*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 65279 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xerxis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #84 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 05:48:50 μμ »
Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:28:39 »

Αποσυνδεδεμένος root

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • ----
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #85 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 06:59:16 μμ »
Καλή επιτυχία σε όσους "μάλλον" πέρασαν...... :'(

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #86 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 07:16:19 μμ »
Καλή επιτυχία σε όσους "μάλλον" πέρασαν...... :'(

 :) :) :) και εσείς που επιτύχατε, μην αρχίσετε τρελλούς πανηγυρισμούς...περιμένετε την ανακοίνωση του ΑΣΕΠ πρώτα...και μετά ανοίγετε μπουκάλι  ;)

Αποσυνδεδεμένος argy77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #87 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 08:11:22 μμ »
perperas ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση και που τσίμπησες το excel-άκι. Εγώ είμαι στους διοριστέους και όντως δεν πανηγυρίζω, όπως λέει σωστά και η kateri.
ήξερα ότι λογικά διορίζομαι (δεν ήξερα τι έχω γράψει παιδαγωγικά) κυρίως λόγω και του πτυχίου Μαθηματικού(παιδαγωγικό).

Πάντως, αν κρίνω από τις περιπτώσεις των δασκάλων που δεν καλύπτουν τις θέσεις, νομίζω οι υπόλοιπες πάνε με αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:28:39 »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #88 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 08:17:52 μμ »
Πάντως, αν κρίνω από τις περιπτώσεις των δασκάλων που δεν καλύπτουν τις θέσεις, νομίζω οι υπόλοιπες πάνε με αναπληρωτές.

Οι κενές θέσεις, αν τελικά υπάρξουν, θα καλυφθούν την επόμενη χρονιά από τον πίνακα διορισμών. Θα βγει εγκύκλιος συμπληρωματικών διορισμών την επόμενη χρονιά
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος mairi_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #89 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 08:19:53 μμ »
Συγχαρητήρια σε όσους έχουν πετύχει. Που μπορώ να δω τα ονόματα των επιτυχόντων? Σε ένα αρχείο excel που είδα δεν λέει τα ονόματα!

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #90 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 08:23:02 μμ »
Συγχαρητήρια σε όσους έχουν πετύχει. Που μπορώ να δω τα ονόματα των επιτυχόντων? Σε ένα αρχείο excel που είδα δεν λέει τα ονόματα!

Κύλησε την μπαρα αριστερα  ;)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος mairi_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #91 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 08:26:06 μμ »
Νιώθω τελείως χαζή! Απο το άνχος μου δεν έβλεπα τίποτα!
Ευχαριστώ!!!!

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #92 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 09:06:49 μμ »
Άρε τυχεροί ! Εσείς οι ΠΕ20 δε συμπληρώνετε καν τις θέσεις τον διοριστέων και εγώ ΠΕ19 με 74% στον ΑΣΕΠ δεν διορίζομαι !!! Τέσπα συγχαρητήρια στους διορισθέντες ...

Αποσυνδεδεμένος kshl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #93 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 09:13:21 μμ »
Άρε τυχεροί ! Εσείς οι ΠΕ20 δε συμπληρώνετε καν τις θέσεις τον διοριστέων και εγώ ΠΕ19 με 74% στον ΑΣΕΠ δεν διορίζομαι !!! Τέσπα συγχαρητήρια στους διορισθέντες ...

Ακριβώς στην ίδια θέση βρίσκομαι... Να μπορούσα να τους δώσω πίσω το πτυχίο του κωλο-πολυτεχνείου με αντάλαγμα ένα πτυχίο τει αυτοματισμού, και άς πλήρωνα και απο πάνω.
Ώς απόφοιτος ΑΕΙ θεωρώ τους απόφοιτους ΤΕΙ εν δυνάμει ισάξιους ή και καλύτερους σε κάθε επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος aktorion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #94 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 01:34:20 πμ »
Άρε τυχεροί ! Εσείς οι ΠΕ20 δε συμπληρώνετε καν τις θέσεις τον διοριστέων και εγώ ΠΕ19 με 74% στον ΑΣΕΠ δεν διορίζομαι !!! Τέσπα συγχαρητήρια στους διορισθέντες ...

Ακριβώς στην ίδια θέση βρίσκομαι... Να μπορούσα να τους δώσω πίσω το πτυχίο του κωλο-πολυτεχνείου με αντάλαγμα ένα πτυχίο τει αυτοματισμού, και άς πλήρωνα και απο πάνω.

Και πιστεύεις ότι θα έγραφες το ίδιο?

Αποσυνδεδεμένος kshl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #95 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 02:01:24 πμ »
Και πιστεύεις ότι θα έγραφες το ίδιο?

Ωστε πρέπει να τιμωρηθώ για τη δουλειά και τις γνώσεις μου:

Α: Απόφοιτος πολυτεχνίου με επίδοση 74 στον ΑΣΕΠ
Β: Απόφοιτος ΤΕΙ με επίδοση 56 στον ΑΣΕΠ (με τα ίδια θέματα)

Το υπουργείο παιδείας προτιμά να προσλάβει τον Β και όχι τον Α για την ίδια ακριβώς θέση.

ΝΑΙ κλαίω με μαύρο δάκρυ για τον κόπο και το χρήμα που σπαταλήθηκαν για να αποκτήσω αυτό το άχρηστο κωλο-πτυχίο.

Ώς απόφοιτος ΑΕΙ θεωρώ τους απόφοιτους ΤΕΙ εν δυνάμει ισάξιους ή και καλύτερους σε κάθε επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος mitman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #96 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 08:53:11 πμ »
Ραντεβού μετά τις εκλογές... πήρα ΑΣΕΠ και μου είπαν αν δεν βγει κυβέρνηση....να μην μπω στον κόπο να βλέπω.....
Για να δουμε....

Αποσυνδεδεμένος genetix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #97 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 09:39:44 πμ »

"Ωστε πρέπει να τιμωρηθώ για τη δουλειά και τις γνώσεις μου:

Α: Απόφοιτος πολυτεχνίου με επίδοση 74 στον ΑΣΕΠ
Β: Απόφοιτος ΤΕΙ με επίδοση 56 στον ΑΣΕΠ (με τα ίδια θέματα)

Το υπουργείο παιδείας προτιμά να προσλάβει τον Β και όχι τον Α για την ίδια ακριβώς θέση.

ΝΑΙ κλαίω με μαύρο δάκρυ για τον κόπο και το χρήμα που σπαταλήθηκαν για να αποκτήσω αυτό το άχρηστο κωλο-πτυχίο."



Η προκήρυξη ήταν σαφέστατη στο πως θα διεξαχεί ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ. Έγραφε σαφέστατα ότι οι απόφοιτοι πανεπιστηιμίων-πολυτεχνείων θα διαγωνισθούν μεταξύ τους, και αυτοί των ΤΕΙ σε αλλη κατηγορία. Αν δεν σου αρέσαν οι κανόνες ας μην έδινες.

Επίσης, ναι μεν οι απόφοιτοι των ΤΕΙ έχουν χαμηλότερο επίπεδο σαν το μέσο επίπεδο γνώσεών τους, αλλά μην ξεχνάτε ότι το πρόγραμμα σπουδών τους είναι εντελώς διαφορετικό από των ΑΕΙ. Στα ΑΕΙ πήζετε στην θεωρία αλλά από ουσία λίγα πράγματα, ενώ στα ΤΕΙ η θεωρία είναι σαφώς λιγότερη, αλλά πολύ μεγαλύτερο το επίπεδο εργαστηριακής κατάρτισης. Και επειδή φέτος τα θέματα του ΑΣΕΠ ήταν περισσότερο κοντά  στην ύλη των ΑΕΙ ήταν φυσικό να υπάρχουν μεγάλες διαφορές στην απόδοση των υποψηφίων. Αν την επόμενη φορά τα θέματα είναι περισσότερο τεχνολογικά να δεις τι βατερλώ θα πάθουν όλοι των ΑΕΙ. Οπότε κρίνε με βάση την δική σου κατηγορία (όπου είσαι στους μη διοριστέους), και άσε τις φανφάρες τύπου "ΝΑΙ κλαίω με μαύρο δάκρυ για τον κόπο και το χρήμα που σπαταλήθηκαν για να αποκτήσω αυτό το άχρηστο κωλο-πτυχίο.". Γιατί κλαις με μαύρο δάκρυ? τώρα που δεν διορίστηκες στον ΑΣΕΠ δεν υπάρχει για εσένα καμμία άλλη πόρτα να χτυπήσεις στον ιδιωτικό τομέα παρόλο που είσαι τόσο καλός? Χάθηκε και η τελευταία σου ελπίδα να βρεις δουλειά?

Απλά θα έπρεπε να κλαις με μαύρο δάκρυ (και να τιμωρούσες τον εαυτό σου) που δεν είσαι τόσο καλός όσο οι άμεσοι αντίπαλοί σου ώστε να είσαι μέσα στους διοριστέους. Μην ξεχνάς ότι δεν είσαι ο μόνος που σπατάλησες κόπο και κυρίως χρήμα για να αποκτήσεις το πτυχίο σου. Δηλαδή αυτοί που φοιτούν στα ΤΕΙ δεν πληρώνουν για να νοικιάσουν σπίτ,ι και δεν έχουν προσωπικά έξοδα κατά τη διάρκεια των σπουδών τους? Επίσης γιατί το πτυχίο σου είναι άχρηστο? Μήπως δεν είσαι εσύ αρκετά ικανός ώστε να το χρησιμοποιήσεις? Γιατί εγώ το κωλόχαρτο που μου έδωσαν από τα ΤΕΙ το χρησιμοποιώ και μου αποφέρει αυτή τη στιγμή πάνω από €3000 το μήνα. Δηλαδή αν εξαιρέσεις την μονιμότητα του δημοσίου, χέστηκα αν είμαι ή οχι μέσα στους διοριστέους των ΤΕΙ (που είμαι τελικά με βάση τη λίστα που έδωσαν οι συνάδελφοι παραπάνω :), και μάλιστα στους πρώτους).

Αν είχες πτυχίο από τα ΤΕΙ, ειδικά εσύ θα είχες πεθάνει από το κόμπλεξ σου, οπότε άστο για άλλους είναι δύσκολη δουλειά για σένα η κατοχή πτυχίου ΤΕΙ... Και αυτό φαίνεται από το πως διαφημίζεις τον εαυτό σου και τη βαθμολογία σου, παρόλο που το ξαναλέω, δεν ήσουν αρκετά καλός σε σχέση με τους άμεσους ανταγωνιστές σου. Εσύ σε λίγο θα διεκδικείς να συναγωνίζεσαι με τους ΔΕ επειδή αυτοί γράφουν ακόμα πιο χάλια και δεν είναι δυνατόν να παίρνουν αυτούς και όχι εσένα...

Τα άκουσες όλα εσύ μαζεμένα γιατί έχω βαρεθεί τις τελευταίες μέρες να κατωτερώνονται οι απόφοιτοι των ΤΕΙ από διάφορους μεγαλοφαντασμένους σαν εσένα και να μην λέει κανείς τίποτα.

Οι απόφοιτοι των ΤΕΙ, ναι ,έχουν εισαχθεί στις σχολές τους με χαμηλότερες βαθμολογίες, με ότι κι αν σημαίνει αυτό, κοινώς δεν είμαστε τέρατα γνώσεων, μιλώντας πάντα γενικά υπάρχουν πάντα και παντού εξαιρέσεις. Επίσης η πληροφορική ΑΕΙ ενώ θεωρητικά τα μαθήματα του προγράμματος σπουδών μπορεί να μοιάζουν κάπως με αυτά των ΤΕΙ, ο τρόπος διδασκαλίας είναι ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικός. Θεωρία(ΑΕΙ) εναντίον πράξης(ΤΕΙ). Κοινώς αν σου βγει το καλώδιο από το μοντεμ(μάλλον από τις πιο υποτυπώδεις βλάβες), ο απόφοιτος ΤΕΙ  μάλλον θα το δει και θα το ξαναβάλει, ενώ ο απόφοιτος ΑΕΙ(και μιλώντας πάντα κατα μέσο όρο), θα κοιτάει το μηχάνημα σαν χαζός για κανένα τέταρτο μέχρι να συνειδητοποιήσει ότι δεν έχει ξαναδει μοντεμ εν λειτουργία στη φοιτητική ζωή του.

 Και το τελευταίο θέμα που δεν θέλω να επεκταθώ είναι ότι και από ΑΕΙ και απο ΤΕΙ βγαίνουν κάθε χρόνο απίστευτα κουμάσια με πτυχίο(δεν αναφέρομαι σε σένα γιατί με 74 βαθμολογία προφανώς δεν ανήκεις δε αυτούς, και ΔΕΝ το λέω ειρωνικά, αλλά στους άλλους 1800 περίπου από το πε19 που δεν έπιασαν τη βάση και 1700 από το πε20 που έπραξαν παρομοίως), δηλαδή μιλάω για άτομα που έχουντας λιώσει στον ύπνο στον φραπέ και στα ρεμπετάδικα κατά τη διάρκεια των σπουδών τους, και χωρίς να πατάνε ποτέ στη σχολή τους, καταφέρνουν και παίρνουν τελικά πτυχίο(που δεν το δικαιούνται σε καμμία περίπτωση!!!),  με τρόπους πλάγιους, πονηρούς, μυστήριους και ύποπτους μερικές φορές που βέβαια όλοι γνωρίζουμε... Οι άνθρωποι αυτοί δυστυχώς διεκδικούν εργασία από άτομα που έχουν πραγματικά φτύσει αίμα. Και το κακό έχει παραγίνει τα τελευταία χρόνια με κάποια περιφερειακά νεοσύστατα ΑΕΙ και ΤΕΙ της συμφοράς που γεννούν αβέρτα πτυχιούχους με πολύ άσχημη έως κάκιστη επιστημονική κατάρτιση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 756
Σύνολο: 768

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.