*

Αποστολέας Θέμα: ερωτήσεις ...άσχετου διοριστέου 2009 + στρατός  (Αναγνώστηκε 1017 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dr_who

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
ερωτήσεις ...άσχετου διοριστέου 2009 + στρατός
« στις: Ιούλιος 31, 2009, 06:12:49 μμ »
Λοιπόν, όπως αναφέρει και ο τίτλος , ανήκω στους διοριστέους
του φετινού διαγωνισμού του ΑΣΕΠ στο κλάδο ΠΕ04.01.

Επειδή, ποτέ πριν δεν είχα ασχοληθεί με το θέμα του διαγωνισμού του ΑΣΕΠ
και με όλα τα διαδικαστικά που αυτός συνεπάγεται, και γενικότερα με το θέμα
της εκπαίδευσης(δεν έχω δουλέψει σαν αναπληρωτης,ωρομίσθιος,κλπ μόνο κάποια ιδιαίτερα)
είμαι τραγικά ... άσχετος και δυστυχώς ο διορισμός με "έπιασε" στον ύπνο.

Έτσι, έχω δύο ερωτήσεις:

1) Στο http://e-aitisi.sch.gr/  αναφέρονται διάφοροι πίνακες. 


Θα έπρεπε να εμφανίζομαι σε κάποιους απο αυτούς; Ίσως στον πίνακα "Ενιαίος Πίνακας Διορισμών";
Ρωτώ, διότι τώρα πήρα χαμπάρι ότι υπάρχουν αυτοί οι πίνακες και διαβάζοντας(αν κατάλαβα καλά) σε άλλα σημεία του forum
ότι σε αυτόν τον πίνακα αναγράφονται όλοι(δηλ, διοριστέοι, αναπληρωτές, ωρομίσθιοι, κλπ) ,
έχω αρχίσει να ψιλοανησυχώ, γιατί δεν με βλέπω. Μέχρι στιγμής εμφανίζομαι μόνο στον πίνακα διοριστέων του ΑΣΕΠ.

Μην, γίνει καμιά μ..κια και χάσουμε τον διορισμό έτσι τσάμπα.


2)  Στις 17 Αυγούστου, με καλή η μαμά πατρίδα. Πήγα σε ένα γραφείο Δ/θμιας εκπαίδευσης, να ρωτήσω
τι πρέπει να κάνω στην περίπτωσή μου σχετικά με τον διορισμό μου. Δήλωσαν άγνοια και με παραπέψαν
στο τμήμα Διορισμών του Υπ.Παιδείας. Πήρα και εκεί τηλ, αλλά η υπάλληλος άρχισε να μου τα μασά.
Αρχικά δήλωσε άγνοια, μετά είπε ότι όταν βγεί η εγκύκλιος διορισμού δεν χρειάζεται να συμπληρώσω
κανένα χαρτί φέτος και τέλος μου είπε ότι καλύτερα να βγεί η εγκύκλιος και ξαναμιλάμε.

Όπως , καταλαβαίνετε δεν πολυεμπιστεύομαι τα λεγόμενά της, οπότε θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος
που ήταν στην ίδια θέση με την δική μου και τη ακριβώς έκανε.
Δηλ, να καταταγώ, αγνοώντας αιτήσεις, εγκυκλίους, κλπ(σύμφωνα με τα λεγόμενα της υπαλλήλου) ή πρέπει
να δηλώσω με κάποιο τρόπο ότι κατατάσομαι φέτος και ότι θα είμαι ...διαθέσιμος στον επόμενο διαγωνισμό;


Ευχαριστώ



















 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ερωτήσεις ...άσχετου διοριστέου 2009 + στρατός
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:40:09 »

Αποσυνδεδεμένος hobbit

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: ερωτήσεις ...άσχετου διοριστέου 2009 + στρατός
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 31, 2009, 06:19:31 μμ »
Μην ανησυχείς που δεν υπάρχει το όνομά σου στον πίνακα διορισμών. Έκει κατατάσσονται μόνο όσοι έχουν προϋπηρεσία, άρα από τη στιγμή που εσύ δεν έχεις όλα είναι οκ. Για να διοριστείς πρέπει να έχεις εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις, επομένως εσύ θα κάνεις του χρόνου τα χαρτιά σου για διορισμό, αφού θα έχεις τελειώσει και τη θητεία σου. Ρώτησέ το και στη Δευτεροβάθμια της περιοχής σου για να είσαι 100% σίγουρος μόλις βγει η εγκύκλιος διορισμών.

Αποσυνδεδεμένος foivos1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: ερωτήσεις ...άσχετου διοριστέου 2009 + στρατός
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 13, 2009, 02:49:07 πμ »
Μην ανησυχείς που δεν υπάρχει το όνομά σου στον πίνακα διορισμών. Έκει κατατάσσονται μόνο όσοι έχουν προϋπηρεσία, άρα από τη στιγμή που εσύ δεν έχεις όλα είναι οκ. Για να διοριστείς πρέπει να έχεις εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις, επομένως εσύ θα κάνεις του χρόνου τα χαρτιά σου για διορισμό, αφού θα έχεις τελειώσει και τη θητεία σου. Ρώτησέ το και στη Δευτεροβάθμια της περιοχής σου για να είσαι 100% σίγουρος μόλις βγει η εγκύκλιος διορισμών.
οπως τα λεει ο παραπανω ειναι. απλα αγνοεις επιδεικτικα την φετινη εγκυκλιο διορισμων απο ασεπ και του χρονου με το καλο, οταν η βλακεια του στρατου τελειωσει, κανεις ανετα τα χαρτια σου......

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162195
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 521
Σύνολο: 533

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.