*

Αποστολέας Θέμα: Φιλόλογοι-Μόρια και Αναπληρωτές  (Αναγνώστηκε 29218 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι-Μόρια και Αναπληρωτές
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 03, 2009, 10:48:49 μμ »
Α, έκανα λάθος ένα μόριο. :-[ Η μνήμη μου τελικά με τον ΑΣΕΠ έπαθε μεγάλη ζημιά! Και πάλι εξακολουθεί να είναι η χειρότερη περιφέρεια σε βάση ωρομισθίας.
Aristo, αν έχεις δίκιο για τη βάση αναπλήρωσης, ίσως συναντηθούμε σε κάποιο σχολείο στη Δυτική Ελλάδα ;) Έχω 20,3 μόρια.
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Φιλόλογοι-Μόρια και Αναπληρωτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:29:32 »

Αποσυνδεδεμένος ΟΡΑΤΙΟΣ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι-Μόρια και Αναπληρωτές
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 03, 2009, 11:15:49 μμ »
   Υπολογίζω να έχω γύρω στα 30 μόρια.Λέτε να είμαι στην Κεντρική Μακεδονία?έχω ένα βρεφάκι 5 μηνών και θα είναι αρκετά δύσκολο να ξεσπιτωθώ...

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι-Μόρια και Αναπληρωτές
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 03, 2009, 11:31:06 μμ »
Καλησπέρα! βρε παιδιά έχω γύρω στα 24 μόρια.Πώς το βλέπετε; Να είμαι σίγουρη;; :o :o : ¨οχι τίποτα άλλο, αλλά θέλω να ενημερώσω τα ιδιαίτερα γιατι είναι γ λυκείου............ Δεν πιστεύω να κάνουν καμία  ανατροπή  οι ΟΑΕΔΙΤΕΣ και νσ μείνουμε με τη χαρά :-[ :-[ :-[ :-[ Ακούω γνώμες........

Αποσυνδεδεμένος possessed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι-Μόρια και Αναπληρωτές
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 03, 2009, 11:52:05 μμ »
'Ετσι λένε εδω οι συνάδελφοι και έτσι φαίνεται και από το παρελθόν.Σε καταλαβαίνω γιατί και εγω 24 μόρια έχω και δε νιώθω και πολύ ασφαλής παρά τις διαβεβαιώσεις.Οι συνάδελφοι μάλιστα εκτιμούν πως η βάση αναπλήρωσης θα είναι στο 19-20.Μακάρι για να δουλέψει αρκετός κόσμος!Όσο γι αυτούς του οαεδ ,μπορείς να πάρεις και συ μέρος στην ένσταση αντι να τους φοβάσαι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Φιλόλογοι-Μόρια και Αναπληρωτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:29:32 »

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι-Μόρια και Αναπληρωτές
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 04, 2009, 12:03:32 πμ »
'Ετσι λένε εδω οι συνάδελφοι και έτσι φαίνεται και από το παρελθόν.Σε καταλαβαίνω γιατί και εγω 24 μόρια έχω και δε νιώθω και πολύ ασφαλής παρά τις διαβεβαιώσεις.Οι συνάδελφοι μάλιστα εκτιμούν πως η βάση αναπλήρωσης θα είναι στο 19-20.Μακάρι για να δουλέψει αρκετός κόσμος!Όσο γι αυτούς του οαεδ ,μπορείς να πάρεις και συ μέρος στην ένσταση αντι να τους φοβάσαι
Συμφωνω με αυτό που λες, αλλά εχω απογοητευτεί τόσο με αυτά που βλέπω.......... στο Ελλαδιστάν (συγνώμη για την έκφραση, αγαπώ την πατρίδα μου αλλά όχι όπως την έχουν καταντήσει με τα βίσματα.....)

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι-Μόρια και Αναπληρωτές
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 04, 2009, 02:47:09 πμ »
Καλησπέρα! βρε παιδιά έχω γύρω στα 24 μόρια.Πώς το βλέπετε; Να είμαι σίγουρη;; :o :o : ¨οχι τίποτα άλλο, αλλά θέλω να ενημερώσω τα ιδιαίτερα γιατι είναι γ λυκείου............ Δεν πιστεύω να κάνουν καμία  ανατροπή  οι ΟΑΕΔΙΤΕΣ και νσ μείνουμε με τη χαρά :-[ :-[ :-[ :-[ Ακούω γνώμες........

Με 24 μόρια πέρσι κλήθηκαν από 9/9. Πάντως αν θέλετε να είστε σίγουροι περιμένετε να βγει ο ενιαίος (σε κανέναν μήνα?) και μετά ειδοποιήστε για τις όποιες υποχρεώσεις σας. Κι εγώ αυτό θα κάνω

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι-Μόρια και Αναπληρωτές
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 04, 2009, 02:59:37 πμ »
'Ετσι λένε εδω οι συνάδελφοι και έτσι φαίνεται και από το παρελθόν.Σε καταλαβαίνω γιατί και εγω 24 μόρια έχω και δε νιώθω και πολύ ασφαλής παρά τις διαβεβαιώσεις.Οι συνάδελφοι μάλιστα εκτιμούν πως η βάση αναπλήρωσης θα είναι στο 19-20.Μακάρι για να δουλέψει αρκετός κόσμος!Όσο γι αυτούς του οαεδ ,μπορείς να πάρεις και συ μέρος στην ένσταση αντι να τους φοβάσαι
Συμφωνω με αυτό που λες, αλλά εχω απογοητευτεί τόσο με αυτά που βλέπω.......... στο Ελλαδιστάν (συγνώμη για την έκφραση, αγαπώ την πατρίδα μου αλλά όχι όπως την έχουν καταντήσει με τα βίσματα.....)
Συνάδελφοι,ακόμα και την αναπλήρωση να μην χάσετε,δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει κάποιος αναπληρωτής να πάει π.χ.στη Δονούσα αντί στην Αθήνα επειδή το υπουργείο Παιδείας αποφασισε να διορίσει ανθρώπους που το δικό τους υπουργείο δεν υπήρχε περίπτωση να διορίσει...

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι-Μόρια και Αναπληρωτές
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 04, 2009, 07:41:10 πμ »
Α, έκανα λάθος ένα μόριο. :-[ Η μνήμη μου τελικά με τον ΑΣΕΠ έπαθε μεγάλη ζημιά! Και πάλι εξακολουθεί να είναι η χειρότερη περιφέρεια σε βάση ωρομισθίας.
Aristo, αν έχεις δίκιο για τη βάση αναπλήρωσης, ίσως συναντηθούμε σε κάποιο σχολείο στη Δυτική Ελλάδα ;) Έχω 20,3 μόρια.
Αν συναντηθούμε, θα σε "μαλώσω" από κοντά για την απαισιοδοξία σου.
Έχεις ένα σκεπτικό για τα μισά μόρια του Ασεπ του 2007 που θα είναι περισσότερα απο αυτόν του 2005, λόγω αλλαγής της βάσης. Η διαφορά τους, όμως, δε θα είναι τεράστια για ν' ανεβάσει , συνολικά, τη βάση αναπλήρωσης 2,5 μονάδες. Δεν μπορώ να στο εξηγήσω καλύτερα ως ΠΕ02. Θα μπορούσε, ίσως, ένας ΠΕ03. Άλλωστε, το παραπάνω ισορροπείται από την πτώση της βάσης του νέου ΑΣΕΠ και τη μείωση επιτυχόντων κατά 1500 άτομα περίπου. Τελικά, περισσότερα μισά μόρια από το 2007, λιγότερρα από το 2009, κάποιοι ΟΑΕΔίτες να συσκοτίζουν τη σκέψη = πόσο ν' ανέβει η ριμάδα η βάση από τα 19,869 του 2007, με ανάλογο βέβαια αριθμό αναπληρωτών (1200-1300), κάτι πολύ λογικό, βάση αναγκών και διορισμών;
Εγώ θα έχω 20,8. Λες να κληθούμε στην ίδια φάση;
 Μα και ωρομίσθιοι, τελικά, να πάμε, του χρόνου αναπληρωτές και του παραχρόνου διορισμένοι ,με το 24μηνο. Δε "δηλητηριάζω" άλλο τη ζωή μου, αρκετά. Χάραξα το δρόμο, το τέλος του είναι ορατό, λυπάμαι που εγώ τον ακολουθώ μ' ευθύ τρόπο και άλλοι με τεθλασμένο, αλλά κουράστηκα για ο,τιδήποτε άλλο, πέρα από το να "βαδίσω" προς το τέρμα του.
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι-Μόρια και Αναπληρωτές
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 04, 2009, 08:59:14 πμ »
Αρίστο συγχαρητήρια για τη θετική σκέψη.... :D :D :D
Όποιος σκέφτεται με αυτό τον τρόπο νομίζω ότι προκαλέι θετικά την τύχη του και τη ζωή του.
Σκεφτείτε κάποιους άλλους που δεν έχουν καθόλου μορια κι αν έχουν δε φτανουν ούτε για ωρομισθία.
Όλοι ξεκινάμε από κάπου, άλλοι πραγματοποιούν γρήγορα το στοχο τους κι άλλοι αργότερα.
Καλή υπομονή και δύναμη σε όλους :D :D :D :D :D :D :D :D :D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 04, 2009, 09:09:21 πμ από Lara »

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι-Μόρια και Αναπληρωτές
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 04, 2009, 09:15:16 πμ »
Συμφωνώ απόλυτα με aristo2 και Lara! Κι εγώ το πρώτο μισάωρο όταν βγήκαν τ'αποτελέσματα έπαθα σοκ γιατί δεν περίμενα με τίποτα τους βαθμούς αυτούς στο γνωστικό! Δεν είμαι πρωτάρα ξέρω περίπου και τι γράφω και μπορούσα να συγκρίνω με τις προηγούμενες φορές, αλλά μάλλον οι οδηγίες ήταν κόψτε μαζικά.
Τέλος πάντων κατέληξα μετά από λίγο και εγώ στην ίδια σκέψη......όχι άλλη μιζέρια όχι άλλη απογοήτευση. Πάλεψα για χρόνια με δύο παιδιά να διαβάζω και είμαι περήφανη για τον αγώνα μου.( Να σημειώσω ότι φέτος έδωσα ενώ είχα τον πατέρα μου στο νοσοκομείο τον οποίο τελικά δυστυχώς έχασα).
Τα μόρια μου είναι από ΑΣΕΠ και μόνο και θα με οδηγήσουν στο διορισμό έτσι κι αλλιώς. :D :D
Οι εκτιμήσεις των καλών και έμπειρων συναδέλφων θα είναι σωστές για τη βάση αναπλήρωσης έτσι αποδείχτηκε και με τη βάση διοριστέων.
Σκεφτείτε λοιπόν θετικά μη χάνετε τα καλύτερά σας χρόνια μιζεριάζοντας και αμφιβάλλοντας για σας.
Υπάρχουν πολύ χειρότερα εκεί έξω....(και μη σκεφτείτε ότι αυτό είναι χιλιοειπωμένο γιατί μόνο αν βιώσεις μια δύσκολη εμπειρία το συνειδητοποιείς)
 :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 04, 2009, 09:21:25 πμ από stave »

Αποσυνδεδεμένος angelnl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι-Μόρια και Αναπληρωτές
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 04, 2009, 11:34:45 πμ »
Συνάδελφοι, καλημέρα!
Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στα εξής ερωτήματα
-πότε θα ανανεωθούν οι πίνακες των αναπληρωτών;
-πόσοι θα διοριστούν φέτος από τον πίνακα του 40%;
-ο πίνακας των οριστικών αποτελεσμάτων σε σχέση με αυτόν των προσωρινών παρουσιαζει συνήθως σημαντικές διαφορές;

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι-Μόρια και Αναπληρωτές
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 04, 2009, 11:54:23 πμ »
Συνάδελφοι, καλημέρα!
Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στα εξής ερωτήματα
-πότε θα ανανεωθούν οι πίνακες των αναπληρωτών;
-πόσοι θα διοριστούν φέτος από τον πίνακα του 40%;
-ο πίνακας των οριστικών αποτελεσμάτων σε σχέση με αυτόν των προσωρινών παρουσιαζει συνήθως σημαντικές διαφορές;
-Οι προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών θα βγουν κατά τις 20 Ιουλίου ως συνήθως.
-160 από 40%.
-Σημαντικές όχι .

Αποσυνδεδεμένος angelnl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι-Μόρια και Αναπληρωτές
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 04, 2009, 12:14:30 μμ »
Σ΄ευχαριστώ για τις πολυτιμες πληροφορίες σου!

Αποσυνδεδεμένος tanja

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι-Μόρια και Αναπληρωτές
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 04, 2009, 03:27:24 μμ »
Μαζί με τον πίνακα αναπληρωτών 20 Ιουλίου που είπατε θα ανακοινωθεί και ο ενιαίος των διορισμών;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160910
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 516
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 522
Σύνολο: 524

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.