*

Αποστολέας Θέμα: Κανείς αποσπασμένος στο Υπουργείο Παιδείας (κεντρική υπηρεσία);;  (Αναγνώστηκε 6576 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mac190604

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, όπως την έχω φανταστεί!
    • Προφίλ
    • http://lisari.blogspot.com
Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει τι μας περιμένει στο υπουργείο; Ωράρια, συνθήκες εργασίας, περιβάλλον; Κανείς που να περιμένει τοποθέτηση στην κεντρική υπηρεσία;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Έχω την εντύπωση πως το ωράριο είναι 7.30 με 2.30 αλλά καλύτερα να πει κάποιος που ήδη έχει δουλέψει εκεί.
Επίσης νομίζω πως από τη στιγμή που πήγες ηθελημένα (χε χε λες και πάει κανείς με το ζόρι  ;D ) δεν δικαιούσαι να μη δουλεύεις Ιούλιο Αύγουστο και Χριστούγεννα και Πάσχα σίγουρα δουλεύεις κάποιες μέρες. Νομίζω συνολικά κάθεσαι ένα μήνα το χρόνο.
Και πάλι με κάθε επιφύλαξη αυτά που σου λέω.Καλό κουράγιο σου εύχομαι γιατί 3 χρόνια είναι πάααααααρα πολλά.....

Αποσυνδεδεμένος mac190604

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, όπως την έχω φανταστεί!
    • Προφίλ
    • http://lisari.blogspot.com
Σε ευχαριστώ Μάγδα, και εγώ κάτι τέτοιο έχω ακούσει για ωράριο και άδειες και φυσικά δεν με πειράζει... σίγουρα με ενοχλεί ότι δεν θα διδάσκω, ή θα δουλεύω Ιούλιο και Αύγουστο αλλά δεν μποορούμε να τα έχουμε όλα... σκέψου και το άλλο, τρία χρόνια μακριά από το σπίτι σου, χειρότερο δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Σε ευχαριστώ Μάγδα, και εγώ κάτι τέτοιο έχω ακούσει για ωράριο και άδειες και φυσικά δεν με πειράζει... σίγουρα με ενοχλεί ότι δεν θα διδάσκω, ή θα δουλεύω Ιούλιο και Αύγουστο αλλά δεν μποορούμε να τα έχουμε όλα... σκέψου και το άλλο, τρία χρόνια μακριά από το σπίτι σου, χειρότερο δεν είναι;
Γεια σου Mac,και εγω αποσπασμενη στο υπουργειο ειμαι,πρωτη φορα δεν γνωριζω τιποτα απο συνθηκες ,αλλα το ηθελα πολυ και περιμενω με αγωνια τις πρωτες μερες εκει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Σε ευχαριστώ Μάγδα, και εγώ κάτι τέτοιο έχω ακούσει για ωράριο και άδειες και φυσικά δεν με πειράζει... σίγουρα με ενοχλεί ότι δεν θα διδάσκω, ή θα δουλεύω Ιούλιο και Αύγουστο αλλά δεν μποορούμε να τα έχουμε όλα... σκέψου και το άλλο, τρία χρόνια μακριά από το σπίτι σου, χειρότερο δεν είναι;

Μη ρωτάς εμένα γιατί ήδη έρχεται η τρίτη μου χρονιά 1000 χλμ μακριά, η διαφορά είναι πως δεν άφησα κάτι πίσω μου, οπότε περνάω πολύ καλά  ;)
Και τελικά σπίτι σου είναι εκεί που περνάς καλά  ;)

Αποσυνδεδεμένος mac190604

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, όπως την έχω φανταστεί!
    • Προφίλ
    • http://lisari.blogspot.com
Πάντα κάτι αφήνεις πίσω...  ;)

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Πάντα κάτι αφήνεις πίσω...  ;)

Είναι σίγουρα διαφορετικός ο τρόπος που το βλέπει ο καθένας.
Και ευτυχώς που το βλέπουμε διαφορετικά γιατί αν σκέφτονταν όλοι σαν κι εμένα θα έμεναν άδεια τα υπουργεία και οι φορείς και αν σκέφτονταν όλοι σαν κι εσένα θα έμεναν άδεια τα σχολεία.
Εύχομαι πάντως ό,τι καλύτερο και να μπάινεις να μας λες κανένα νέο εκ των έσω   ;)

Αποσυνδεδεμένος mac190604

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, όπως την έχω φανταστεί!
    • Προφίλ
    • http://lisari.blogspot.com

Εύχομαι πάντως ό,τι καλύτερο και να μπάινεις να μας λες κανένα νέο εκ των έσω   ;)

θα είμαι εδώ και μετά, να είσαι σίγουρη!

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει τι μας περιμένει στο υπουργείο; Ωράρια, συνθήκες εργασίας, περιβάλλον; Κανείς που να περιμένει τοποθέτηση στην κεντρική υπηρεσία;;
Δεν έχω πάρει απόσπαση για ΥΠΕΠΘ, σου λέω μόνο ότι ξέρω ή έχω ακούσει.
Ξέρω: όταν οι εκπαιδευτικοί ζητάμε με αίτησή μας απόσπαση σε φορεά (δλδ γραφείο) για το ωράριό μας και τις άδειες ισχύει ότι ισχύει για κάθε διοικητικό δημόσιο υπάλληλο. Εν τάχει, αυτά είναι διακοπές μόνο στις γνωστές επίσημες αργίες των δημοσίων υπαλλήλων και άδεια 10 μέρες αναρρωτική με τους ίδιους όρους που ισχύουν και στα σχολεία και 20 μέρες κανονική + 1 μέρα για κάθε έτος υπηρεσίας, όχι παραπάνω από 25 μέρες κανονική συνολικά.
Έχω ακούσει: για το περιβάλλον και τις συνθήκες εργασίας εξαρτάται που θα πέσεις. Άλλους έχω ακούσει να λιώνουν κι άλλους όχι. Φαντάζομαι ότι ένα καλό βύσμα λύνει τέτοια προβλήματα (όπως πάντα  :-\ )

cheers.

Αποσυνδεδεμένος daffyduck

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 540
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Μάλιστα...ενδιαφέρον πρόγραμμα, δε λέω...και όλα αυτά με μόρια Σαμοθράκης, σωστά;;;
Μην περιμένεις να δεις, για να πιστέψεις...Πίστεψε, και θα δεις!

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ

  Γεια σας εγώ είμαι 2 χρόνια στην ΚΥ του υπουργείου αλλά η οργανική μου είναι στην Σαμοθράκη.
Το ωράριο είναι το εξής

   08:30-09:30   Είσοδος στο γραφείο, ανάγνωση email, σερφάρισμα στο internet, κατασκευή frape, φραπές
   10:00-13:00   Ψώνια στο mall, ένα σνακ στα γρήγορα λόγω κούρασης από τα πολλά ψώνια, φραπές
   13:00-14:00   πάλι υπουργείο, ανάγνωση email, σερφάρισμα στο internet, κατασκευή frape, φραπές
   14:30           μετά από μια κουραστική μέρα επιστρέφουμε σπίτι
και μετά μας φταίει το σύστημα....

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ

  Γεια σας εγώ είμαι 2 χρόνια στην ΚΥ του υπουργείου αλλά η οργανική μου είναι στην Σαμοθράκη.
Το ωράριο είναι το εξής

   08:30-09:30   Είσοδος στο γραφείο, ανάγνωση email, σερφάρισμα στο internet, κατασκευή frape, φραπές
   10:00-13:00   Ψώνια στο mall, ένα σνακ στα γρήγορα λόγω κούρασης από τα πολλά ψώνια, φραπές
   13:00-14:00   πάλι υπουργείο, ανάγνωση email, σερφάρισμα στο internet, κατασκευή frape, φραπές
   14:30           μετά από μια κουραστική μέρα επιστρέφουμε σπίτι

Και μετά αναρωτιώμαστε γιατί δε σηκώνουν το τηλέφωνο στο Υπουργείο! Μα δε συμπεριλαμβάνεται στο ημερήσιο πρόγραμμα! Στείλτε καλύτερα email!

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
@annna
LOL ;D

Συνάδελφοι μη ψαρώνετε. Ο bernoulli είναι ο ίδιος ο υπουργός ο οποίος μας περιγράφει το καθημερινό του πρόγραμμα  ;D

Αποσυνδεδεμένος mac190604

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, όπως την έχω φανταστεί!
    • Προφίλ
    • http://lisari.blogspot.com
Ηρεμήστε ρε παιδιά, γιατί κάνετε σαν να ανακαλύψατε την γη και άσε που υπρέβαλε το παιδί (έτσι πιστεύω)... Εγώ ξέρω ότι η Κ.Υ έχει πολύ δουλειά  (τουλάχιστον σε κάποια πόστα), φυσικά υπάρχουν θέσεις που είναι πιο χαλαρές από τις άλλες, όμως έτσι δεν είναι πάντα; Και στο σχολείο που ήμουν ήξερα πολλούς που είχα το ανάλογο πρόγραμμα με αυτό που γράφει ο bernoulli αλλά με την μόνη διαφορά ότι δούλευαν 8 το πολύ 15 ώρες την εβδομάδα (νεοδιόριστος) ! Τα είδα και τα έζησα πρόσφατα στην Ρόδο που ήμουν... οπότε μην καταδικάζουμε τις θέσεις του υπουργείου γιατί είναι υποκρισία. Όσο για τα μόρια που παίρνεις είναι ένα λάθος του συστήματος, εμείς φταίμε που υπάρχει;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 751
Σύνολο: 759

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.