*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών ΠΕ0401 φυσικός  (Αναγνώστηκε 4732 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ROULA9

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών ΠΕ0401 φυσικός
« στις: Ιούλιος 23, 2009, 08:38:12 πμ »
Πως γίνεται συνάδελφοι πέρσι να έχω σερά 350 και φέτος 850 περίποy;Απελπισία..... Χειρότερα από κάθε άλλη φορά. Και πήγα και μακριά για να κάνω ΠΔΣ 8 ώρες. Ποιό το όφελος; 500 θέσεις κάτω πως να τις δικαιολογήσει κανείς;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2009, 08:55:28 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών ΠΕ0401 φυσικός
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:30:58 »

Αποσυνδεδεμένος anaplirosiflwrinis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών ΠΕ0401 φυσικός
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 23, 2009, 10:06:11 πμ »
Πως γίνεται συνάδελφοι πέρσι να έχω σερά 350 και φέτος 850 περίποy;Απελπισία..... Χειρότερα από κάθε άλλη φορά. Και πήγα και μακριά για να κάνω ΠΔΣ 8 ώρες. Ποιό το όφελος; 500 θέσεις κάτω πως να τις δικαιολογήσει κανείς;






ΡΟΥΛΑ9
Παρατησε τα αν δεις οτι δε θα παρουν μετρα να αλλαξουν τους πινακες τον Αυγουστο

Αποσυνδεδεμένος anaplirosiflwrinis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών ΠΕ0401 φυσικός
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 23, 2009, 10:07:21 πμ »
ΡΟΥΛΑ9
Παρατησε τα αν δεις οτι δε θα παρουν μετρα να αλλαξουν τους πινακες ,το αργοτερο μεχρι τον Αυγουστο

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών ΠΕ0401 φυσικός
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 23, 2009, 11:06:06 πμ »
 :o

Κάποιος πέρυσι με τα ίδια μόρια που έχω αυτή τη στιγμή ακριβώς εγώ βρισκόταν κάπου στη θέση 500 του Ενιαίου πίνακα αναπλητωτών. Ετσι υπολόγιζα φέτος κάπου εκεί τι θέση μου! Ανοίγω και εγώ τους πίνακες και τι να δώ.... από το περίπου 500 φτάσαμε στο περίπου 1000.

Και το λέω, με αφορμή αυτό που είπε ο συνάδελφος...
Ειναι φυσιολογικό; οι 500 θέσεις διαφορά με τα ίδια μόρια μέσα σε ένα χρόνο;  :o :-\
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών ΠΕ0401 φυσικός
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:30:58 »

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών ΠΕ0401 φυσικός
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 23, 2009, 02:25:03 μμ »
Ρε παιδιά εν' μέρει είναι λογικό. Αυτή τη στιγμή στον πίνακα ειναι οι 156 διοριστέοι του ΑΣΕΠ (που διορίζονται σε δύο φουρνιές), οι 52 που θα διοριστούν με το 40%, οι 59 που θα διοριστούν με 24μηνο και ΑΣΕΠ, οι καμιά 60αριά ΟΑΕΔιτες και επίσης ποτέ μη συγκρίνετε πίνακα πρώτης χρονιάς ΑΣΕΠ (όπως φέτος) με πίνακα δεύτερης χρονιάς (όπως πέρυσι). Πάντα τη δεύτερη χρονια είναι πιο χαμηλά τα μόρια. Α και λάβετε υπόψη πως το 2009 τα θέματα του ΑΣΕΠ ήταν πολύ απλά (1 στους 2 έπιασε τη βάση) σε σχέση με το 2007 που 1 στους 3 είχε πιάσει τη βάση (στο περίπου ε... )
Υ.Γ.1 Ελπίζω να σας κάλυψα κάπως.
Υ.Γ.2 Και εμένα αρχικά μου κακοφάνηκε η θέση μου!!!

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών ΠΕ0401 φυσικός
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 23, 2009, 03:40:09 μμ »
με λυπη βλεπω

για αλλη μια φορα να προσπαθουν να αιτιολογησουν την αδικια με τον διαγωνισμο του ΑΣΕΠ

συναδελφοι ,
υποτιθεται οτι επιλεξαμε σχολη θετικων επιστημων και αναπτυξαμε ενα ορθολογικο τροπο σκεψης

και ομως η σιωπη μας , η ανοχη μας ή η αδιαφορια μας οδηγησε τον κλαδο σε αυτη την καταντια

και εγω πολλες φορες στο παρελθον ρωτουσα και η απαντηση που επαιρνα ηταν εγραψες στον ΑΣΕΠ ? πηγες ωρομισθιος?

ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

κοιταξτε καλα ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ

ποσοι φιγουραρουν στις πρωτες θεσεις του πινακα ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΣΕΠ?

ατομα με δυο χρονιες υπηρεσια με 38 + μορια και χωρις καποιο ειδικο λογο, χωρις ασεπ

πως επιασαν δουλειες που τους εδωσαν τοσα μορια ενω ο αντιστοιχος ορομισθιος δεν παιρνει απο μισο μοριο το μηνα ?
αμα ηθελαν να τους αναγνωρισουν προυπηρεσια επρεπε να να επιλεγονται απο αντιστοιχους πινακες

ΝΑ ΠΑΨΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΛΟΘΙ ΣΤΙς ΑΔΙΚΙΕς

αλλα η λογικη ειναι παντα να βολευτω εγω και ...

λυπαμαι για την καταντια μας


Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών ΠΕ0401 φυσικός
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 24, 2009, 10:36:55 πμ »
Πως γίνεται συνάδελφοι πέρσι να έχω σερά 350 και φέτος 850 περίποy;Απελπισία..... Χειρότερα από κάθε άλλη φορά. Και πήγα και μακριά για να κάνω ΠΔΣ 8 ώρες. Ποιό το όφελος; 500 θέσεις κάτω πως να τις δικαιολογήσει κανείς;






ΡΟΥΛΑ9
Παρατησε τα αν δεις οτι δε θα παρουν μετρα να αλλαξουν τους πινακες τον Αυγουστο



ε όχι και να τα παρατήσεις μωρέ!!! ας βγουν με το καλο οι τελικοί πίνακες και μετά βλέπεις και πράττεις!
Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος anaplirosiflwrinis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών ΠΕ0401 φυσικός
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 24, 2009, 10:53:03 πμ »
Ρε παιδιά εν' μέρει είναι λογικό. Αυτή τη στιγμή στον πίνακα ειναι οι 156 διοριστέοι του ΑΣΕΠ (που διορίζονται σε δύο φουρνιές), οι 52 που θα διοριστούν με το 40%, οι 59 που θα διοριστούν με 24μηνο και ΑΣΕΠ, οι καμιά 60αριά ΟΑΕΔιτες και επίσης ποτέ μη συγκρίνετε πίνακα πρώτης χρονιάς ΑΣΕΠ (όπως φέτος) με πίνακα δεύτερης χρονιάς (όπως πέρυσι). Πάντα τη δεύτερη χρονια είναι πιο χαμηλά τα μόρια. Α και λάβετε υπόψη πως το 2009 τα θέματα του ΑΣΕΠ ήταν πολύ απλά (1 στους 2 έπιασε τη βάση) σε σχέση με το 2007 που 1 στους 3 είχε πιάσει τη βάση (στο περίπου ε... )
Υ.Γ.1 Ελπίζω να σας κάλυψα κάπως.
Υ.Γ.2 Και εμένα αρχικά μου κακοφάνηκε η θέση μου!!!


touristako αν δε με απατα η μνημη μου απο προπερσι,ο αριθμος των φυσικων  που περασαν τη βαση το 2007 ειναι σχεδον ιδιος με τον αριθμο που περασαν τη βαση εφετος.Τουρισμο εκανες στο Πανεπιστημιο ?

Αποσυνδεδεμένος anaplirosiflwrinis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών ΠΕ0401 φυσικός
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 24, 2009, 11:04:06 πμ »
Δ ξερω ister,αλλα σε περιπτωση που δω εφετος να διοριζονται με το 40 % ατομα χωρις Ασεπ δεν εχει μελλον αυτη η χωρα στην εκπαιδευση και αλλαζω δουλεια

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών ΠΕ0401 φυσικός
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 24, 2009, 12:21:47 μμ »
Προς anaplirwsiflwrinis:
Κοιτα το 2007 δηλωσανε συμμετοχη 4000 δωσανε 3000  και τη βαση επιασαν 1100.
Το 2009 δηλωσαν συμμετοχη 3450 έδωσαν 2500 και τη βαση επιασαν 1250. Αρα αυτα τα νουμερα που εγραψα πριν ισχυουν σε μεγαλο βαθμο.
Και λαβε υποψη σου οτι τη μια χρονια (2007) διοριστηκαν 285 ενω φετος μονο 156 αρα θα ειναι πιο πολλλοι οι πριμοδοτουμενοι με μορια ΑΣΕΠ ως επιτυχωντες.

Αποσυνδεδεμένος anaplirosiflwrinis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών ΠΕ0401 φυσικός
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 24, 2009, 12:28:51 μμ »
Nα ξεκαθαριζουμε.Ο πινακας ανπληρωτων δεν " βλεπει" τις παραπανω αναλογιες που εγραψες.Ο πινακας αναππληρωτων 2007 και 2008 δεν ειδε την αναλογια 1 προς 3 που εγραψες,"ΕΙΔΕ" τους 1100 .Το αντιστιχο και εφετος.Ο πινακας αναπληρωτων 2009 " ΒΛΕΠΕΙ " τους 1250 ,οχι την αναλογια 1 προς 2 που γραψες

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών ΠΕ0401 φυσικός
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 24, 2009, 01:18:30 μμ »
Δ ξερω ister,αλλα σε περιπτωση που δω εφετος να διοριζονται με το 40 % ατομα χωρις Ασεπ δεν εχει μελλον αυτη η χωρα στην εκπαιδευση και αλλαζω δουλεια
Πως γίνεται συνάδελφοι πέρσι να έχω σερά 350 και φέτος 850 περίποy;Απελπισία..... Χειρότερα από κάθε άλλη φορά. Και πήγα και μακριά για να κάνω ΠΔΣ 8 ώρες. Ποιό το όφελος; 500 θέσεις κάτω πως να τις δικαιολογήσει κανείς;






ΡΟΥΛΑ9
Παρατησε τα αν δεις οτι δε θα παρουν μετρα να αλλαξουν τους πινακες τον Αυγουστο



ε όχι και να τα παρατήσεις μωρέ!!! ας βγουν με το καλο οι τελικοί πίνακες και μετά βλέπεις και πράττεις!


Δ ξερω ister,αλλα σε περιπτωση που δω εφετος να διοριζονται με το 40 % ατομα χωρις Ασεπ δεν εχει μελλον αυτη η χωρα στην εκπαιδευση και αλλαζω δουλεια

εγώ 2 φορές επιτυχών του ασεπ και αναπληρωτής πέρυσι, και εκτινάχθηκα 41 θέσεις πίσω , αντί να πάω μπροστά!!!
όσον για το μέλλον αυτής της χώρας στην εκπαίδευση....μπορείς να μου πεις κάποιον άλλον τομέα που να έχει μέλλον αυτή η χώρα; μόνο στην απατεωνιά  έχει!!!!
Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος FL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών ΠΕ0401 φυσικός
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 24, 2009, 02:11:24 μμ »
Για να καταλαβω κατι.
Οταν λετε οτι πηγατε "τοσες"  θεσεις πισω απο την περσινη σας θεση στον πινακα, εννοειτε απο τον αρχικο περσινο πινακα που βγηκε τον Ιουλιο ή απο αυτον που προεκυψε μετα τους διορισμους?   

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος πίνακας αναπληρωτών ΠΕ0401 φυσικός
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 24, 2009, 02:11:58 μμ »
εχεις απολυτο δικιο, τα παραθυρα του διορισμου σε αυτη τη χωρα εχουν γινει πιο μεγαλα απο τις πορτες (σεμιναρια πληροφορικης πιο παλια που διδαξαν πληροφορικη και αναγνωρισαν την προυπηρεσια και διοριστηκαν ως...φυυσικοι,ειδικη αγωγη, σιβιτανιδειος, ΟΑΕΔ,....). Οποιος παει απο την πορτα θα στριμωχτει συναδελφοι, ειναι πολυ στενη, το μηνυμα τοσα χρονια δεν το πηραμε; απ΄το παραθυρο παιδια και ο τελευταιος να κλεισει και την πορτα πισω του για να μην ξαναπαει ΚΑΝΕΙΣ απο εκει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162181
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 709
Σύνολο: 723

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.