*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ  (Αναγνώστηκε 205410 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chriskas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #1204 στις: Ιούλιος 13, 2007, 01:06:23 μμ »
Maya πού χάθηκες;; Σε όλους έλειψες..
Συμφωνώ ότι είναι πολύ μεγάλη η πίκρα και η απογοήτευση να τα έχεις παρατήσει όλα και να ζεις μόνο με αυτό σαν στόχο στο μυαλό σου και στην καθημερινότητά σου και τελικά να μην.. :(
Όμως η συνάντηση με αυτό το forum με οδήγησε στην απόφαση ότι αξίζει να συνεχίσεις να προσπαθείς μέχρι να τα καταφέρεις.
Βλέποντας υποψήφιους με συζύγους και παιδιά, που έχουν περάσει την ηλικία των 30-40 και συνεχίζουν ακόμα, εγώ προσωπικά αναθεώρησα και αποφάσισα ότι θα ξαναδώσω σίγουρα. Νομίζω απλά ότι πρέπει να επιβάλουμε ένα πιο υγειές ωράριο, που να περιλαμβάνει αυτή τη φορά λιγότερο άγχος και περισσότερες γιορτές και αργίες.. :)
   

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:02:51 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #1205 στις: Ιούλιος 13, 2007, 04:26:01 μμ »
Μaya,  δεν θέλω να βλέπω τέτοια από εσένα ??? Δεν μου έδωσες την εντύπωση ότι το βάζεις τόσο εύκολα κάτω. Κοίτα έχεις απόλυτο δίκιο για την πίκρα και την απαγοήτευση που πήρες. Αυτή τη στιγμή είναι νωρίς αλλά, νομίζω ότι η chriskas και η magda έχουν δίκιο.
Θα ξαναδώσεις δεν δέχομαι κουβέντα σε αυτό και έχεις μπροστά σου όλο το χρόνο για να το χωνέψεις ;)
Τα ίδια ισχύουν και για σένα andrian ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2007, 04:28:45 μμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

MaYaMaYa

  • Επισκέπτης
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #1206 στις: Ιούλιος 13, 2007, 04:45:13 μμ »
δεν περίμενα να πάω χειρότερα, είχα ελπίδες και πίστευα ότι έχω γράψει καλά τουλάχιστον με τα δεδομένα που έδωσα την προηγούμενη φορά (η πρώτη δεν πιάνεται, ήταν σαν να μην έδωσα) δεν είναι ότι πάτωσα, επιτυχούσα είμαι αλλά από σειρά...δράμα...στο 2800+! ούτε με σφαίρες για αναπλήρωση! και να πει κανείς οτι είμαι πρωτόβγαλτη, οτι δεν ξέρω πως γράφεται μια δραστηριότητα, να επιχειρηματολογήσω! απορώ αν όντως ήταν δικό μου το γραπτό! δεν ξέρω τι να πω, ξέρω πως θυσίασα πάρα πολλά όπως και οι περισσότεροι που πήρατε μέρος σε αυτόν τον ψυχοφθόρο διαγωνισμό και δεν στάθηκα στο ύψος των περιστάσεων για κάποιο λόγο! δεν είναι το ίδιο τη μια χρονιά να είμαι για 100 θέσεις έξω και την άλλη τρέχα γύρευε-που διάβασα περισσότερο και είχα παραπάνω κατάρτιση σαν νηπιαγωγός και σαν επιστήμονας (γιατί εκεί πονάει περισσότερο σε μένα, δεν είναι σε καμιά περίπτωση να πουλήσω μούρη ούτε να πω ότι αξίζει ένα μεταπτυχιακό παραπάνω από έναν άνθρωπο που είναι γεννημένος ΔΑΣΚΑΛΟΣ)  Σαν νηπιαγωγός νοιώθω ότι είχα και την όρεξη και την αγάπη και την κατάρτιση...αυτοί όμως μου έδειξαν οτι δεν τους κάνω, οπότε καλύτερα να ασχοληθώ με κάτι άλλο γιατί να δώσω τέταρτη φορά με τεστ δεξιοτήτων και υποχρεώσεις που σιγά σιγά θα τρέχουν...χλωμό...πολύ χλωμό!


 ;Dα ρε γιατί να μη με λένε Νατάσα Παζαϊτη?  ;D

Αποσυνδεδεμένος cretanman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
  • Μαθηματικός
    • Προφίλ
    • Προσωπική Ιστοσελίδα
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #1207 στις: Ιούλιος 13, 2007, 04:57:48 μμ »
;Dα ρε γιατί να μη με λένε Νατάσα Παζαϊτη?  ;D

Τότε θα είσουν χειρούργος και όχι νηπιαγωγός!!  ;D ;D Βέβαια αν σε έλεγαν Νατάσα Παζαίτη ίσως να σε προσελάμβαναν στο σχολείο να κάνεις μάθημα χειρουργικής σε παιδιά νηπιαγωγείου!!  ;D

Αλέξανδρος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:02:51 »

MaYaMaYa

  • Επισκέπτης
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #1208 στις: Ιούλιος 13, 2007, 05:00:41 μμ »
ξέρω βρε τι λέω...νηπιαγωγός ήταν!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #1209 στις: Ιούλιος 13, 2007, 05:03:12 μμ »
Καταρχήν συγχαρητήρια σε όλους τους διοριστέους και επιτυχόντες νηπιαγωγούς!!!

Εγώ βρίσκομαι αρκετά κάτω στην σειρά... Είμαι ΕΠΙΤΥΧΟΥΣΑ, μη διοριστέα (δυστυχώς), αλλά πολύ ευχαριστημένη με το βαθμό. ΜΟ έχω 75,.. και πάλι καλά που το έφτασα αυτό!!! Βέβαια ήλπιζα για μια καλύτερη θέση, αλλά δεν πειράζει. Υγεία να έχουμε και όρεξη για δουλειά. Μaya μου μην απογοητεύεσαι... Αν κι εγώ το έπαθα την πρώτη μέρα.. τώρα ηρέμησα... Κομμάτια να γίνει μωρέ... Τουλάχιστον ανακουφίστηκα και μου έφυγε το άγχος...

Αν και άκουσα διάφορα... Φίλη μου στο δεύτερο μάθημα απάντησε δύο σελίδες μόνο για όλα τα θέματα και έχει γράψει παραπάνω από εμένα... Πώς γίνεται;;;; Τέλοσπαντων... δεν θέλω να σκέφτομαι αρνητικά... και το κλείνω εδώ το ζήτημα ΑΣΕΠ... Συνεχίζουμε και έχει ο Θεός

Ό,τι αξίζει δεν χανεται...
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #1210 στις: Ιούλιος 13, 2007, 05:10:48 μμ »
 
Παράθεση
και να πει κανείς οτι είμαι πρωτόβγαλτη, οτι δεν ξέρω πως γράφεται μια δραστηριότητα, να επιχειρηματολογήσω! απορώ αν όντως ήταν δικό μου το γραπτό! δεν ξέρω τι να πω, ξέρω πως θυσίασα πάρα πολλά όπως και οι περισσότεροι που πήρατε μέρος σε αυτόν τον ψυχοφθόρο διαγωνισμό


Maya νομίζω οτι δίνεις την απάντηση μόνη σου.
Εχεις όλα τα προσόντα και όπως υπογράφεις:1) έχεις αγάπη για το αντικείμενό σου, 2) έμαθες περισσότερα όταν διάβασες αρα τίποτα χαμένο
Ναι είναι ένας ψυχοφθόρος διαγωνισμός και σε καταλαβαίνω πίστεψε με, μια και τα έχω περάσει και εγω χρόνια τώρα αλλά σκέψου αν αξίζει τον κόπο μια τέτοια δοκιμασία να σε <<ρίξει>> απο κάτω.Είναι ακόμη φρέσκο και σε λίγο θα δεις γιατι το ξέρεις οτι στην ζωή υπάρχουν και άλλα που θα σε κάνουν χαρούμενη εκτός απο τον διορισμό.Το θέλεις πολύ, όπως το θέλω και εγω και άλλοι πολλοί και ξέρω οτι όταν θα διορίζονται γνωστοί θα προβληματιστεις όπως τώρα αλλά μην τα παρατάς
Κάνε οτι θα κάνω και εγω:πήγαινε αδιάβαστη και οτι βρέξει ας κατεβάσει .Εγω λέω:αν δεν πάω απο χέρι χαμένη, αλλά αν πάω και μου κάτσει?αλλά και να μην μου κάτσει τι είχα και τι εχασα
 
Παράθεση
;Dα ρε γιατί να μη με λένε Νατάσα Παζαϊτη? ;D
Ακόμη και αυτή να ήσουνα θα είχες άλλα πιο σοβαρά προβλήματα:δεν θα είχες προσωπική χωή και κάθε σου κίνηση βάση ενός πρωτόκολου.Θα μπορούσες? σκέψου πρώτα και μετά απάντησε
Φιλικά και συνναδελφικά απο μια ομοιοπαθούσα



« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2007, 05:17:23 μμ από vikoulaki »

Αποσυνδεδεμένος angelika

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 340
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πρόσεχε τι εύχεσαι... ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #1211 στις: Ιούλιος 13, 2007, 05:21:24 μμ »
Μaya νομίζω πως πολλοί απο δω μέσα έχουμε μείνει με ένα τεράστιο ερωτηματικό στο κεφάλι μας... Τι θέλουν άραγε να πουμε οι ποιητές  ??? ??? Τις τελευταίες δυο μέρες δε γράφω εδώ μέσα γιατι αυτά που έμαθα (κατά έναν παράδοξο τρόπο όταν δεν ψάχνεις μαθαίνεις περισσότερα...  ???), με έχουν κάνει να γελάσω πικρά και χρειαζόμουν χρόνο για να βάλω σε τάξη τις σκέψεις μου... Σε τέτοιες περιστάσεις το τελευταίο που χρειάζεται είναι να οξύνουμε τα πνευματα...

Αφήνω λοιπόν στην άκρη όλα τα παρανοϊκα, εξωφρενικά και γελοία που συμβαίνουν κατά τις διαδικασίες αξιολόγησης του ΑΣΕΠ, και επιλέγω να σκεφτώ πως κάθε τι στη ζωή του καθενός γινεται για κάποιο λόγο και έχει κάποια αιτία και σκοπό. Οι δραστηριότητές μου ήταν αρκετά καλές για την τράπεζα ιδεών του Πανεπιστημίου, αλλά όχι επαρκείς για τον ασεπ; Οκ, θα προσπαθήσω να εντοπίσω τα λάθη μου, θα ξαναδώσω ό,τι χρειαστεί και όσες φορές χρειαστεί, αλλά πλέον, δε σκοπεύω να επικεντρωθώ σε αυτό. Υπάρχουν ένα σωρό πράγματα που πάντα ήθελα να κάνω και πάντα περίμενα  μια "κατάλληλη στιγμή", που δεν ερχόταν ποτέ... Υπάρχει ένας πελώριος κόσμος εκεί έξω και έχω σκοπό να τον γνωρίσω καλύτερα  :) :)
Χμμμ... κι όσοι δεν έτυχε να πεταχτείτε μέχρι το "ασεποειδές" του Ovidius, κάντε μια βόλτα, αξίζει τον κόπο  ;)

Όσο για τους φίλους φιλολογους... Παιδιά κουράγιο... Η ιστορία αυτή τελειώνει όπου να ναι και σύντομα η ζωές μας θα ξαναβρουν το φυσιολογικό τους ρυθμό...
Μαζί σας!  :D :D
Κοιτα εκεί που θέλεις να πας,
γιατι αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς...

Αποσυνδεδεμένος tinky

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #1212 στις: Ιούλιος 13, 2007, 05:26:41 μμ »
Κανένας ΑΣΕΠ δε θα πρέπει να μας απογοητεύει. Σπουδάζαμε τόσα χρόνια, δεν περιμένουμε τον ΑΣΕΠ να μας κρίνει άξιους για εκπαιδευτικούς. Απλά οι θέσεις είναι λίγες και αναγκαστικά πολλοί μένουμε έξω από τα σχολεία.

Μην απογοητεύεστε, τα καλύτερα έπονται! Είμαι σίγουρη!!

Φιλιά σε όλους/όλες!

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #1213 στις: Ιούλιος 13, 2007, 05:29:01 μμ »
Παράθεση
κάθε τι στη ζωή του καθενός γινεται για κάποιο λόγο και έχει κάποια αιτία και σκοπό

Είναι ό,τι καλύτερο... Σκεφτείτε θετικά!!!!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος philologist

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την επιστήμη μου και την εκπαίδευση.
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #1214 στις: Ιούλιος 13, 2007, 05:42:15 μμ »
MaYa , μου κακοφάνηκε κι εμένα πολύ που σε "άκουσα" έτσι.
Αν και είμαι νέα στο forum και δεν μετράω ακόμα καμιά συμμετοχή σε διαγωνισμό , όλο αυτό τον καιρό μοιράζομαι σιωπηλά την αγωνία όλων σας . 
Ειδικά εσύ ήσουν το άτομο που έσπευσε να μου λύσει κάθε κουτή μου απορία , πριν προλάβω καλά-καλά να μπω εδώ μέσα  :) και αυτός ήταν ένας λόγος για να με στεναχωρήσει λίγο περισσότερο το δικό σου ξέσπασμα. :(
Θα έλεγα ψέματα αν έλεγα ότι δεν καταλαβαίνω την αντίδραση σου, γιατί όταν κάνεις το καλύτερο που μπορείς και δεν εισπράττεις την επιβράβευση που δικαιωματικά σου αξίζει , σκέφτεσαι «ποιο είναι το νόημα τελικά»; Αυτή όμως είναι η πρώτη αντίδραση..  Δεν πρέπει να το βάλεις κάτω ,αλλά  πρέπει να διεκδικήσεις εκ νέου όσα σου αξίζουν , και σίγουρα δεν θα πάει χαμένη η προσπάθεια που κατέβαλες για αυτόν τον διαγωνισμό. Και όλα με μέτρο!Λιγότερες θυσίες και άγχος και πάνω από όλα η υγεία μας (σωματική και ψυχική)! :)

Συγχαρητήρια και από μένα στους διοριστέους και τους επιτυχόντες και υπομονή στους συναδέλφους! :D
"Ο ιδανικός δάσκαλος είναι εκείνος που γίνεται γέφυρα για να περάσει αντίπερα ο μαθητής του και όταν , πια του διευκολύνει το πέρασμα , αφήνεται χαρούμενα να γκρεμιστεί , ενθαρρύνοντας το μαθητή του να φτιάξει τις δικές του γέφυρες". Ν. Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #1215 στις: Ιούλιος 13, 2007, 06:11:28 μμ »
MaYa, αν και στο ξαναείπα σε pm, θα επιμείνω να στο λέω ΟΣΟ χρειαστεί μέχρι να το βάλεις στο ωραίο σου κεφαλάκι... ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΧΑΡΗ!!! Μην επιτρέψεις σε κανένα να χαντακώσει την αυτοεκτίμησή σου. Μην αμφισβητείς τον εαυτό σου και τις ικανότητές σου!!!  >:(
Το πέρασα πολύ έντονα όλο αυτό και, πίστεψέ με, δε φαντάζεσαι μέχρι που σε φτάνει... :P
Δεν είμαι άξια, δεν είσαι ανάξια, αυτό το ΠΡΑΜΑ, που λέγεται διαγωνισμός ΑΣΕΠ, δεν ξεσκαρτάρει τους άξιους από τους ανάξιους, απλά κουκουλώνει την αδυναμία ενός "κράτους" να μαζέψει τα ασυμμάζευτα!
Και όταν έρθει η στιγμή που θα ξεπεράσεις αυτό το εμπόδιο (κι αν επιμείνεις ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!) δε θα νιώσεις ικανότερη των άλλων φιλενάδα...Εγώ τουλάχιστον είχα χαρά ανακατεμένη με οργή...Να τους τρίψω το πτυχίο, που έχω στα χέρια μου 13 ολόκληρα χρόνια, στη μούρη!!! >:( 8) Αυτό ήθελα καλή μου...Κι αν τα παρατήσεις, απλά θα τους έχεις γλιτώσει από την σκοτούρα πώς θα απορροφήσουν ένα ακόμα. Χιλιάδες σαν κι εσένα να βρεθούν...πάρτυ θα κάνουν! Αυτό προσπαθούν, να αποθαρρύνουν τον κόσμο...να αρεώνουν σιγά σιγά.
Ε...δε νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να τους κάνεις το χατίρι!!! 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2007, 06:13:33 μμ από sophie »
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #1216 στις: Ιούλιος 13, 2007, 06:15:10 μμ »
Sophie τα λες πολύ πολύ σωστά... Συμφωνώ απόλυτα!!!
Εγώ είμαι επιτυχούσα αλλά μη διοριστέα... Αν είδα καλά σε ένα μήνυμα...διορίστηκες ε;;;
Συγχαρητήρια και σε σένα και σε όλους εμάς τους επιτυχόντες!!!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος angelika

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 340
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πρόσεχε τι εύχεσαι... ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #1217 στις: Ιούλιος 13, 2007, 06:34:34 μμ »
... Αυτή όμως είναι η πρώτη αντίδραση...

Αυτό πιστεύω και γω για τη maya. Απλά το foroum λειτουργεί σαν ψυχοθεραπεία κάτι τέτοιες ώρες, παρέχοντάς μας τη δυνατότητα να "λέμε δυνατα" όσα σκεφτόμαστε. Και, κακα τα ψεματα, όλοι αρχικά σκεφτόμαστε κάπως έτσι. Όμως αυτή, όπως πολύ σωστά είπες, δεν είναι παρα η πρώτη αντίδραση -είμαι βέβαιη πωε η maya θα βρει το χιούμορ της πολύ γρήγορα...  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2007, 06:37:23 μμ από angelika »
Κοιτα εκεί που θέλεις να πας,
γιατι αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162163
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 641
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 715
Σύνολο: 724

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.