*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60: ΟΙ 700 ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΙΝΑΚΑΣ  (Αναγνώστηκε 15639 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60: ΟΙ 700 ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΙΝΑΚΑΣ
« Απάντηση #56 στις: Αύγουστος 12, 2009, 07:46:31 πμ »
Καλησπέρα. Για ΠΕ60 ο αιρετός που πριν λίγο καιρό είχε ενημερώσει σχετικά με τους διορισμούς είχε αναφερθεί σε 50 διορισμούς πολυτέκνων. Γνωρίζει κανείς τι ακριβώς γίνεται με αυτούς τους διορισμούς; Οι ΠΕ60 πολύτεκνοι σύμφωνα με τον δημοσιευμένο πίνακα είναι  μόλις δεκαεφτά, τι γίνεται με τίς υπόλοιπες θέσεις; Στους 50 περίλαμβάνονται και τα ειδικών αναγκών άτομα η και αυτά είναι ξεχωριστά; Εν τέλει αυτοί οι διορισμοί με ποιον τρόπο επηρεάζουν τον ενιαίο πίνακα διορισμών; Είναι μέσα στο 40% η εκτός αυτού; Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον γνωρίζει και απαντήσει.

Τα άτομα με ειδικές ανάγκες είναι μέσα στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών. Οι πολύτεκνοι δεν είναι μέσα στον ενιαίο πίνακα. Επίσης οι πολύτεκνοι δεν έχουν σχέση με το 40%. Διορίζονται ανεξάρτητα και απευθείας με μια απλή αίτηση.

Κατά τα άλλα έχεις δίκιο. Είναι μπερδεμένο. Ο μπούσουλας προφανώς είναι ο πίνακας πολυτέκνων πρωτοβάθμιας στο e-aitisi. Αυτός έχει 42 άτομα για όλη την πρωτοβάθμια. Αφαιρώντας τους 17 πολύτεκνους νηπιαγωγούς μένουν 25 άτομα για τα δημοτικά, που είναι κοντά σε αυτό που ανέφερε ο αιρετός ΚΥΣΠΕ για τους δασκάλους: 20 πολύτεκνοι.
Σίγουρα όμως δεν είναι κοντά οι 50 πολύτεκνοι του αιρετού ΚΥΣΠΕ με τους 17 πολύτεκνους νηπιαγωγούς του πίνακα.
Μου είναι λίγο δύσκολο να πιστέψω ότι ο αιρετός ΚΥΣΠΕ κάνει τέτοια λάθη. Δημοσιοποίησε ό,τι ακριβώς του είπε η ηγεσία του υπουργείου. Μήπως δεν ήξερε τους ακριβείς αριθμούς το υπουργείο στις 9 Ιούλη που βγήκε η ανακοίνωση του αιρετού ΚΥΣΠΕ; Να πάει ο νους μας στο πονηρό για δήθεν πολύτεκνους; Προσπαθώ να μην ενδώσω στο τελευταίο χωρίς αποδείξεις.
Μην ξεχνάμε ότι και το νούμερο 746 των φετινών διοριστέων νηπιαγωγών περιέχει 32 επιπλέον άτομα από τους ανακοινωμένους πίνακες του υπουργείου: 300 ΑΣΕΠ + 210 24μηνο + 4 30μηνο + 200 40% = 714 άτομα κι όχι 746 που ανακοίνωσε ο αιρετός ΚΥΣΠΕ. Απ' την άλλη δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη ο ακριβής αριθμός του 40%. Θα πάρουν 32 επιπλέον άτομα στο 40%; Εκανε λάθος ο αιρετός ΚΥΣΠΕ;

Ας περιμένουμε τους τελικούς πίνακες διοριστέων.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 12, 2009, 07:58:40 πμ από npanag »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60: ΟΙ 700 ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΙΝΑΚΑΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:43:25 »

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60: ΟΙ 700 ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΙΝΑΚΑΣ
« Απάντηση #57 στις: Αύγουστος 12, 2009, 11:28:43 πμ »
Την καλησπερα μου σε ολες και ολους και πανω απο ολα καλη επιτυχια....σε διορισμους αναπληρωσεις κλπ κλπ.......πανε 5 χρονια τωρα που βγαζω τα ματια μου στο pc μπας και βγαλω ακρη για να ενημερωσω την γυναικα μου για το τι μελι γενεσθαι.

φετος λοιπον....ειναι στην θεση 1423 με 32.2 μορια......ξερω οτι στανταρ θα την καλεσουν φετος....αλλα εχω χασει λιγο την μπαλα με τα νουμερα.......ρωτω λοιπον εσας που το κατεχετε.....πανω κατω αφαιροντας διοριστεους τριτεκνους κλπ κλπ τι θεση θα ειναι?.....στον πινακα με τους 700 πρωτους δεν ειναι και με διαφορα.

Αν τελικα γινει το καλο και φετος για Β'φαση παμε η πιο κατω?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Φιλικα Δημητρης.
Γειά σου ομοιοπαθή Δημήτρη,
Αν αφαιρέσεις από το 1423 περίπου 480 διοριστέους που βρίσκονται ενδιάμεσα, τότε προκύπτει η θέση 943 (πάνω κάτω, έτσι;).
Πέρυσι, το νο. 943 του ενιαίου πίνακα δούλεψε στη Β' φάση (8/9/2008), ενώ πρόπερσι στη Γ' φάση (3/10/2007). Εντάξει, όλα αυτά είναι ψιλο-ρεαλιστικές υποθέσεις, αναγκαίες αλλά και παρακινδυνευμένες, έως ότου βγουν οι πραγματικές φάσεις αναπλήρωσης από το υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος Asars

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60: ΟΙ 700 ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΙΝΑΚΑΣ
« Απάντηση #58 στις: Αύγουστος 12, 2009, 11:35:56 πμ »
Καλημέρα. npanag ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αν δε σου κάνει κόπο διευκρίνησέ μου και το εξής, αν υποτεθεί πως διορίζονται 200 άτομα με 40% οι ειδικές ανάγκες είναι μέσα σε αυτά; Ευχαριστώ πολύ πολύ...

Αποσυνδεδεμένος karatsos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60: ΟΙ 700 ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΙΝΑΚΑΣ
« Απάντηση #59 στις: Αύγουστος 12, 2009, 04:56:52 μμ »
Την καλησπερα μου σε ολες και ολους και πανω απο ολα καλη επιτυχια....σε διορισμους αναπληρωσεις κλπ κλπ.......πανε 5 χρονια τωρα που βγαζω τα ματια μου στο pc μπας και βγαλω ακρη για να ενημερωσω την γυναικα μου για το τι μελι γενεσθαι.

φετος λοιπον....ειναι στην θεση 1423 με 32.2 μορια......ξερω οτι στανταρ θα την καλεσουν φετος....αλλα εχω χασει λιγο την μπαλα με τα νουμερα.......ρωτω λοιπον εσας που το κατεχετε.....πανω κατω αφαιροντας διοριστεους τριτεκνους κλπ κλπ τι θεση θα ειναι?.....στον πινακα με τους 700 πρωτους δεν ειναι και με διαφορα.

Αν τελικα γινει το καλο και φετος για Β'φαση παμε η πιο κατω?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Φιλικα Δημητρης.
Γειά σου ομοιοπαθή Δημήτρη,
Αν αφαιρέσεις από το 1423 περίπου 480 διοριστέους που βρίσκονται ενδιάμεσα, τότε προκύπτει η θέση 943 (πάνω κάτω, έτσι;).
Πέρυσι, το νο. 943 του ενιαίου πίνακα δούλεψε στη Β' φάση (8/9/2008), ενώ πρόπερσι στη Γ' φάση (3/10/2007). Εντάξει, όλα αυτά είναι ψιλο-ρεαλιστικές υποθέσεις, αναγκαίες αλλά και παρακινδυνευμένες, έως ότου βγουν οι πραγματικές φάσεις αναπλήρωσης από το υπουργείο.


Ευχαριστω για την απαντηση.....μια απορια αν και λιγο off topic στο e-aitisi εχει εναν πινακα με τιτλο Ενιαιος Πινακας Διορισμων.....τι ακριβως ειιναι αυτος ο πινακας? Ειναι κατι καλο?....η ειναι μια απο τα ιδια και αυτος....και ρωτω γιατι εκει η γυναικα μου εχει την θεση 1425.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60: ΟΙ 700 ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΙΝΑΚΑΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:43:25 »

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60: ΟΙ 700 ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΙΝΑΚΑΣ
« Απάντηση #60 στις: Αύγουστος 12, 2009, 05:19:22 μμ »
ο ενιαιος πινακας διορισμων ειναι ο πινακας που δειχνει μονο τις προυπηρεσιες. για να μπει καποιος σαυτον τον πινακα πρεπει να χει μορια καθαρα απο προυπηρεσια.
η συζυγος σου ειναι στον πινακα αυτον γιατι προφανως εχει δουλεψει ως αναπληρωτρια.
απο τον πινακα αυτον το υπουργειο καθε χρονο διοριζει το 40%. φετος διορισε 200 ατομα.
οταν δηλαδη καποιος μπαινει στον πινακα αυτον αρχιζει να δρομολογειται και η διαδικασια να διοριστει στα επομενα χρονια.
 αρα δεν ειναι ...μια απο τα ιδια...
ελπιζω να εγινα κατανοητη!

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60: ΟΙ 700 ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΙΝΑΚΑΣ
« Απάντηση #61 στις: Αύγουστος 12, 2009, 05:25:13 μμ »
Καλημέρα. npanag ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αν δε σου κάνει κόπο διευκρίνησέ μου και το εξής, αν υποτεθεί πως διορίζονται 200 άτομα με 40% οι ειδικές ανάγκες είναι μέσα σε αυτά; Ευχαριστώ πολύ πολύ...
Νομίζω ότι το 40% δεν κοιτάει ειδικές ή μη κατηγορίες. Κοιτάει μόνο σύνολο μορίων πραγματικής προϋπηρεσίας κι αν δεν κάνω λάθος δεν προαπαιτεί επιτυχία στον ΑΣΕΠ (τώρα πια βέβαια η συντριπτική πλειοψηφία έχει και επιτυχία στον ΑΣΕΠ). Από 24 μόρια και πάνω + 1 επιτυχία ΑΣΕΠ ανήκει στο 24μηνο. Από 24 μόρια και κάτω έως τον προκηρυγμένο αριθμό ατόμων ανήκει στο 40%.
Αρα ναι, λογικά οι ειδικές κατηγορίες όταν συμπληρώσουν τον απαραίτητο αριθμό μορίων είναι κι αυτές μέσα στο 40%.

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60: ΟΙ 700 ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΙΝΑΚΑΣ
« Απάντηση #62 στις: Αύγουστος 12, 2009, 05:33:50 μμ »
ο ενιαιος πινακας διορισμων ειναι ο πινακας που δειχνει μονο τις προυπηρεσιες. για να μπει καποιος σαυτον τον πινακα πρεπει να χει μορια καθαρα απο προυπηρεσια.
η συζυγος σου ειναι στον πινακα αυτον γιατι προφανως εχει δουλεψει ως αναπληρωτρια.
απο τον πινακα αυτον το υπουργειο καθε χρονο διοριζει το 40%. φετος διορισε 200 ατομα.
οταν δηλαδη καποιος μπαινει στον πινακα αυτον αρχιζει να δρομολογειται και η διαδικασια να διοριστει στα επομενα χρονια.
 αρα δεν ειναι ...μια απο τα ιδια...
ελπιζω να εγινα κατανοητη!

Ετσι ακριβώς είναι. Επέτρεψέ μου μόνο μια διευκρίνηση: Δρομολόγηση δισδικασίας διορισμού δεν σημαίνει βέβαια κάτι αυτόματο. Αν δεν έχει τα απαραίτητα μόρια διορισμού κι αν δεν είναι σίγουρη αναπληρώτρια, πρέπει να δώσει ξανά ΑΣΕΠ, να είναι επιτυχούσα, να πάρει επιπρόσθετα μόρια ώστε να γίνει αναπληρώτρια και να μαζέψει έτσι τα μόρια διορισμού. Αλλιώς θα βρίσκεται για χρόνια στις τελευταίες θέσεις του ενιαίου πίνακα διορισμών, χωρίς να προσεγγίζει τις μάχιμες θέσεις.


Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60: ΟΙ 700 ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΙΝΑΚΑΣ
« Απάντηση #63 στις: Αύγουστος 12, 2009, 05:38:55 μμ »
εχεις απολυτο δικιο και σευχαριστω πολυ που κανεις αυτη τη διευκρινηση!!!

ασφαλως και δεν εννοειται οτι ο διορισμος θαρθει εν καιρω αυτοματα. πρεπει να μαζεψεις τα απαραιττα μορια για διορισμο.
 
επι της αυκαιριας npanag  υπαρχει περιτωση να μας δωσεις τον πινακα των αναπληρωτων, χωρις πια τους διοριστεους, ετσι για να χουμε μια αποψη?? 
ολο το μεσημερι παλευω να βγαλω ακρη να δω την ακριβη μου σειρα και το μονο που καταφερα ηταν να ..πονοκεφαλιασω!!!  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Asars

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60: ΟΙ 700 ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΙΝΑΚΑΣ
« Απάντηση #64 στις: Αύγουστος 12, 2009, 05:49:34 μμ »
Καλημέρα. npanag ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αν δε σου κάνει κόπο διευκρίνησέ μου και το εξής, αν υποτεθεί πως διορίζονται 200 άτομα με 40% οι ειδικές ανάγκες είναι μέσα σε αυτά; Ευχαριστώ πολύ πολύ...
Νομίζω ότι το 40% δεν κοιτάει ειδικές ή μη κατηγορίες. Κοιτάει μόνο σύνολο μορίων πραγματικής προϋπηρεσίας κι αν δεν κάνω λάθος δεν προαπαιτεί επιτυχία στον ΑΣΕΠ (τώρα πια βέβαια η συντριπτική πλειοψηφία έχει και επιτυχία στον ΑΣΕΠ). Από 24 μόρια και πάνω + 1 επιτυχία ΑΣΕΠ ανήκει στο 24μηνο. Από 24 μόρια και κάτω έως τον προκηρυγμένο αριθμό ατόμων ανήκει στο 40%.
Αρα ναι, λογικά οι ειδικές κατηγορίες όταν συμπληρώσουν τον απαραίτητο αριθμό μορίων είναι κι αυτές μέσα στο 40%.

Και πάλι σε ευχαριστώ. Είχες επιβεβαιωθεί από τους διορισμούς πριν προλάβεις να μου απαντήσεις. Να σαι καλά.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 12, 2009, 05:51:31 μμ από Asars »

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60: ΟΙ 700 ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΙΝΑΚΑΣ
« Απάντηση #65 στις: Αύγουστος 12, 2009, 06:04:54 μμ »
Να σου πω την αλήθεια, θα προτιμούσα να το κάνω όταν θα βγουν οι λίστες με τις διοριστέες. Ετσι θα ξέρουμε επακριβώς πόσα άτομα να αφαιρέσουμε από τον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών. Ελπίζω το υπουργείο να βγάλει μονοκοπανιά όλες τις διοριστέες και να μην βγει όπως πέρυσι (ή πρόπερσι;) που ανακοίνωσε όλες τις διοριστέες εκτός από 106 διοριστέες απ' τον προηγούμενο ΑΣΕΠ, όπου απλά δεν είχε προλάβει να τις ενσωματώσει στις λίστες διορισμού. Τις ανακοίνωσε εντέλει τέλη Αυγούστου και μετά έτρεχαν να βρουν σπίτι, να κάνουν ανάληψη υπηρεσίας, να τακτοποιήσουν τα παιδιά τους...Τραγικό.
Τώρα αν βρεθεί και κανένας άλλος καλοθελητής καλοδεχούμενος.
Εντάξει, τον έχω ήδη υπολογίσει τον καθαρό πίνακα, χρησιμοποιώντας όμως τις πρώτες ανανεώσεις στο e-aitisi. Από τότε μέχρι την τελευταία ανανέωση, υπάρχουν
αυξομοιώσεις 5-10 ατόμων που δεν τις έχω προσθέσει λόγω κούρασης στον υπολογισμό μου. Επίσης κάτι που επηρεάζει τον υπολογισμό είναι αυτά τα 32 έξτρα άτομα που προκύπτουν από τον αριθμό των 746 διοριστέων που ανακοίνωσε ο αιρετός ΚΥΣΠΕ. Αυτά μπορούν να δημιουργήσουν διαφορές έως και 20-40 άτομα. Καλύτερα να το αποφύγουμε, έτσι δεν είναι;


  

Αποσυνδεδεμένος karatsos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60: ΟΙ 700 ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΙΝΑΚΑΣ
« Απάντηση #66 στις: Αύγουστος 12, 2009, 06:25:38 μμ »
Να πω οτι οταν ελεγα "μια απο τα ιδια" εννοουσα οτι δεν εχει και ιδιαιτερη σημασια το αν εισαι εκει μεσα....απο την αποψη οτι και παλι θα πρεπει να τρεχεις με ασεπ αναπληρωσεις κλπ.....και αναπληρωτης/ρια....λες τουλαχιστον να βγαζω κανα φραγγο.....αυτος ο ασεπ μου εχει κατσει στον λαιμο βρε παιδια.....ενα λυκειο με το ζορι τελειωσα αλλα κοντα στην γυναικα μου κοντευω να γινω νηπιαγωγος....τεσπα να μην σας ζαλιζω....ολοι λιγο πολυ αμεσα η εμεσα συμμετεχουμε σε ολο αυτο το σκηνικο...ο καθενας απο το ποστο του.

Να ευχηθω και παλι καλη επιτυχια σε ολες και ολους.

Αποσυνδεδεμένος Termar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60: ΟΙ 700 ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΙΝΑΚΑΣ
« Απάντηση #67 στις: Αύγουστος 12, 2009, 06:32:33 μμ »
Βγήκαν οι διορισμοι, τελικά πηραν 31 επιπλέον φέτος από τον πίνακα του ΑΣΕΠ, με θέση 646 πιστεύω ότι σίγουρα διορίζομαι του χρόνου

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60: ΟΙ 700 ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΙΝΑΚΑΣ
« Απάντηση #68 στις: Αύγουστος 12, 2009, 08:46:48 μμ »
loipon i teleutaia pou exei seira ston pinaka me tin problepsi gia tous protous 700 anaplirotes exei seira 1082 ston eniaio pinaka tou ipourgeiou kai ego ston eniaio pinaka peripou 2500.diladi auti afairese mono 300 theseis.. alla kai apo ti seira tis (1082) mexri ti seira mou einai alla 1400 atoma. ara simfona me auton ton ipothetiko pinaka einai 1400 i diafora mas + 700 autoi pou tha paroun mas kanei 2100. ara ego afairo telika 300???i 400 stin kaliteri?peripou. e??? mperdetika ligaki alla auta blepo.
Επέτρεψέ μου να σου πω ότι κάνεις λίγο μπερδεμένους υπολογισμούς και μεγαλώνεις έτσι το άγχος σου. Δεν μπορείς να εξάγεις αριθμητικό μοντέλο από τους 700 πρώτους αναπληρωτές. και να το επεκτείνεις γραμμικά έως τη δική σου θέση. Παίρνεις τη μικτή θέση 1082 (όπου συμπεριλαμβάνονται οι 700), την αφαιρείς από τη δική σου μικτή θέση 2500 (όπου συμπεριλαμβάνονται οι 700) και μετά προσθέτεις τους 700; Είναι λίγο μπερδεμένο.

Η λογική που καταλαβαίνω είναι: Είσαι στη μικτή θέση 2500. Εως εσένα είναι χοντρικά 700 διοριστέοι (από τα συνολικά 746 άτομα). Αρα 2500 - 700 = 1800. Περίπου αυτή θα είναι η θέση σου στον επερχόμενο καθαρό πίνακα αναπληρωτών. Αν θα δουλέψεις φέτος; Ειλικρινά δεν ξέρω. Εξατάται πόσα άτομα θα καλέσει το υπουργείο. Αν θα δουλέψεις του χρόνου; Ναι, σαφώς.

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ... ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.. ΜΠΕΡΔΕΥΤΙΚΑ ΛΙΓΟ.. ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΧΩ ΤΟΣΑ ΜΟΡΙΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΕΙΡΑ Κ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ, ΟΧΙ ΛΙΓΟ.. ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΠΟΩΣ Κ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΠΑΛΙ.
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος nikolaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60: ΟΙ 700 ΠΡΩΤΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ - "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΠΙΝΑΚΑΣ
« Απάντηση #69 στις: Αύγουστος 12, 2009, 08:57:22 μμ »
pes ts re kopelia!!! ante giati oloi eseis me tous pinakes mas exete kanei to stomaxi kompo!
pou kserete posous 8a kalesoun apo to ypourgeio? kaneis mas den exei idea! loipon an mh ti allo sevasteite thn agwnia mas kai afiste tis ikasies! eleos!!!!!!!!!

kalo kouragio se olous!!!
sorry alla tosa pia kserete eseis? kai apo pou?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 719
Σύνολο: 724

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.