*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος Διορισμού  (Αναγνώστηκε 27379 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος arianoula27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #98 στις: Ιούλιος 17, 2009, 06:30:38 μμ »
μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία αν γίνεται??? σήμερα βγήκαν οι οριστικοί πίνακες και βελτι'ωθηκε η θέση μου σε σχέση με τους προσωρινούς... που οφείλεται αυτό??? μήπως επιδή έφυγαν κάποιοι 30 και 24μηνοι από πάνω μου??? ή θα φύγουν πιο μετά, οπότε θα ξαναβελτιωθεί η θέση μου??????
Επιτυχούσα είσαι ή διοριστέα ;
διοριστέα kai είμαι κοντά στους τελευταίους της πρώτης χρονιάς και λέω μήπως καταφέρω να γλυτώσω τα δυσπροσιτα

και με εμένα το ίδιο συνέβη και αναρωτιέμαι, αλλά υποθέτω πως σε κάποιους αφαιρέθηκαν βαθμοί από προσαυξήσεις όπως π.χ. από προυπηρεσία, σε άλλους προστέθηκαν βαθμοί κλπ. και γιαυτό άλλαξαν τα αποτελέσματα.Πάντως πέρα από εμάς που βελτιώθηκε η σειρά μας παρατήρησα ότι σε κάποια άτομα παρουσιάστηκαν μεγάλες αλλαγές (π.χ 100 θέσεις πιο κάτω στον πίνακα διοριστέων) και πραγματικά απορώ τι έγινε
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:03:40 »

Αποσυνδεδεμένος black_rose01

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 Λατρεύω το χιονι
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #99 στις: Ιούλιος 17, 2009, 07:26:47 μμ »
Θα ήθελα κι εγώ να κάνω μια ερώτηση. Όταν κάποιος είναι διοριστέος μέσω ΑΣΕΠ, μπορεί να κάνει και αίτηση διορισμού με τον πίνακα των αναπληρωτών την ίδια χρονιά; Κάνει μόνο μία απ΄ τις δυο αιτήσεις ή και τις δύο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.



μπορεις και τις δυο
η ελπίδα δεν πεθαίνει.....

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #100 στις: Ιούλιος 17, 2009, 09:04:49 μμ »
στους μαθηματικούς πάντως ,ο οριστικός πίνακας δεν πρέπει να έχει τόσο μεγάλες αλλαγές!
με άλους 4 που μίλησα έχουμε την ίδια σειρά που είχαμε και στους προσωρινούς!

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #101 στις: Ιούλιος 17, 2009, 10:15:46 μμ »
μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία αν γίνεται??? σήμερα βγήκαν οι οριστικοί πίνακες και βελτι'ωθηκε η θέση μου σε σχέση με τους προσωρινούς... που οφείλεται αυτό??? μήπως επιδή έφυγαν κάποιοι 30 και 24μηνοι από πάνω μου??? ή θα φύγουν πιο μετά, οπότε θα ξαναβελτιωθεί η θέση μου??????
Επιτυχούσα είσαι ή διοριστέα ;
διοριστέα kai είμαι κοντά στους τελευταίους της πρώτης χρονιάς και λέω μήπως καταφέρω να γλυτώσω τα δυσπροσιτα

και με εμένα το ίδιο συνέβη και αναρωτιέμαι, αλλά υποθέτω πως σε κάποιους αφαιρέθηκαν βαθμοί από προσαυξήσεις όπως π.χ. από προυπηρεσία, σε άλλους προστέθηκαν βαθμοί κλπ. και γιαυτό άλλαξαν τα αποτελέσματα.Πάντως πέρα από εμάς που βελτιώθηκε η σειρά μας παρατήρησα ότι σε κάποια άτομα παρουσιάστηκαν μεγάλες αλλαγές (π.χ 100 θέσεις πιο κάτω στον πίνακα διοριστέων) και πραγματικά απορώ τι έγινε
Παιδιά κοιτάξτε αν είχαν προσαύξηση από μεταπτυχιακά και τους αφαιρέθηκε,γιατί συχνά το μεταπτυχιακό δεν είναι πάνω στο γνωστικό αντικείμενο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:03:40 »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #102 στις: Ιούλιος 18, 2009, 04:07:30 πμ »
Θα ήθελα κι εγώ να κάνω μια ερώτηση. Όταν κάποιος είναι διοριστέος μέσω ΑΣΕΠ, μπορεί να κάνει και αίτηση διορισμού με τον πίνακα των αναπληρωτών την ίδια χρονιά; Κάνει μόνο μία απ΄ τις δυο αιτήσεις ή και τις δύο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
μπορεις και τις δυο

Ευχαριστώ πολύ!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #103 στις: Ιούλιος 18, 2009, 07:51:10 πμ »
μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία αν γίνεται??? σήμερα βγήκαν οι οριστικοί πίνακες και βελτι'ωθηκε η θέση μου σε σχέση με τους προσωρινούς... που οφείλεται αυτό??? μήπως επιδή έφυγαν κάποιοι 30 και 24μηνοι από πάνω μου??? ή θα φύγουν πιο μετά, οπότε θα ξαναβελτιωθεί η θέση μου??????
Επιτυχούσα είσαι ή διοριστέα ;
διοριστέα kai είμαι κοντά στους τελευταίους της πρώτης χρονιάς και λέω μήπως καταφέρω να γλυτώσω τα δυσπροσιτα

και με εμένα το ίδιο συνέβη και αναρωτιέμαι, αλλά υποθέτω πως σε κάποιους αφαιρέθηκαν βαθμοί από προσαυξήσεις όπως π.χ. από προυπηρεσία, σε άλλους προστέθηκαν βαθμοί κλπ. και γιαυτό άλλαξαν τα αποτελέσματα.Πάντως πέρα από εμάς που βελτιώθηκε η σειρά μας παρατήρησα ότι σε κάποια άτομα παρουσιάστηκαν μεγάλες αλλαγές (π.χ 100 θέσεις πιο κάτω στον πίνακα διοριστέων) και πραγματικά απορώ τι έγινε
Παιδιά κοιτάξτε αν είχαν προσαύξηση από μεταπτυχιακά και τους αφαιρέθηκε,γιατί συχνά το μεταπτυχιακό δεν είναι πάνω στο γνωστικό αντικείμενο.
Εγώ που από περιέργεια κοίταξα τον πίνακα των νηπιαγωγών και τον συνέκρινα με τον προσωρινό πίνακα που είχε στην αρχή βγει πράγματι είδα διαφορές. Αυτοί όμως που ανέβηκαν 100 θ8έσεις είδα ότι ήταν άτομα που δεν τους είχε προσμετρηθεί σωστά ο βαθμός του πτυχίου ή οι προσαυξήσεις τους. Οι περισσότεροι  είχαν μετακινηθεί 4-5 θέσεις προσ τα κάτω (αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω το γιατί)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 419
Σύνολο: 419

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.