*

Αποστολέας Θέμα: Αξίζει να πηγαίνεις με ένα χρόνο αναπληρώτρια σε ιδιωτικό σχολείο?  (Αναγνώστηκε 2405 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος euginia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Καλημέρα.Θαήθελα την γνώμη σας σε αυτό το θέμα.δεν θέλω να περάσω άλλο καλοκαίρι με Οαεδ και για μένα η οικονομική σταθερότητα είναι πολύ σημαντική .Απο την άλλη φοβάμαι οτι δεν θα μπορέσω να διοριστώ και να ξεφύγω απο τον ιδιωτικό τομέα.Εσείς τι θα κάνατε¨?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος penny_ct

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 402
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
euginia τι ειδικοτητα εισαι;; για να καταλαβω εχεις παει ηδη 1 χρονο αναπληρωτρια σε σχολειο δημοσιου και τωρα σκεφτεσαι να πας σε ιδιωτικο;; ???

Αποσυνδεδεμένος euginia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
ειμαι πε70 και δεν διοριστηκα.πηγα 1 χρονο αναπληρωτρια

Αποσυνδεδεμένος aspinoulas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
αμάν εσείς οι ΠΕ70, παίζετε με τα νεύρα μας;;;; απολαύστε τα προνόμιά σας αλλα  φ τ ά ν ε ι  π ι α !!! μου θυμίζετε τη Μαρία Αντουανέτα με το παντεσπάνι... Ειμαι ΠΕ03 επιτυχών του ΑΣΕΠ, παρακαλάω κάθε χρόνο για λίγες ώρες ψίχουλα στην ωρομισθία και είμαι και απλήρωτος από πέρσι τον Οκτώβριο....Με συγχωρείς αλλά όταν ακούω τέτοια διλλήματα από εσάς που έχετε την αναπλήρωση για επιλογή (που εγω θα δω σε 6-7 χρονια στην καλύτερη) αγανακτώ!!!! (δεν έχω κάτι προσωπικό μαζι σου, για να μην παρεξηγηθώ)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
euginia και σε ιδιωτικο αν πας το καλοκαιρι δεν θα εισαι με οαεδ? εκτος αν δεν εχω καταλαβακατι? εννοεις οτι θα σε προσλαβει ως μονιμη στο ιδιωτικο και θα σε πληρωνει και το καλοκαιρι? αν ειναι ετσι τοτε πηγαινε στο ιδιωτικο (αφου δεν θες οαεδ το καλοκαιρι) διαβασε και δωσε ασεπ. αλλωστε σε εσας 1 στους 1,5 με 2 διοριζονται . οποτε με μια μικρη προσπαθεια θα διοριστεις με ασεπ.

αλλα και παλι αν πας φετος αναπληρωτρια δεν διοριζεσαι το 2010-2011 ? αφου σε πηραν φετος σιγουρα θα πας και του χρονου οποτε μαζευεις και την προυπηρεσια για διορισμο απο πινακα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 14, 2009, 04:25:14 μμ από evi06 »

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Καλό θα ήταν να ξαναπάς άλλον ένα χρόνο αναπληρώτρια και μετά να κάνεις ό,τι μπορείς για να διοριστείς. Το ιδιωτικό, όσο καλό κι αν είναι δε συγκρίνεται με το δημόσιο. Όλοι κάνουμε θυσίες για να πετύχουμε αυτό που θέλουμε, απλά σκέψου ότι στον κλάδο σας οι θυσίες είναι πολύ λιγότερες και εκμεταλλεύσου την προνομιακή σου θέση όσο ακόμα μπορείς!

Αποσυνδεδεμένος euginia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
συγνωμη αν νευρΙασα κάποιους απο εσάς αλλά πιστέψτε με ,πιστεύω οτι θα έρθουν και καλύτερες μέρες για τους κλάδους που δεν είναο στην ίδια μοιρα με μας τους δασκάλους.όπως και εμείς ήμασταν κάποτε στην θέση σας.Θα γυρισει ο τροχός .Απλά πρέπει να προσφέρω ο,τι καλύτερο στην οικογένια μου .και πάλι σας εύχομαι ό,τι καλύτερο και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας  ΄

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
βρε euginia γιατι νομιζω οτι παιδευσαι τσαμπα? μολις ειδα οτι στην εγκυκλιο διορισμου σας μπορουσαν να κανουν αιτηση οσοι ειχαν 9 μορια και πανω. εσυ καπου εκει δεν εχεις αφου φετος πηγες αναπληρωτρια? αρα και 8 να ειχες φετος και αλλα τοσα του χρονου , εφτασες στα 16 και του χρονου σιγουρα θα διοριστεις.  αρα νομιζω οτι αυτο που σε συμφερει ειναι να πας αναπληρωτρια οποτε του χρονου (σχολικη χρονια 2010-2011) να διοριστεις.

Αποσυνδεδεμένος euginia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
ναι έχεις δικιο .Απλά έχω πανικοβληθεί και γιαυτο σκεφτηκα το ιδιωτικό .το  σωστο είναι αυτο που μου λέτε.

Αποσυνδεδεμένος El_Pikpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • ■Δόξα και τιμή σε αυτούς που χάθηκαν χωρίς ίχνη...
    • Προφίλ
Εντάξει, κανένας δεν έχει την απαίτηση να σκέφτεσαι **πολύ**, ειδικά στο Ελληνικό Δημόσιο...
Nulla in mundo pax sincera... 

Αποσυνδεδεμένος penny_ct

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 402
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Και γω σου προτεινω να πας αλλη μια χρονια αναπληρωτρια!! Και του χρονου μπορεις να δηλωσεις πολλα και να μονιμοποιηθεις!!
Οσον αφορα τα χρηματα οι αναπληρωτες δεν πληρωνονται το καλοκαιρι, αλλα ο μηνιαιος μισθος τους ειναι περισσοτερος απο τους μονιμους! Και μπαινεις και ταμειο ανεργιας. Πανω κατω το χρονο ειναι τα ιδια λεφτα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 554
Σύνολο: 567

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.