*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 49858 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:03:25 μμ »
παιδια , περασα!!!δεν φανταζεστε τι ενιωσα!!!ωστοσο εχω περασει και αποτη θεση των αποτυχοντων και των απλων επιτυχοντων και εχω να πω οτι θελει υπομονη και κουραγιο. συγχαρητηρια αξιζουν σε ολους ανεξαιρετως!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:34:39 »

Αποσυνδεδεμένος shide

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:04:49 μμ »
Κι από μένα πολλά συγχαρητήρια στους διοριστέους!!! Επιτέλους είμαι κι εγώ με την τρίτη φορά! Η τρίτη απόπειρα διαβάσματος ήταν πολύ ψυχοφθόρα, διότι το πρωί ως αναπληρωτής σε ΕΠΑΛ υπέφερα από τους μαθητές και μετά είχα ένα κεφάλι.......άστα να πάνε! :D Παράλληλα και απο εδώ ένα μήνυμα στους συναδέλφους που θα χρειαστεί να ξαναδώσουν. Καλό κουράγιο και να ξέρουν το εξής: Aργά ή γρήγορα οι κόποι ανταμείβονται! Και δεν το λέω από την άνεση του διοριστέου......έχω υπάρξει απλώς επιτυχών και δακρύβρεχτος φιλόλογος....δις!

Αποσυνδεδεμένος eles

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:05:06 μμ »
Γεια σας και συγχαρητήρια σε όλους όσους πέτυχαν αλλά κυρίως σε όσους προσπάθησαν.
Εγώ έγραψα 69,73 ενώ στον προηγούμενο 61. Μήπως θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει για το πόσα μόρια αναπληρωτών έχω και αν υπάρχει ελπίδα;
14,73 μόρια από τον φετινό και 3 απο τον προηγούμενο=17,73
δηλαδη δυσκολο για αναπλήρωση, αλλα σίογυρα ωρομισθια!

Αποσυνδεδεμένος non-stop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
  • hellooooo!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:08:41 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ. κάτι είναι και ωρομίσθια..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:34:39 »

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #46 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:10:29 μμ »
Συγχαρητήρια κι από μένα στους διοριστέους και ΜΠΡΑΒΟ σε όλους για το κουράγιο και την προσπάθεια ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα. :)  Εντυπωσιακός ο αριθμός των διοριστέων του φόρουμ! Εγώ έφαγα μια κεραμίδα στην πρώτη θεματική που δεν την περίμενα αν και αυτή τη φορά είχα πάει απροετοίμαστη. Στη διδακτική αρχαίων πήρα ένα ωραιότατο 86 που ήταν μέσα στις προβλέψεις μου αλλά το 80 περίπου στη Β' Θεματική δυστυχώς δεν ισοφαρίζει τη χασούρα της Α'. Ευτυχώς σώζομαι από μόρια προϋπηρεσίας. Πάντως επιβεβαιώνομαι για το τσεκούρωμα που κατάφερε να πετάξει πάρα πολλούς απ' έξω. Τέλος συγχαρητήρια στους συναδέλφους aristo2 και Syllas για τις προβλέψεις τους...έπεσαν πολύ μέσα!!!
Ευχαριστώ. Σκεφτόμουν, με βάση τη λογική και όχι το άγχος.
Να καταθέσω και τη γνώμη μου για τον Ασεπ που αποχωρίζομαι, επιτέλους, οριστικά. Το 2007, στο 4ο μου διαγωνισμό και στο μοναδικό που διάβασα έστω στοιχειωδώς, πήρα 17,19 καθαρά μόρια. Με τον τελικό βαθμό εκείνου του διαγωνισμού θα ήμουν διοριστέος, σήμερα. Αντ' αυτού, πήγα ωρομίσθιος το 2007 και αναπληρωτής το 2008. Στο νέο ΑΣΕΠ, χωρίς χρόνο και διάθεση για διάβασμα, είμαι αποτυχών με 64.16 τελικό βαθμό και 89 διδακτική νέων. Στους 5 διαγωνισμούς που έχω δώσε,ι οι βαθμοί μου στη διδακτική είναι ανάλογοι, αν αυτό κάτι κρίνει. Από τα σχολεία που πέρασα συνάδελφοι και μαθητές μου έδειξαν απλόχερα την αποδοχή τους. Θα διοριστώ με το 40% του χρόνου ή ως 24μηνίτης του παραχρόνου, πάντως για τον ΑΣΕΠ δεν υπήρξα ικανός διορισμού. "Παλέψτε" με τον ΑΣΕΠ, αλλά μην τον "υπολογίζετε". Δεν "αξίζει" να "προσδιορίζει" τη ζωή σας.
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #47 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:14:51 μμ »
Να καταθέσω και μια τελείως διαφορετική γνώμη από την παραπάνω. Μόλις πριν 2 χρόνια τελείωσα τη σχολή κι έδωσα τώρα τον πρώτο μου ΑΣΕΠ. Διορίστηκα με την πρώτη. Χωρίς να τρελαθώ στο διάβασμα. Απλά διάβασα συστηματικά. Με ιδιαίτερα φούλ και χωρίς να θυσιάσω πολλά. Στο γνωστικό πήρα 60 κάτι και στη Διδακτική κοντά 90. Γίνονται κι αυτά. Οπότε μην απογοητεύεστε. Δεν είναι όλα θέμα γνώσεων και διαβάσματος αλλά είναι και θέμα τύχης!
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #48 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:15:13 μμ »
Κι από μένα πολλά συγχαρητήρια στους διοριστέους!!! Επιτέλους είμαι κι εγώ με την τρίτη φορά! Η τρίτη απόπειρα διαβάσματος ήταν πολύ ψυχοφθόρα, διότι το πρωί ως αναπληρωτής σε ΕΠΑΛ υπέφερα από τους μαθητές και μετά είχα ένα κεφάλι.......άστα να πάνε! :D Παράλληλα και απο εδώ ένα μήνυμα στους συναδέλφους που θα χρειαστεί να ξαναδώσουν. Καλό κουράγιο και να ξέρουν το εξής: Aργά ή γρήγορα οι κόποι ανταμείβονται! Και δεν το λέω από την άνεση του διοριστέου......έχω υπάρξει απλώς επιτυχών και δακρύβρεχτος φιλόλογος....δις!
Αν, παρόλο αναπληρωτής, πέτυχες, διπλά συγχαρητήρια και το θαυμασμό μου, έως και την απορία μου.
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #49 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:15:42 μμ »
Συγχαρητήρια κι από μένα στους διοριστέους και ΜΠΡΑΒΟ σε όλους για το κουράγιο και την προσπάθεια ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα. :)  Εντυπωσιακός ο αριθμός των διοριστέων του φόρουμ! Εγώ έφαγα μια κεραμίδα στην πρώτη θεματική που δεν την περίμενα αν και αυτή τη φορά είχα πάει απροετοίμαστη. Στη διδακτική αρχαίων πήρα ένα ωραιότατο 86 που ήταν μέσα στις προβλέψεις μου αλλά το 80 περίπου στη Β' Θεματική δυστυχώς δεν ισοφαρίζει τη χασούρα της Α'. Ευτυχώς σώζομαι από μόρια προϋπηρεσίας. Πάντως επιβεβαιώνομαι για το τσεκούρωμα που κατάφερε να πετάξει πάρα πολλούς απ' έξω. Τέλος συγχαρητήρια στους συναδέλφους aristo2 και Syllas για τις προβλέψεις τους...έπεσαν πολύ μέσα!!!
Ευχαριστώ. Σκεφτόμουν, με βάση τη λογική και όχι το άγχος.
Να καταθέσω και τη γνώμη μου για τον Ασεπ που αποχωρίζομαι, επιτέλους, οριστικά. Το 2007, στο 4ο μου διαγωνισμό και στο μοναδικό που διάβασα έστω στοιχειωδώς, πήρα 17,19 καθαρά μόρια. Με τον τελικό βαθμό εκείνου του διαγωνισμού θα ήμουν διοριστέος, σήμερα. Αντ' αυτού, πήγα ωρομίσθιος το 2007 και αναπληρωτής το 2008. Στο νέο ΑΣΕΠ, χωρίς χρόνο και διάθεση για διάβασμα, είμαι αποτυχών με 64.16 τελικό βαθμό και 89 διδακτική νέων. Στους 5 διαγωνισμούς που έχω δώσε,ι οι βαθμοί μου στη διδακτική είναι ανάλογοι, αν αυτό κάτι κρίνει. Από τα σχολεία που πέρασα συνάδελφοι και μαθητές μου έδειξαν απλόχερα την αποδοχή τους. Θα διοριστώ με το 40% του χρόνου ή ως 24μηνίτης του παραχρόνου, πάντως για τον ΑΣΕΠ δεν υπήρξα ικανός διορισμού. "Παλέψτε" με τον ΑΣΕΠ, αλλά μην τον "υπολογίζετε". Δεν "αξίζει" να "προσδιορίζει" τη ζωή σας.
Τα ίδια ακριβώς ισχύουν και για μένα.Στη διδακτική γράφω συνεχώς γύρω στο 85. Θα διοριστώ κι εγώ με το 40% του χρόνου ή ως 24μηνίτισσα του παραχρόνου, πάντως για τον ΑΣΕΠ δεν υπήρξα ικανή διορισμού. Πόσο σε καταλαβαίνω!!! ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #50 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:21:01 μμ »
Να καταθέσω και μια τελείως διαφορετική γνώμη από την παραπάνω. Μόλις πριν 2 χρόνια τελείωσα τη σχολή κι έδωσα τώρα τον πρώτο μου ΑΣΕΠ. Διορίστηκα με την πρώτη. Χωρίς να τρελαθώ στο διάβασμα. Απλά διάβασα συστηματικά. Με ιδιαίτερα φούλ και χωρίς να θυσιάσω πολλά. Στο γνωστικό πήρα 60 κάτι και στη Διδακτική κοντά 90. Γίνονται κι αυτά. Οπότε μην απογοητεύεστε. Δεν είναι όλα θέμα γνώσεων και διαβάσματος αλλά είναι και θέμα τύχης!
Είναι προς τιμή σου που, αν και μικρή σε ηλικία διοριστέα, δέχεσε την τύχη. Συμπεριέλαβε και τον ελεύθερο χρόνο, το καθαρό μυαλό, την απουσία υποχρεώσεων.
Αισίως 41, με 2 παιδιά, 17 χρόνια στη δουλειά και πάμπολλους πρώην μαθητές ήδη διορισμένους. Να σαι πάντα καλά και σεμνή, αν δεν μπέρδεψα το φύλο.
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #51 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:24:28 μμ »
Σ'ευχαριστώ αλλά είναι μόνο η αλήθεια. Έπεσα σε καλούς διορθωτές! Έγραψα όχι βάσει ΑΣΕΠ αλλά βάσει αυτών που θυμόμουν από τη σχολή, άρα δεν υπάρχουν καλούπια και εξαρτάται από το που θα πέσεις...
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος Iaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • docendo discimus
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #52 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:31:56 μμ »
Παιδιά τα θερμά μου συγχαρητήρια!! Μπράβο σε όλους σας.... Και είστε αρκετοί εδώ στο φορουμ... :) :)
dum vita est, spes est ... ;)

Αποσυνδεδεμένος jouvencille

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #53 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:32:17 μμ »
Πώς μπορω να κανω μια ενστανση?εχω 49,21 μ.ο. ατην πρωτη θεματική και 80.17 μ.ο. στη δεύτερη....κοινώς τραβαω τα μαλιά μου γιατι ενώ έγραψα πολύ καλά αρχαία μου έβαλαν 40.13!!!!ιστορία και νέα πάνω απο βάση.....
τα προβατα απήργησαν
ζητούν καλύτερες συνθήκες σφαγής

Αποσυνδεδεμένος sofoulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #54 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:34:14 μμ »
Καλησπέρα κι από μένα! Συγχαρητήρια σε όλους, επιτυχόντες και μη! Σας εύχομαι τα καλύτερα στη ζωή σας! Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά του forum για τις χρήσιμες συμβουλές και τη συμπαράστασή τους σε όλους μας! Να 'στε καλά!!


Αποσυνδεδεμένος mellie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν θέλω να πικραίνεσαι τις κυριακές τα βράδια...
    • Προφίλ
Απ: Αποτελεσματα Φιλολογων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #55 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:37:34 μμ »
Συγχαρητήρια σε όλους!!!!!!!!  :) Εμένα με τσάκισαν τα αρχαία, που ενώ περίμενα πολύ καλύτερο βαθμό είδα ένα 40 και μου κόπηκαν τα πόδια!!
Πάντως οι επιτυχόντες δεν ήταν συγκλονιστικά λίγοι;
Δεν θέλω να πικραίνεσαι τις κυριακές τα βράδια
χωρίς αυτή τη στοτεινιά τα χρόνια μένουν άδεια

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 484
Σύνολο: 486

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.