*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλεψη διορισμών και πίνακα αναπλήρωσης μετά το διαγωνισμό εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 5393 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimkold

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
 Μήπως μπορει κάποιος συνάδελφος φυσικός ο οποίος έχει τον πίνακα με την "Πρόβλεψη διορισμών και πίνακα αναπλήρωσης μετά το διαγωνισμό εκπαιδευτικών για τους ΠΕ04.01" απο το club anaplirotes του pathfinder να τον περάσει σε αυτό το topic?


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nantia2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Γεια σας. Μήπως ξέρει κάποιος ποια θα είναι η βάση αναπλήρωσης για τους χημικούς;

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μήπως μπορει κάποιος συνάδελφος φυσικός ο οποίος έχει τον πίνακα με την "Πρόβλεψη διορισμών και πίνακα αναπλήρωσης μετά το διαγωνισμό εκπαιδευτικών για τους ΠΕ04.01" απο το club anaplirotes του pathfinder να τον περάσει σε αυτό το topic?




σου έστειλα κάποιο mail. ελπίζω να σε εξυπηρετεί ;)
Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος Zoiskos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Αν μπορούσατε να το ανεβάσετε θα ήταν χρήσιμο για όλους μας!!!!! ;) ;) ;) ;)

Merci!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Elpida82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μια απορία έχω:

 Πείτε οτι κάποιος καταφέρνει κ γίνεται αναπληρωτής μετά απο διαγωνισμό Ασεπ. τη δεύτερη χρονιά παίρνει μόρια απο την χρονιά που δούλεψε και ανεβαίνει στο πίνακα? Αν μετά απο δυο χρόνια πρεπει να δώσει ξανά ΑΣΕΠ για να ανεβει και άλλο σε μόρια ωστε να συντηρήσει τη θέση του ή με το που γινεσαι αναπληρωτής συνεχίζεις αυτόματα κ για τις επομενες χρονιες μεχρι να διοριστείς?
ΠΕ 07

Αποσυνδεδεμένος jimkold

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μήπως μπορει κάποιος συνάδελφος φυσικός ο οποίος έχει τον πίνακα με την "Πρόβλεψη διορισμών και πίνακα αναπλήρωσης μετά το διαγωνισμό εκπαιδευτικών για τους ΠΕ04.01" απο το club anaplirotes του pathfinder να τον περάσει σε αυτό το topic?




σου έστειλα κάποιο mail. ελπίζω να σε εξυπηρετεί ;)
Σε ευχαριστώ πολύ ister, να είσαι παντά καλά και ευχομάι ότι καλύτερο για σένα.

Αποσυνδεδεμένος Kekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Γεια σας παιδιά συγχαρητήρια σε όλους μας για την προσπάθεια!!!!!!
Εγώ ΠΕ 34 ιταλικής θέση κατάταξης 80 επιτιχούσα μεν ...θα διοριστούν μόνο 9. Μήπως γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να βρώ πόσους αναπληρωτές πήραν πέρσι για να έχω κάτι ίσως να ελπίζω??? ευχαριστώ :-*

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μια απορία έχω:

 Πείτε οτι κάποιος καταφέρνει κ γίνεται αναπληρωτής μετά απο διαγωνισμό Ασεπ. τη δεύτερη χρονιά παίρνει μόρια απο την χρονιά που δούλεψε και ανεβαίνει στο πίνακα? Αν μετά απο δυο χρόνια πρεπει να δώσει ξανά ΑΣΕΠ για να ανεβει και άλλο σε μόρια ωστε να συντηρήσει τη θέση του ή με το που γινεσαι αναπληρωτής συνεχίζεις αυτόματα κ για τις επομενες χρονιες μεχρι να διοριστείς?

δυστυχώς για 'σενα, πρέπει να ξαναδώσεις ασεπ για να διατηρήσεις τη θέση σου.... και όχι μόνο να δώσεις, αλλά και να πετύχεις για να μαζέψεις κουκιά! γιατί αν μεσολαβήσει άλλος ασεπ και δεν μαζέψεις μόρια, τότε θα χάσεις τα μισά του προηγούμενου και κινδυνεύεις να μη φύγεις αναπληρωτής!!
Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος gefyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DIVE or die
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι ΠΕ05 Γαλλικής, δε διορίζομαι και νιώθω χάλια γι'αυτό :'(.
Θα μου πεις είμαι επιτυχούσα, αλλά τι  να το κάνεις;
Παίρνουν 144 και είμαι 248η.
Και να σκεφτείς ότι στον προηγούμενο έπαιρναν 240, άρα ίσως είχα κάποιες πιθανότητες για διορισμό. :-\   
Η βάση μας ανέβηκε από την τελευταία φορά 5,26 μονάδες.  :o
Πάλι η ειδική με χαντάκωσε: μου έβαλαν 65 
Α ΘΕΜΑΤΙΚΗ μέσος όρος 78,26
Β ΘΕΜΑΤΙΚΗ μέσος όρος 68,06
ΤΕΛΙΚΟΣ ΒΑΘΜΟΣ ΜΕ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ 74,76
Δεν μπορώ να χωνέψω ότι για 2,77 μόρια δεν είμαι στους διοριστέους, αλλά αυτό με πείσμωσε ακόμα περισσότερο. >:(   Θα ξαναδώσω σίγουρα!
Χωρίς την προσαύξηση πτυχίου έχω 73,16 μείον 55 ίσον 18,16 μόρια, σωστά;
Για αναπληρώτρια έχω καμιά ελπίδα;
Λάβετε υπόψη ότι δεν έχω κάνει ποτέ χαρτιά για κάτι τέτοιο.
Πότε έχω δικαίωμα να κάνω χαρτιά για αναπληρώτρια;
Βγαίνει κάποιος σχετικός πίνακας με βάσεις αναπλήρωσης και πότε;
Την αναπλήρωση εντός Αττικής, τη βλέπετε πιθανή για μένα;
Διορισμός μέσω αναπλήρωσης θέλει 24 ή 18 μήνες προϋπηρεσίας;
Και οι αναπληρωτές απολύονται κάθε τέλος σχολικής χρονιάς και προσλαμβάνονται Σεπτέμβρη μένοντας απλήρωτοι στο μεσοδιάστημα;
Συγγνώμη που ρωτάω πολλά και ίσως ήδη γνωστά, αλλά από αντίδραση στις διαρκείς αποτυχίες (2 φορές αποτυχούσα με πολύ πάνω από τη βάση, λόγω…27 στην ειδική), απέφευγα να ασχοληθώ με το θέμα και να που τώρα ίσως με αφορά και δεν ξέρω τι μου γίνεται!
Σας παρακαλώ διαφωτίστε με! :)

ΠΕ05 - Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
DUM SPIRO SPERO

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι ΠΕ05 Γαλλικής, δε διορίζομαι και νιώθω χάλια γι'αυτό :'(.
Θα μου πεις είμαι επιτυχούσα, αλλά τι  να το κάνεις;
Παίρνουν 144 και είμαι 248η.
Και να σκεφτείς ότι στον προηγούμενο έπαιρναν 240, άρα ίσως είχα κάποιες πιθανότητες για διορισμό. :-\    
Η βάση μας ανέβηκε από την τελευταία φορά 5,26 μονάδες.  :o
Πάλι η ειδική με χαντάκωσε: μου έβαλαν 65  
Α ΘΕΜΑΤΙΚΗ μέσος όρος 78,26
Β ΘΕΜΑΤΙΚΗ μέσος όρος 68,06
ΤΕΛΙΚΟΣ ΒΑΘΜΟΣ ΜΕ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ 74,76
Δεν μπορώ να χωνέψω ότι για 2,77 μόρια δεν είμαι στους διοριστέους, αλλά αυτό με πείσμωσε ακόμα περισσότερο. >:(   Θα ξαναδώσω σίγουρα!
Χωρίς την προσαύξηση πτυχίου έχω 73,16 μείον 55 ίσον 18,16 μόρια, σωστά;
Για αναπληρώτρια έχω καμιά ελπίδα;
Λάβετε υπόψη ότι δεν έχω κάνει ποτέ χαρτιά για κάτι τέτοιο.
Πότε έχω δικαίωμα να κάνω χαρτιά για αναπληρώτρια;
Βγαίνει κάποιος σχετικός πίνακας με βάσεις αναπλήρωσης και πότε;
Την αναπλήρωση εντός Αττικής, τη βλέπετε πιθανή για μένα;
Διορισμός μέσω αναπλήρωσης θέλει 24 ή 18 μήνες προϋπηρεσίας;
Και οι αναπληρωτές απολύονται κάθε τέλος σχολικής χρονιάς και προσλαμβάνονται Σεπτέμβρη μένοντας απλήρωτοι στο μεσοδιάστημα;
Συγγνώμη που ρωτάω πολλά και ίσως ήδη γνωστά, αλλά από αντίδραση στις διαρκείς αποτυχίες (2 φορές αποτυχούσα με πολύ πάνω από τη βάση, λόγω…27 στην ειδική), απέφευγα να ασχοληθώ με το θέμα και να που τώρα ίσως με αφορά και δεν ξέρω τι μου γίνεται!
Σας παρακαλώ διαφωτίστε με! :)




1ον : οι αιτήσεις για αναπληρωτές και ένταξη στον πίνακα αναπληρωτών έγιναν...δυστυχώς για σένα
2ον  : δεν γνωρίζω για τη βάση αναπλήρωσης στην ειδικότητά σου, πρέπει να βρείς τον πίνακα και να τον ελέγξεις, είτε στο ypepth, είτε πιθανά εδώ στο pde. πάντως η βάση παίζει χρονιά με χρονιά και φέτος, ως 1η χρονιά μετά από ασεπ, αυξάνει σε σχέση με πέρυσι
3ον : ναι οι αναπληρωτές απολύονται 30 ιουνίου (δευτεροβάθμια), 21 ιουνίου (πρωτοβάθμια) και παίρνουν ταμείο το καλοκαίρι...μέχρι να ξαναπροσληφθούν...αν ξαναπροσληφθούν, εξαρτάται από τη σειρά τους στον πίνακα και από τις θέσεις αναπληρωτών που θα δώσουν
το λυπηρό με 'σένα είναι ότι δεν έκανες χαρτιά για να ενταχθείς στους πίνακες!!!
ρώτησε στη δευτεροβάθμια της περιοχής σου μπας και μπορείς να κάνεις αίτηση μεθέορτα αν και απίθανο το βλέπω!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2009, 10:19:10 μμ από ister »
Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος ka69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Γεια σας παιδιά. Είμαι ΠΕ0401 , δύο φορές επιτυχών και ελπίζω για αναπληρωτής.. Θα μπορούσε κάποιος συνάδελφος να μου στείλει τον πίνακα πρόβλεψης αναπληρωτών για το 2009; Ευχαριστώ προκατοβολικά!

Αποσυνδεδεμένος Paras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Γεια σας παιδιά. Είμαι ΠΕ0401 , δύο φορές επιτυχών και ελπίζω για αναπληρωτής.. Θα μπορούσε κάποιος συνάδελφος να μου στείλει τον πίνακα πρόβλεψης αναπληρωτών για το 2009; Ευχαριστώ προκατοβολικά!

Γειά σας συνάδελφοι. Αν και διαβάζω εδώ και πολύ καιρό τις συζητήσεις στο forum είναι η πρώτη φορά που γράφω κι εγώ. Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει κι εμένα τον πίνακα πρόβλεψης αναπληρωτών για το 2009 για ΠΕ 06. Έχω συγκεντρώσει 29,59 μόρια από αυτό το διαγωνισμό και τον προηγούμενο, αλλά για αναπλήρωση έχω δηλώσει μόνο Αθήνα και Κορινθία. Έχω καμιά πιθανότητα;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Γεια σας παιδιά. Είμαι ΠΕ0401 , δύο φορές επιτυχών και ελπίζω για αναπληρωτής.. Θα μπορούσε κάποιος συνάδελφος να μου στείλει τον πίνακα πρόβλεψης αναπληρωτών για το 2009; Ευχαριστώ προκατοβολικά!

Γειά σας συνάδελφοι. Αν και διαβάζω εδώ και πολύ καιρό τις συζητήσεις στο forum είναι η πρώτη φορά που γράφω κι εγώ. Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει κι εμένα τον πίνακα πρόβλεψης αναπληρωτών για το 2009 για ΠΕ 06. Έχω συγκεντρώσει 29,59 μόρια από αυτό το διαγωνισμό και τον προηγούμενο, αλλά για αναπλήρωση έχω δηλώσει μόνο Αθήνα και Κορινθία. Έχω καμιά πιθανότητα;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!
Περσι ο τελευταίος Αναπληρωτής ΠΕ06 είχε 28 μόρια. Τώρα, αν υπάρχουν κενά στα μέρη που δήλωσες ,όταν έρθει η σειρά σου ,αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις ...

Αποσυνδεδεμένος mauri_agelada

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Άντρας
  • οταν η εκπαιδευση παιδευει και τους εκπαιδευτες
    • Προφίλ
καλημέρα σε όλους.

είμαι ΠΕ0404, πρόβλεψη για εμάς υπάρχει πουθενά,    γιατί΄προσπάθησα να την κάνω μόνος μου αλλά θα ήθελα να δω αν είναι σωστή.

Ευχαριστώ,   καλή συνέχεια σε όλους.
ΠΕ0404
ετσι απλα....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 825
Σύνολο: 839

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.