*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως  (Αναγνώστηκε 258522 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος s.l.p.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 01:19:36 πμ »
ποσος χρονοσ χρειαζεται να ολοκληρωσεις το μετεπτυχιακο στο εαπ και ποσα χρηματα  . ειναι γενικα δυσκολο να το ολοκληρωσεις , την αιτηση που την κανεις ; σας κουρασα εε!αν μπορεις helpppp

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:36:15 »

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 08:12:31 πμ »
Η αίτηση γίνεται ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά στην χρονική διάρκεια που το πανεπιστήμιο ορίζει κάθε χρόνο.Συνήθως Νοέμβριο,αρχές Δεκεμβρίου.
Η ηλεκτρονική κλήρωση για την επιλογή των φοιτητών της επόμενης ακαδημαικής χρονιάς έγινε πέρσι στις 20-12.

Κάθε θεματική ενότητα κοστίζει 850Ε (νομίζω υπάρχει κ ποσό για τις εξετάσεις αλλά είμαι "ψαράκι" ακόμα κ δεν ξέρω ακριβώς) κ για την ολοκλήρωση τουλάχιστον στο συγκεκριμένο μεταπτυχιακό απαιτούνται 4 θεματικές ενότητες κ διπλωματική εργασία.

Περισσότερες πληροφορίες www.eap.gr
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος mpdi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 01:50:56 μμ »
Λοιπόν  μπορείς  να  το  τελειώσεις  το  λιγότερο  σε  τρία  χρόνια  αν  κάθε  χρονιά  παίρνεις  απο  δύο  θεματικές  , που  σημαίνει  όμως  διπλά  χρήματα  ( κάθε  θεματική  στοιχείζει  850)  , 8  γραπτές  εργασίες  και  θα  δώσεις  εξετάσεις  σε  δύο  θεματικές  ενότητες  . Αν  νομίζεις  οτι  μπορείς  το  κάνεις  συν  μια  χρονιά  η  διπλωματική . Εγώ  προσωπικά  έπαιρνα  κάθε  χρόνο  απο  μία  θεματική δηλ. 4 χρόνια  και  φέτος  θα  έχω την  διπλωματική . ¨Εξτρα  χρήματα  δεν  πληρώνεις  για  τις  εξετάσεις  , αλλά  για  έξτρα  βιβλιογραφία . Δεν  ειναι  εύκολο  χρειάζεται  διάβασμα  γιατί  κόβουν  και  απο  τις  εργασίες  . Μαργαρίτα

Αποσυνδεδεμένος parathira

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 02:01:26 μμ »
Μαργαρίτα εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν για την διπλωματική εργασία απαιτείται ένα έτος ή ένα εξάμηνο. Επίσης γιατί λες θα  δώσεις  εξετάσεις  σε  δύο  θεματικές  ενότητες αφού οι θεματικές  ενότητες  είναι τέσσερις.
Ευχαριστώ! 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:36:15 »

Αποσυνδεδεμένος s.l.p.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 04:37:09 μμ »
τιποτα αλλο μεταπτυχιακο απο αποσταση  εκτος απο το ανοιχτο πανεπιστημιο  υπαρχει  ή ειναι η μονη μασ ελπιδα

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 04:47:24 μμ »
στην ελλαδα δεν νομιζω  ::)
σε πανεπιστημια του εξωτερικου μπορεις να κοιταξεις μετα

Αποσυνδεδεμένος ;;;;;;;;;;;

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 05:04:42 μμ »
Ψαξε καλλυτερα πρωτα αν δεχοντε τα εξ αποστασεως.. ::)...Μην χαλας και τα λεφτα σου ;) τζαμπα :o Ενα πουλακι μου ειπε οτι δεν τα δεχοντε!!!!

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 05:19:52 μμ »
τιποτα αλλο μεταπτυχιακο απο αποσταση  εκτος απο το ανοιχτο πανεπιστημιο  υπαρχει  ή ειναι η μονη μασ ελπιδα

Τι ακριβώς εννοεις "η μόνη μας ελπίδα"?

Το μεταπτυχιακό "Σπουδές στην Εκπαίδευση" δεν έχει να κάνει με ειδική αγωγή,αν αναφέρεσαι σε κάτι τέτοιο.
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος bubuka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 05:50:11 μμ »
τιποτα αλλο μεταπτυχιακο απο αποσταση  εκτος απο το ανοιχτο πανεπιστημιο  υπαρχει  ή ειναι η μονη μασ ελπιδα
    μην την παιρνεις και ως δεδομενη αυτην την "τελευταια ελπιδα".εγω εχω κανει τρεις φορες αιτηση και δεν κληρωθηκα.το οτι κανεις αιτηση,δε σημαινει οτι σε πηρανε κιολας
η επανασταση ξεκιναει απο μεσα μας

Αποσυνδεδεμένος sid13p

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 05:58:41 μμ »
καπου σε μια εφημεριδα πηρε το ματι μου για μεταπτυχιακο απο αποσταση στο καποδιστρειο.επισης και το τει καβαλας μπαινει στο παιχνιδι μιας και εχει επενδυσει πολλα στην τηλεματικη και στην δια αποστασεως εκ μαθηση-εχω τελειωσει βιομηχανικη πληροφορικη τει καβαλας και το ξερω καλα-.επισης αν δεν μπορεις να πηγαινεις καντο παρτ ταιμ.οσο για το ανοιχτο.......ποιος αφελης ειπε οτι δεν θελει βυσμα για να μπεις και οτι η κληρωση ειναι καθαρη??????????????????

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #66 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 06:11:59 μμ »
Η κλήρωση γίνεται ηλεκτρονικά κ σε συγκεκριμένη μέρα κ ώρα στην πόλη της Πάτρας.
Είναι ανοιχτή σε όποιον επιθυμεί να βρίσκεται εκεί.

Αλλωστε είχα κάνει κ άλλη χρονιά αίτηση κ δεν είχα κληρωθεί.Ας μη μιλάμε για "βύσμα" κ εδώ.

Μας φτάνουν κ περισσεύουν όσα συναντάμε καθημερινά!!!
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος bubuka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #67 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 06:20:46 μμ »
καπου σε μια εφημεριδα πηρε το ματι μου για μεταπτυχιακο απο αποσταση στο καποδιστρειο.επισης και το τει καβαλας μπαινει στο παιχνιδι μιας και εχει επενδυσει πολλα στην τηλεματικη και στην δια αποστασεως εκ μαθηση-εχω τελειωσει βιομηχανικη πληροφορικη τει καβαλας και το ξερω καλα-.επισης αν δεν μπορεις να πηγαινεις καντο παρτ ταιμ.οσο για το ανοιχτο.......ποιος αφελης ειπε οτι δεν θελει βυσμα για να μπεις και οτι η κληρωση ειναι καθαρη??????????????????
    ειναι καθαρη η κληρωση-απλα θεμα τυχης.στο λεω σιγουρα γιατι τον αντρα μου τον πηρανε.αν ειχαμε μεσον,δεν θατανε και για τους δυο?οσο για το καποδιστριακο,τα εξ αποστασεως ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ.ειναι απλα σεμιναρια επιμορφωσης,πανακριβα,αλλα χωρις προαπαιτουμενο πτυχιο.τετοιο προγραμμα εκανε ο κουνιαδος μου που δεν εχει τελειωσει ουτε λυκειο!
η επανασταση ξεκιναει απο μεσα μας

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #68 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 08:44:39 μμ »
καπου σε μια εφημεριδα πηρε το ματι μου για μεταπτυχιακο απο αποσταση στο καποδιστρειο.επισης και το τει καβαλας μπαινει στο παιχνιδι μιας και εχει επενδυσει πολλα στην τηλεματικη και στην δια αποστασεως εκ μαθηση-εχω τελειωσει βιομηχανικη πληροφορικη τει καβαλας και το ξερω καλα-.επισης αν δεν μπορεις να πηγαινεις καντο παρτ ταιμ.οσο για το ανοιχτο.......ποιος αφελης ειπε οτι δεν θελει βυσμα για να μπεις και οτι η κληρωση ειναι καθαρη??????????????????

ειναι καθαρότατη η κλήρωση!!!! (δεν ξέρω εαν υπάρχουν μεμονομένες ελάχιστες περιπτώσεις), αλλα στην περίπτωσή μου που δεν ήθελα κιόλας να κληρωθώ, ήταν καθαρή!

Αποσυνδεδεμένος parapara

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #69 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 03:58:36 μμ »
Η κλήρωση είναι θέμα τύχης!

 Γίνεται ηλεκτρονικά και δεν επιδέχεται καμία νοθεία.
Είμαι και εγώ στην φάση της διπλωματικής και γνωρίζω, μια και την πρώτη φορά που έκανα δεν με επέλεξαν και την δεύτερη φυσικά δεν χρησιμοποίησα ΚΑΝΕΝΑ "μέσο" και ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!

Εξάλλου το γνωρίζω γιατί έχω κάνει και άλλο μεταπτυχιακό στο ΕΑΠ στα Πληροφοριακά Συστήματα.

Απλά να τονίσω για ενημέρωση ότι το μεταπτυχιακό δεν δίνει παιδαγωγική επάρκεια προς το παρόν ( τι κουφό... και τι κρίμα που οι υπεύθυνοι της διοίκησης του ΕΑΠ δεν ενδιαφέρονται πραγματικά για να λυθεί το θέμα αυτό), θέλει δουλειά, διάβασμα και να μάθει κάποιος να γράφει εργασίες και να ερευνά !

Καλή τύχη σε όσους δοκιμάσουν να επιλεγούν και καλές σπουδές σε όσους έχουν επιλεγεί!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2009, 04:00:31 μμ από parapara »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 525
Σύνολο: 528

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.