*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 49875 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος possessed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #168 στις: Ιούλιος 05, 2009, 05:47:07 μμ »

οσον αφορά τον διαγωνισμό μου φάνηκε εύκολος ανεξάρτητα από το εάν θα πέρνούσα.


 :o  :o  :o  ???  ???  ???  ::)  ::)  ::)

Σώπα bikini σώπα!Υπάρχουν και αυτά τα όντα!Μπράβο τους!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:52:59 »

Αποσυνδεδεμένος kostantinos85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #169 στις: Ιούλιος 05, 2009, 06:04:02 μμ »

οσον αφορά τον διαγωνισμό μου φάνηκε εύκολος ανεξάρτητα από το εάν θα πέρνούσα.


 :o  :o  :o  ???  ???  ???  ::)  ::)  ::)

Σώπα bikini σώπα!Υπάρχουν και αυτά τα όντα!Μπράβο τους!


αγνοώντας την ειρωνεία  μου επιτρέπεις να σου κάνω μερικές ερωτήσεις..

ήταν δύσκολα τα αρχαία; οι ερωτήσεις στον θουκυδίδη;; τις απαντήσεις θα τις βρεις στο σχολικό βιβλίο!!
η ιστορία όντως ήταν δύσκολη αλλά αυτό οφείλεται στην έκταση της ύλης και όχι στις ερωτήσεις.
τώρα εαν σας φάνηκαν δύσκολα τα νέα τι να πω; στον πολίτη και στα βιβλία της εκθεσης ήταν οι απαντήσεις.

όσον αφορά τα παιδαγωγικά τα θεωρώ εύκολα γιατί αρκετές ερωτήσεις επαναλαμβάνονταν με άλλη μορφή.

και η διδακτική - των αρχαίων εννοώ- ήθελε δύο απλά σχέδια.

συγγνώμη κιόλας αλλά χωρίς να ξέρω τι έγραψα και ανεξαρτήτου αποτελέσματος είπα από την πρώτη στιγμή ότι ήταν εύκολα...

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #170 στις: Ιούλιος 05, 2009, 06:11:45 μμ »
συγγνωμη , αλλα δε νομιζω οτι οι ερωτησεις του θουκυδιδη ή του ομηρου ηταν απο τα σχολικα.ουτε το αγνωστο ηταν σχολικου επιπεδου.οι ερωτησεις τις ιστοριας ειχαν ανακριβειες και των νεων ηταν ανουσιες.ευνοουσαν οσους απομνημονευαν καλα!για την διδακτικη των αρχαιων δεν μπορω να πω οτι ηταν δυσκολη .για τα παιδαγωγικα οι ερωτησεις σε μπερδευαν και δεν πιστευω οτι  εκριναν τον καλο παιδαγωγο.ηταν ερωτησεις για να διχασουν και μονο και κατ επεκταση να κοψουν κοσμο , καθως 2 τουλαχιστον απαντησεις ηταν εξισου πιθανες.δεν τα λεω αυτα για να υποβαθμισω την επιτυχια ουτε να δικαιολογησω την αποτυχια κανενος.αυτη ειναι απλως η αποψη μου!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2009, 06:15:24 μμ από xarakara »

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #171 στις: Ιούλιος 05, 2009, 06:18:28 μμ »
konstantinos85, καλο διορισμο και καλη σταδιοδρομια!!!συγχαρητηρια για την επιτυχια σου!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:52:59 »

Αποσυνδεδεμένος possessed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #172 στις: Ιούλιος 05, 2009, 06:22:47 μμ »

οσον αφορά τον διαγωνισμό μου φάνηκε εύκολος ανεξάρτητα από το εάν θα πέρνούσα.


 :o  :o  :o  ???  ???  ???  ::)  ::)  ::)

Σώπα bikini σώπα!Υπάρχουν και αυτά τα όντα!Μπράβο τους!


αγνοώντας την ειρωνεία  μου επιτρέπεις να σου κάνω μερικές ερωτήσεις..

ήταν δύσκολα τα αρχαία; οι ερωτήσεις στον θουκυδίδη;; τις απαντήσεις θα τις βρεις στο σχολικό βιβλίο!!
η ιστορία όντως ήταν δύσκολη αλλά αυτό οφείλεται στην έκταση της ύλης και όχι στις ερωτήσεις.
τώρα εαν σας φάνηκαν δύσκολα τα νέα τι να πω; στον πολίτη και στα βιβλία της εκθεσης ήταν οι απαντήσεις.

όσον αφορά τα παιδαγωγικά τα θεωρώ εύκολα γιατί αρκετές ερωτήσεις επαναλαμβάνονταν με άλλη μορφή.

και η διδακτική - των αρχαίων εννοώ- ήθελε δύο απλά σχέδια.

συγγνώμη κιόλας αλλά χωρίς να ξέρω τι έγραψα και ανεξαρτήτου αποτελέσματος είπα από την πρώτη στιγμή ότι ήταν εύκολα...

Δεν υπήρχε ίχνος ειρωνείας στο μήνυμα μου και νιώθω άβολα που το εξέλαβες έτσι.Καθαρός θαυμασμός ήταν και απόδοση συγχαρητηρίων!
Σε μένα που έδωσα 3 φορές και υπάρξα και τις 3 επιτυχούσα ποτέ τα θέματα δεν φάνηκαν εύκολα.Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω πως το 85 ,που έγραψα και τις 2 πρώτες φορές στην ειδική διδακτική,  έγινε 63 ενώ ακολούθησα και φέτος την ίδια συνταγή και μου στέρησε τον διορισμό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2009, 07:25:11 μμ από possessed »

Αποσυνδεδεμένος resquer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #173 στις: Ιούλιος 05, 2009, 06:29:31 μμ »
Molis τωρα ειδα ενα φιλαρακι μου στους ΠΕ02 σειρα λιγο πριν το 400. Ειναι η σειρα διπλα απο την ημερονηνια γεννησης; Ειναι στους διοριστεους; 

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #174 στις: Ιούλιος 05, 2009, 06:31:54 μμ »
ναι, ειναι!!!!!!!!!!!!!!!ευγε!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος despoina25

  • Συνδρομητής
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #175 στις: Ιούλιος 05, 2009, 07:02:20 μμ »
οι ερωτησεις τις ιστοριας ειχαν ανακριβειες και των νεων ηταν ανουσιες.ευνοουσαν οσους απομνημονευαν καλα!για την διδακτικη των αρχαιων δεν μπορω να πω οτι ηταν δυσκολη .για τα παιδαγωγικα οι ερωτησεις σε μπερδευαν και δεν πιστευω οτι  εκριναν τον καλο παιδαγωγο.ηταν ερωτησεις για να διχασουν και μονο και κατ επεκταση να κοψουν κοσμο , καθως 2 τουλαχιστον απαντησεις ηταν εξισου πιθανες.δεν τα λεω αυτα για να υποβαθμισω την επιτυχια ουτε να δικαιολογησω την αποτυχια κανενος.αυτη ειναι απλως η αποψη μου!!!

    Συμφωνώ μαζί σου. Κι εγώ, που εντέλει είμαι στους διοριστέους, δεν πιστεύω ότι οι ερωτήσεις θίγουν θέματα ουσίας. Σε πολλές περιπτώσεις κρίνουν τον καλύτερο παπαγάλο. Δηλαδή αυτός που ξέρει απ' έξω τα λογοτεχνικά περιοδικά, ημερομηνίες γέννησης,ονόματα, στίχους ποιημάτων κτλ είναι καλός καθηγητής; Μην τρελαθούμε. Χαιρομαι που πέρασα, αλλά δεν πιστεύω ότι η αξία μου αποδεικνύεται από αυτό. Είναι ένα καλό μέσο ο ΑΣΕΠ για να διοριστεί κάποιος που δεν έχει άλλο τρόπο να το επιδιώξει, αλλά μην τον θεοποιούμε κιόλας! Το αν είμαι καλή καθηγήτρια και σκεπτόμενος άνθρωπος με κρτική ικανότητα δυστυχώς δε μπορεί να διαπιστωθεί με βλακώδεις ερωτήσεις του τύπου "σε πια μάχη πιάσανε αιχμάλωτο τον τάδε" (και μολονότι τη συγκεκριμένη ερώτηση την απάντησα, εξακολουθώ να τη θεωρώ ανούσια).

     Μπορεί να πέρασα σχετικά εύκολα, κυρίως επειδή ανέβηκε ο μέσος όρος μου από τη διδακτική, αλλά δε θα χαρακτήριζα ποτέ τον ΑΣΕΠ εύκολο. Σε καμία περίπτωση!

Αποσυνδεδεμένος resquer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #176 στις: Ιούλιος 05, 2009, 07:14:34 μμ »
Δε ξερω κατα ποσο θα σας βοηθησει.Το φιλαρακι μου διαβαζε απο το Μαρτη. Ειχε και 1 επιτυχια στον προηγουμενο διαγωνισμο.Εκανε Π.Δ.Σ. εφετος στο λυκειο

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #177 στις: Ιούλιος 05, 2009, 09:16:02 μμ »
και γω διοριζομαι φετος μεσω ασεπ , αλλα δεν θεωρω οτι ηταν και οι πιο ευκολες εξετασεις και οχι γιατι ηθελαν μυαλο.απλως , ηθελαν εναν αλλον τροπο διαβασματος,αποστηθισης αρκετης και ψυχραιμιας και τυχης!!!και μενα η διδακτικη και τα αρχαια με εσωσαν.εξισου μαγκες με μας που περασαν ειναι και ολοι οι αλλοι.δεν ειμαστε κατι το ξεχωριστο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2009, 09:25:07 μμ από xarakara »

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #178 στις: Ιούλιος 05, 2009, 09:36:50 μμ »
και παλι συγχαρητηρια στους συναδελφους μας!

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #179 στις: Ιούλιος 05, 2009, 09:42:10 μμ »
Αν και δε μου αρέσει να κάνω υποδείξεις, ήθελα να πω ότι είναι  καλύτερα να διατηρούμε χαμηλούς τόνους, σεβόμενοι και άλλους συναδέλφους μας που δε διορίστηκαν, αν και προσπάθησαν όσο εμείς.


Τέλος, ήθελα να επισημάνω το εξής για να καταλάβουμε κάποια πράγματα. Μόνο 5 άτομα απ' όσο είδα έγραψαν πάνω από 75 στο γνωστικό. Αυτόν τον θεωρείτε εύκολο διαγωνισμό;

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #180 στις: Ιούλιος 05, 2009, 10:16:29 μμ »
Για μένα ο διαγωνισμός έχει σίγουρα ιδιαιτερότητες και δυσκολίες ,αλλά οπωσδήποτε απαιτεί την εμπειρία του...ίδιου του διαγωνισμού. Εξηγούμαι : είναι απαραίτητη η προετοιμασία (διάβασμα,καλή ψυχολογία, αποστήθιση κλπ.) ,αλλά η συμμετοχή σε τουλάχιστον ένα διαγωνισμό αποτελεί από μόνη της σημαντικό εφόδιο. Ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ έχει μια λογική που μόνο η συμμετοχή σε αυτόν βοηθάει το συμμετέχοντα να τη συλλάβει και να την κατανοήσει. Για πράδειγμα στα Παιδαγωγικά , υπάρχουν ερωτήσεις που απαιτούν την εμπειρία και της τάξης , την τριβή με τους μαθητές ,την ένταξη σε σχολικό ή φροντιστηριακό περιβάλλον. Κατί ανάλογο συμβαίνει και με το Γνωστικό αντικείμενο : τα θέματα για παράδειγμα των Αρχαίων ,ακόμη κι αν δε συνδέονται άμεσα με το Αναλυτικό Πρόγραμμα του σχολείου, απαιτούν μεγάλη εξάσκηση και πείρα στην πράξη, δε "μαθαίνονται" με το απλό διάβασμα. Νομίζω ,εντέλει, ότι όσοι έχουν συμμετάσχει σε τουλάχιστον ένα διαγωνισμό χωρίς επιτυχία ,έχουν αποκτήσει εφόδια πολύ σημαντικά για τον επόμενο, που δεν αφομοιώνονται με το διάβασμα. Γι'αυτό ,όταν ακούω ότι το διάβασμα αρκεί ,υπομειδιώ-όχι ειρωνικά,αλλά γιατί γνωρίζω πλέον πολύ καλά ως διοριστέος ότι αυτό δε φτάνει. Αλλώστε, οι περισσότεροι που εντάσσονται τελικά στον πίνακα των διοριστέων είναι μιας κάποιας...ηλικίας κι έχουν δώσει τουλάχιστον σε έναν -για να μην πω σε περισσότερους διαγωνισμούς. Προτείνω λοιπόν, ψυχραιμία σε όσους έδωσαν εξετάσεις για πρώτη φόρα και επιμονή και συγκέντρωση στο στόχο. Δυστυχώς ,δεν πιστεύω ότι γίνεται αλλιώς...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2009, 10:18:00 μμ από Sun »

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #181 στις: Ιούλιος 05, 2009, 10:54:52 μμ »
Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια. Ήμουν Κρήτη και εκεί έμαθα τα μαντάτα. Είμαι 24ος μετά τον τελευταίο διοριστέο με 73.6. Μεγάλη ατυχία. Τώρα συγκεντρώνω 22.6 μόρια και δεν ξέρω τι μέλλει γενέσθαι. Ξέρετε αν έχω πιθανότητες για αναπλήρωση φέτος;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159860
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 546
Σύνολο: 564

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.