*

Αποστολέας Θέμα: διαθεση εκπαιδευτικων  (Αναγνώστηκε 1421 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
    • Προφίλ
διαθεση εκπαιδευτικων
« στις: Αύγουστος 30, 2009, 04:54:58 μμ »
παιδια καλησπερα. αν ενας νεοδιοριστος εκπαιδευτικος εχει τοποθετηθει σε σχολειο α΄ περιοχης και η διευθυνση τον διαθεσει για τις αναγκες της υπηρεσιας σε σχολειο της β' περιοχης (εξ ολοκληρου ομως), τα μορια ποιας περιοχης θα λαμβανει? επισης θα εχει προβλημα με την μεταθεση? Δεν θα ειναι σαν να εχει κανονικα υπηρετησει την οργανικη του? ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: διαθεση εκπαιδευτικων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:11:43 »

Αποσυνδεδεμένος shania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: διαθεση εκπαιδευτικων
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 30, 2009, 04:59:21 μμ »
παιδια καλησπερα. αν ενας νεοδιοριστος εκπαιδευτικος εχει τοποθετηθει σε σχολειο α΄ περιοχης και η διευθυνση τον διαθεσει για τις αναγκες της υπηρεσιας σε σχολειο της β' περιοχης (εξ ολοκληρου ομως), τα μορια ποιας περιοχης θα λαμβανει? επισης θα εχει προβλημα με την μεταθεση? Δεν θα ειναι σαν να εχει κανονικα υπηρετησει την οργανικη του? ευχαριστω
αν μετακινήθηκε με ευθύνη της υπηρεσίας δε θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα με τη μετάθεση.Θα λαμβάνει τα μόρια της περιοχής που είναι τα περισσότερα.(π.χ. αν η α έχει περισσότερα από τη β,θα λαμβάνει της α,αν η β έχει περισσότερα από την α,θα λαμβάνει της β)
Ν'αγαπάς την ευθύνη.
Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γη.
Αν δε σωθεί,εγώ φταίω.
                                Ν.ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
    • Προφίλ
Απ: διαθεση εκπαιδευτικων
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 30, 2009, 05:02:25 μμ »
ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος ioanna08

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • εικαστική παιδεία!
    • Προφίλ
Απ: διαθεση εκπαιδευτικων
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 04:02:07 μμ »
μπορεί κανεις να μου απαντησει τι γινεται με τισ διαθεσεις?γιατί πέρισυ ήμουν σε τρια σχολεια και φετος πάλι ενώ υπάρχει τρόπος να πάω σε ενα πάλι σε τρια τη ωλέπω...υπάρχει νομοθεσία?
παρακαλω πολυ  όποιος ξέρει ας μου απαντήσει άμεσα γιατί αύριο πάω στη διεύθυνση για φασαρία....αι στα κομματια πια!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: διαθεση εκπαιδευτικων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:11:43 »

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: διαθεση εκπαιδευτικων
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 09:49:21 πμ »
μπορεί κανεις να μου απαντησει τι γινεται με τισ διαθεσεις?γιατί πέρισυ ήμουν σε τρια σχολεια και φετος πάλι ενώ υπάρχει τρόπος να πάω σε ενα πάλι σε τρια τη ωλέπω...υπάρχει νομοθεσία?
παρακαλω πολυ  όποιος ξέρει ας μου απαντήσει άμεσα γιατί αύριο πάω στη διεύθυνση για φασαρία....αι στα κομματια πια!!!
Δεν υπάρχει ανώτατος αριθμός σχολείων που μπορούν να σε στείλουν προκειμένου να καλύψεις το ωράριό σου. Έχουν ακόμα δικαίωμα να σε στείλουν και σε σχολεία έξω από την περιοχή τοποθέτησής σου, αλλά όχι έξω από τον νομό. Πρακτικά το τελευταίο δεν γίνεται παρά σπάνια.
Μην πας για φασαρία στην ΔΔΕ. Δεν έχεις νομικό έρισμα (απ' όσο ξέρω). Το μόνο πάτημα που υπάρχει είναι η σειρά με την οποία συμπληρώνουν ωράριο οι τοποθετημένοι καθηγητές στο σχολείο. Εκεί μόνο να κοιτάξεις εάν σε έχουν ρίξει. Κατά τ' άλλα εξήγησε το πρόβλημά σου ήρεμα και ζήτα να πάρεις γραμματειακή υποστήριξη. Πρόσεξε όμως γιατί αυτό είναι δίκοπο μαχαίρι. Εάν δεν σου ορίσουν συγκεκριμένες ώρες μπορεί να καταλήξεις να απασχολείσαι περισσότερες ώρες απ'ότι αν πήγαινες σε σχολεία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 734
Σύνολο: 743

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.