*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ19 αποτελέσματα  (Αναγνώστηκε 114367 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #238 στις: Αύγουστος 13, 2009, 10:40:35 μμ »
ρωταω μονο και μονο επειδη η κολητη μου ειναι στουσ διοριστέους με ασπαιτε... ενω εχει μονο το πτυχιο του πανεπιστημιου της μαζι


Με βάση τον ΑΣΕΠ (δες εδώ... http://www.asep.gr/asep/site/home/LC+Menu/ENHMEROSI/deltia+tipou/2009/08_2009/12-8-2009-821.csp)

"Επισημαίνεται ότι οι ιδιότητες, τα τυπικά προσόντα και οι προσαυξήσεις της βαθμολογίας των υποψηφίων εμφανίζονται στους πίνακες βάσει των δηλώσεών τους."


Αυτο σημαίνει ότι αν κάποιος δήλωσε ότι έχει παιδαγωγική κατάρτιση (έκανε δηλαδή tick το αντίστοιχο κουτάκι στην αίτηση γιατί θεώρησε ότι το πτυχίο του, του δίνει και Π.Κ.) σε αυτή την φάση το ΑΣΕΠ ΔΕΝ ΕΛΕΓΞΕ ΤΗΝ ΝΟΜΙΜΟΤΗΤΑ των δηλώσεων!!! Ούτε για την Π.Κ. ούτε για την ορθότητα του Μεταπτυχιακού (κάποιος μπορεί να κατέθεσε Μεταπτυχιακό που δεν αναγνωρίζεται από καμιά σχολή της Ουγκάντας)... Έτσι όλοι πήραν τα έξτρα μόρια που δήλωσαν!!!

Το φοβερό είναι ότι όλα αυτά θα ελεγχούν αργότερα (!!!) μετά το πέρας των ενστάσεων... Και καλά να βρουν τις ατασθαλείες και να τις διορθώσουν, όπως αυτούς που δήλωσαν ότι να 'ναι, αλλά εάν γίνει το απίθανο (???) και σου αφαιρέσουν εσένα μόρια που έχεις για το Μεταπτυχιακό ή την Π.Κ. που ορθά έχεις, πως θα μπορείς να κάνεις ένσταση μετά αφού θα έχουν λήξει οι προσθεσμίες????

Δηλαδή μετά τις ενστάσεις θα κοιτάξουν τα δικαιολογητικά των υποψηφίων! Οπότε, αν η φίλη σου δεν έχει ΑΣΠΑΙΤΕ, στους οριστικούς πίνακες δεν θα είναι στους διοριστέους. Η τροπολογία δεν ίσχυε όταν βγήκε η προκήρυξη του ΑΣΕΠ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 13, 2009, 10:46:11 μμ από flair »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:40:55 »

Αποσυνδεδεμένος nanakimou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #239 στις: Αύγουστος 13, 2009, 10:47:56 μμ »
μα το περιεργο είναι οτι δεν εβαλε ΄τικ΄ στο κουτακι οτι εχει παιδαγωγικη επαρκεια!!!γι αυτο και εγω αναρωτιεμαι τι συμβαίνει...και ρωταω εσας που ειστε του κλαδου...

και παλι ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση :)

Αποσυνδεδεμένος Katerina Kfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #240 στις: Αύγουστος 13, 2009, 10:50:02 μμ »
Όσον αφορά στην καταχώριση Παιδαγωγικής Επάρκειας στο σύστημα, να σας πω ότι ενώ μέχρι πέρισυ αν είχες Π.Ε. απλά στο σύστημα υπήρχε η επιλογή ΝΑΙ/ΟΧΙ, από φέτος υπάρχουν 3 επιλογές : 3μηνη, 6μηνη, 12μηνη...
Στις καθηγητικές σχολές ή αν έχεις ΑΣΠΑΙΤΕ επιλέγεις τη 12μηνη...

Υπάρχουν κάτι σεμινάρια ή κάτι τέτοιο για κάποιες ειδικότητες που τους δίνουν 3μηνη ή 6μηνη Π.Ε....για τις άλλες 2 επιλογές.

Όταν περνάς την αίτηση κάποιου για πρώτη φορά δηλ. που δεν είναι καταχωρημένος στο σύστημα μπορείς να του βάλεις Π.Ε.

Ποιά είναι τα σεμινάρια 3μηνα,6μην κλπ; που λέτε;Αναγνωρίζονται στον Ενιαίο ΠΊνακα;;
Αν όμως κάποιος υπάρχει ήδη στο σύστημα (δηλ. έχει ξανακάνει αίτηση), τότε δεν μπορείς να αλλάξεις την επιλογή αυτή...

Απλά τότε το κάθε γραφείο στέλνει το αντίστοιχο δικαιολογητικό της Π.Ε. στο ΥΠΕΠΘ και το περνάνε εκείνοι αν μετράει το αντίστοιχο χαρτί...

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #241 στις: Αύγουστος 13, 2009, 10:51:43 μμ »
Να'ταν μόνο αυτό το περίεργο nanakimou... τον τελευταίο καιρό μόνο περίεργα πράγματα συμβαίνουν στον κλαδο μας. ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:40:55 »

Αποσυνδεδεμένος spyvou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #242 στις: Αύγουστος 13, 2009, 10:56:06 μμ »
μα το περιεργο είναι οτι δεν εβαλε ΄τικ΄ στο κουτακι οτι εχει παιδαγωγικη επαρκεια!!!γι αυτο και εγω αναρωτιεμαι τι συμβαίνει...και ρωταω εσας που ειστε του κλαδου...

και παλι ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση :)

Δυστυχώς τα πράματα είναι έτσι όπως τα ανέφεραν και οι προηγούμενοι.. Αν δεν έχει ΑΣΠΑΙΤΕ τότε δυστυχώς θα βγει από τον λίστα με τους 38 όταν ελεγχθούν τα δικαιολογητικά... ΚΑΜΙΑ σχολή πληροφορικής όταν βγήκε η προκήρυξη δεν έδινε Π.Κ...

Τώρα γιατί την βάλανε εκεί δεν ξέρω... Μήπως είχε κάνει παλιότερα χαρτιά για αναπληρώτρια/Ωρομίσθια και είχε τικάρει εκεί την Π.Κ. και έμεινε από λάθος στο σύστημα?

Προβλέπω πολλές ανακατανομές στον πίνακα των 38 (Ξέρω σίγουρα άλλη μία περίπτωση)... Για να δούμε... Αναμένουμε με αγωνία τα οριστικά...

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #243 στις: Αύγουστος 13, 2009, 10:57:39 μμ »
Γιατί δίνουν τόσες μέρες για ενστάσεις; Μέχρι τις 27 του μήνα δεν είναι πολύ;

Και να σκεφτείς ότι μετά τις ενστάσεις θα ελέγξουν την ορθότητα των δικαιολογητικών, οπότε θα χρειαστούν κι άλλες μέρες για να βγει ο οριστικός πίνακας. Πάνε χαμένες τόσες μέρες ως τις 27.

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #244 στις: Αύγουστος 13, 2009, 10:59:24 μμ »
electra ειλικρινά δε θυμάμαι καθόλου σε ποιες ειδικότητες αναφέρονται αυτά..Πάντως απ'το λίγο που θυμάμαι πρέπει να είναι για κλάδους ΤΕ ή ΔΕ κάτι τέτοιο και όχι για τους ΠΕ01,ΠΕ02 κλπ...

nanakimou δεν έχει τελειώσει το τμήμα του Πειραιά που έχει γίνει τόσος ντόρος τελευταία,ε; Γιατί αν είναι από αυτό το τμήμαααα, καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό!

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #245 στις: Αύγουστος 13, 2009, 11:00:50 μμ »
Προβλέπω πολλές ανακατανομές στον πίνακα των 38

Αφού τα αποτελέσματα εκδίδονται με τόση προχειρότητα, λογικό είναι...

Αποσυνδεδεμένος nanakimou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #246 στις: Αύγουστος 13, 2009, 11:03:59 μμ »
μα το περιεργο είναι οτι δεν εβαλε ΄τικ΄ στο κουτακι οτι εχει παιδαγωγικη επαρκεια!!!γι αυτο και εγω αναρωτιεμαι τι συμβαίνει...και ρωταω εσας που ειστε του κλαδου...

και παλι ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση :)

Δυστυχώς τα πράματα είναι έτσι όπως τα ανέφεραν και οι προηγούμενοι.. Αν δεν έχει ΑΣΠΑΙΤΕ τότε δυστυχώς θα βγει από τον λίστα με τους 38 όταν ελεγχθούν τα δικαιολογητικά... ΚΑΜΙΑ σχολή πληροφορικής όταν βγήκε η προκήρυξη δεν έδινε Π.Κ...

Τώρα γιατί την βάλανε εκεί δεν ξέρω... Μήπως είχε κάνει παλιότερα χαρτιά για αναπληρώτρια/Ωρομίσθια και είχε τικάρει εκεί την Π.Κ. και έμεινε από λάθος στο σύστημα?

Προβλέπω πολλές ανακατανομές στον πίνακα των 38 (Ξέρω σίγουρα άλλη μία περίπτωση)... Για να δούμε... Αναμένουμε με αγωνία τα οριστικά...

οχι ηταν η πρωτη φορα που εκανε τα χαρτια της και αυτος ηταν ο φοβος της ¨δεν ξερω παιδαγωγικα και δεν προκειτε να περασω"...γι αυτο αλλώστε καναμε τα χαρτια μας μαζι και διαβαζαμε παιδαγωγικη μαζι!
κριμα πανω που ειχαμε χαρει οτι με την πρωτη φορα και οι δυο διοριστέες!

Αποσυνδεδεμένος nanakimou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #247 στις: Αύγουστος 13, 2009, 11:04:45 μμ »
electra ειλικρινά δε θυμάμαι καθόλου σε ποιες ειδικότητες αναφέρονται αυτά..Πάντως απ'το λίγο που θυμάμαι πρέπει να είναι για κλάδους ΤΕ ή ΔΕ κάτι τέτοιο και όχι για τους ΠΕ01,ΠΕ02 κλπ...

nanakimou δεν έχει τελειώσει το τμήμα του Πειραιά που έχει γίνει τόσος ντόρος τελευταία,ε; Γιατί αν είναι από αυτό το τμήμαααα, καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό!

οχι...εχει τελειωσει ασοεε

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #248 στις: Αύγουστος 13, 2009, 11:12:02 μμ »
Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο. Ας πούμε ότι πέντε άτομα από τους διοριστέους με παιδαγωγικά, τελικά έχουν μόνο το πτυχίο τους και είναι απλά επιτυχόντες. Αυτές οι θέσεις θα καλυφθούν από τους επιτυχόντες που είναι πιο κοντά στη βάση; Ή η βάση εχει παγιωθεί και οι θέσεις θα μείνουν κενές;

Αποσυνδεδεμένος spyvou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #249 στις: Αύγουστος 13, 2009, 11:18:14 μμ »
Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο. Ας πούμε ότι πέντε άτομα από τους διοριστέους με παιδαγωγικά, τελικά έχουν μόνο το πτυχίο τους και είναι απλά επιτυχόντες. Αυτές οι θέσεις θα καλυφθούν από τους επιτυχόντες που είναι πιο κοντά στη βάση; Ή η βάση εχει παγιωθεί και οι θέσεις θα μείνουν κενές;

Ακριβώς!!! Τις θέσεις αυτές θα πάρουν αυτοί που αυτή την στιγμή είναι στις θέσεις 73,74,75,76,77... Δηλαδή η λίστα με τους ΑΣΠΑΙΤΕ θα είναι με 33 (38-5) άτομα και με τους χωρίς 39 (34+5)...

Αποσυνδεδεμένος outsider

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Think open!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #250 στις: Αύγουστος 14, 2009, 09:12:17 πμ »

Με μιά πρόχειρη ματιά (www.exetaseis-asep.com) δεν έχουν ΑΣΠΑΙΤΕ. Αν όντως δεν έχουν Π.Ε., "τρώνε" κάποιες θέσεις από αυτούς με χωρίς Π.Ε. και θα μπορούσαν να διορισθούν και μερικοί άλλοι εκτός από τους 34 χωρίς Π.Ε.
Να έχουν μεταπτυχιακό των επιστημών αγωγής  λίγο απίθανο.


Όντως έλεγξα και εγώ τα ονόματα των εισακτέων ΑΣΠΑΙΤΕ από το έτος 2004 και μετά (όπως δημοσιεύονται στο www.exetaseis-asep.com) και βρήκα μόνο 5 από τους διοριστέους ΑΣΠΑΙΤΕ των προσωρινών πινάκων. Οι υπόλοιποι 33 τι είναι; Γνωρίζει κανείς με ποιον τρόπο μπορούμε να βρούμε προγενέστερους του 2004 εισακτέους στην ΑΣΠΑΙΤΕ; Νομίζω πως οι θέσεις που περισσεύουν ειναι έτσι και αλλιώς πολλές και πρέπει να ερευνήσουμε περαιτέρω το θέμα.


Αποσυνδεδεμένος skarag1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #251 στις: Αύγουστος 14, 2009, 09:29:21 πμ »

Με μιά πρόχειρη ματιά (www.exetaseis-asep.com) δεν έχουν ΑΣΠΑΙΤΕ. Αν όντως δεν έχουν Π.Ε., "τρώνε" κάποιες θέσεις από αυτούς με χωρίς Π.Ε. και θα μπορούσαν να διορισθούν και μερικοί άλλοι εκτός από τους 34 χωρίς Π.Ε.
Να έχουν μεταπτυχιακό των επιστημών αγωγής  λίγο απίθανο.


Όντως έλεγξα και εγώ τα ονόματα των εισακτέων ΑΣΠΑΙΤΕ από το έτος 2004 και μετά (όπως δημοσιεύονται στο www.exetaseis-asep.com) και βρήκα μόνο 5 από τους διοριστέους ΑΣΠΑΙΤΕ των προσωρινών πινάκων. Οι υπόλοιποι 33 τι είναι; Γνωρίζει κανείς με ποιον τρόπο μπορούμε να βρούμε προγενέστερους του 2004 εισακτέους στην ΑΣΠΑΙΤΕ; Νομίζω πως οι θέσεις που περισσεύουν ειναι έτσι και αλλιώς πολλές και πρέπει να ερευνήσουμε περαιτέρω το θέμα.



Προφανώς οι υπόλοιποι είναι είτε από μεταπτυχιακά ή έχουν τελειώσει καθηγητικές σχολές. Αυτοί που πρέπει κυρίως να ελεγχθούν είναι αυτοί με ημερομηνία γέννησης 1985 - 1986 που προφανώς δεν έχουν τελειώσει και καθηγητική σχολή ούτε μεταπτυχιακό στα παιδαγωγικά και προφανώς΄δεν έχουν προλάβει ούτε και ΑΣΠΑΙΤΕ αφου ορκίστηκαν το 2008.
Κατά δεύτερο λόγο πρέπει να ελεγχθούν αυτοί που γεννήθηκαν το 1984.

Πιστεύω ότι αυτοί που κατά λάθος έχουν παιδαγωγική επάρκεια θα πιαστούν στον έλεγχο από τις αρχές. Το σκάνδαλο θα ήταν να μην πιαστούν και να είναι στους διοριστέους μετά τις ενστάσεις οπότε...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159803
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 447
Σύνολο: 456

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.