*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ19 αποτελέσματα  (Αναγνώστηκε 115970 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #308 στις: Αύγουστος 18, 2009, 02:48:48 μμ »
Βρε παιδιά, μήπως εκεί στο ΑΣΕΠ δεν ξέρουν ότι οι ΠΕ19 και οι ΠΕ20 πάνε πακέτο; Και να λένε αφού βγάλαμε τους ΠΕ19, οκ αυτοί είναι έτοιμοι για εγκύκλιο διορισμού μόλις βγουν τα οριστικά. Γιατί δεν εξηγείται τόση καθυστέρηση που υπάρχει ανάμεσα στα αντίστοιχα αποτελέσματα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:29:22 »

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #309 στις: Αύγουστος 18, 2009, 03:07:55 μμ »
Μήπως γνωρίζεις περίπου πόσες ημέρες μετά την λήξη προθεσμίας των ενστάσεων ανακοινώνονται τα οριστικά αποτελέσματα;
10 meres συνήθως

Αποσυνδεδεμένος vkvl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #310 στις: Αύγουστος 18, 2009, 03:44:45 μμ »
Εγώ πιστεύω ότι για κάθε περιοχή είναι συγκεκριμένες οι θέσεις ΠΕ19 και ΠΕ20 που θα πάρουν. Δεν ξέρω με ποιο κριτήριο τις καθορίζουν αλλά κάπως το καθορίζουν -προφανώς όσο πιο δίκαια μπορούν. Ακόμα και στους αναπληρωτές αν παρατηρήσετε, υπάρχει μια αναλογία ΠΕ19-20 στις διάφορες περιοχές διορισμού.

Οπότε υπάρχει περίπτωση να βγουν ξεχωριστές εγκλύκλιοι, αφού δεν πρόκειται οι ΠΕ20 να αδικηθούν ως προς τις περιοχές διορισμού -απλά θα διοριστούν αργότερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 18, 2009, 03:46:24 μμ από v_k_ »

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #311 στις: Αύγουστος 18, 2009, 04:53:45 μμ »
Πρέπει να βγουν μαζί τα αποτελέσματα. Γιατί αν διοριστούν πρώτα οι ΠΕ19 (από πίνακα και ΑΣΕΠ), οι ΠΕ20 θα πάρουν όσες περιοχές απέμειναν. Μέχρι τώρα διορίζονταν μαζί. Εκτός κι αν βγήκε νέα τροπολογία και δεν το πήραμε είδηση.  :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:29:22 »

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #312 στις: Αύγουστος 18, 2009, 04:56:49 μμ »
για κάθε περιοχή είναι συγκεκριμένες οι θέσεις ΠΕ19 και ΠΕ20 που θα πάρουν.

Εννοείς για το νομό x πχ, 5 άτομα ΠΕ19 και 4 ΠΕ20; Όχι, δεν ισχύει αυτό. Όποιοι "τύχει" πάνε. Αν ήταν έτσι, οι εγκύκλιοι θα ήταν ξεχωριστές και τα αποτελέσματα ανεξάρτητα. Τότε θα μιλούσαμε για δύο κλάδους κι όχι για έναν.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 18, 2009, 05:13:23 μμ από flair »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #313 στις: Αύγουστος 19, 2009, 12:28:33 πμ »
Kαλησπέρα σε όλους! Είμαι νέα στην παρέα σας! Ειμαι συναδελφος ΠΕ 19 διορισμένη απο το 2004.Ημουν από τους τυχερούς, αλλα παρακολουθω όλες τις αδικίες που γίνονται στον κλάδο μας γιατι έχω αδελφό ΠΕ19 ωρομίσθιο.Ακόμη περισσότερο εκνευριστικό είναι το γεγονός ότι και μετα το διορισμό δυστυχώς μια από τα ίδια γίνεται.Καλό κουράγιο σε όλους και να είστε σίγουροι ότι και εμείς που είμαστε διορισμένοι προσπαθούμε να  σας στηρίξουμε όσο μπορούμε.

Σ ευχαριστούμε πολύ ritaki  ;)
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #314 στις: Αύγουστος 19, 2009, 10:27:19 πμ »
Kαλησπέρα σε όλους! Είμαι νέα στην παρέα σας! Ειμαι συναδελφος ΠΕ 19 διορισμένη απο το 2004.Ημουν από τους τυχερούς, αλλα παρακολουθω όλες τις αδικίες που γίνονται στον κλάδο μας γιατι έχω αδελφό ΠΕ19 ωρομίσθιο.Ακόμη περισσότερο εκνευριστικό είναι το γεγονός ότι και μετα το διορισμό δυστυχώς μια από τα ίδια γίνεται.Καλό κουράγιο σε όλους και να είστε σίγουροι ότι και εμείς που είμαστε διορισμένοι προσπαθούμε να  σας στηρίξουμε όσο μπορούμε.

Να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω στο τελευταίο,δεν αναφέρομαι σε σενα προσωπικά αλλά στο σύνολο των συναδέλφων....
Επειδή εργάζομαι αρκετά χρόνια και ωρομίσθια και αναπληρώτρια δεν είδα κανένα μόνιμο συνάδελφο Πληροφορικής να ενδιαφέρεται για τα αιτήματα αναπληρωτών και ωρομισθίων ή να συμμετέχει σε προσπάθειες που αφορούν κατάργηση ωρομισθίας και αιτήματα ΜΗ ΜΟΝΙΜΩΝ...επίσης αν οι συνάδελφοι ενδιαφέρονταν πραγματικά, στον δικαστικό αγώνα της ΕΠΕ για τις αναθέσεις μαθημάτων,που μέχρι και έγγραφο στάλθηκε απ την ΕΠΕ στα σχολεία,δεν θα συμμετείχαν ΜΟΝΟ 80 άτομα απ όλη την Ελλάδα εκ των οποίων πολλοί ωρομίσθιοι και αναπληρωτές....
Λυπάμαι επίσης που θα το πω όπως το είπα και σε κάποιους συνδικαλιστές...ότι οι λόγοι που απεργούν οι συνάλδεφοι μόνιμοι είναι για αιτήματα που αφορούν μισθους,συνταξιοδοτικό,ασφαλιστικά θέματα...δεν είδα σε καμία απεργία αιτήματα ξεκάθαρα διατυπωμένα που να αφορούν ωρομίσθιους ή αναπληρωτές γι αυτό δεν έκανα ούτε μια μέρα απεργία...
Κι επειδή το topic άφορά αποτελέσματα ΑΣΕΠ δεν θα επεκταθώ στο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aggelikiT

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #315 στις: Αύγουστος 19, 2009, 12:57:43 μμ »
Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες !!
Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να ελέγξουμε αν έχει περαστεί σωστά η βαθμολογία μας στους πίνακες, γιατί έχω μεγάλη αμφιβολία για το βαθμό της διδακτικής; Παίρνω τηλέφωνο στο ΑΣΕΠ και δεν απαντούν.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #316 στις: Αύγουστος 19, 2009, 01:29:29 μμ »
Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες !!
Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να ελέγξουμε αν έχει περαστεί σωστά η βαθμολογία μας στους πίνακες, γιατί έχω μεγάλη αμφιβολία για το βαθμό της διδακτικής; Παίρνω τηλέφωνο στο ΑΣΕΠ και δεν απαντούν.

Θα βγάλει ο ΑΣΕΠ τα οριστικά, μετά το υπουργείο τους ανανεωμένους πίνακες με την βαθμολογία από τον ΑΣΕΠ και θα έχεις 3 ημέρες προθεσμία για ένσταση σε περίπτωση που δεν σε έχουν περασει σωστά κάτι
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος aggelikiT

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #317 στις: Αύγουστος 19, 2009, 01:45:44 μμ »
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Νομίζω όμως, ότι τώρα είναι η περίοδος υποβολής των ενστάσεων, πριν την έκδοση των οριστικών πινάκων.
Μιλάω πάντα για την βαθμολογία του γραπτού διαγωνισμού (όχι του πτυχίου), όπου θα ήθελα να ελέγξω αν ο βαθμός που υπάρχει στο γραπτό μου είναι αυτός που τελικά περάστηκε στον πίνακα με τις βαθμολογίες. Αυτό μπορεί να γίνει μόνο με υποβολή ένστασης ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #318 στις: Αύγουστος 19, 2009, 02:11:47 μμ »
Μπορείς να κάνεις ένσταση για να ελεγχθεί αν έχει γίνει σωστή μεταφορά του βαθμού σου απο το γραπτό στον πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος random_pe19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #319 στις: Αύγουστος 19, 2009, 05:21:15 μμ »
μετά από τηλεφωνική επικοινωνία μου ειπαν ότι δεν έχει νόημα ένσταση σχετική με βαθμολογίες, αλλά μπορεί να γίνει μόνο αίτηση για να σταλούν στον υποψήφιο αντίγραφα των γραπτων ...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2009, 05:22:54 μμ από random_pe19 »

Αποσυνδεδεμένος ritaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #320 στις: Αύγουστος 19, 2009, 08:43:39 μμ »
nikit δε θα διαφωνήσω καθόλου μαζί σου αλλά αυτό με την ανάθεση μαθημάτων αφορά σίγουρα και εμάς γιατι αναγκαζόμαστε να πηγαίνουμε σε 3 σχολεία για να συμπληρώσουμε ωράριο.Δεν είχα ιδέα ότι έγινε τέτοια προσπάθεια απο την ΕΠΕ.Μη θεωρείς δεδομένο ότι όλα τα έγγραφα έρχονται στα χέρια μας από τους διευθυντές.

Αποσυνδεδεμένος claire

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #321 στις: Αύγουστος 22, 2009, 09:05:29 μμ »
Καλησπερα!
Ειμαι επιτυχον του ΑΣΕΠ αλλα οχι διοριστεα..Λογικα θα με καλεσουν ορωμισθια.Αλλα σκεφτομουν αν αξιζει να παω ορωμισθια απο το να βρω μια δουλεια που θα πληρωνομαι κιολας!!! ..Ποσα χρονια εισαι ορωμισθιος για να γινεις αναπληρωτης ή να διοριστεις?Γνωριζει καποιος αν αξιζει τον κοπο ή απλα το θεματακι με τους ορωμισθιους μας κραταει δεσμιους..ελπιζοντας οτι καποτε θα διοριστουμε...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 757
Σύνολο: 770

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.