*

Ψηφοφορία

ΠΕ06 Αγγλικοί πως πήγατε στον ΑΣΕΠ?

Διοριστέος/α
11 (18.6%)
Επιτυχών/ούσα
33 (55.9%)
Αποτυχών/ούσα
12 (20.3%)
Μη συμμετέχων/ουσα
3 (5.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 59

Η ψηφοφορία έληξε: Σεπτέμβριος 09, 2009, 02:50:23 μμ

Αποστολέας Θέμα: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 8659 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alexpap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια σκέψη γεμίζει την απεραντοσύνη
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 13, 2009, 12:58:51 μμ »
αποτυχουσα λογω γνωστικου >:( αν και την δευτερη μερα εγραψα παρα πολυ καλα. αλλα τι να το κανεις ουτε καμια μοριακια δεν παιρνω για ωρομισθια.
ηταν η δευτερη φορα. θα δινω καθε φορα αλλα πλεον πολυ χαλαρα (με την λογικη "και αν σου κατσει?"). σχεδιαζω πλεον την ζωη μου χωρις τον παραγοντα ασεπ, προυπηρεσια κτλπ.


συγχαρητηρια πολλα παντως σε οσους τα καταφεραν!
Evi06 κι εγώ μια από τα ίδια!! Έδινα δεύτερη φορά φέτος.Την πρωτη ήμουν επιτυχούσα και τώρα με έκαψε το γνωστικό. Η μόνη μου παρηγοριά είναι ότι έχω μαζέψει μερικά μόρια από τα σχολεία ώστε να απότελούν σίγουρη την ωρομισθία. Αυτό όμως που με στενοχωρεί πιο πολύ από όλα ειναι η έκφραση του προσώπου όσων με ρωτάνε πώς τα πηγα και η έκπληξη τους τύπου ''μα καλά, πώς και δεν πέρασες?'' Φέτος είχα διαβάσει μάλιστα αλλά την επόμενη φορά θα πάω πραγματικά σαν τουρίστας..


ααα καλα μην ασχολησε με ανθρωπους που δεν εχουν περασει απο την εμπειρια του ασεπ! δεν το καταλαβαινουν. και εν μερη τους καταλαβαινω... οσο ημουν φοιτητρια θεωρουσα οτι οκ μπορει να μην καταφερω να διοριστω μεσω ασεπ αλλα τουλαχιστον στους επιτυχοντες θα ημουν. αλλα η γραμμη των επιτυχοντων και αποτυχοντων ειναι τοσο λεπτη!! ειδικα σε αυτα τα κειμενα του γνωστικου!

καλη συνεχεια!



καλησπέρα. επιτυχούσα ΑΣΕΠ, μη διοριστέα...μας τσάκισε το γνωστικό. τη βάση έπιασα άν και είχα διαβάσει πάρα πολύ. Ευτυχώς που με ανέβασαν η διδακτική και τα παιδαγωγικά και έπιασα κάποια μο΄ρια. Στα 21 είμαι, άν κ χλωμό το κόβω για αναπλήρωση...τί να πω..δεν μπορώ να ξαναπεράσω την ασεποκατάσταση. μου κόστισε πολύ φέτος....καλό βιβλίο για ΄γενική διδακτική είναι του Αχιλλέα Καψάλη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:07:59 »

Αποσυνδεδεμένος alexpap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια σκέψη γεμίζει την απεραντοσύνη
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 13, 2009, 01:03:49 μμ »
Κι εγώ επιτυχών, συνολικά βγάζω 23-24 μόρια... Βέβαια οχι διοριστέος... Μάλλον "άχρηστος" κατά τις μόνιμες χοντροκόλες του ΑΣΕΠ... :P

μα νομίζω πως θα είσαι σίγουρα αναπληρωτής  ...μαλλον πρέπει να χαίρεσαι!!!!

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 13, 2009, 01:13:40 μμ »
μωρε στα παιδαγωγικα και στην διδακτικη υπαρχουν νομιζω  ενα σωρο καλα βιβλια που μπορεις πραγματικα να βοηθηθεις. στο γνωστικο τι κανεις?? :-\

και στους δυο διαγωνισμους οι χειροτεροι βαθμοι μου ηταν εκει, στο γνωστικο. και φετος μου στοιχισε και την επιτυχια. στα αλλα δεν ειχα προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 13, 2009, 01:14:45 μμ »
Η πέμπτη φορά ήταν η τυχερή για μένα. Επιτέλους είδα το όνομά μου στους διοριστέους!!!!!!!!!! Παιδιά μην απελπίζεστε και μην το βάζετε κάτω.  ;)
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:07:59 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 13, 2009, 01:47:01 μμ »
Η πέμπτη φορά ήταν η τυχερή για μένα. Επιτέλους είδα το όνομά μου στους διοριστέους!!!!!!!!!! Παιδιά μην απελπίζεστε και μην το βάζετε κάτω.  ;)
ειχες παει πιο προετοιμασμενη αυτη τη φορα?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος woolf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 13, 2009, 06:55:07 μμ »
Egw eimai stous dioristeous me thn 3 fora. Xwris na thelw na fanw proklhtikh alla eilikrinhs kathara diavasma gia asep den ekana panw apo 10 wres. (Mhn pesete na me fate sas parkalw!) Auto pou pisteuw pws epekse rolo einai oti spoudasa sto Londino (teleiwsa to 2000) kai eixa diavasei polu sto panepisthsio. Eixa grapsei polles ergasies kai ekana polla projects , oxi se teaching methodology, alla katafera na apokthsw anesh kai krish , kati pou pisteuw pws einai eksairetika xrhsimo ston asep. Epishs, mpainw se site gia ELT kai pairnw diafores idees. Parallhla ean mporeite na douleuete se fronthstiria h idiaitera se diafora epipeda einai kalo giati exete mia pio oloklhrwmenh eikona ths didaskalias. To kommati bebaia pou thewrw polu duskolo einai to gnwstiko kai idiaitera ta multiple choice questions. Se auto to kommati ths eksetashs ta phga kalutera apo thn prohgoumenh xronia, parolo pou eixa trelo ponokefalo apo to agxos, giati se xalarous ruthous diavaza diafora arthra sta agglika. H proswpikh kai tapeinh mou gnwmh einai oti ta frontisthria kai ta diafora biblia gia asep pou kukloforoun den bohthoun idiaitera. Thn prwth fora pou edwsa, to 2004, eixa paei se frontisthrio alla ektos apo ta psuxwpaidagwgika ola ta alla opws eidikh didaktikh htan petamena lefta!. Isws kapoia teacher training centres pou uparxoun se athina kai thessaloniki kai exoun programmata me teaching methodology na einai kalutera. Kalh epituxia se olous kai kalo kouragio gia thn epomenh fora!!! Panw apo ola pistepste ston eauto sas kai stis dunatothtes sas!!!

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 13, 2009, 08:33:05 μμ »
   Καλησπέρα και απο μένα παιδιά...είμαι καινούργιο μέλος εδώ αν και παρακολουθώ τις πολύ ενδιαφέρουσες συζητήσεις σας εδώ και καιρό...είμαι ΠΕ 06 , τις δυο προηγούμενες φορές επιτυχούσα και τώρα δυστυχώς αποτυχούσα στον διαγωνισμό...μα ήταν όλα σαφέστατα διατυπωμένα δεν συμφωνείτε?

  Έχω μια απορία και γω και δεν ξέρω αν μπορεί κανείς να μου την λύσει...φέτος συμπληρώνω μετά απο πολλά χιλιόμετρα με το αμάξι μου και πολυ κούραση 18,3 μόρια προυπηρεσίας στα δημόσια σχολεία...γνωρίζει να μου πει κανείς αν υπάρχει πιθανότητα να διοριστώ φέτος ? Το λέω γιατί απο ΑΣΕΠ δεν παίζει ... ας μου κάποιος ποιό έμπειρος απο μένα την γνώμη του...

thanks in advance... :)

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 13, 2009, 08:36:07 μμ »
και γ ω ειμαι γυρω στο 18 αλλα με συναδελφους που μιλησα εδω μου ειπαν ότι ενω η βαση για διορισμο περυσι ηταν 18,057 φετος θα ανεβει πιο ψηλα... τι να πω ας περιμενουμε να δουμε...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 13, 2009, 08:45:06 μμ »
  Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση catwoman , βλεπω πως είμαστε πολλοί με τις ίδιες αγωνίες εδώ γύρω...φοβάμαι και εγώ πως θα ανέβει η βάση σε σχέση με πέρυσι και το 18,057 θα αλλάξει... είναι και οι συνάδελφοι που δουλέψανε στα σχολεία του ΟΑΕΔ και δεν ξέρουμε πόσοι είναι...όχι βέβαια ότι μου φταίνε τίποτα κ αυτοί... όλοι όσοι αγωνιζόμαστε θέλουμε ένα πιο σταθερό ωράριο εργασίας ... αυτό  που με κουράζει στην χώρα μας είναι πως δεν υπάρχει ενιαία γραμμή και όλα εξαρτώνται απο τις εκλογές...αν μάθεις τίποτα νεότερο ενημέρωσε το forum...το ίδιο θα κάνω και εγώ...ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ πάνω απ'όλα... :)

Αποσυνδεδεμένος pamela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 13, 2009, 10:03:08 μμ »
Aaa ψηφισα κι εγω... Πρωτη φορα ΑΣΕΠ και επιτυχουσα μη διοριστεα.. Χαρηκα αρκε5τα μπορω να πω γιατι σαν πρωτη εμπειρια και με οχι ιδιαιτερο σοβαρο διαβασμα ... δεν το περιμενα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 13, 2009, 10:21:38 μμ »
η.....ρεντα του πρωταρη !!!!!
ολοι καπως ετσι ειμαστε. μετα ζοριστηκαμε.
ξερεις, αυτο εξηγειται ψυχολογικα. δηλαδη, επειδη παμε σχεδον αδιαβαστοι και η ψυχολογια μας ειναι πολυ καλη,διοτι τι εχουμε να χασουμε? με αποτελεσμα να γραφουμε καλα (οχι ομως παρα πολυ καλα).
προσοξε ομως, μην υποτιμησεις το διαγωνισμο και μετα απογοητευθεις.
δεν το ευχομαστε αυτο. παρε δυναμη, θαρρος,βαλε στοχο,παλεψε το οσο μπορεις,εχε εμπιστοσυνη στον εαυτο σου,στις δυναμεις σου, χωρις αγχος,με καλη ψυχολογια και το αποτελεσμα θα ειναι άριστο την αλλη φορα. ειμαι σιγουρος γιαυτο.
αντε, παλι παλι για αλλη μια φορα και κλαη μας επιτυχια.

εγω βεβαια ειμαι πε02 αλλα αυτο δεν εχει καμμια σημασια. ειναι κια για σας εξειρετικα δυσκολα τα πραγματα.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 13, 2009, 10:26:43 μμ »
και γ ω ειμαι γυρω στο 18 αλλα με συναδελφους που μιλησα εδω μου ειπαν ότι ενω η βαση για διορισμο περυσι ηταν 18,057 φετος θα ανεβει πιο ψηλα... τι να πω ας περιμενουμε να δουμε...
Όταν λες ότι η βάση διορισμού ήταν 18,057, τι εννοείς; Αυτά είναι μόρια ΑΣΕΠ ή με προυπηρεσία; Είμαι 5η φορά επιτυχούσα με 31 μόρια  ΑΣΕΠ+προυπηρεσία (ΑΣΕΠ 2009+2007: 17, προυπηρεσία: 14). Με αυτά τα μόρια και αμφιβάλλω αν με πάρουν αναπληρώτρια. Μ'έβαλες σε σκέψεις. Πες μου σε παρακαλώ τι εννοείς. Σ'ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Evangeline

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 13, 2009, 11:45:49 μμ »
Η περσινη εγκυκλιος καλουσε οσους ΠΕ06 ειχαν απο 18,057 μορια και πανω ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ να
κανουν αιτηση για διορισμο(ειναι αυτοι που περνουν με το 40%).Δεν σημαινει ομως οτι διοριστικαν
και ολοι οσοι ειχαν 18 μηνες προυπηρεσια...τελικα η βαση του διορισμου με το 40% πηγε γυρω στο 21.

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 14, 2009, 02:11:31 πμ »
Καλησπέρα!Είμαι καινούργια στην παρέα!Έδωσα πρώτη φορά και ήμουν επιτυχούσα αλλά μη διοριστέα.Έχω 7 μόρια περίπου από τον ασέπ,μήπως ξέρει κανείς αν έχω καμιά ελπίδα για ωρομισθία έστω του χρόνου?Δήλωσα περιφέρεια αττικής.Ευχαριστώ πολύ!Και σε όσους τα κατάφερανε καλό διορισμό!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 754
Σύνολο: 768

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.