέταση τυχόν ενστάσεων, συντάσσεται ο οριστικός πίνακας διοριστέων και στέλνεται για δημοσίευση .
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος Maro

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 27, 2009, 11:10:33 πμ »
Καλημερα!!!!!!!!!!!!

απο τι καταλαβα εγω θα ειμαι στην πρωτη χρονια εχω θεση 134 σωστα;;;;κατι αλλο ρε κοριτσια θελω να ρωτησω χαζο βεβαια μην  γελατε η πρωτη φορα ειναι....τωρα σαν μονιμη πρεπει να παω καπου μακρια για να παρω μορια;;;αυτο ειναι για τους αναπληρωτες ή και για τους μονιμους;;;τα εχω χαμενα δν ξερω τι γινεται.... :-[ :-[ :-[ :-[ .. αφου πολλες φορες δν μπορω να καταλαβω τι λετε ενιαιος πινακας χαμος γινεται ποσοι πινακες υπαρχουν;;;; :P :P :Pμπορειτε να με βοηθησετε λιγο με τις περιοχες ;;;;
Δεν θελω νασε στενοχωρησω αλλα δεν ξερω καμια/κανενα νεοδιοριστο που να μην πηγε επαρχια την 1η χρονια.Ασφαλως στην επαρχια παιρνεις περισσοτερα μορια,αν κοιταξεις ομως το μηνυμα μου για το Λασιθι θα δεις οτι δεν ισχυει παντου αυτο, 1μοριο δινει οΑγ.Νκολαος και 1 μοριο δινουν τα σχολεια της Αθηνας,ειναι λογικο αυτο?κι ομως ισχυει.
Οσο για τον ενιαιο των διορισμων αφορα μονο οσους εχουν προυπηρεσια και εχουν πιθανοτητα να μονιμοποιηθουν με το 40% και υπαρχει ο ενιαιος των αναπληρωτων μεσω του οποιου επιλεγονται οι αναπληρωτες μονο(εκει μπαινουν τα μορια απο τον τελευταιο ΑΣΕΠ+τα μισα του προηγουμενου ΑΣΕΠ+μορια προυπηρεσιας).
Εσενα δεν σε αφορα κανεις απο τους 2 πινακες αφου εισαι στις διοριστεες και με τετοια σειρα θα φυγεις απο τα τελη Αυγουστου μιας και θα πρεπει να παρακολουθησεις τα ΠΕΚ(επιμορφωτικα σεμιναρια).Περιμενεις λοιπον τις εγκυκλιους και ολα μετο καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος marigian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μικρή για είναι θλιβερή ;)
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 27, 2009, 11:17:51 πμ »
Καλημερα!!!!!!!!!!!!

απο τι καταλαβα εγω θα ειμαι στην πρωτη χρονια εχω θεση 134 σωστα;;;;κατι αλλο ρε κοριτσια θελω να ρωτησω χαζο βεβαια μην  γελατε η πρωτη φορα ειναι....τωρα σαν μονιμη πρεπει να παω καπου μακρια για να παρω μορια;;;αυτο ειναι για τους αναπληρωτες ή και για τους μονιμους;;;τα εχω χαμενα δν ξερω τι γινεται.... :-[ :-[ :-[ :-[ .. αφου πολλες φορες δν μπορω να καταλαβω τι λετε ενιαιος πινακας χαμος γινεται ποσοι πινακες υπαρχουν;;;; :P :P :Pμπορειτε να με βοηθησετε λιγο με τις περιοχες ;;;;
Δεν θελω νασε στενοχωρησω αλλα δεν ξερω καμια/κανενα νεοδιοριστο που να μην πηγε επαρχια την 1η χρονια.Ασφαλως στην επαρχια παιρνεις περισσοτερα μορια,αν κοιταξεις ομως το μηνυμα μου για το Λασιθι θα δεις οτι δεν ισχυει παντου αυτο, 1μοριο δινει οΑγ.Νκολαος και 1 μοριο δινουν τα σχολεια της Αθηνας,ειναι λογικο αυτο?κι ομως ισχυει.
Οσο για τον ενιαιο των διορισμων αφορα μονο οσους εχουν προυπηρεσια και εχουν πιθανοτητα να μονιμοποιηθουν με το 40% και υπαρχει ο ενιαιος των αναπληρωτων μεσω του οποιου επιλεγονται οι αναπληρωτες μονο(εκει μπαινουν τα μορια απο τον τελευταιο ΑΣΕΠ+τα μισα του προηγουμενου ΑΣΕΠ+μορια προυπηρεσιας).
Εσενα δεν σε αφορα κανεις απο τους 2 πινακες αφου εισαι στις διοριστεες και με τετοια σειρα θα φυγεις απο τα τελη Αυγουστου μιας και θα πρεπει να παρακολουθησεις τα ΠΕΚ(επιμορφωτικα σεμιναρια).Περιμενεις λοιπον τις εγκυκλιους και ολα μετο καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΕ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.. ;) ;) ;)

Δεν εχω κανενα προβλημα να παω καπου μακρια απλα αναρωτιομουνα αν υπηρχε καμια περιπτωση να ειμαι σχετικα κοντα...για να καταλαβεις ειμαι απο Λαρισα να μην φτασω και Κρητη αν γινεται αυτο μονο αλλα αν καταλαβα καλα μαλλον δν θα το αποφυγω..και κατι αλλο να ρωτησω θελω..εγω αυτα τα μορια της επαρχιας για τι πραγμα τα χρειαζομαι..γτ ειχα ακουσει για αναπληρωτες οτι τα θελουν για να γινουν μονιμοι αν μου ειχαν πει σωστα.,.εγω τα χρειαζομαι για να ερθω πιο κοντα στο μελλον στη λαρισα;;;κατι τετοιο....ειμαι ασχετη μηνξ με κοροιδευετε... :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος Maro

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 27, 2009, 11:25:06 πμ »
Ερώτηση....... Αν κάποια δεν έχει δώσει στον προηγούμενο ΑΣΕΠ, και είναι στον πίνακα διοριστέων στματάνε τα μόριά της ως εκεί. Εγώ έχω δώσει και έχω μόρια και από τον προηγούμενο ΑΣΕΠ οπότε προσθέτω και τα μισά από εκείνα και περνάω μπροστά στους διορισθέντες, κάνω λάθος
Τα μορια του προηγουμενου ΑΣΕΠ αφορουν τους υποψηφιους αναπληρωτες.
Εσενα που εισαι στις διοριστεες δεν σου προσθετουν κατι,η σειρα σου παραμενει ιδια εκτος κι αν εχεις μορια προυπηρεσιας(6μηνη υπηρεσια σου δινει 0,50 μορια).Συγχαρητηρια λοιπον και καλη σταδιοδρομια!!!!!!!!!!!
marigian τα μορια που θα συγκεντρωσεις ειναι για την μεταθεση γι αυτο σου εχομαι να ειναι αρκετα.

Αποσυνδεδεμένος rania81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απορία μετά τα αποτελέσματα
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 27, 2009, 12:12:58 μμ »
Μια φιλικη συμβουλη (περα για περα):οταν με το καλο επιλεγετε αναμεσα στα κενα που θα ανακοινωθουν θυμηθειτε να αποφυγετε το Ν.Λασιθιου!!!!!!
1.Οι πολεις ,Αγ. Νικολαος,Ιεραπετρα δινουν 1 μοριο και η Σητεια  που δεν ειναι και τοσο προσβασιμη 2 μορια.Μπορει τωρα να μην σας λεει κατι αυτο αλλα το Νοεμβριο στις μεταθεσεις θα δυκολευτειτε ιδιαιτερα να παρετε καλη μεταθεση με τοσα λιγα μορια.Δεν ειναι τυχαιο που απο τα 40 περιπου ατομα εφυγαν σχεδον ολα ενω μολις 6 πηραν μεταθεση για εκει.
2.Η δικη μου εμπειρια ηταν στην καλυτερη απογοητευτικη γι αυτο θα συνιστουσα να σημειωσετε τα ονοματα Νεαπολη και Σκοπη και αν μπορεσετε νατα αποφυγετε(προσφαταγνωρισα κοπελα απο τη Σητεια και μου μιλησε με τα χειροτερα λογια ειδικα για Νεαπολη και Σκοπη και οταν τον Ιουνιο γνωρισα ταξιδευοντας καποια κυρια απο το Ηρακλειο η οποια πριν πολλα χρονια δουλεψε στη Νεαπολη μου ειπε επι λεξει"εφυγα απο εκει με ρευματισμους λογω υγρασιας και οι ανθρωποι δεν δινουν ουτε του αγγελου τους νερο".
Ισως να σας φανουν υπερβολικα ολα αυτα αλλα ευχομαι να μην περασει καμια-κανεις οτι εζησα την χρονια που περασε!!!!
Καθε καλο σε οσες/ους θα υπηρετησουν στην επαρχια την χρονια που ερχεται.


Διαφωνώ πάρα πολύ!Ο νομός Λασιθίου πιστεύω είναι η καλύτερη περίπτωση αν θέλεις να συνδυάσεις μόρια με το να μείνεις σε πόλη.Έχει τρεις πόλεις στις οποίες φυσικά και έχει ένα μόριο αλλα σε μικ΄ρή απόσταση (κανά 20λεπτο) έχει σχολεία με 4 5 6 και 7 μόρια.Όσο για τη ζωή εγώ πέρασα τέλεια εκεί (έμεινα Ιεράπετρα και ήμουνα σε σχολείο με πολλά μόρια) για ένα χρόνο που έμεινα.Μπάνιο κάθε μέρα μέχρι το Νοέμβρη και από το πάσχα μετά πάλι, πολλοί νεοδιόριστοι άρα και πολλές παρέες, πολύ καλή συνεργασία με νηπιαγωγούς μέσα στην Ιεράπετρα, μετη σύμβουλο έχουμε κρατήσει ακόμα πολλές επαφές αν και έχω φύγει, και με τους ανθρώπους δεν αντιμετωπίσαμε κανένα πρόβλημα πολύ φιλικοί όλοι, μόνο ο Προϊστάμενος ήταν απερίγραπτος και στραβόξυλο.
Για τη Σκοπή έχεις δίκιο, μακριά.Για Νεάπολη να πω την αλήθεια δεν ξέρω.
Όσο για την υγρασία δεν ήταν και τόσο τραγικά.Δεν έχει περισσότερο από τη Θεσ/νίκη για παράδειγμα ή την Πάτρα.
Παίζει πολύ σημαντικό ρόλο πόσο πληροφρορημένος είσαι.Ξέρω περίπτωση κοπέλας που κάναμε παρέα που δεν είχε ιδέα τι είναι τα μόρια που σου δίνει το σχολείο, και γι' αυτό όταν κάναμε δήλωση τοποθέτησης έβαλε μόνο τις πολεις.Νόμιζε πως αφού θα πάει τόσο μακριά την επόμενη χρονιά θα πάει όπου θέλει........
Εγώ έπιανα όλη την Κρήτη αλλά δεν πήγα Ηράκλειο γιατί δεν έχει μόρια(δυο τρεία σχολεία έχουν μόνο), Ρέθυμνο πολλά ορεινά και μακριά από την πόλη όπωσ και τα Χανιά που τα λατρεύω.Έχει και τα Σφακιά βλέπεις.Έτσι έβαλα Λασίθι μπήκα με τή δεύτερη καλύτερη σειρά από ΑΣΕΠ στο Λασίθι και τοποθετήθηκα στην πρώτη μου επιλογή.Θέλει λίγο ψάξιμο η υπόθεση.
Πάντως τώρα αναπολώ τις όμορφες στιγμές που περάσαμε στην Ιεράπετρα.Ηταν 10 μήνες συνεχών διακοπών. Αν το έτερον ήμισυ δεν ήταν μακριά μπορεί και να μην έφευγα από την Κρήτη.
ΠΕ 60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 530
Σύνολο: 537

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.