*

Ψηφοφορία

Ακολουθεί το κείμενο της ψηφοφορίας.Παρακαλώ δώστε τα ονόματα σας για να προσυπογραφεί.

Συμφωνώ
33 (80.5%)
Διαφωνώ
2 (4.9%)
Δεν με αφορά
6 (14.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 41

Αποστολέας Θέμα: Γιατί κύριε υπουργέ παίζεται με τα νεύρα μας?(www.esos.gr)  (Αναγνώστηκε 328782 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γιατί κύριε υπουργέ παίζεται με τα νεύρα μας?(www.esos.gr)
« Απάντηση #2380 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 02:02:44 μμ »
βρε παιδιά τι γίνεται με τους πίνακες των ορομισθίων ανά περιφέρεια;
Εγώ που πήρα σήμερα στο Υπουργείο μου είπαν ότι μπορεί να ανακοινωθεί και σήμερα ο πίνακας....Μια άλλη κοπέλα που πήρε της είπαν οι τρόμπες ότι το παιδί που τα επεξεργάζεται είναι άρρωστο και μόλις επιστρέψει θα τους ανακοινώσουν.....βγάλτε άκρη...και συμπεράσματα! ??? ??? ???
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ouff

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Γιατί κύριε υπουργέ παίζεται με τα νεύρα μας?(www.esos.gr)
« Απάντηση #2381 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 02:21:29 μμ »
στην Δ' αθηνας καλύπτουν τα κενά της νοηματικής με άτομα που πήραν από τον γενικό πίνακα σμεα..... μίλησα χθες και παραλίγο να τρελαθώ με αυτά που άκουγα.... προσπαθούσα να της εξηγήσω οτι δεν είναι έτσι το σωστό και αυτή στον κόσμο της.... πραγματικά είμαι σε απόγνωση...τι τους θέλουν τότε τους πίνακες νοηματικής και braille?να μπεις και να τους κάψεις όλους θέλουν...

Αποσυνδεδεμένος mpekatsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γιατί κύριε υπουργέ παίζεται με τα νεύρα μας?(www.esos.gr)
« Απάντηση #2382 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 02:52:35 μμ »
βρε παιδιά τι γίνεται με τους πίνακες των ορομισθίων ανά περιφέρεια;
Εγώ που πήρα σήμερα στο Υπουργείο μου είπαν ότι μπορεί να ανακοινωθεί και σήμερα ο πίνακας....Μια άλλη κοπέλα που πήρε της είπαν οι τρόμπες ότι το παιδί που τα επεξεργάζεται είναι άρρωστο και μόλις επιστρέψει θα τους ανακοινώσουν.....βγάλτε άκρη...και συμπεράσματα! ??? ??? ???
Μακάρι να έχει αναρρώσει το παλικάρι και να βγουν σήμερα!!! :P Αν και προσωπικά δεν έχω καμία ελπίδα..(Κεντρική Μακεδονία,μηδενική προϋπηρεσία!), αλλά θέλω να δω γενικά τι γίνεται και πού βαδίζω!!! Να περιμένουμε ανακοίνωση στο e-aitisi?
πε02

Αποσυνδεδεμένος marilou99

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Γιατί κύριε υπουργέ παίζεται με τα νεύρα μας?(www.esos.gr)
« Απάντηση #2383 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 03:11:50 μμ »
ΖΕπειδη και εγω τηλεφώνησα στο τμήμα Ειδικής Αγωγής του Υπουργείου, όταν ρώτησα αν μπορεί κάτι τέτοιο να συμβαίνει και να είναι το νομ ιμό, μου απάντησε πως:

"Αν υπάρχουν υπεράριθμοί, τότε ο Διευθυντής της εκάστοτε περιφέρειας έχει το δικαίωμα να τους τοποθετήσει όπως αυτό θέλει και όπου θέλει. Με αποστόμωσε.....Τί να πω...
Εδώ όλος ο κοσμός παραπονιέται και έχει ξεσηκωθεί γιοα τα φοβερά κένα που υπάρχουν και αυτή μου μιλούσε για υπερ-άριθμους!!!!!
Πόσο αστείο...
Επειδή το θέμα, προσωπικά άλλα φαντάζομαι και πολλούς άλλους, ενδιαφέρει, παρακαλώ ξανά οποιον συνέδελφο γνωρίζει, να μοιραστεί με συνέπεια τις πληροφορίες του
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος epimenon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Γιατί κύριε υπουργέ παίζεται με τα νεύρα μας?(www.esos.gr)
« Απάντηση #2384 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 10:10:09 μμ »
paidia kalispera se olous k kouragio.o pinakas braille k noimatikis katapatithike....milaw toulaxiston gia ena sxoleio pou piran 2 fillogous gia tyfla apo to geniko pinaka eidikis agwghs.fantasteite ti ginetai....na pws exafanistikan ta kena...
prepei na enwthoume oloi....kataggelies....den mporoun na mas doulevoun...kserw onomata kai milaw me stoxeia...prepei na pame sto synhgoro toy polith.
giati yparxoun oi pinakes nohmatikhs k braille?

Αποσυνδεδεμένος epimenon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Γιατί κύριε υπουργέ παίζεται με τα νεύρα μας?(www.esos.gr)
« Απάντηση #2385 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 10:12:31 μμ »
ksexasa na sas pw pali gia d Athina milaw.....kanoun oti theloun

Αποσυνδεδεμένος marilou99

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Γιατί κύριε υπουργέ παίζεται με τα νεύρα μας?(www.esos.gr)
« Απάντηση #2386 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 10:28:22 μμ »
 Τι πρέπει να κάνουμε??
Να καταφύγουμε στο συνήγορο του πολίτη?
Μπορούμε κάπως να διασταυρώσουμε την πληροφορία  που μας δώσαν σήμερα από το Υπουργείο σχετικά με τους υπεράριθμους και ότι αυτοί τοποθετούνται όπως θέλει ο περιφερειάρχης?

Αποσυνδεδεμένος epimenon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Γιατί κύριε υπουργέ παίζεται με τα νεύρα μας?(www.esos.gr)
« Απάντηση #2387 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 10:52:54 μμ »
ti yperaritmoi plaka kanoun?briskomai thessaloniki an xreiastei omws erxomai k athina ...den ginetai einai adiko
apokleietai k den exoyn tetoies armodiothtes prepei na vroume ton proistameno eidikhs
na tous taraxoume sta thlefona kai na katafygoume k sto synhgoro diaforetika tha xanaginei kai sth b fash.as kanoun proslhpseis braille k nohmatikhs k  as tous paroun oxi etsi omws.poion doulevoun?

Αποσυνδεδεμένος ouff

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Γιατί κύριε υπουργέ παίζεται με τα νεύρα μας?(www.esos.gr)
« Απάντηση #2388 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 02:37:15 πμ »
epimenon...εχεις απόλυτο δίκιο, κάτι πρεπει να κάνουμε! βέβαια το να παρουμε τον προϊστάμενο της ειδικης τηλ κ να τον ταραξουμε στα απανωτά τηλ θα κάνουμε μια τρυπα στο νερο. Απο κοντα ή κατευθείαν στο συνήγορο του πολίτη(αν κουνηθεί και αυτός....)
δεν γίνεται ρε παιδιά... περιμένουμε σαν τους ηλίθιους κοιτώντας τους πίνακες νοηματικης και braille και τα κενά καλύπτονται απο τον γενικό της ειδικής...

τι να πω??τι να πω?? ....τα νεύρα μου έχουν σπάσει απο το καλοκαίρι και παει ετσι απο τοτε....
θα βγει τώρα η προκήρυξη,θα βγει αύριο, θα βγει μεθαύριο....

ύστερα, θα βγουν οι πίνακες σήμερα αύριο,του χρόνου....

μετά οι πίνακες νοηματικης και braille??αυριο, μεθαύριο την αλλη βδομάδα...να και τους βγάλανε...και τους κάνανε σαν μην πω....τους παίρνουν πισω για επεξεργασία κανα2βδομαδο....

να και οι προσλήψεις.....γουαου...απο τον γενικο της ειδικης...αυτες ομως ειναι λιγο απ'ολα...ισως για braille, ισως για σμεα, ισως νοηματικη.... εξαρτάται τα κέφια της δευτεροβάθμιας, του υπουργείου, του προϊσταμένου, του γραμματέα, της καθαρίστριας και γενικά εξαρτάται....και καθόμαστε εμεις και περιμένουμε τους πίνακες...

η αλήθεια ειναι οτι ηταν και εκλογές.... περίοδος δύσκολη.... φυσικά, το να καθησουν δυο μερες να βγάλουν τους πίνακες ωρομισθιας ειναι δυσκολο σε προεκλογικη περιοδο...δεν το ηξερα οτι συμμετέχουν και στους προεκλογικούς αγώνες και οι υπάλληλοι του υπουργείου και παγώνουν ολα...α,ρε ξυλο που θέλουν όλοι τους... είχαν τόσο πίεση που δεν έχουν ούτε χρόνο να αλλάξουν τον τίτλο των προσωρινών πινάκων σε οριστικούς....

συγνώμη για την φλυαρία μου!!




Αποσυνδεδεμένος maricagirl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Γιατί κύριε υπουργέ παίζεται με τα νεύρα μας?(www.esos.gr)
« Απάντηση #2389 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 10:50:57 πμ »
Παιδιά πήρε κανείς τηλέφωνο να ρωτήσει για τους πίνακες της περιφέρειας;
Τι διάολο θα γίνει φέτος; Θα δουλέψουμε επιτέλους;Ή να το πάρουμε απόφαση.
Δεν μπορώ πια μου έρχεται να ουρλιάξω.

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 812
    • Προφίλ
Απ: Γιατί κύριε υπουργέ παίζεται με τα νεύρα μας?(www.esos.gr)
« Απάντηση #2390 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 11:21:10 πμ »
ΠΑΙΔΙΑ εγω πλεον δεν  τηλ...συγκεκριμενα μια υπαλληλος μου ειπε...οπως ειπα σε σας και χτες.....με εζουν μαθει πια...τοσες φορες που εχω παρει τηλ....
τι να πω....ελεος πιαααααααααα....δεν κινειται τιποτα!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος marilou99

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Γιατί κύριε υπουργέ παίζεται με τα νεύρα μας?(www.esos.gr)
« Απάντηση #2391 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 04:37:13 μμ »
Προτείνω να συντάξουμε μια επιστολή με όλα τα προβλήματά μας και πολύ περισσότερο για το θέμα με τις τοποθετήσεις νοηματικής και braille  που ανέφερε ο/η συνάδελφος και που έχει και τα στοιχεία και να την στείλουμε στον συνήγορο του πολίτη

Αποσυνδεδεμένος flowerdolphin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Γιατί κύριε υπουργέ παίζεται με τα νεύρα μας?(www.esos.gr)
« Απάντηση #2392 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 05:49:11 μμ »
καλησπερα σ ολους,σας παρακολουθω συνεχεια,εχω και γω στοιχεια για τοποθετηση ατομων σε τυφλα παιδακια πηρα τηλ στο υπουργειο και ειπαν οτι αυτοι δεν μπορουν να κανουν τιποτα ειναι λαθη της προηγουμενης κυβερνησης!
τους ρωτησα επισης ποτε θα καλεσουν ωρομισθιους και μου ειπαν μεσα σ'αυτην την  εβδομαδα.
τωρα θα ηθελα να ρωτησω σε οποιον ξερει,αυξηθηκε ο μισθος των ωρομισθιων?ακουσα οτι η ωρα πηγε 17€ καθαρα,κατι τελευταιο φετος προσμετρηθηκε η προυπηρεσαι απο ιδιωτικα σχολεια (οπως ολοι ξερουμε) θα θελα να μαθω αν η προυπηρεσια σε ιδιωτικο σχολειο ειδικης αγωγης μετριεται ως προυπηρεσια στην γενικη αγωγη,θα θελα σιγουρη και σοβαρη απαντηση! κατι τελευταιο τωρα,ξερω ατομα που τους πηραν αναπληρωτες στην ειδικη αγωγη αλλα πριν τους καλεσαν στην γενικη αγωγη και ετσι δεν δεχτηκαν,λογικα θα πρεπει να υπαρξει και αλλη φαση αναπληρωτων,σωστα?

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γιατί κύριε υπουργέ παίζεται με τα νεύρα μας?(www.esos.gr)
« Απάντηση #2393 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 06:42:04 μμ »
,κατι τελευταιο φετος προσμετρηθηκε η προυπηρεσαι απο ιδιωτικα σχολεια (οπως ολοι ξερουμε) θα θελα να μαθω αν η προυπηρεσια σε ιδιωτικο σχολειο ειδικης αγωγης μετριεται ως προυπηρεσια στην γενικη αγωγη,θα θελα σιγουρη και σοβαρη απαντηση!

σε ποια αναγνωριση προυπηρεσιας ιδιωτικων σχολειων αναφερεσαι;;
τα ιδιωτικα αναγνωριζονται μετα απο απολυση ή κλεισιμο του σχολειου και αφου εχεις δουλεεψει 2 συναπτα ετη.
μηπως αναφερεσαι στον αοεδ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 721
Σύνολο: 725

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.