*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ19 αποτελέσματα  (Αναγνώστηκε 115268 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katia1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #476 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 12:34:14 μμ »
Επιτέλους ΤΕΛΟΣ με το άγχος!!!!!!

Συγχαρητήρια σε ολους!!!!!

Καλές τοποθετήσεις  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:40:34 »

Αποσυνδεδεμένος fortran

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #477 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 12:36:43 μμ »
Ρε παιδα θα πρεπει να περιμενουμε και τα αποτελεσματα των ΠΕ 20 τελικα ? Η θα βγει εγκυκλιος διορισμου μονο για εμας ??


Αποσυνδεδεμένος aktorion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #478 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 12:40:35 μμ »
Ρε παιδα θα πρεπει να περιμενουμε και τα αποτελεσματα των ΠΕ 20 τελικα ? Η θα βγει εγκυκλιος διορισμου μονο για εμας ??



Θα περιμένουμε, αλλα τουλάχιστον δεν θα έχουμε το αγχος μην παει κατι στραβά, γιατι πλέον είναι ο οριστικός πίνακας.

Αποσυνδεδεμένος fortran

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #479 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 12:43:11 μμ »
Λετε να αλλαξουν τα κενα που ειχαν παλαιοτερα ανακοινωθει ??

Εμενα παλιοτερα στην β βαθμια που ειχα περασει.. μου ειπαν πως κατι τετοιο ειναι πιθανο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:40:34 »

Αποσυνδεδεμένος kripintiris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #480 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 12:51:33 μμ »
Βγήκαν και επίσημα

Οι 38 κάτοχοι ΑΣΠΑΙΤΕ έγιναν 21

Έτσι προέκυψαν 17 θέσεις από την κατηγορία "Χωρίς ΑΣΠΑΙΤΕ"

Έφτασαν τελικά μέχρι και την ΠΑΠΑΜΑΡΓΑΡΙΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ στη θέση 89 με τα παλιά δεδομένα ή αν θέλετε αλλιώς
στη θέση 51 των επιτυχόντων "Χωρίς ΑΣΠΑΙΤΕ" (Πριν είχαν μπει από εκεί 34, τώρα 51)

Επιπλέον το οριστικό ΧΩΡΙΣ ΑΣΠΑΙΤΕ.xls με τους επιτυχόντες που δίνουν τώρα έχει μέσα 498 άτομα ενώ το παλιό με τα προσωρινά είχε 481.
Τα 17 επιπλέον άτομα ήταν αυτοί που είχαν δηλώσει επάρκεια και διοριζόντουσαν "προσωρινά" από 12 Αυγούστου, αλλά και οι 17 δε διορίστηκαν και εντάχθηκαν στον πίνακα επιτυχόντων αφού δεν ίσχυε η επάρκεια που δήλωναν...

* ΥΓ: Πρέπει να βγουν και τα οριστικά των ΠΕ20 για να κάνει το υπουργείο την οποιαδήποτε κίνηση...
* ΥΓ2: Τα κενά μπορεί να αλλάξουν άνετα... Μπορεί να είναι και κατά 50% διαφορετικά, μην πω και παραπάνω... 

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2009, 12:58:33 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #482 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 12:55:47 μμ »
Λετε να αλλαξουν τα κενα που ειχαν παλαιοτερα ανακοινωθει ??

Εμενα παλιοτερα στην β βαθμια που ειχα περασει.. μου ειπαν πως κατι τετοιο ειναι πιθανο...

Δε νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο...Δεν έχει γίνει και ποτέ απ'ότι θυμάμαι...

Αν και, να αλλάξουν (απίθανο θεωρώ), ο 30μηνίτης που διορίστηκε δε νομίζω να διαμαρτυρηθεί...εκτός βέβαια αν βγει καμιά θέση στην Αθήνα  ;)

Τα κενά αυτά θυμάμαι ότι το υπουργείο τα είχε ζητήσει κάπου τον Μάιο και τον Ιούλιο ήταν έτοιμα...Θα πρέπει να ξαναζητήσουν κενά για διορισμό από τις Διευθύνσεις,πράγμα δύσκολο...

Υ.Γ. Ας μην το αναλύσουμε και άλλο για τις περιοχές διορισμού, γιατί ξεφεύγουμε από το θέμα  :)

Αποσυνδεδεμένος kripintiris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #483 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 01:13:06 μμ »
Λετε να αλλαξουν τα κενα που ειχαν παλαιοτερα ανακοινωθει ??

Εμενα παλιοτερα στην β βαθμια που ειχα περασει.. μου ειπαν πως κατι τετοιο ειναι πιθανο...

Δε νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο...Δεν έχει γίνει και ποτέ απ'ότι θυμάμαι...

Αν και, να αλλάξουν (απίθανο θεωρώ), ο 30μηνίτης που διορίστηκε δε νομίζω να διαμαρτυρηθεί...εκτός βέβαια αν βγει καμιά θέση στην Αθήνα  ;)

Τα κενά αυτά θυμάμαι ότι το υπουργείο τα είχε ζητήσει κάπου τον Μάιο και τον Ιούλιο ήταν έτοιμα...Θα πρέπει να ξαναζητήσουν κενά για διορισμό από τις Διευθύνσεις,πράγμα δύσκολο...

Υ.Γ. Ας μην το αναλύσουμε και άλλο για τις περιοχές διορισμού, γιατί ξεφεύγουμε από το θέμα  :)

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο ελαστική είναι η κατάσταση με τα κενά. Το να μην αλλάξουν οι περιοχές είναι πολύ πιθανό. Αν είδες όμως βγάζουν μόνο περιοχές...
Ποιος ξέρει πόσα κενά όμως έχει π.χ. η Β Αρκαδίας ακριβώς; 1, 5, 7, πόσα; Αυτό παίζει πίστεψέ με μέχρι την τελευταία ώρα...
Και έναν ή δύο να θέλουν να βολέψουν από τους 100 που θα πάρουν φέτος, η περιοχή διορισμού μπορεί να αλλάξει για 50 άτομα από τα 100.
Συνήθως λένε: ο τάδε (= δόντι) έχει 1η επιλογή Β Μεσσηνίας. Πόσα κενά έχει εκεί; Δηλώθηκαν 4; Κάντα 6 μήπως βολευτεί.... Τρέχει η βάση... Δε βολέυτηκε; Κάντα 8 να δούμε... κοκ...
Και όλα αυτά χωρίς να ξέρει τίποτα ο πολύς ο κόσμος. Εσύ 20 περιοχές έβλεπες, 20 θα δεις και τώρα...

Τέλος συμφωνω: Ας μην το αναλύσουμε άλλο

Αποσυνδεδεμένος kripintiris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #484 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 01:25:23 μμ »
Και κάτι άλλο που ίσως γεννήσει νέα ερωτήματα...

Επειδή έτυχε το ΑΣΕΠ να βγάλει και άλλα αποτελέσματα σήμερα, είναι 1 άτομο που διορίζεται και σε άλλη θέση άλλου διαγωνισμού.
(ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΕΩ - δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα με τη δημοσίευση, ο ΑΣΕΠ τα δημοσίευσε...)
Μάλιστα είναι θέση στο ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΘΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ - ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ
(αλήθεια πότε βγαίνουν αυτές οι ωραίες προκηρύξεις...  :) )

Τι γίνεται στην περίπτωση που δεν επιλέξει την εκπαίδευση αλλά τη θέση του άλλου διαγωνισμού;
Από που θα πάρουν επιλαχόντα; Από τον πίνακα ΑΣΕΠ (λογικά); ή από τον Ενιαίο Διορισμών;
Μάλλον το πρώτο, οπότε ο ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΔΑ ας έχει το νου του....

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #485 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 01:34:57 μμ »
Κατ'αρχήν συμφωνώ σε αυτά που είπες για τις περιοχές...Δεν αλλάζουν,αλλά αλλάζει ο αριθμός των κενών...Σωστός! (υπάρχει θέμα με τις περιοχές διορισμού,αν χρειαστεί να το συνεχίσουμε εκεί)

Τώρα...Αν αποδεχθεί την άλλη θέση (αφού πρώτα αναλάβει ως εκπαιδευτικός και έπειτα παραιτηθεί), τότε του χρόνου που θα γίνουν συμπληρωματικοί διορισμοί θα πάρουν τον 1ο επιλαχόντα από τον πίνακα του ΑΣΕΠ και μόνο στην περίπτωση που εξαντληθεί ο πίνακας ΑΣΕΠ παίρνουν από τον ενιαίο πίνακα.(το λέει και η εγκύκλιος διορισμών αυτό)

Αν όμως δεν κάνει αίτηση φέτος, θα πάνε στον επόμενο του πίνακα ΑΣΕΠ.Μιας που καλούνε 3πλάσιο αριθμό από τον αριθμό που προκηρύσσουν,σωστά;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2009, 10:52:17 μμ από kateri »

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #486 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:28:03 μμ »
Εγώ έχω μια άλλη απορία, γιατί ο Βασιλείου Αλέξανδρος (Α/Α 44 στους χωρίς ΑΣΠΑΙΤΕ) ενώ έχει μεταπτυχιακό στα παιδαγωγικά (όπως φαίνεται τουλάχιστον στον πίνακα) και έχει γράψει πάνω από τη βάση ΔΕΝ είναι στους διοριστέους ? Τι μπορεί να παίζει, μπορεί κάποιος να σκεφτεί ? Μπορεί να είναι και άλλοι στην ίδια κατάσταση απλά αυτόν βρήκα πρώτο.

Αποσυνδεδεμένος skarag1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #487 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:38:12 μμ »
Εγώ έχω μια άλλη απορία, γιατί ο Βασιλείου Αλέξανδρος (Α/Α 44 στους χωρίς ΑΣΠΑΙΤΕ) ενώ έχει μεταπτυχιακό στα παιδαγωγικά (όπως φαίνεται τουλάχιστον στον πίνακα) και έχει γράψει πάνω από τη βάση ΔΕΝ είναι στους διοριστέους ? Τι μπορεί να παίζει, μπορεί κάποιος να σκεφτεί ? Μπορεί να είναι και άλλοι στην ίδια κατάσταση απλά αυτόν βρήκα πρώτο.

Υπάρχουν κι' άλλοι.
Μπορεί το μεταπτυχιακό του να μην του δίνει παιδαγωγική κατάρτιση κι ας είναι στα παιδαγωγικά.

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #488 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 10:51:55 μμ »
αυτο που μου εκανε λιγο εντυπωση ηταν οτι και οι 17 που τελικα δεν ειχαν παιδαγωγικη επαρκεια δεν βρισκοντουσαν στους πινακες...
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος jkgr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #489 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 06:43:15 μμ »
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω το εξής: Με πια λογική αυτοί οι 17 δήλωσαν ότι έχουν παιδαγωγική κατάρτηση απο την στιγμή που δεν έχουν;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 613
Σύνολο: 625

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.