*

Αποστολέας Θέμα: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???  (Αναγνώστηκε 53536 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #112 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 03:53:32 μμ »
Καλησπερα σε ολους , εχω πολυ καιρο να μπω.
Εψαχνα δουλεια στην Αθηνα , ξαναγυρισα πισω δεν βρηκα τπτ
δεν απογοητευτηκα θα συνεχισω την προσπαθεια , απλα θελω να μοιραστω κατι μαζι σας
σε πολλα ιδιωτικα δημοτικα μου ειπαν
εισαι πολυ χαμηλων τονων, δεν θα μπορεις να επιβληθεις στα παιδια
δεν ξερουμε αν θα σε παιρναν τα παιδια για δασκαλα η για μαθητρια
ελεος !!!
ειμαι νηπιαγωγος και σε περιπτωση που ειχα α η β δημοτικου τι πιο λογικο να νιωσουν τα παιδια μια δασκαλα ηρεμη κοντα τους που τους παρεχει ενα ζεστο και ασφαλες περιβαλλον ερχομενα απο το νηπιαγωγειο ειδικα τα πρωτακια???
δλδ ο χιτλερ επρεπε να παει για πρωτες ταξεις??
δεν ξερω αν ηταν δικαιολογια αν εχουν δικιο πλεον δεν ξερω πως να παω στη συνεντευξη σαν μπαμπουλας για να πεισω??
ποια η γνωμη σας??
καλη αρχη σε ολους οσους ξεκινουν αυριο ευχομαι τα καλυτερα !!!!
καλη δυναμη !!! ;)
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:05:07 »

Αποσυνδεδεμένος kathyk

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 934
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #113 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 04:40:02 μμ »
αυτη η νοοτροπια παντως με το τι φατσα εχουμε!κ εγω φαινομαι ηρεμη κ χαμηλων τονων αλλα δεν εχει καμια σχεση με την επιβολη!πες τους οτι οταν κλεινουν οι πορτες βγαζεις τον αλλο σου εαυτο!

Αποσυνδεδεμένος lena!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #114 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 05:04:41 μμ »
Συμφωνω και εγω μαζι σας.
Και εγω ηρεμη και χαμηλων τονων φαινομαι, αλλα αυτο δεν σημαινει κατι για τον τροπο διδασκαλιας.
Αλλωστε οπως ειπε η MairyLiscious τα παιδια θελουν να βρισκονται σε ενα ηρεμο και ευχαριστο περιβαλλον, οχι να φοβουνται.

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #115 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 07:15:45 μμ »
Χα,χα γελάω για να μην κλαίω...
Εγώ ανήκω στην άλλη κατηγορία, είμαι πολύ επιθετική και με περισσότερη ενέργεια απο οτι θα πρεπε. Πάντα λέω οτι θα θελα να μουν πιο ήρεμη, χαλαρή. Θα το περνούσα αυτό και στα παιδιά ενω τώρα μπορεί να είμαι πιο "σκληρή" απο ότι πρέπει. Πραγματικά δεν μπορώ να τους καταλάβω...μου φαίνεται αδιανόητο αυτό που άκουσες MairyLiscious. Σπανίζουν ήρεμοι άνθρωποι στην εποχή μας και αντι να τους αξιοποιήσουν τους την λένε και απο πάνω..τι να πω; Καλά κρασιά που λεν και στο χωριό μου.
Αυτό που θέλουν γενικά είναι έναν άνθρωπο που να είναι δυναμικός,αποφασιστικός, να πιστεύει ο ίδιος οτι μπορεί να τα καταφέρει και παράλληλα, η γλυκιά, καλή, μικροκαμωμένη νηπιαγωγός που αγαπάει τα παιδάκια. Δεν μπορούμε να ξεφύγουμε απο στερεότυπα :(. Ίσως αυτό που τους προβλήματίζει είναι αν ένας τόσο ήρεμος άνθρωπος σαν εσάς θα μπορούσε να επιβάλει την τάξη. Λάθος άποψη βέβαια αλλά παρόλα αυτά, την επόμενη φορά αν θες προσπάθησε να φανείς πιο ανοιχτή, κοινωνική και πληθωρική.Πιστεύω θα είσαι πιο κοντά σ'αυτό που ψάχνουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:05:07 »

Αποσυνδεδεμένος Melina04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #116 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 07:26:07 μμ »
Καλησπερα σε ολους , εχω πολυ καιρο να μπω.
Εψαχνα δουλεια στην Αθηνα , ξαναγυρισα πισω δεν βρηκα τπτ
δεν απογοητευτηκα θα συνεχισω την προσπαθεια , απλα θελω να μοιραστω κατι μαζι σας
σε πολλα ιδιωτικα δημοτικα μου ειπαν
εισαι πολυ χαμηλων τονων, δεν θα μπορεις να επιβληθεις στα παιδια
δεν ξερουμε αν θα σε παιρναν τα παιδια για δασκαλα η για μαθητρια
ελεος !!!
ειμαι νηπιαγωγος και σε περιπτωση που ειχα α η β δημοτικου τι πιο λογικο να νιωσουν τα παιδια μια δασκαλα ηρεμη κοντα τους που τους παρεχει ενα ζεστο και ασφαλες περιβαλλον ερχομενα απο το νηπιαγωγειο ειδικα τα πρωτακια???
δλδ ο χιτλερ επρεπε να παει για πρωτες ταξεις??
δεν ξερω αν ηταν δικαιολογια αν εχουν δικιο πλεον δεν ξερω πως να παω στη συνεντευξη σαν μπαμπουλας για να πεισω??
ποια η γνωμη σας??
καλη αρχη σε ολους οσους ξεκινουν αυριο ευχομαι τα καλυτερα !!!!
καλη δυναμη !!! ;)


Μην απογοητεύεσαι...Οι περισσότεροι δεν μπορούν να κρινουν σωστά γιατί συνδυάζουν την πειθαρχία με την αγριοφωνάρα και την αγριάδα γενικά. Αυτό ισχύει και για συναδέλφους δυστυχώς....Και για να μην δημιουργήσω λάθος εντύπωση δεν εννοώ την ελεγχόμενη αυξομοίωση στον τόνο της φωνής και το να δείξω ότι αυτά που λέω τα εννοώ, αλλά τη συνεχόμενη τσιρίδα στο τέρμα! όλη τη μέρα!!! ...κάθε μέρα!!!!
 

Αποσυνδεδεμένος Melina04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #117 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 07:30:01 μμ »
Fragy το έγραψα πριν δω την απάντησή σου.  :P Δεν πιστεύω να εννοείς κάτι τέτοιο όταν λες επιθετική... ;D ::) :P
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2009, 07:32:47 μμ από Melina04 »

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #118 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 07:36:33 μμ »
MairyLiscious καλή μου, μήπως η όλη παρουσία σου είναι μια χαρά αλλά τα σχολεία που διάλεξες να πας είναι εκπαιδευτήρια άρα έχουν δεκάδες αιτήσεις απο κοπέλες με περισσότερη προυπηρεσία απο σένα ή απλά με γνωστους που τις έχουν συστίσει κτλ;;;;;; Νομίζω πως αν ψάξεις λίγο ακόμα θα βρεις απλά ίσως όχι οτι ψάχνεις ακριβώς (πχ μπορεί να βρεις παιδικό)

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #119 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 08:06:07 μμ »
Fragy το έγραψα πριν δω την απάντησή σου.  :P Δεν πιστεύω να εννοείς κάτι τέτοιο όταν λες επιθετική... ;D ::) :P

οχι, οχι !!! ;D δεν είμαι :(! δεν φωνάζω σχεδόν ποτέ ουτε καν στη ζωή μου. Απλά είμαι αυστηρή και έχω εκείνο το βλέμα που σπάει κόκαλα ώρες ώρες.
Δεν μ 'αρέσουν τα παιδιά που κλαίνε συνέχεια απλά για να περάσει το δικό τους π.χ. και δεν θα τα πάρω αγκαλιά να παρηγορίσω. Θα τους πω ήρεμα και καλά οτι έτσι έχουν τα πράγματα πρέπει να προσαρμοστούν. Θα τους εξηγήσω το γιατί. Ούτε θα ανεχτώ να αντιμιλήσουν. Π.χ -γιατί το έκανες αυτο; -Γιατί ετσι θέλω...αυτά θα τα χειριστώ με αυστηρότητα. Οχι φωνές και τιμωρίες αλλά επιπτώσεις θα υπάρχουν. Είμαι πολύ κακή νηπιαγωγός;;;;Πρέπει να αλλάξω μυαλά;

Αποσυνδεδεμένος Melina04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #120 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 12:48:53 μμ »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Το έντονο βλέμα δείχνει ότι αυτό που λες το εννοείς και ότι περνάς τα μηνύματα που θες τη σωστή στιγμή προλαμβάνοντας πολλές φορές την εξέλιξη άσχημης συμπεριφοράς. Η ενίσχυση στα παιδιά που κλαίνε με σκοπό να πετύχουν κάτι, θα είχε καταστροφικά αποτελέσματα! Οι επιπτώσεις, τα μαθαίνουν να σκέφτονται για τα αποτελέσματα κάθε πράξης, να χτίζουν τη σκέψη τους με βάση τη λογική και να αποκτούν αυτόνομη ηθική. Ο σεβασμός είναι απαραίτητος σε κάθε ανθρώπινη σχέση και είναι κάτι που μαθαίνεται οπότε με το να τον προωθείς βοηθάς τα παιδιά για τώρα και για μια ζωή...  Τελικά είσαι πολύ κακή νηπιαγωγός...! ;D ;D ;D ;D


Υ.Γ Αν χρειαστείς μάνατζερ ή κάποιον να σε διαφημίσει εδώ είμαι!  ;D 8) :P ;D

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #121 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 03:00:28 μμ »
Αχ ευχαριστώ πάρα πολύ MelinaO4 γιατί συνέχεια μου λέει η μαμά μου που με βλέπει με τα ανήψια μου οτι είμαι πολυ αυστηρή με τα παιδιά κ μικρά ειναι..θα μεγαλώσουν και θα μάθουν και λέω λες να ξέρει κάτι παραπάνω;Αλλά τώρα χάρηκα πολύ. Να σαι καλά!!

Αποσυνδεδεμένος Melina04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #122 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 03:56:58 μμ »
  Ειδικά αυτό το "μικρά είναι θα μεγαλώσουν θα μάθουν" που το ακούω συνέχεια είναι μεγάλος μύθος (που αναπαράγεται απο τη μια γενιά στην επόμενη)  και κάνει μεγάλη ζημιά γιατί δεν θα μεγαλώσουν και θα μάθουν αλλά μαθαίνουν ΤΩΡΑ αυτή τη στιγμή και κάθε στιγμή...αν περιμένεις να μεγαλώσουν τότε θα πρέπει να κάνεις διπλό κόπο για να "ξεμάθουν"! Το ότι χρειάζεται σταθερότητα και επιμονή για να μάθουν και οτι δε θα γίνει απ τη μια μέρα στην άλλη, είναι άλλο και άλλο το να αναβάλεις την εκμάθηση σωστής συμπεριφοράς για όταν το παιδί...θα μεγαλώσει. Οπότε μάλλον εσύ ξέρεις κάτι παραπάνω....! ;) :)

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #123 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 06:02:44 μμ »
Άρες μάρες κουκουνάρες σου είπανε Mairyliscious.Γενικώς είμαι ηρεμος άνθρωπος κι εγώ αλλά αυτό δε με εμπόδισε στο να αναλάβω αποτελεσματικά μια τάξη και ο προιστάμενός μου ήταν πολύ ευχαριστημένος.Οπότε μην ακούς ανοησίες.Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να μπαίνει στη συνέντευξη κάποιος με λίγο "τσαμπουκά"αν μου επιτρέπεται η έκφραση,να δείχνει ότι έχει αυτοπεποίθηση,γενικώς να μην πτοείται.Μου είχαν πεί κι εμένα κάτι τέτοιο ανάλογο στο παρελθόν αλλά μετά κατάλαβα μόνη μου ότι δεν έπρεπε να δώσω σημασία.Αν κρίνω από τις κοπέλες που είχε εκεί μέσα η συγκεκριμένη(ιεκ)ακολουθούσε μπιχεβιοριστικά μοντέλα.Καλύτερα να κρίνουμε μόνο όσα άτομα είμαστε σε θέση να κρίνουμε...καταλαβαίνετε τι εννοώ.Καλό μας κουράγιο όμως γιατί και με το Υπουργείο δε βλέπω φώς στο τούνελ φέτος.
νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #124 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 11:18:28 μμ »
μα είναι δυνατόν να σε κρίνουν αν είσαι καλός ή κακός εκπαιδευτικός από το αν είσαι ήρεμος άνθρωπος και με γλυκια φωνή (όπως η MairyLiscious ? )  είναι εντελώς απαράδεκτο αυτό!!

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???
« Απάντηση #125 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 02:44:14 πμ »
Καλησπερα σε ολους , εχω πολυ καιρο να μπω.
Εψαχνα δουλεια στην Αθηνα , ξαναγυρισα πισω δεν βρηκα τπτ
δεν απογοητευτηκα θα συνεχισω την προσπαθεια , απλα θελω να μοιραστω κατι μαζι σας
σε πολλα ιδιωτικα δημοτικα μου ειπαν
εισαι πολυ χαμηλων τονων, δεν θα μπορεις να επιβληθεις στα παιδια
δεν ξερουμε αν θα σε παιρναν τα παιδια για δασκαλα η για μαθητρια
ελεος !!!
ειμαι νηπιαγωγος και σε περιπτωση που ειχα α η β δημοτικου τι πιο λογικο να νιωσουν τα παιδια μια δασκαλα ηρεμη κοντα τους που τους παρεχει ενα ζεστο και ασφαλες περιβαλλον ερχομενα απο το νηπιαγωγειο ειδικα τα πρωτακια???
δλδ ο χιτλερ επρεπε να παει για πρωτες ταξεις??
δεν ξερω αν ηταν δικαιολογια αν εχουν δικιο πλεον δεν ξερω πως να παω στη συνεντευξη σαν μπαμπουλας για να πεισω??
ποια η γνωμη σας??
καλη αρχη σε ολους οσους ξεκινουν αυριο ευχομαι τα καλυτερα !!!!
καλη δυναμη !!! ;)

καποτε δουλευα καπου διπλα στο διευθυντη μου,και κατεληξα να τον αντικαθιστω οταν βαριοτανε.οταν επαιρνα συνεντευξεις για να προσλαβουμε καποιο ατομο,παντα προσλαμβανα το ατομο που με τον τροπο του με επειθε οτι ειναι ο ανθρωπος που ψαχνουμε-πολλες φορες ερχονταν ατομα που ντρεπονταν,συνεσταλμενα,με το αγχος της συνεντευξης για δουλεια,λυπαμαι που το λεω,αλλα εκεινη τη στιγμη δε μπορουσα να δω πισω απο τη συστολη τους την πραγματικη τους αξια.δυστυχως οταν δινουμε συνεντευξη για μια δουλεια πρεπει μεσα στο λιγο αυτο χρονο να δωσουμε τον καλυτερο εαυτο μας,απο την εμφανιση μεχρι την αισθηση που θα δωσουμε στον εργοδοτη μας για το οτι εμεις ειμαστε αυτο που ψαχνει,δηλ ανθρωπος θετικος,προθυμος,συνεργασιμος,με αγαπη για τη δουλεια του-δηλαδη καποιος που ο εργοδοτης να μπορει να βασιστει.Αφου πηγες νηπιαγωγος ουσα,σε συνεντευξη για α και β δημοτικου,επρεπε να μπεις στο πετσι αυτου που πιθανοτατα θα ζηταγε ο εργοδοτης σου.δηλ ο"αερας σου"να ειναι του στυλ εγω εχω τελειωσει νηπιαγωγος αλλα μπορω να τα καταφερω σε α και β δημοτικου ανετα,αυτο το μηνυμα να δινεις κι οχι απλα να το λες σε και σε χαμηλο τονο-ασχετα με το οτι εισαι γενικα χαμηλων τονων...εκεινη τη στιγμη η επιθυμια σου να παρεις τη δουλεια πρεπει να πειθει τον αλλον οτι εσυ εισαι ο ανθρωπος του...ελπιζω να βοηθησα
ο,τι καλυτερο σου ευχομαι και σκεψου τα λιγο αυτα
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161213
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 667
Σύνολο: 692

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.