*

Αποστολέας Θέμα: πόσοι πε06 αναπληρωτές θα πάνε φέτος?  (Αναγνώστηκε 25475 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Rhonan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
    • Προφίλ
Απ: πόσοι πε06 αναπληρωτές θα πάνε φέτος?
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 20, 2009, 01:15:02 μμ »
Σιγουρα δεν ειναι θεμα τομαριου και ειδικα οταν εχεις κοπιασει να αποκτησεις καποια μοριακια το θεμα οαεδιτες φαινεται αλλος ενας επιπροσθετος βραχνας που ομως αν δεν τον σταματησουμε σιγουρα θα αλλαξει τα πραγματα προς το χειροτερο. Παντως θα παρακαλουσα τους παλιοτερους εδω και πιο εμπειρους (και συγνωμη που θα μιλησω ετσι) αντι να επιδιδονται σε ατερμονες φιλοσοφικες συζητησεις και προσωπικες αντιπαραθεσεις  , να ενημερωνουν οσο πιο συνοπτικα γινεται τα νεοτερα μελη ως προς το πως μπορουν να συνεισφερουν. (αν φυσικα εχουν την ευγενη καλοσυνη και αντοχη). Εκτος βεβαια αν κυριος σκοπος αυτου του forum ειναι η αυτοψυχαναληση του και ολα τα αλλα ακολουθουν με αργα βηματα. Και παλι συγνωμη που μιλαω ετσι  , ειδικα απο τους παλιοτερους...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πόσοι πε06 αναπληρωτές θα πάνε φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:23:47 »

Αποσυνδεδεμένος pambi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πόσοι πε06 αναπληρωτές θα πάνε φέτος?
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 20, 2009, 01:19:58 μμ »
Συμφωνω και επαυξανω.Επισης θα παρακαλουσα αντι να υπονοουν διαφορα να εξηγησουν στοθς νεους τι μπορει να γινει και σε ποιο σημειο εχουν φτασει αυτοι.Ευχαριστω........

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: πόσοι πε06 αναπληρωτές θα πάνε φέτος?
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 20, 2009, 01:21:20 μμ »
δεν επικροτώ τους οαεδιτες.Όσο πρόβλημα έχω μαζί τους, έχω και με τα άτομα που καταστρατηγούν σειρές και παίρνουν ώρες στη ζούλα και με περνάν στον πίνακα. επειδή όμως ο καθένας αγωνίζεται με τα μέσα που διαθέτει και με τις αξίες που έχει, δεν θα κάτσω να κυνηγήσω 37 άτομα με προυπηρεσία στον οαεδ, τη στιγμη που υπάρχουν 1137 που παίρνουν ώρες όπως να'ναι και σε πολλές περιπτώσεις, δεν το καταλαβαίνουμε κιολας. θα παραμείνω ρομαντική και αν είναι να έρθει η σειρά μου για αναπλήρωση, θα είναι από δικούς μου κόπους και ιδρώτα. Το σύστημα είναι σάπιο. δε θα το σώσω εγώ.γιατί εκεί που φτιάχνεις το ένα, χαλάει το άλλο.

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: πόσοι πε06 αναπληρωτές θα πάνε φέτος?
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 20, 2009, 01:22:43 μμ »
και συμφωνω, ας επιστρεψουμε στο θέμα μας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πόσοι πε06 αναπληρωτές θα πάνε φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:23:47 »

Αποσυνδεδεμένος pambi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πόσοι πε06 αναπληρωτές θα πάνε φέτος?
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 20, 2009, 01:28:01 μμ »
Kαι γω επισης.Εν αναμονη λοιπον των πινακων αργα το μεσημερι..............

Αποσυνδεδεμένος AsepHunter

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: πόσοι πε06 αναπληρωτές θα πάνε φέτος?
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 20, 2009, 01:42:13 μμ »
AHUNTER , οταν εδωσα πρωτη φορα στον προηγουμενο ασεπ επιασα την ιδια βαθμολογια με σενα και δεν ημουνα στους διοριστεους για μισο μοριο.Ωστοσο με καλεσαν ωρομισθιο στην πρωτοβαθμια και την επομενη χρονια και πρωτοβαθμια και δευτεροβαθμια σε δυσπροσιτο(χωρις να εχω καποιο κονε).Στον δικο μου νομο υπαρχει ενα δυσπροσιτο κι ετσι μοιραστηκα τη θεση με την πρωτη στον πινακα των ωρομισθιων(10 και 8 ωρες αντιστοιχα).Τα δισπροσιτα απο οσο εχω καταλαβει απο την εμπειρια μου τα χτυπανε οι πρωτοι στον πινακα των ωρομισθιων , οποτε με τοσο καλη βαθμολογια πιστευω οτι πρεπει να εχεις πολλες πιθανοτητες στον νομο σου αλλα μαλλον του χρονου οταν λογικα θα ειναι πολυ καλλιτερη η σειρα σου στους ωρομισθιους.Ξερω οτι τωρα τα εχεις παρει αφου εφτασες  τοσο κοντα στην βαθμολογια , οπως τα ειχα παρει κι εγω την πρωτη χρονια , αλλα μην απογοητευεσαι. Σιγουρα εχεις μπει σε πολυ καλο δρομο...
Αγαπητε συνάδελφε
Ευχαριστώ για τις ενδιαφέρουσες πληροφορίες που μου έδωσες για να καταλάβω που βαδίζω αφου είμαι λίγω στα χαμένα. Η αλήθεια είναι οτι οταν φτάνεις τόσο κοντά στη πηγη και δεν πινεις νερό αισθάνεσαι χάλια αφού υπάρχει χάσμα μεταξύ διορισμού και ενδεχόμενης ωρομισθίας. Το συστημα αισθάνομαι οτι αδικει αυτους που πλησιάζουν τόσο κοντά στη βάση διορισμού...

Καλή τύχη με την αναπλήρωση που περιμένεις
Ευχαριστώ και πάλι
 

Αποσυνδεδεμένος Rhonan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
    • Προφίλ
Απ: πόσοι πε06 αναπληρωτές θα πάνε φέτος?
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 20, 2009, 01:44:49 μμ »
Τhanx για την ενημερωση Pambi ! ;) Smarw επισης ευχαριστω που ενημερωνεις γενναιοδωρα τα νεα μελη...Ισως ως παλιοτερη να ξερεις καλλιτερα!!! που παραμενεις ρομαντικη...

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: πόσοι πε06 αναπληρωτές θα πάνε φέτος?
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 20, 2009, 02:24:41 μμ »
Οι ΟΑΕΔίτες είναι ένα θέμα που μας αφορά όλους. Κι εγώ είμαι στους διοριστέους του ΑΣΕΠ αυτό ομως τι σημαίνει; οτι θα επαναπαυθώ; Όχι γιατί ξέρω ότι θα τους βρω κάποια στιγμά μπροστά μου (μεταθέσεις, αποσπάσεις). Και πως μπορείτε να είστε τόσο σίγουροι ότι είναι μόνο 37 άτομα αφού ακόμα γίνονται αιτήσεις για αναγνώριση της προϋπηρεσίας τους. Και φέτος να μην μπουν αυτοι στους πίνακες θα μπουν του χρόνου και του παραχρόνου και... Και όπως πολύ σωστά ανέφερε ο rublev σε προηγούμενο μήνυμά του δίνουν το έναυσμα και σε άλλους που δούλευαν σε σχολεία των οποίων την προϋπηρεσία δεν αναγνώριζε το ΥΠΕΠΘ να διεκδικίσουν την αναγνώρισή τους. Πόσα ακόμα θα πρέπει να ανεχτούμε; Όσοι ενδιαφέρεστε μπείτε στο forum ένσταση κατά των ΟΑΕΔιτών κι ενημερωθείτε.
( Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση
|-+  Forum
| |-+  Πώς θα διοριστώ;
| | |-+  Ενιαίοι πίνακες αναπληρωτών & ωρομισθίων (Συντονιστής: black_rose01)
| | | |-+  Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων)
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: πόσοι πε06 αναπληρωτές θα πάνε φέτος?
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 20, 2009, 03:15:16 μμ »
Δυστυχώς χωρίς προσαυξήσεις...Γιατί δεν γίνεται ένα θαύμα, να καλέσουν λέμε 400 αναπληρωτές φέτος;;Αυτό δεν υποσχέθηκε εξάλλου ο υπουργός;;;; ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: πόσοι πε06 αναπληρωτές θα πάνε φέτος?
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 20, 2009, 08:43:25 μμ »
Βγήκαν οι πίνακες για ορισμένες ειδικότητες. Μ'έναν προχειρο έλεγχο που έχω κάνει μόνο στα πρώτα 100 άτομα ΠΕ03 οι 35 απ'αυτούς εμφανίζουν πρόβλημα στην προϋπηρεσία τους η οποία είναι πολύ μεγαλύτερη στον πίνακα των αναπληρωτών και σχεδον μηδενική ή ανύπαρκτη στον πινακα διορισμού.Και να φανταστείτε ότι το σύνολο των αναπληρωτών σ'αυτόν τον πίνακα είναι 3.210! Πόσοι μας είχαν πει ότι είναι; 300 ολων των ειδικοτήτων; Ας γελάσω!!!!!!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πόσοι πε06 αναπληρωτές θα πάνε φέτος?
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 20, 2009, 08:55:55 μμ »
Οι μαθηματικοί στις σελιδες τους αναφέρουν οτι οι ΟΑΕΔιτες είναι πάνω από 200, ενώ τους έλεγαν για 100...Τα πράγματα δεν φαινονται καλα...Πριν από μήνες είχα διαβάσει για 70 ΟΑΕΔιτες ΠΕ06 εδώ στο φορουμ. Πρόσφατα είπαν για 37. Οι διαφορα πολύ βρωμάει. Ο καθένας λεέι ό,τι να'ναι, αλλά η πραγματικότητα ξεπερνα και την πιο απαισιοδοξη φαντασια.
Έχει γουστο να δούμε καμια 100σταρια άτομα και εμείς και εκεί να δεις γλέντια, τη στιγμή που οι αναπληρωτές ΠΕ06 είναι 210-270 τα τελευταια 2 χρονια...ελπίζω να μη συμβεί και σε εμας οτι έγινε με τους φουκαραδες τους μαθηματικους.
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: πόσοι πε06 αναπληρωτές θα πάνε φέτος?
« Απάντηση #67 στις: Ιούλιος 20, 2009, 09:14:13 μμ »
Δεν τα βλέπω και πολύ αισιόδοξα τα πράγματα
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: πόσοι πε06 αναπληρωτές θα πάνε φέτος?
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 21, 2009, 07:58:26 πμ »
Ο ενιαιος πινακας για πε06 δεν ενημερωθηκε;

Αποσυνδεδεμένος Rhonan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
    • Προφίλ
Απ: πόσοι πε06 αναπληρωτές θα πάνε φέτος?
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 21, 2009, 11:16:06 πμ »
Μετα την ληξη υποβολης ενστασεων για τα αποτελεσματα α.σ.ε.π , οποτε προφανως  , απο βδομαδα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 756
Σύνολο: 776

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.