*

Αποστολέας Θέμα: Μια καλημέρα για να γνωριστούμε !  (Αναγνώστηκε 9205 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος exterr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Μια καλημέρα για να γνωριστούμε !
« στις: Ιούλιος 06, 2009, 12:26:18 μμ »
Καλημέρα σε όλους.
Είμαι και εγώ ένας από αυτούς που παλεύουν μέσω ΑΣΕΠ να πετύχουν την πρόσβασή τους στην δημόσια εκπαίδευση (ΠΕ03).
Επιτυχών στον προηγούμενο διαγωνισμό και αποτυχών στον νέο. Εχω δώσει 4 φορές ΑΣΕΠ και αν εξαιρέσουμε την πρώτη (στην οποία πήγα σαν τουρίστας) ,τις αλλες φορές που απέτυχα ,αιτία ήταν η διδακτική. Οφείλω να ομολογήσω ότι περίμενα να ήμουν επιτυχών και φέτος . Οταν βγήκαν τα αποτελέσματα μου έπεσε το σαγόνι ( ακόμα προσπαθώ να το κλείσω !!). Ειχα διδακτική 33 ενώ στον προηγούμενο διαγωνισμό είχα 76. Τελικά ποτέ δεν κατάλαβα τι θέλουν τα γράψουμε στην διδακτική και βέβαια ούτε πρόκειται να καταλάβω ποτέ.
Μετά από την ψυχρολουσία των αποτελεσμάτων ,αυτό το forum μου έδωσε ελπίδα και κουράγιο.
Γι'αυτό αποφάσισα να συμμετέχω στον διαγώνισμό ακόμα και αν χρειαστεί να πηγαίνω με το πι !!!!
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΚΟΥΦΑΛΕΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ !!! (Παραφράζοντας ένα τραγούδι του Παπακωνσταντίνου και συγνώμη για τα κεφαλαια).
Σας παρακολουθώ πάρα πολύ καιρό και η βοήθεια που έχω πάρει από εσάς κατά καιρούς είναι απίστευτη !!
Σας ευχαριστώ όλους.
Σας χαιρετώ ώς ένα νέο μέλος πια !.
"Πώς είναι δυνατό να μαστουριάζεις
εξήγησέ μου,
άμα σου περιφράξαν την καρδιά."

Νικόλας Ασιμος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μια καλημέρα για να γνωριστούμε !
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:37:47 »

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μια καλημέρα για να γνωριστούμε !
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 06, 2009, 12:46:13 μμ »
Καλημέρα και απο μενα, απο πέρσι είμαι στο forum των φιλολόγων και πραγματικα είναι ολοι φοβεροί!!!
Είμαι ΠΕ11 έδωσα ΑΣΕΠ για 5η φορά εξαιρώ τη πρώτη 1998 και την δεύτερη 2000 γιατί δεν ξέραμε τότε τι εστί ΑΣΕΠ το 2002 αποτυχούσα το 2004 επιτυχούσα μη διοριστέα το 2007 αποτυχούσα λόγω διδακτικής και το 2009 επιτυχούσα για 300 θέσεις μη διοριστέα!ΑΠΟ ΤΟ 2002 είμαι ωρομίσθια μέχρι το 2005 που πήγα αναπληρώτρια σε ιδιωτικό το οποίο έκλεισε και για 2 μήνες έχασα το μόνιμο διορισμό και την χρονιά εκείνη δεν με πήραν ούτε ωρομίσθια στο δημόσιο με λίγα λόγια έμεινα ανέργη για πρώτη φορά στη ζωή μου :P, τώρα με τα αποτελέσμα του ασεπ περιμένω μήπως με πάρουν πάλι ωρομίσθια!!!ΑΓΑΠΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΩ ΠΟΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΘΕΣΕΙς ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 1!!!!! ;)Αυτά και απο μένα...

Αποσυνδεδεμένος msa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μια καλημέρα για να γνωριστούμε !
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 06, 2009, 01:14:30 μμ »
Χαιρετώ κι εγώ! Έδωσα 4 φορές ΑΣΕΠ, 2000, 2002, 2005, 2007, αν και την πρώτη δεν την πιάνω γιατί  μόλις είχα πάρει πτυχίο και δεν ήξερα που πάνε τα τέσσερα. Αποτυχούσα-επιτυχούσα-αποτυχούσα-επιτυχούσα. Για ένα μυστήριο λόγο, αν κοβόμουν κάπου, θα κοβόμουν σε αυτό που πήγαινα διαβασμένη. Την πρώτη φορά αποφάσισα να διαβάσω Μαθηματικά και κόπηκα στο Γνωστικο. Την άλλη διάβασα Παιδαγωγικά και κόπηκα εκεί!! Πολύ γέλιο. Τέλος πάντων, νάναι καλά ο ΑΣΕΠ (λέμε τώρα...) γιατί χωρίς αυτόν δεν θα είχα στον ήλιο μοίρα, όσον αφορά το διορισμό ως Καθηγήτρια. Μου εξασφάλισε μόρια για ωρομισθία και στη συνέχεια αναπλήρωση. Τώρα είμαι αρκετά κοντά για διορισμό. Είδομεν.....

Αποσυνδεδεμένος exterr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μια καλημέρα για να γνωριστούμε !
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 06, 2009, 04:29:35 μμ »
Ξέχασα να αναφέρω ότι ασχολούμαι και εγώ με το χόμπυ της ΠΔΣ τα τελευταία 3 χρόνια. Γι'αυτό και έχω κάποια ψιλομοριάκια  τα οποία τα μάζεψα φασόλι-φασόλι και που  ελαττώθηκαν λόγω της αποτυχίας μου, εφ'όσον από το προηγούμενο ΑΣΕΠ μετράνε τα μισά.
Βέβαια φασόλι-φασόλι φιάχνεις φασολάδα γι'αυτό και προχωρώ.
"Πώς είναι δυνατό να μαστουριάζεις
εξήγησέ μου,
άμα σου περιφράξαν την καρδιά."

Νικόλας Ασιμος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μια καλημέρα για να γνωριστούμε !
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:37:47 »

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Μια καλημέρα για να γνωριστούμε !
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 06, 2009, 11:57:13 μμ »
ΜΑΡΚΟ...εγω ηθελα να γινω νεκροθαφτης....βεβαι τωρα γιατι εγινα μια απλη δασκαλα.....ακομα το ψαχνω...θες να ακολουθησεις το ονειρο σου, να γινεις σκουπιδιαρης...εγω οδηγος στο σκουπιδιαρικο...???χαχα!!μπας και μαθω οδηγηση,οχι τιποτα αλλο,,το αμαξακι το μικρο δεν με θελει...το σκουπιδιαρικο???το χω το χω,,,,,
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Μια καλημέρα για να γνωριστούμε !
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 07, 2009, 12:02:35 πμ »




εγω εμαθα οδηγηση στο στρατο. με 3 μαθηματα μου εδωσαν τιμονη. (α, και ενα παρκαρισμα-ο θεος να το κανει).γιαυτο οπου στρατιωτικο οχημα ολοι κανουν στην ακρη.......η χαρα του ασφαλιστη ημουν.
[/quote]

λες να δηλωσω εθελοντης φανταρος????η μαλλον εθελοντρια φανταρος???κανα τρακτερ διαθεσιμο,τιποτα δεν υπαρχει????
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος carina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μια καλημέρα για να γνωριστούμε !
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 07, 2009, 10:36:24 πμ »
Καλημέρα και από εμένα...

Είμαι ΠΕ20 και σχετικά νέο μέλος στο forum μιας και γράφτηκα το Φεβρουάριο του 2009..

Φέτος ήμουν πρώτη χρονιά ωρομίσθια και έδωσα και ΑΣΕΠ. Βέβαια δεν περιμένω πολλά, αλλά όπως έλεγε και ο παππούς μου "ο Θεός είναι μεγαλος"... ο ΑΣΕΠ δεν ξέρω..  ??? ??? ???  :)

Από τη στιγμή που έγινα μέλος της οικογένειας του PDE έχω μάθει απίστευτα πράγματα... πράγματα που δεν ήξερα ότι υπάρχουν καν...

Σας ευχαριστώ πολύ για την πλήρη ενημέρωση...!!!

Συγχαρητήρια στους διοριστέους και καλό κουράγιο στους υπολοίπους...

Αποσυνδεδεμένος exterr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μια καλημέρα για να γνωριστούμε !
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 07, 2009, 11:03:02 πμ »

όπως έλεγε και ο παππούς μου "ο Θεός είναι μεγαλος"... ο ΑΣΕΠ δεν ξέρω..  ??? ??? ???  :)



Ο δικός μου παππούς έλεγε μια άλλη παροιμία που ταιριάζει γάντι στο ΑΣΕΠ:
"Παλιός γάϊδαρος νέα περπατησιά δεν κάνει !!!"

"Πώς είναι δυνατό να μαστουριάζεις
εξήγησέ μου,
άμα σου περιφράξαν την καρδιά."

Νικόλας Ασιμος

Αποσυνδεδεμένος RETA.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μια καλημέρα για να γνωριστούμε !
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 07, 2009, 11:21:40 πμ »
Καλημέρα και από εμένα!
Μπήκα τυχαία στο pde μέσω google, τον Αύγουστο του 2007, ψάχνοντας...Κι έπεσα στην απάντηση της Sophie..Από τότε έγινα κολλητή και με το pde αλλά και με τη φίλη μου τη Σοφία!!!
Έδωσα Ασεπ το 07 και ήμουν μάλλον από τις τυχερές..Είχα παραιτηθεί από τη δουλειά μου, διάβασα στα 35-φεύγα, με 2 παιδιά  :P...και ευτυχώς όλα πήγαν πολύ καλά.. :)Εύχομαι σε όλους το καλύτερο!!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος eli eli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μια καλημέρα για να γνωριστούμε !
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 07, 2009, 01:06:49 μμ »
Καλημερα και καλο καλοκαιρι! Ολοι μας ομολογουμε τη μεγαλη βοηθεια που πηραμε απο το φορουμ. Νομιζω το ανακαλυψα γυρω στο 2005-2006 και απο τοτε σταματησα να ψαχνω την αληθεια σε γνωστους και παραγνωστους γιατι μάθαινα από εγκυρη πηγή τι συμβαίνει. Επίσης δεν ξερω αν βοηθά η ανωνυμία, πάντως δίνονται στους νέους συναδέλφους ανεκτίμητες πληροφορίες που για να τις μάθουν μόνοι τους θα έπρεπε να περάσουν χρόνια. Ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου όλα εκείνα τα παιδιά που με βοήθησαν ανιδιοτελώς όταν το είχα ανάγκη.
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος exterr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μια καλημέρα για να γνωριστούμε !
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 07, 2009, 02:15:09 μμ »
Οσον αφορά την ανιδιοτέλεια που αναφέρεις eli eli ,τι να πω !!!
Αρκεί να αναφέρω ότι υπάρχει άτομο στο forum που προσφέρθηκε να μου δώσει δωρεάν σημειώσεις για τις οποίες πλήρωσε να αποκτήσει.
Και το φοβερό είναι ότι είμαι άγνωστος στο forum , μόλις 2 ημερών μέλος.
"Πώς είναι δυνατό να μαστουριάζεις
εξήγησέ μου,
άμα σου περιφράξαν την καρδιά."

Νικόλας Ασιμος

Αποσυνδεδεμένος Felinity

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μια καλημέρα για να γνωριστούμε !
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 08, 2009, 11:46:31 πμ »
Καλημέρα σε όλους και απο εμένα. Μόλις γράφτηκα στην κοινότητά σας και προσπαθώ να κατατοπιστώ. Την άνοιξη τελείωσα το μαθηματικό της Πάτρας και ενδιαφέρομαι να πάω σε οποιοδήποτε σχολείο για ενισχυτική διδασκαλία. Λατρεύω να μοιράζομαι τις γνώσεις μου (πάσης φύσεως) αλλά για το θέμα του ΑΣΕΠ, διορισμού, ενισχυτικής διδασκαλίας και όλα τα σχετικά δεν ξέρω το παραμικρό. Είμαι πρόθυμη, όμως, να μάθω και γιαυτό ψάχνω τα θέματα που έχετε εδώ. Αν μπορέσει κάποιος να με προσανατολίσει θα ήμουν πολύ χαρούμενη. Ελπίζω να φανώ κι εγώ χρήσιμη εδώ.

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μια καλημέρα για να γνωριστούμε !
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 08, 2009, 12:40:34 μμ »
καλημερα και από εμένα.
Κλείνω 2 χρόνια από την ημερομηνια εγγραφής μου στο pde.
Είμαι ιδιαιτερα ικανοποιημένη από το forum, γιατί, παρα τις διαφωνιες και τους τσακωμούς  κατα καιρους, η βοηθεια που έχω λάβει και έχω δώσει είναι  μεγαλύτερη.
παρακολουθώ όλα τα παιδια και παρα το γεγονος ότι γνωρίζω ελάχιστους, μέσα απο τις απόψεις σας διακρίνω αξιόλογους ανθρώπους, έτοιμους  όπως είπατε και εσεις να δώσουν βοήθεια ανιδιοτελώς. και όπως λένε τα ρούχα δεν κάνουν τον παπά ή με μια παραλλαγή ο ΑΣΕΠ δεν κάνει τον εκπαιδευτικό.Γι' αυτό μη σταματάτε να προσπαθείτε να παρέχετε γνωσεις στους μαθητές σας, που σας έχουν τόσο ανάγκη.
καλή συνέχεια, συνάδελφοι, στο δύσκολο έργο μας και καλό καλοκαίρι!!!
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: Μια καλημέρα για να γνωριστούμε !
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 14, 2009, 06:43:44 πμ »
πραγματικα πιστευω οτι τo site ειναι παρα πολυ χρησιμο.
βασικα βοηθαει πολυ κοσμο που προσπαθει να ενημερωθει για απλα πραγματα,αλλα αν παει στις δευτεροβαθμιες κ πρωτοβαθμιες η παρει τηλεφωνα θα χρειαστει μερες να βγαλει ακρη και  αν!!!
ενω εδω ρωτας κατι,κ συνηθως η απαντηση ερχεται κ αμεσα κ υπευθυνα
εγω το ειχα βρει ψαχνοντας μεσω google απαντησεις σε διαφορα θεματα,κ ολο αυτο το site μου εβγαζε!κ λεω δεν γραφομαι καλυτερα??

κ γω στην αρχη μπηκα για να ρωταω,τωρα που τα βασικα τα εμαθα προσπαθω κ γω οσο μπορω να βοηθησω τους καινουριους που βλεπουν το χαος κ το μπερδεμα που εβλεπα κ γω στην αρχη,οταν παλευα να καταλαβω  το τι παιζεται με τα μορια,κ ολο το συστημα γενικοτερα!
καλο καλοκαιρι σε ολους κ να πατε διακοπες οσοι μπορειτε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 342
Σύνολο: 346

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.