*

Αποστολέας Θέμα: πέφτει βύσμα;  (Αναγνώστηκε 7556 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Gemini81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60*Ένα 5χρονο είναι πολύ ανώτερό μας στην ψυχή
    • Προφίλ
    • Μουσικοκινητική Page
Απ: πέφτει βύσμα;
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 21, 2009, 12:45:11 μμ »
xaxaxa κοριτσια να στε καλα γελασε λιγο το χειλακι μας μες την αγωνια και το μετρημα μοριων.
Antrea ειναι μονιμος ο πινακας που βγηκε απο ΥΠΕΠΘ για να την κανω την ενσταση ή θα τον αλλαξουν παλι; Δεν ξερουν οτι την κανανε παλι; πχ τα μορια του πτυχιου μου δεν τα χουνε μετρησει δεν ξερω αν το κανανε σε ολες του πινακα αυτο.
Για ενστασεις ειναι μονο απο σημερα ως τις 24 του μηνα. Δεν ειναι λιγες οι μερες; κ πριν πειτε οτι αυτο ισχυει γιατι βιαζονται να πανε διακοπες, κατα την ταπεινη κι ωμη μου αποψη, αυτο ισχυει για να μην το παρουν χαμπαρι και κανουν ενσταση πολλες. Η αν παρουν ειδηση τι μαγειρεματα κανανε να μην εχουν περιθωριο να κανουν ενσταση. Ξερω κοπελα που εχασε το διορισμο επειδη της ειχαν φαει πολλα μορια και η κοπελα δεν ειχε internet να το παρει ειδηση οταν επρεπε να κανει την ενσταση. Κ να χασεις διορισμο ειναι σοβαρο πραγμα νομιζω, δεν ειναι 'απλο' οσο να λεμε πεφτει βυσμα κ πανε αναπληρωτριες αυτες που δεν τ αξιζουν.
Ξερει καμια αν ειναι επωνυμη η καταγγελια σε περιπτωση που επισημανω το λαθος στην συναδελφο που της προσθεσανε μορια που δεν εχει;
And they say that a hero can save us.
Im not gonna stand here and wait.
I'll hold onto the wings of the eagles.
Watch as we all fly away.

Now that the world isn't ending, its love that I'm sending to you.
It isn't the love of a hero, and that's why I fear it won't do.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πέφτει βύσμα;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:58:21 »

Αποσυνδεδεμένος titi6984

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πέφτει βύσμα;
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 21, 2009, 12:50:56 μμ »
Παράθεση
Μάλλον να ακουμπήσεις κανένα πακετάκι με ρευστό χρειάζεται περισσότερο Grin

Αν το είχα το παραδάκι θα έσκαγα για διορισμό στο δημόσιο;;; θα ήμουν στη Μύκονο για wild parties!!! ;D ;D ;D

Παράθεση
εδω η αλλη ειχε κατσει στο ζαχοπουλο (αυτο το τερας ομορφιας ) κ αντι να διοριστει πηγε κ φυλακη!!!

Τι τραβάει κανείς σε τούτο τον τόπο για να διοριστεί! Καλύτερα να δίνεις ασεπ  παρά να κάτσεις στον ζαχόπουλο! έλεος δηλαδή!!!! (μα να μην έχουμε υπουργό παιδείας τον τσίπρα!!!!εκεί να το κάνω το ψυχικό!χαχαχαχα!!!!!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D )

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: πέφτει βύσμα;
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 21, 2009, 12:58:50 μμ »
xaxaxa κοριτσια να στε καλα γελασε λιγο το χειλακι μας μες την αγωνια και το μετρημα μοριων.
Antrea ειναι μονιμος ο πινακας που βγηκε απο ΥΠΕΠΘ για να την κανω την ενσταση ή θα τον αλλαξουν παλι; Δεν ξερουν οτι την κανανε παλι; πχ τα μορια του πτυχιου μου δεν τα χουνε μετρησει δεν ξερω αν το κανανε σε ολες του πινακα αυτο.
Για ενστασεις ειναι μονο απο σημερα ως τις 24 του μηνα. Δεν ειναι λιγες οι μερες; κ πριν πειτε οτι αυτο ισχυει γιατι βιαζονται να πανε διακοπες, κατα την ταπεινη κι ωμη μου αποψη, αυτο ισχυει για να μην το παρουν χαμπαρι και κανουν ενσταση πολλες. Η αν παρουν ειδηση τι μαγειρεματα κανανε να μην εχουν περιθωριο να κανουν ενσταση. Ξερω κοπελα που εχασε το διορισμο επειδη της ειχαν φαει πολλα μορια και η κοπελα δεν ειχε internet να το παρει ειδηση οταν επρεπε να κανει την ενσταση. Κ να χασεις διορισμο ειναι σοβαρο πραγμα νομιζω, δεν ειναι 'απλο' οσο να λεμε πεφτει βυσμα κ πανε αναπληρωτριες αυτες που δεν τ αξιζουν.
Ξερει καμια αν ειναι επωνυμη η καταγγελια σε περιπτωση που επισημανω το λαθος στην συναδελφο που της προσθεσανε μορια που δεν εχει;

Ναι, κάνεις επώνυμη ένσταση-καταγγελία στη Δ/θμια και μέσω αυτής διαβιβάζεται στο Υπουργείο

Ο βαθμός πτυχίου δεν υπολογίζεται στον πίνακα
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: πέφτει βύσμα;
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 21, 2009, 01:04:12 μμ »

Antrea ειναι μονιμος ο πινακας που βγηκε απο ΥΠΕΠΘ για να την κανω την ενσταση ή θα τον αλλαξουν παλι; Δεν ξερουν οτι την κανανε παλι;
....
Ξερει καμια αν ειναι επωνυμη η καταγγελια σε περιπτωση που επισημανω το λαθος στην συναδελφο που της προσθεσανε μορια που δεν εχει;

Νομίζω ότι για να βγει ο μόνιμος πίνακας πρέπει πρώτα να ελεγχθούν οι ενστάσεις, άρα τώρα είναι η ώρα να το κάνεις. Μη διστάσεις, ακόμα κι αν είναι  επώνυμη η καταγγελία. Αυτό που κάνει αυτή είναι πολύ χειρότερο απ΄ αυτό που ενδεχομένως θα κάνεις εσύ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πέφτει βύσμα;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:58:21 »

Αποσυνδεδεμένος Gemini81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60*Ένα 5χρονο είναι πολύ ανώτερό μας στην ψυχή
    • Προφίλ
    • Μουσικοκινητική Page
Απ: πέφτει βύσμα;
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 21, 2009, 01:44:19 μμ »

Ο βαθμός πτυχίου δεν υπολογίζεται στον πίνακα

γιατι; sorry για τη χαζη μου ερωτηση αλλα ο νομος λεει οτι το ιδιο ειναι να χω πτυχιο με 9 κ το ιδιο με 5; Αυτο ισχυε παντα ή τώρα που αλλαξε ο υπουργος;
And they say that a hero can save us.
Im not gonna stand here and wait.
I'll hold onto the wings of the eagles.
Watch as we all fly away.

Now that the world isn't ending, its love that I'm sending to you.
It isn't the love of a hero, and that's why I fear it won't do.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: πέφτει βύσμα;
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 21, 2009, 03:17:03 μμ »

Ο βαθμός πτυχίου δεν υπολογίζεται στον πίνακα

γιατι; sorry για τη χαζη μου ερωτηση αλλα ο νομος λεει οτι το ιδιο ειναι να χω πτυχιο με 9 κ το ιδιο με 5; Αυτο ισχυε παντα ή τώρα που αλλαξε ο υπουργος;

Δεν μετράει και αυτό ίσχυε και παλιά. Μετράει η παλαιότητα του πτυχίου και όχι ο βαθμός
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος arianoula27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πέφτει βύσμα;
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 27, 2009, 12:15:14 μμ »
Βγήκε ο πίνακας αναπληρωτών κι είχε λάθη χοντρά οπότε μέσα σε μια ώρα τον αλλάξανε, δεκτό. Κάνανε μ*** από το Υπουργείο κ δεν είχαν μέσα στον πίνακα ούτε την προϋπηρεσία ούτε τα ασεπ κανενός. Δεκτό ως τώρα, άνθρωποι είναι ζέστη κάνει, αδιαφορούν κ για την αγωνία μας τελωσπάντων 'δικαιολογούνται'.
Αυτό που δεν είναι δεκτό είναι οτι κοπέλα συνάδελφος που υπηρετούσαμε μαζί οπότε ξέρω, έδωσε μόνο 1 φορά ασεπ κι ήταν αποτυχούσα. Μέχρι και το Σεπτέμβρη του 2006 ήταν φοιτήτρια άλλωστε. Της βάλανε στον πίνακα μόρια σα να ταν επιτυχούσα στον ασεπ που έδωσε, συν μόρια σα να γραψε άριστα στον ασεπ που δεν έδωσε επειδή ήταν φοιτήτρια!
Δε λέω για την προϋπηρεσία της που της τα βάλανε σωστά ούτε για τίποτε άλλο που δεν ξέρω. Αλλά σας ρωτάω, πέφτει βύσμα τόσο χοντρά που μετράνε μόρια που δεν έχει κάποιος; Δεν τις ξέρουμε όλες οπωσδήποτε οπότε πως γνωρίχουμε -εμπιστευόμαστε οτι δεν έβγαλαν ''πολύτεκνη'', ''30μηνη'' κλπ κάποια επειδή έχει βύσμα;

Γιατί δεν ανατρέχεις στους πίνακες του ΑΣΕΠ για να βρεις τυχόν μόρια; Αν δεις ότι γίνεται παρατυπία γιατί δεν κάνεις ένσταση; Μη διστάσεις, ακόμα κι αν είναι γνωστή σου. Δεν είναι μόνο το ότι αδικείσαι εσύ, αδικούνται πολλοί συνάδερφοί σου έτσι.
[/quo

++++++++++++++++++++++++++++++
Ο δισταγμός είναι αποδοχή της παράτυπης κατάστασης!

τι να λέμε τώρα!!!εγώ ξέρω κοπέλα που έκανε μεταπτυχιακό στην ίδια σχολή με εμένα, δεν έχει πάρει το μεταπτυχιακό, είχε δηλώσει ότι το έχει και ο ασεπ της το μέτρησε!!!3 ολόκληρα μόρια σημαίνει 1000 θέσεις πάνω στον πίνακα!ντρέπομαι που το λέω αλλά δεν μπορώ να το καταγγείλω για λόγους ηθικής...βλακεία μου αλλά...
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: πέφτει βύσμα;
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 27, 2009, 12:19:00 μμ »
οταν λες δεν το εχει παρει..? δεν εχει τελειωσει καν η δεν εχει ορκιστει...? γιατι αν δεν εχει ορκιστει, ειναι αλλη υποθεση.

Αποσυνδεδεμένος arianoula27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πέφτει βύσμα;
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 27, 2009, 12:27:57 μμ »
οταν λες δεν το εχει παρει..? δεν εχει τελειωσει καν η δεν εχει ορκιστει...? γιατι αν δεν εχει ορκιστει, ειναι αλλη υποθεση.

ποια η διαφορά?εγώ πήρα το μεταπτυχιακό 2 μέρες μετά τη λήξη της προθεσμίας των αιτήσεων του ασεπ και μου είπαν ότι δεν μπορώ να το δηλώσω!τεσπα η συγκεκριμένη κοπέλα ούτε έχει τελειώσει το μεταπτυχιακό ουτε έχει ορκιστει!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: πέφτει βύσμα;
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 27, 2009, 12:34:02 μμ »
δηλαδή σε ποιον υπουργό πρέπει να κάτσω για να διοριστώ;;;;;;;;;;;;;; ??? ??? ???Αρούλη!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ετοιμάσου!! ;D ;D ;D :P :P

Εχμ.... δε χρειάζεται να καθίσετε στον υπουργό, μπορείτε να καθίσετε σε κάποιον αντ' αυτού...που να τρέχετε τώρα Αθήνα....
σας έχω πει για τις καλές σχέσεις που έχω στο υπουργείο?
 ;D
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: πέφτει βύσμα;
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 27, 2009, 12:49:05 μμ »
ειχα παρει στο υπουργειο και μου ειχαν πει οτι για οποιαδηποτε αιτηση ....αν εκκρεμει μονο η καθομολογηση μπορει να δηλωθει κανονικοτατα και να μετρησει , με μια βεβαιωση απο τη σχολη και να γινει παραλληλα υπευθυνη δηλωση οτι εκκρεμει η καθομολογηση και θα προσκομιστει το πτυχιο οταν θα γινει η ορκομωσια.....

γι αυτο στο λεω....απο το υπουργειο μου τα ειπαν ολα αυτα...αρα κακως δεν σου το μετρησαν αν απλα ειχες να ορκιστεις........

για την κοπελα που λες...τι να πω....τετοια περιστατικα θα επρεπε να τα καταγγελουμε....αλλα ευκολο ειναι?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2009, 12:51:58 μμ από eleni09 ΠΕ 02 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: πέφτει βύσμα;
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 27, 2009, 12:57:00 μμ »
Βγήκε ο πίνακας αναπληρωτών κι είχε λάθη χοντρά οπότε μέσα σε μια ώρα τον αλλάξανε, δεκτό. Κάνανε μ*** από το Υπουργείο κ δεν είχαν μέσα στον πίνακα ούτε την προϋπηρεσία ούτε τα ασεπ κανενός. Δεκτό ως τώρα, άνθρωποι είναι ζέστη κάνει, αδιαφορούν κ για την αγωνία μας τελωσπάντων 'δικαιολογούνται'.
Αυτό που δεν είναι δεκτό είναι οτι κοπέλα συνάδελφος που υπηρετούσαμε μαζί οπότε ξέρω, έδωσε μόνο 1 φορά ασεπ κι ήταν αποτυχούσα. Μέχρι και το Σεπτέμβρη του 2006 ήταν φοιτήτρια άλλωστε. Της βάλανε στον πίνακα μόρια σα να ταν επιτυχούσα στον ασεπ που έδωσε, συν μόρια σα να γραψε άριστα στον ασεπ που δεν έδωσε επειδή ήταν φοιτήτρια!
Δε λέω για την προϋπηρεσία της που της τα βάλανε σωστά ούτε για τίποτε άλλο που δεν ξέρω. Αλλά σας ρωτάω, πέφτει βύσμα τόσο χοντρά που μετράνε μόρια που δεν έχει κάποιος; Δεν τις ξέρουμε όλες οπωσδήποτε οπότε πως γνωρίχουμε -εμπιστευόμαστε οτι δεν έβγαλαν ''πολύτεκνη'', ''30μηνη'' κλπ κάποια επειδή έχει βύσμα;

Γιατί δεν ανατρέχεις στους πίνακες του ΑΣΕΠ για να βρεις τυχόν μόρια; Αν δεις ότι γίνεται παρατυπία γιατί δεν κάνεις ένσταση; Μη διστάσεις, ακόμα κι αν είναι γνωστή σου. Δεν είναι μόνο το ότι αδικείσαι εσύ, αδικούνται πολλοί συνάδερφοί σου έτσι.
[/quo

++++++++++++++++++++++++++++++
Ο δισταγμός είναι αποδοχή της παράτυπης κατάστασης!

τι να λέμε τώρα!!!εγώ ξέρω κοπέλα που έκανε μεταπτυχιακό στην ίδια σχολή με εμένα, δεν έχει πάρει το μεταπτυχιακό, είχε δηλώσει ότι το έχει και ο ασεπ της το μέτρησε!!!3 ολόκληρα μόρια σημαίνει 1000 θέσεις πάνω στον πίνακα!ντρέπομαι που το λέω αλλά δεν μπορώ να το καταγγείλω για λόγους ηθικής...βλακεία μου αλλά...

κανονικα θα πρεπει να της ζητησουν καποια στιγμη να το προκομισει. αν δεν το εχει στα χερια της τοτε θα χασει τη θεση της στον πινακα και θα βρεθει 1000 θεσεις πιο κατω.
παντως αν γνωριζετε ονομα να το παρακολουθειτε και να το καταγγειλετε στην ΠΕΑΕ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2009, 01:18:23 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 431
Σύνολο: 431

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.