*

Αποστολέας Θέμα: Ιδιαίτερο πληροφορικής  (Αναγνώστηκε 4100 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimmy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • every day is a new day
    • Προφίλ
Ιδιαίτερο πληροφορικής
« στις: Μάρτιος 27, 2007, 11:18:10 πμ »
γεια σας!

είμαι ωρομίσθια πληροφορικής και θέλω να κάνω ιδιαίτερα μαθήματα σε παιδιά..
μπορεί κάποιος να με ενημερώσει πόσα χρήματα πρέπει να ζητήσω για την ώρα;

ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 30, 2007, 02:01:31 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιαίτερο πληροφορικής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:17:16 »

Αποσυνδεδεμένος pe20katerina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερο πληροφορικής
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 27, 2007, 11:11:24 μμ »
Δεν αναφέρεις τίποτα κατατοπιστικό:
Τί τάξη;
τι επίπεδο;
ποιά περιοχή;
Η τιμή εξαρτάται από πολλά...
;)
Αυτός που κάνει μια ερώτηση είναι ανόητος για 5 λεπτά.
Αυτός που δεν κάνει καθόλου ερωτήσεις παραμένει ανόητος για πάντα.

Αποσυνδεδεμένος dimmy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • every day is a new day
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερο πληροφορικής
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 29, 2007, 09:38:57 πμ »
έχεις δίκιο..

λοιπόν,πρόκειται για παιδάκια δημοτικού στην Κορινθία..Τελικά,παίρνω 15€ γιατί είναι ακόμα τα πρώτα μου μαθήματα κ θέλω να είμαι οικονομική ώστε να κάνω περισσότερα μαθήματα κάποια στιγμη..

Αποσυνδεδεμένος gatas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερο πληροφορικής
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 29, 2007, 11:55:54 πμ »
έχεις δίκιο..

λοιπόν,πρόκειται για παιδάκια δημοτικού στην Κορινθία..Τελικά,παίρνω 15€ γιατί είναι ακόμα τα πρώτα μου μαθήματα κ θέλω να είμαι οικονομική ώστε να κάνω περισσότερα μαθήματα κάποια στιγμη..
Πολύ οικονομική είσαι τι να πω...δηλαδή αν σου τύχει να κάνεις μάθημα για προγραμματισμό, δίκτυα κτλ. τι θα ζητήσεις;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιαίτερο πληροφορικής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:17:16 »

Αποσυνδεδεμένος pe20katerina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερο πληροφορικής
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 29, 2007, 08:03:05 μμ »
Για τα παιδιά μου στο δημοτικό δεν θα έδινα με ΄τιποτε 15 την ώρα για πληροφορική, οι τιμές που δίνουν τα φροντιστήρια Μ.Ε. είναι σκάρτα 15 την ώρα μαζί με το ένσημο. Εγώ δεν κολλάω ένσημο και παίρνω 15 στο χέρι για ΑΕΠΠ (κατεύθυνση).
Γνώμη μου είναι ότι είναι υπερβολικά πολλά... ::)
Αυτός που κάνει μια ερώτηση είναι ανόητος για 5 λεπτά.
Αυτός που δεν κάνει καθόλου ερωτήσεις παραμένει ανόητος για πάντα.

Αποσυνδεδεμένος dimmy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • every day is a new day
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερο πληροφορικής
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 30, 2007, 01:40:03 μμ »
γενικά,έκανα μια έρευνα αγορας τι παίζει σε τιμές στα ιδιαίτερα και όλα ήταν απο 15€ και πάνω. Γι αυτό κι εγώ έβαλα 15€/ώρα και μου φάνηκα όντως πολύ "οικονομική"!! 

Αποσυνδεδεμένος drama11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερο πληροφορικής
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 30, 2007, 11:01:19 μμ »
Νομίζω πως κάνεις πλάκα!!!!!8 ευρώ και πολλά είναι γαι παιδια δημοτικού.Ενω για γυμνάσιο και λύκειο 10 ευρώ.Έχω κάνει ιδιαίτερα σε 2 νομούς και οι τιμές εκει έπαιζαν.Οχι και 15 ευρώ!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος miss_pc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση - ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερο πληροφορικής
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 31, 2007, 01:38:01 πμ »
Η αλήθεια είναι ότι 15€ την ώρα είναι πολλά για παιδιά Δημοτικού.Γνωστοί μου που κάνουν ιδιαίτερα σε παιδιά Δημοτικού παίρνουν 7-8 €. Και φυσικά αναφέρομαι σε άτομα που έχουν πτυχίο Πανεπιστημίου και μάλιστα αξιόλογου απλά το κάνουν για χαρτζιλίκι. Με αυτό θέλω να πω ότι είναι πολυ πιθανό να προκύψουν άτομα με χαμηλότερη τιμή από τη δική σου οπότε και ένας γονιός παιδιών Δημοτικού θα το προτιμήσει εκτός και αν βέβαια δεν υπάρχει προσφορά εργασίας οπότε και δε θα έχουν άλλη επιλογή.  ::)

Αποσυνδεδεμένος dimmy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • every day is a new day
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερο πληροφορικής
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 31, 2007, 03:49:33 μμ »
τι να πω; μου κάνει εντύπωση γιατί όταν έψαχνα να βρω τί γίνεται με τις τιμές δεν άκουσα πουθενά για 8-10€.. Προβληματίστηκα σίγουρα με αυτά που λέτε!
 Όμως,το συγκεκριμένο ιδιαίτερο που κάνω είναι ειδική περίπτωση γιατί απασχολώ ουσιαστικά 2 παιδάκια(το μικρότερο πάει νηπιαγωγείο κ το βάζω να κάνει κι αυτό κάποια πραγματάκια στον υπολογιστή)..

Επίσης,γνωρίζω κ άλλα 2 άτομα που κάνουν το ίδιο με μένα κ παίρνουν κι αυτά 15 την ώρα.

Αποσυνδεδεμένος kalli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερο πληροφορικής
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 11, 2007, 02:15:43 μμ »
Ίσως για δημοτικό να είναι πολλά,αλλά πρέπει να κοιτάξουμε λίγο παραέξω.Στην Αθήνα για ένα ιδιαίτερο κατεύθυνσης χτυπάνε και 60€.Μου φάνηκαν μια χαρά τα λεφτά και η λογική σου μια χαρά που είσαι στην αρχή.Μην προβληματίζεσαι απόκτησε εμπειρία και ανέβασε την τιμή με το καιρό.Μην υποτιμάμε οι ίδιοι τη δουλεία μας και τη μόρφωσή μας.

Αποσυνδεδεμένος dimmy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • every day is a new day
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερο πληροφορικής
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 17, 2007, 09:39:09 πμ »
έχω άλλη μια ερώτηση σχετικά με ιδιαίτερο πληροφορικής σε παιδιά δημοτικού. Ας μου απαντήσει, αν θέλει,κάποιος που κάνει ή έχει κάνει παλιότερα. Είναι καλή ιδέα να δίνω φωτοτυπίες με σημειώσεις στα παιδιά εγώ ή να τους προτείνω κάποιο βιβλιίο και πάνω σε αυτό να δουλεύουμε; Ή τίποτα από τα δύο;(αν και νομίζω ότι το τίποτα δεν είναι καλή ιδέα)!

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερο πληροφορικής
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 17, 2007, 10:13:44 πμ »
Ίσως για δημοτικό να είναι πολλά,αλλά πρέπει να κοιτάξουμε λίγο παραέξω.Στην Αθήνα για ένα ιδιαίτερο κατεύθυνσης χτυπάνε και 60€.Μου φάνηκαν μια χαρά τα λεφτά και η λογική σου μια χαρά που είσαι στην αρχή.Μην προβληματίζεσαι απόκτησε εμπειρία και ανέβασε την τιμή με το καιρό.Μην υποτιμάμε οι ίδιοι τη δουλεία μας και τη μόρφωσή μας.

Συγγνώμη συνάδελφοι αλλά 60€ παίρνουν οι γιατροί επίσκεψη! Αλλά για ιδιαίτερο μάθημα 60€!!! (δηλαδή 20445 δρχ) δεν είμαστε καλά και ακόμη περισσότερο αυτοί που πληρώνουν αυτά τα λεφτά, αν τα πληρώνουν. Επέτρεψε μου να πω πως αυτό το ποσό δεν είναι σωστή "εκτίμηση" της δουλειάς σας και της μόρφωση σας (ούτε του δικού σας κλάδου αλλά και κανενός άλλου κλάδου που χτυπά τέτοιες τιμές) αλλά εκμετάλλευση τύπου μαύρης αγοράς της αφέλειας, της ελπίδας κτλ των υπολοίπων. Το ίδιο υπερβολικά χρήματα θεωρώ ότι είναι και τα 15€ για να κάνει κανείς μάθημα  στους Η/Υ σε παιδιά δημοτικού, δηλαδή για να τους μάθει βασικά πράγματα χειρισμού. Γιατί τι άλλο να μάθεις σε ένα παιδάκι του δημοτικού που ακόμη δεν ξέρει καλά καλά τα βασικά δηλαδή γλώσσα και μαθηματικά?
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος kalli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερο πληροφορικής
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 20, 2007, 04:10:21 μμ »
Οι τιμές όπως 60€ δεν έχουν ζητηθέι από Πληροφορικάριους αλλά το έχω ακούσει από φιλολόγους και από δασκάλους των πλουσίων οικογενειών με τρομερά και πολλά πτυχία και μεταπτυχιακά.Αν αξίζει το μάθημα κάποιου συναδέλφου τόσα λεφτά δεν είναι κακό να τα προσφέρουμε.Μας δίνουν τους δίνουμε.
Τώρα για ιδιαίτερο μαθητών δημοτικού αναλόγως τι δουλεία που προσφέρει ο συνάλδεφος.Αν τα προετοιμάζεις σιγά σιγά και για πτυχία Μicrosoft,ECDL μπορείς να ζητήσεις 15€.
Συμπέρασμα: Ανάλογα των "υπηρεσιών", της εμπειρίας, των γνώσεων, της μεταδοτικότητας,της ευρηματικότητας και πρωτοτυπίας χρεώνεται το μάθημα.

Αποσυνδεδεμένος roubimp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερο πληροφορικής
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 21, 2007, 09:34:46 πμ »
Αν υπάρχει κάποιος η κάποια που μπορεί να μου κάνει μαθήματα excel-access ας επικοινωνήσει μαζί μου μέσω e-mail.Μένω Καλλιθέα ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 474
Σύνολο: 475

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.