*

Αποστολέας Θέμα: ειδικη διδακτικη ιστοριας  (Αναγνώστηκε 6559 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
ειδικη διδακτικη ιστοριας
« στις: Ιούλιος 09, 2009, 10:15:05 πμ »
ευπροσδεκτες οι συμβουλες και οι προβληματισμοι και απο αποτυχοντες και απο επιτυχοντες και απο διαπρεποντες. κυριως οι τελευταιοι αν εχουν διαθεση ας διαφωτισουν και τους υπολοιπους.   :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ειδικη διδακτικη ιστοριας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:54:05 »

Αποσυνδεδεμένος paogate13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: ειδικη διδακτικη ιστοριας
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 09, 2009, 04:49:02 μμ »
Προετοιμαζομουν  1  ολόκληρο  χρονο  για  διδακτικη  Αρχαιων- αφου  για  10  χρονια  σε  φροντ  και  ιδιαιτερα  μονο  αυτο  εκανα. Τι  βιβλια  καθηγητη  ειχα  διαβασει, τι  αλλα  εγχειριδια  διδακτικησ, σχεδια  δικα  μου  κλπ.... Ο  διαγωνισμος  εγινε  αρχες  Απριλιου  2005. Προς  το  Γεναρη  λεω  τοση  προετοιμασια  εχω  κανει, για  να  μην  γινει  καμια  στραβη  (για  το  ενα  τοις  χιλιοις-τοσο  βέβαιος  ημουν  για  την  επαρκεια  μου  σε  διδ. αρχαιων), δεν  κοιταζω  εναλλακτικα  και  κανενα  σχεδιοπ  διδ. Ιστοριας? Διαβασα  2-3  σχεδια  απο  Ασπρουλακη-ηξερα  βεβαια  και τα  γενικα  βηματα  στο  σχεδιο  μαθηματος, και  οτι  καλο  θα  ηταν  να  υπαρχει  φυλλο  εργασιας, διακειμ  και  διαχρονικη  προσεγγιση...Παντως  θεωρουσα  ΑΠΙΘΑΝΟ  να  χρειαστει  να  γραψω  διδ. Ιστοριας! Την  ημερα  των  εξετασεων  βλεπω  τα  θεματα  διδ. Αρχαιων  και...κάκαρο! Δεν  ηξερα  τι  να  γραψω. Για  περιπου  45  λεπτα  δοκιμαζα  στο  προχειρο  τι  να  γραψω, εγραφα  ιδεες, ο  χρονοσ  περνουσε  αλλα  τιποτε  δεν  εβγαινε. Αποφασισα  να  γραψω  τοτε  αφου  ειχε  περασει  κοντα  1  ωρα  διδακτικη  Ιστοριας. Σε  2  ωρες  εγραψα  περιπου  8  σελιδες, με  ενα  υποτυπωδες  σχεδιο  στο  προχειρο. Εγραφα  ομως  συνεχεια- βηματα, φυλλα  εργασιας, προσεγγισεισ  διακειμενικες/ διαχρονικεσ. Θυμαμαι  μας  ειχε  δοθει  το  τις  πταιει? του  Τρικουπη  νομιζω...Θυμαμαι  οτι  στα  πλαισια  της  διαχρονικης  προσεγγισης  ειχα  γραψει  οτι  θα  εφερνα  στην  ταξη  εφημεριδεσ  του  1965  που  δειχνανε  ποσο  υποπτοσ  και  σαπιοσ  ηταν  τοτε  ο  ρολοσ  του  Παλατιου  στην  πολιτικη  ζωη  (οπως  και  την  εποχη  που  γραφτηκε  το  τις  πταιει), αφου  ουσιαστικα  καθορισε  με  τη  σταση  του  τισ  μελλοντικεσ  πολιτικες  εξελιξεισ  (αποστασια  και  μετα  δικτατορια). Εγραψα  και  αλλα  πολλα,  αλλα  αυτη  τη  λεπτομερεια  τη  θυμαμαι  πολυ χαρακτηριστικα...Τα  γραμματα? χαλι-μουτζουρες  καμποσες  το  αποτελεσμα  εκπληξη: 85! Χωρισ  να  εχω  προετοιμασθει  ποτε  ουσιαστικα  για  διδ. Ιστοριασ...Τελικα  διοριστηκα  με  την  πρωτη  φουρνια  και  μακαριζω  τον  εαυτο  μου  για  την  εμπνευση  μου  να  επιλεξω  Διδακτικη  Ιστοριας  αμα  δε  και  τον  καλο  βαθμολογητη  που  μου'  πεσε!

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ειδικη διδακτικη ιστοριας
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 09, 2009, 05:50:35 μμ »
Eγώ πήρα 76 στην ειδική διδακτική ιστορίας, αλλά δεν ξέρω τι να συμβουλεύσω. Ίσως, έχασα μονάδες επειδή δεν τόνισα την ιστορική εισαγωγή, λόγω έλλειψης χρόνου. Επειδή, το τόνιζαν στις εκφωνήσεις, θεωρώ ότι έπιανε πολλές μονάδες. Βέβαια, δεν πήρα άσχημο βαθμό, γιατί στη συνέχεια υπήρχε σε αυτά που έγραφα συνοχή και πρωτοτυπία. Ίσως, αυτό με έσωσε. Θεωρώ, με βάση τα λεγόμενα παιδιών που δεν πρόλαβαν να ολοκληρώσουν τα θέματα και έγραψαν μεγαλύτερο βαθμό από εμένα, ότι ήθελε πολλά ιστορικά στοιχεία στην εισαγωγή, στην οποία εγώ δεν επέμεινα. Ένα συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι στην ειδική διδακτική πρέπει να προσέχουμε πολυ τις επισημάνσεις. Τώρα, βέβαια, έτσι δικαιολογώ εγώ το βαθμό που πήρα (για τον οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένη). Μπορεί βέβαια, γι άλλο λόγο να μου έβαλαν 76.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ειδικη διδακτικη ιστοριας
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 09, 2009, 06:50:29 μμ »
εγώ αν και αποτυχών πήρα 99 διδακτική ιστορίας...βλέπετε γνωστικό δε διάβαζα......

πιστεύω ότι το μυστκό στην ιστορία είναι
1.να κάνεις πάντα σχέδιο μαθήματος ( εγώ έκανα και στα δυο ερωτήματα)....2.
να προσπαθείς να βρεις κάτι για να κεντρίσεις το ενδιαφέρον των παιδιών.....συνδέοντας το σήμερα με το παρελθνό και παραλληλίζοντας γεγονότα........3.
επίσης η διαθεματικότητα ....πχ συνεργασία με τον φιλόλογο που κάνει το μάθημα των αρχαίων....
4. να χρησιμοποιείς νέες τεχνολογίες ...εγώ για παράδειγμα έγραψα ότι θα χρησιμοποιήσω παιχνίδι στρατηγικής στον Η/Υ όπου θα κάνω προσομοίωση της μάχης Αθηναίων - Σπαρτιατών και να δουν τα παιδιά σε πραγματικό χρόνο πως αυτή η ήττα οδήγησε στην πολιορκία της Αθήνας και απο θάλασσα και στο τέλος της.....επίσης χρήση διαδραστικού πίνακα και προβολή όλου τα μαθήματος σε σχεδιάγραμμα
5. οπωσδήποτε διαγώνισμα...με κενά, σωστό λάθος, πολλαπλλών....και όχι το παραδοσιακό διαγώνισμα


Σ' αυτή τη διδακτική όπως είπα έγραψα 99/100  το γραπτό μου ήταν άθλιο απο εμφάνιση ακόμα και οι επιτηρητές που ήταν φιλόλογοι μου την είπαν......
όμως δεν είχα χρόνο....και έγραφα γρήγορα ίσως και να είχα ορθογραφικά λάθη....έγραψα συνολικά 22 σελίδες....στην ουσία όλο το τετράδιο που μας έδωσαν

στεναχωρήθηκα γιατί το 99 σε συνδυασμό με το 76 παιδαγωγικά μου έδωσαν στη β ενότητα 90....το γνωστικό όμως που πίστευα ότι με την εμπειρία μου θα το πάλευα (δουλευω 8 χρόνια φουλ ωράριο σε φροντιστήριο 40/ +20 ιδιαίετρα) με χαντάκωσε αρχαία 36.....νέα ντρέπομαι αλλα το λέω 27 ενώ την προηγούμενη φορά πήρα 70....και ιστορία 41....

Την επόμενη φορά θα διαβάσω και ελπίζω να πιάσω παλι διδακτική 99!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ειδικη διδακτικη ιστοριας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:54:05 »

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ειδικη διδακτικη ιστοριας
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 09, 2009, 07:18:42 μμ »

5. οπωσδήποτε διαγώνισμα...με κενά, σωστό λάθος, πολλαπλλών....και όχι το παραδοσιακό διαγώνισμα

Συγχαρητήρια για τον τέλειο βαθμό σου!Μία απορία όμως έχω:όταν μας ζητάνε σχέδιο μαθήματος για μία ώρα διδασκαλίας πώς γίνεται να κάνουμε τέτοια ανάλυση στο μάθημα και να βάλουμε και διαγώνισμα;στην πραγματικότητα αυτό δεν είναι ανέφικτο;ο χρόνο είναι ελάχιστος για όλα αυτά τα πολύ ωραία κατά τα άλλα!
Εγώ το θεωρούσα παρακινδυνευμένο να γράψω όλα αυτά.

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ειδικη διδακτικη ιστοριας
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 09, 2009, 07:24:13 μμ »
σ' αυτό έχεις δίκιο


εννοείται ότι δεν προλαβαίνεις σε μια ώρα να τα κάνεις όλα αυτά.....


αλλά απο τους 5 ΑΣΕΠ που έχω δώσει έχω καταλάβει ότι αυτοί θέλουν να δουν ότι είσαι καθηγητής που μπορείς να καινοτομήσεις και να κερδίσεις το ενδιαφέρον των παιδιών.......
μπορείς να γράψεις 10 τρόπους για να το πετύχεις αυτό.......ο χρόνος απ' ότι έχω καταλάβει δεν τους ενδιαφέρει...

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ειδικη διδακτικη ιστοριας
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 09, 2009, 07:27:36 μμ »
μάλιστα...τελικά ο ΑΣΕΠ θέλει τρέλλλλα ;) σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!Και αγανακτώ όταν καθηγητές που γράφουν τέτοιους βαθμούς στις διδακτικές μένουν απ'έξω.Εγώ παρεπιπτόντως έγραψα 74 διδακτική ιστορίας και είμαι επιτυχούσα.

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ειδικη διδακτικη ιστοριας
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 09, 2009, 07:34:08 μμ »
συγχαρητήρια και καλή τοποθέτηση......

εγώ σε κανέναν ΑΣΕΠ δεν κάθησα να διαβάσω πάντα τα πάω καλά στη β θεματική ενότητα

2002 για παράδειγμα που ήμουν επιτυχών χωρίς να κοπιάσω με 64,5 είχα γράψει 78 διδακτική ιστορίας και 80 παιδαγωγικά...

το 2005 79 διδακτική ιστορία 75 παιδαγωγικά

το 2007 82 και 70 παιδαγωγικά

και φέτος τα ξερεις......

στους τελευταίους 3 ΑΣΕΠ περνάω το 60 πχ φέτος είχα 62 γραπτά στον προηγούμενο πάλι στα ίδια επίπεδα αλλά δεν περνάω γνωστικό....

φέτος όμως με πόνεσε γιατί με 90 β θεματική και ένα 53 μόλις στο γνωστικό!!!!!!!! θα συγκέντρωνα 71,5+2,52 το πτυχίο θα είχα= 74,52 και θα διοριζόμουν χωρίς να το πιστεύω.......................................
μάλλον θα μείνω στα φροντιστήρια να έχω τον κάθε μαθητή να με κρίνει και να με αξιολογεί......τι να πεις.....

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ειδικη διδακτικη ιστοριας
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 09, 2009, 07:35:44 μμ »
εγώ αν και αποτυχών πήρα 99 διδακτική ιστορίας...βλέπετε γνωστικό δε διάβαζα......

πιστεύω ότι το μυστκό στην ιστορία είναι
1.να κάνεις πάντα σχέδιο μαθήματος ( εγώ έκανα και στα δυο ερωτήματα)....2.
να προσπαθείς να βρεις κάτι για να κεντρίσεις το ενδιαφέρον των παιδιών.....συνδέοντας το σήμερα με το παρελθνό και παραλληλίζοντας γεγονότα........3.
επίσης η διαθεματικότητα ....πχ συνεργασία με τον φιλόλογο που κάνει το μάθημα των αρχαίων....
4. να χρησιμοποιείς νέες τεχνολογίες ...εγώ για παράδειγμα έγραψα ότι θα χρησιμοποιήσω παιχνίδι στρατηγικής στον Η/Υ όπου θα κάνω προσομοίωση της μάχης Αθηναίων - Σπαρτιατών και να δουν τα παιδιά σε πραγματικό χρόνο πως αυτή η ήττα οδήγησε στην πολιορκία της Αθήνας και απο θάλασσα και στο τέλος της.....επίσης χρήση διαδραστικού πίνακα και προβολή όλου τα μαθήματος σε σχεδιάγραμμα
5. οπωσδήποτε διαγώνισμα...με κενά, σωστό λάθος, πολλαπλλών....και όχι το παραδοσιακό διαγώνισμα


Σ' αυτή τη διδακτική όπως είπα έγραψα 99/100  το γραπτό μου ήταν άθλιο απο εμφάνιση ακόμα και οι επιτηρητές που ήταν φιλόλογοι μου την είπαν......
όμως δεν είχα χρόνο....και έγραφα γρήγορα ίσως και να είχα ορθογραφικά λάθη....έγραψα συνολικά 22 σελίδες....στην ουσία όλο το τετράδιο που μας έδωσαν

στεναχωρήθηκα γιατί το 99 σε συνδυασμό με το 76 παιδαγωγικά μου έδωσαν στη β ενότητα 90....το γνωστικό όμως που πίστευα ότι με την εμπειρία μου θα το πάλευα (δουλευω 8 χρόνια φουλ ωράριο σε φροντιστήριο 40/ +20 ιδιαίετρα) με χαντάκωσε αρχαία 36.....νέα ντρέπομαι αλλα το λέω 27 ενώ την προηγούμενη φορά πήρα 70....και ιστορία 41....

Την επόμενη φορά θα διαβάσω και ελπίζω να πιάσω παλι διδακτική 99!!!!!


πολλα συγχαρητηρια για το βαθμο σου!!!!!πραγματικα κριμα να μεινεις απεξω...

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ειδικη διδακτικη ιστοριας
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 09, 2009, 07:38:47 μμ »

μάλλον θα μείνω στα φροντιστήρια να έχω τον κάθε μαθητή να με κρίνει και να με αξιολογεί......τι να πεις.....
Όχι,μην το λες αυτό.Στον επόμενο να αφιερώσεις λιγάαακι χρόνο να διαβάσεις το γνωστικό.Είναι κρίμα να μην διορίζεσαι και στο εύχομαι λίαν συντόμως.Εγώ πάλι τοποθέτηση δεν βλέπω, καθώς συγκεντρώνω 12,25 μόρια όλα από ΑΣΕΠ και δεν έχω κανένα από προϋπηρεσία.Οπότε στον επόμενο...

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ειδικη διδακτικη ιστοριας
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 09, 2009, 07:40:11 μμ »
ευχαριστώ maryvas αλλά τι να το κάνεις αφού δεν έχει αντίκρισμα...μακάρι να τον έγραφε η συζυγός μου και να διοριζόταν που είναι επιτυχούσα.....

πάντως τύποωσα τους βαθμους γιατί ειδικά αυτόν την ιστορία που ξέρεις αν θα τον ξαναδώ......

Αποσυνδεδεμένος possessed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
    • Προφίλ
Απ: ειδικη διδακτικη ιστοριας
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 09, 2009, 07:50:59 μμ »
arist2  είσαι εξωγήινος!!!

Αποσυνδεδεμένος nikolas_77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ειδικη διδακτικη ιστοριας
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 09, 2009, 11:44:25 μμ »
Έδινα πρώτη φορά ΑΣΕΠ και διάλεξα διδακτική ιστορίας για τρεις λόγους: Πρώτον γιατί υπάρχει μεγαλύτερη "ελευθερία" στη πραγμάτευση των ερωτημάτων, μεγαλύτερη ελευθερία να δοκιμάσεις νέα σχήματα και να αυτοσχεδιάσεις, δεύτερον γιατί είναι τα ερωτήματα κινούνται γύρω από θέματα λίγο πολύ γνωστά από το γνωστικό και τρίτον γιατί οι βαθμολογητές φαίνεται να είναι πιο επιεικείς.
Το μόνο βιβλίο που διάβασα για τη διδακτική (για την οποία είχα πλήρη άγνοια μέχρι τότε) ήταν το βιβλίο του Γατσωτή για τη διδακτική ιστορίας.
Η απάντησή μου ήταν ένα υβρίδιο δοκιμίου και σχεδιαγράμματος. Δηλαδή έγραψα περιληπτικά τους ειδικούς στόχους του μαθήματος (για γενικούς έβαλα μόνο μια δύο προτάσεις αναφορικά με την γενικότερη εποπτεία του αντικειμένου που πρέπει οι μαθητές να αποκτήσουν μετά το πέρας του μαθήματος) και μετά ανέπτυξα σε δοκιμιακό στυλ την πορεία του μαθήματος. Δεν έλαβα καθόλου υπόψη μου το παράγοντα χρόνο (μια ή δύο διδακτικές ώρες) ενώ ό,τι εποπτικά μέσα θα χρησιμοποιούσα τα ανέφερα στην πορεία καθώς ανέπτυσσα τη σκέψη μου. Αυτοσχεδίασα αρκετά διαχωρίζοντας την στρατηγική του Περικλή (ποιος θα πρέπει να είναι ο απώτερος στόχος της Αθήνας) από την τακτική (πως θα φτάσουν οι Αθηναίοι στον στόχο αυτό) και πήρα μια μια τις προτάσεις του Περικλή άλλες φορές εξηγώντας την σκοπιμότητά τους και άλλες φορές καθοδηγώντας τους μαθητές με ερωτήσεις να βρουν τη σωστή απάντηση.
Δυστυχώς, η απειρία μου, η εμμονή στη λεπτομέρεια, το εξαντλητικό σχεδιάγραμμα στο πρόχειρο και η απροσεξία μου στη διαχείριση του χρόνου ουσιαστικά ανέτρεψαν ό,τι προγραμματισμό είχα κάνει με αποτέλεσμα να μην προλάβω να γράψω καθόλου το δεύτερο θέμα. Με βαθμολόγησαν με 45 με μόνο το πρώτο θέμα. Το δεύτερο θέμα (αυτό για την ευρωπαική ένωση το γνώριζα καλά) το διάβαζα το προηγούμενο βράδυ για την ειρωνεία της τύχης! Σκόπευα να το αναπτύξω με τον ίδιο τρόπο και πιστεύω ότι θα βαθμολογούνταν με τον ίδιο τρόπο.
Δυστυχώς, η διδακτική μου στέρησε τον διορισμό (και μάλιστα με την πρώτη φουρνιά αν έπαιρνα ένα 80-90 και νομίζω ότι θα το έπαιρνα) και τώρα το φυσάω και δεν κρυώνει!! Πάντως, νομίζω ότι η αμιγώς "σχεδιαγραμματική" παρουσίαση του θέματος γενικά δεν αρέσει πολύ στους βαθμολογητές της διδακτικής της ιστορίας. Χωρίς και να παίρνω όρκο, έχω την εντύπωση ότι βαθμολογούν περισσότερο την δημιουργική πρωτοτυπία και φαντασία παρά την ξερή μεταφορά γνωστών σχημάτων στο χαρτί.  ???
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 09, 2009, 11:47:37 μμ από nikolas_77 »

Αποσυνδεδεμένος kostas7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν πέφτεις, δεν προσπαθείς αρκετά.
    • Προφίλ
Απ: ειδικη διδακτικη ιστοριας
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 16, 2009, 08:06:11 μμ »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! :)
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ ΔΙΟΡΘΩΤΕΣ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑΣ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΦΕΛΗΣ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΚΕΙ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!ΑΚΟΥΩ ΑΠ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑΝ ΑΠ ΤΟ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ!
ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΟ(ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΑΘΗΜΑ-ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ-ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ!!!) ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50 ΣΧΕΔΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΣΤΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ.ΟΤΑΝ ΔΩΣΑΜΕ ,ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 80,ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 90!!!ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑ 55! ??? ??? ???
ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ <<Ο,ΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΒΕΙ>> ΝΑ ΧΤΥΠΑΝΕ ΚΑΤΙ 75ΑΡΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ????ΑΣ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙ ΖΗΤΑΝΕ ΑΚΡΙΒΩΣ? :(
ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΕΠ ΑΥΤΟΥ?
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
Να κάνεις αυτά που νομίζεις πως είναι σωστά, έστω κι αν κάνοντας αυτά πρόκειται να σε κακολογήσουν. Γιατί ο όχλος είναι κακός κριτής κάθε καλού πράγματος.
Πυθαγόρας, 580-490 π.Χ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 346
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 322
Σύνολο: 324

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.