*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ19 αποτελέσματα  (Αναγνώστηκε 115231 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #70 στις: Ιούλιος 21, 2009, 12:58:14 μμ »
Μόλις μίλησα με ΑΣΕΠ και μου είπαν πως τα αποτελέσματα θα αργήσουν πολύ, είναι ακόμα στη βαθμολόγηση και πως πηγαίνει πολύ αργά...... στην ερώτηση αν θα βγουν τα αποτελέσματα έως τέλη Ιουλίου η απάντηση ήταν αρνητική! Μάλλον μέσα Αυγούστου μου είπαν....

Άντε καλά Χριστούγεννα.  :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:45:30 »

Αποσυνδεδεμένος mitman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #71 στις: Ιούλιος 22, 2009, 01:40:29 μμ »
Σύμφωνα με τελευταίες πληροφορίες τα γραπτά τα διορθώνουν οι Ηλίας Μαμαλάκης και ο Έκτωρας Μποτρίνι  :)  :)  :P  :P  :P  :)  :)  :)  :)   :)  :)  :)  :)  :)   :)  :)  :)
 Τι να πω.... κάρβουνο καίνε εκεί στον ΑΣΕΠ ή κάνουν περικοπές ; Και ποιοι διορθώνουν τα γραπτά...αλήθεια έχουν βγει ποτέ να πουνε ποιοι τα διορθώνουν; (όχι ονόματα, αλλα ειδικότητες και τι προσόντα - γνώσεις έχουν; Από ποιους αξιολογούμαστε βρε αδελφέ ; )
Τι να πω...τέτοια βλέπω και χαλάει η διάθεσή μου... ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ και φυσικά ΔΕΝ είχα πάει προετοιμασμένος ( διάβασα συνολικά 3 εβδομάδες) οπότε δεν περιμένω και τίποτα για να πω την αλήθεια και αυτό γιατί είδα την γυναίκα μου με προετοιμασία 6 μηνών να γράφει 81 και 77 και να την ΚΟΒΟΥΝ !!! στην ειδική αγωγή με 30!!! έχοντας απαντήσει όλα τα θέματα.....
Και θέτω το ερώτημα τα γραπτά μου τι ειδικότητα τα διορθώνει ; Πληροφορικός ή Φιλόλογος, Θεολόγος κλπ με 300 ώρες πληροφορική ;

Να πουμε και καμια μ@#$@#$@κια να περάσουν οι μέρες και να ελαφρύνει η αγωνία  ;)   ;)   ;)  ;)  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2009, 01:43:59 μμ από mitman »

Αποσυνδεδεμένος skarag1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #72 στις: Ιούλιος 22, 2009, 01:58:03 μμ »
Οι διορθωτές δεν πρέπει να είναι πάρα πολλοί. Είχα γνωρίσει παλαιότερα διορθωτή που είχε τελειώσει κάτι σαν φιλοσοφική με διδακτορικό στα παιδαγωγικά. Διόρθωνε πληροφορική αν και άσχετος με το αντικείμενο. Όπως μου εξήγησε έδινε βάρος καθαρά στην ειδική διδακτική χωρίς να ξέρει τίποτα από πληροφορική. (Αν του έγραφες ότι αλγόριθμος είναι άθροισμα σειράς θα το εκλάμβανε σαν σωστό!!!). Μου είπε επίσης ότι υπήρχε και άλλος συνάδελφός του διορθωτής, με διδακτορικό στα παιδαγωγικά αλλά πληροφορικάριος. Αυτός έδινε μεγαλύτερο βάρος στην πληροφορική.
Φυσικά είχαν δοθεί γενικές κατευθύνσεις διόρθωσης.
Παρόλα αυτά όπως καταλαβαίνεις η διόρθωση είναι υποκειμενική και εξαρτάται που θα πέσεις.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #73 στις: Ιούλιος 22, 2009, 03:21:01 μμ »
Εγώ πιστέυω οτι υπάρχει ένας "μπούσουλας" με βάση τον οποίο διορθώνουν. Τώρα αν ισχύουν αυτά που λέτε και διορθώνουν άσχετοι υπάρχει μεγάλο πρόβλημα....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:45:30 »

Αποσυνδεδεμένος asimos_alex

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #74 στις: Ιούλιος 22, 2009, 06:56:58 μμ »
οι διορθωτές των γραπτών είναι ..σε άδεια!
υπομονή ..υπομονή

Αποσυνδεδεμένος divided

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 23, 2009, 09:22:32 πμ »
Διαγωνισμός των εκπαιδευτικών - ΑΣΕΠ: Σε ποια φάση βρίσκεται η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων των ειδικοτήτων που έχουν απομείνει
 

Με αργά βήματα λόγω έλλειψης διορθωτών, σύμφωνα με πληροφορίες της alfavita.gr, συνεχίζεται η βαθμολόγηση των γραπτών των ειδικοτήτων που έχουν απομείνει του διαγωνισμού των εκπαιδευτικών. Το ΑΣΕΠ εκτιμά ότι θα είναι σε θέση μέχρι το τέλος Ιουλίου να έχει ανακοινώσει τα αποτελέσματα του κλάδου των Οικονομολόγων και αμέσως μετά του κλάδου των Κοινωνιολόγων. Τα μεγαλύτερα προβλήματα υπάρχουν με τη διόρθωση των καθηγητών Πληροφορικής αλλά και με τις υπόλοιπες μικρές ειδικότητες.

Η alfavita.gr παρακολουθεί από κοντά την εξέλιξη της βαθμολόγησης και θα ανακοινώσει σύντομα όλα τα νέα που αφορούν στην ανακοίνωση των βαθμολογιών των ειδικοτήτων που απομένουν.
alfavita.gr

Αποσυνδεδεμένος divided

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 23, 2009, 09:27:30 πμ »
Οπότε αγαπητοί οικονομολόγοι και κοινωνιολόγοι υπάρχει μια μικρή ελπίδα να σας κάνει τη χάρη ο ασεπ και να βγάλει κάτι αυτό το μήνα. Αυτό που μου άρεσε όμως είναι η διατύπωση για μας της Πληροφορικής: υπάρχουν προβλήματα. Ε ναι αν διορθώνει ένας και ξεκίνησε τον Ιούλιο μπορεί αυτό να αποτελέσει πρόβλημα! μπορεί να πιαστεί το χέρι του!!!! Και σας είπα ρε παιδιά να μη γράψουμε τόσο πολύπλοκα πράγματα και τους μπερδέψουμε τους ανθρώπους.......

Αποσυνδεδεμένος mitman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 23, 2009, 10:04:39 πμ »
Τώρα που έμαθα ότι είμαι "μικρή" ειδικότητα ησύχασα...είχα μια αγωνία βρε αδελφέ...
Τώρα είμαι εντάξει... όλα καλά...
Παιδιά καλό καλοκαίρι... καλό κουράγιο στους βαθμολογητές...ή βαθμολογητή... μεγάλε κουλ βάλτους όλους πάνω από το 55 και αντε και σε σένα καλό καλοκαίρι !!!!

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 23, 2009, 10:09:04 πμ »
Ελπίζω "ο βαθμολογητής" να μας ανταμείψει τουλάχιστον για όλη την αγωνία του καλοκαιριού...

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #79 στις: Ιούλιος 23, 2009, 11:15:55 πμ »
Την μικρή ειδικότητα που την είδαν ρε παιδιά??????Θα μας τρελάνουν?????Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά????

Αποσυνδεδεμένος Giannakas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #80 στις: Ιούλιος 23, 2009, 11:48:14 πμ »
Ε ναι αν διορθώνει ένας και ξεκίνησε τον Ιούλιο μπορεί αυτό να αποτελέσει πρόβλημα! μπορεί να πιαστεί το χέρι του!!!! Και σας είπα ρε παιδιά να μη γράψουμε τόσο πολύπλοκα πράγματα και τους μπερδέψουμε τους ανθρώπους.......

Και που σαι Μοναδικέ, Μοναχικέ Διορθωτή μην αγχώνεσαι. Αφού το ξεφτιλίσαμε που το ξεφτιλίσαμε, παράτα και λίγο τους πάκους τα χαρτιά
και πήγαινε για κανένα μπάνιο....
Σε αφήσανε μόνο, δεν φταις εσύ. Πρόσεξε μην πάθεις υπερκόπωση!

Αποσυνδεδεμένος kshl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #81 στις: Ιούλιος 23, 2009, 12:01:21 μμ »
μεγάλε κουλ βάλτους όλους πάνω από το 55 και αντε και σε σένα καλό καλοκαίρι !!!!

Άσε να κοπεί και κανένας με παιδαγωγική επάρκεια, αλλιώς τζάμπα πήγαμε να δώσουμε οι υπόλοιποι? ;D
Ώς απόφοιτος ΑΕΙ θεωρώ τους απόφοιτους ΤΕΙ εν δυνάμει ισάξιους ή και καλύτερους σε κάθε επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος lianoyla

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #82 στις: Ιούλιος 23, 2009, 12:19:50 μμ »
Τα μάθατε???Βγήκαν των οικονομολόγων!!! Ε Λ Ε Ο Σ !!!!!!!!!!!!!!
Έχω εκνευριστεί απίστευτα!!

Αποσυνδεδεμένος chgeorge

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #83 στις: Ιούλιος 23, 2009, 12:21:19 μμ »
Βγήκαν και οι Κονομολόγοι...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161199
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 785
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 703
Σύνολο: 723

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.