*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011  (Αναγνώστηκε 255897 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #630 στις: Ιούνιος 24, 2010, 05:53:54 μμ »
Τα 2 τελευταία χρόνια που θυμάμαι σίγουρα, στις Δ/νσεις και τα Γραφεία υποβάλλαμε αιτήσεις, ποτέ σε σχολεία.
Είμαι 1000000% σίγουρη ότι τις αιτήσεις τις κάναμε σε σχολεία. Εγώ ήμουν στην Τούμπα και τις 2 χρονιές. Πώς εσύ έκανες στην Διεύθυνση; Θεσ/νίκη δεν είσαι (αν κρίνω απ'το nickname);

Από Θεσσαλονίκη είμαι. Μην επιμένεις. Στις Δ/νσεις τα κάναμε τα χαρτιά. Πέρισυ ένανα 80 χλμ για να πάω Σπάρτη από εκεί που ήμουν και πρόπερσι τα έκανα στην Δ/νση της Α'Αθήνας. Είμαι 1000% σίγουρος
Ε, άρα δεν έκανες στην Θεσ/νίκη τα χαρτιά σου. Anyway, μάλλον δεν ήταν όλοι τυχεροί. Εκτός αν βρίσκομαι στο twilight zone!  :D

θεσσαλονίκη-ξενόγλωσσα, και όλοι οι υπόλοιποι δηλαδή, κάναμε στις διευθύνσεις!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:33:39 »

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #631 στις: Ιούνιος 24, 2010, 05:57:20 μμ »
Τα 2 τελευταία χρόνια που θυμάμαι σίγουρα, στις Δ/νσεις και τα Γραφεία υποβάλλαμε αιτήσεις, ποτέ σε σχολεία.
Είμαι 1000000% σίγουρη ότι τις αιτήσεις τις κάναμε σε σχολεία. Εγώ ήμουν στην Τούμπα και τις 2 χρονιές. Πώς εσύ έκανες στην Διεύθυνση; Θεσ/νίκη δεν είσαι (αν κρίνω απ'το nickname);

Μήπως μπερδεύεσαι με τις αιτήσεις για ΠΔΣ ;; Αυτές έγιναν σε σχολεία,ανάλογα με την ειδικότητα.
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #632 στις: Ιούνιος 24, 2010, 06:39:52 μμ »
Τα 2 τελευταία χρόνια που θυμάμαι σίγουρα, στις Δ/νσεις και τα Γραφεία υποβάλλαμε αιτήσεις, ποτέ σε σχολεία.
Είμαι 1000000% σίγουρη ότι τις αιτήσεις τις κάναμε σε σχολεία. Εγώ ήμουν στην Τούμπα και τις 2 χρονιές. Πώς εσύ έκανες στην Διεύθυνση; Θεσ/νίκη δεν είσαι (αν κρίνω απ'το nickname);

Μήπως μπερδεύεσαι με τις αιτήσεις για ΠΔΣ ;; Αυτές έγιναν σε σχολεία,ανάλογα με την ειδικότητα.

Στο νομό Αττικής πάντως, και οι αιτήσεις για την ΠΔΣ κατά τα τελευταία χρόνια τουλάχιστον, που είμαι σε θέση να γνωρίζω, γίνονταν στις εκάστοτε δ.νσεις δ/θμιας.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #633 στις: Ιούνιος 24, 2010, 06:43:25 μμ »
Τα 2 τελευταία χρόνια που θυμάμαι σίγουρα, στις Δ/νσεις και τα Γραφεία υποβάλλαμε αιτήσεις, ποτέ σε σχολεία.
Είμαι 1000000% σίγουρη ότι τις αιτήσεις τις κάναμε σε σχολεία. Εγώ ήμουν στην Τούμπα και τις 2 χρονιές. Πώς εσύ έκανες στην Διεύθυνση; Θεσ/νίκη δεν είσαι (αν κρίνω απ'το nickname);

Μήπως μπερδεύεσαι με τις αιτήσεις για ΠΔΣ ;; Αυτές έγιναν σε σχολεία,ανάλογα με την ειδικότητα.


Στο νομό Αττικής πάντως, και οι αιτήσεις για την ΠΔΣ κατά τα τελευταία χρόνια τουλάχιστον, που είμαι σε θέση να γνωρίζω, γίνονταν στις εκάστοτε δ.νσεις δ/θμιας.

οκ..αλλά σε μας ( στα Βόρεια) έγιναν κάποιες χρονιές και σε σχολεία  ;)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:33:39 »

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #634 στις: Ιούνιος 24, 2010, 06:54:43 μμ »
Πέρσι πάντως στη Θεσσαλονίκη, πρώτα πήγαμε σε σχολείο και έλεγξαν τις αιτήσεις μας, είχε καθορισμένα σχολεία ανά ειδικότητα και περιοχή, και μετά από κανα δυο μέρες μας έλεγαν και πηγαίναμε και παίρναμε τη μηχανογραφημένη από τις διευθύνσεις και τα γραφεία. Συγκεκριμένα οι φιλόλογοι ήμασταν στο αθλητικό γυμνάσιο-λύκειο στο Βότση όπου δίναμε τις χειρόγραφες και μετά πηγαίναμε στο γραφείο που ήταν πάνω στην Εθν. Αντιστάσεως.

Βρε παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος τι χαρτιά καταθέτουμε φέτος; Ξαναρώτησα και απάντηση δεν πήρα, ούτε αναφέρεται κάπου μέσα στην εγκύκλιο ξεκάθαρα. Είναι όπως πέρσι φωτοαντίγραφο πτυχίου, ταυτότητας και την αίτηση ή χρειάζεται και κάτι άλλο;
Ας μου πει κάποιος παρακαλώ, είμαι εκτός Θεσσαλονίκης και πήρα μια μέρα άδεια από τη δουλειά για να καταθέσω τα χαρτιά και αν γίνει κάποιο λάθος δεν προλαβαίνω να τρέχω πίσω να πάρω άλλα δικαιολογητικά και να ξανακατέβω.. :( Ευχαριστώ πολύ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2010, 07:04:57 μμ από anastasia86 »
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #635 στις: Ιούνιος 24, 2010, 06:57:07 μμ »
Πέρσι πάντως στη Θεσσαλονίκη, πρώτα πήγαμε σε σχολείο και έλεγξαν τις αιτήσεις μας, είχε καθορισμένα σχολεία ανά ειδικότητα και περιοχή, και μετά από εκεί πηγαίναμε και παίρναμε τη μηχανογραφημένη από τις διευθύνσεις και τα γραφεία. Συγκεκριμένα οι φιλόλογοι ήμασταν στο αθλητικό γυμνάσιο-λύκειο στο Βότση όπου δίναμε τις χειρόγραφες και μετά πηγαίναμε στο γραφείο που ήταν πάνω στην Εθν. Αντιστάσεως.

Βρε παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος τι χαρτιά καταθέτουμε φέτος; Ξαναρώτησα και απάντηση δεν πήρα, ούτε αναφέρεται κάπου μέσα στην εγκύκλιο ξεκάθαρα. Είναι όπως πέρσι φωτοαντίγραφο πτυχίου, ταυτότητας και την αίτηση ή χρειάζεται και κάτι άλλο;
Ας μου πει κάποιος παρακαλώ, είμαι εκτός Θεσσαλονίκης και πήρα μια μέρα άδεια από τη δουλειά για να καταθέσω τα χαρτιά και αν γίνει κάποιο λάθος δεν προλαβαίνω να τρέχω πίσω να πάρω άλλα δικαιολογητικά και να ξανακατέβω.. :( Ευχαριστώ πολύ.

Εφόσον έχεις ξανακάνει αίτηση, μόνο την αίτηση υποβάλλεις. Δεν χρειάζονται άλλα χαρτιά. Αν διαβάσεις προσεκτικά την εγκύκλιο θα το δεις κι εσύ
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #636 στις: Ιούνιος 24, 2010, 07:03:19 μμ »
Πέρσι πάντως στη Θεσσαλονίκη, πρώτα πήγαμε σε σχολείο και έλεγξαν τις αιτήσεις μας, είχε καθορισμένα σχολεία ανά ειδικότητα και περιοχή, και μετά από εκεί πηγαίναμε και παίρναμε τη μηχανογραφημένη από τις διευθύνσεις και τα γραφεία. Συγκεκριμένα οι φιλόλογοι ήμασταν στο αθλητικό γυμνάσιο-λύκειο στο Βότση όπου δίναμε τις χειρόγραφες και μετά πηγαίναμε στο γραφείο που ήταν πάνω στην Εθν. Αντιστάσεως.

Βρε παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος τι χαρτιά καταθέτουμε φέτος; Ξαναρώτησα και απάντηση δεν πήρα, ούτε αναφέρεται κάπου μέσα στην εγκύκλιο ξεκάθαρα. Είναι όπως πέρσι φωτοαντίγραφο πτυχίου, ταυτότητας και την αίτηση ή χρειάζεται και κάτι άλλο;
Ας μου πει κάποιος παρακαλώ, είμαι εκτός Θεσσαλονίκης και πήρα μια μέρα άδεια από τη δουλειά για να καταθέσω τα χαρτιά και αν γίνει κάποιο λάθος δεν προλαβαίνω να τρέχω πίσω να πάρω άλλα δικαιολογητικά και να ξανακατέβω.. :( Ευχαριστώ πολύ.

Εφόσον έχεις ξανακάνει αίτηση, μόνο την αίτηση υποβάλλεις. Δεν χρειάζονται άλλα χαρτιά. Αν διαβάσεις προσεκτικά την εγκύκλιο θα το δεις κι εσύ

Τη διάβασα αλλά μπερδεύτηκα.. μάλλον έχεις δίκιο, ήθελε πιο προσεκτικά. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! :) :)
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #637 στις: Ιούνιος 24, 2010, 09:08:21 μμ »
Τα 2 ή 3 τελευταία χρόνια. Καλά, μόνο της Αγγλικής στην Θεσ/νίκη κατέθεταν τα χαρτιά τους σε σχολεία; :-\ Πάντως, ήταν κυρίλα! Λίγα άτομα, πολλοί υπολογιστές και υπάλληλοι.....μια χαρούλα! Αχ, περασμένα μεγαλεία...... Τώρα θα'χει πλάκα να μας ζητήσουν φτου κι απ'την αρχή όλα τα δικαιολογητικά! ;D :P

Πάντως οι της Αγγλικής στην Αθήνα κάθε χρόνο στηνόμασταν στην ουρά στις διευθύνσεις και τα γραφεία. Μάλιστα, πρόπερσι (πέρυσι δεν ξέρω, τα έκανα στο γραφείο στο νησί που ήμουν) είχαν κάνει και την εξής πατέντα: για να μη δημιουργηθεί και καλά το αδιαχώρητο έλεγαν να πάμε στη διεύθυνση ή το γραφείο αναλόγως με τον τόπο κατοικίας μας (ενώ φυσικά η εγκύκλιος έλεγε "οπουδήποτε"). Π.χ. το σπίτι σου ήταν κοντά στην Κηφισίας ή γύρω-γύρω από το κέντρο; Θα πήγαινες υποχρεωτικώς στην Α' Αθήνας, δηλαδή θα στηνόσουν στην ουρά από τις 6:30!

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #638 στις: Ιούνιος 24, 2010, 09:28:09 μμ »
Α, θα με τρελάνετε! Είναι δυνατόν να μην ξέρω πού έκανα αίτηση πέρσυ και πρόπερσυ; :o Σε σχολεία, όπως ακριβώς τα είπε η Αναστασία (να'σαι καλά! ;D ). Μάλιστα, τώρα μόλις ήμουν με συνάδελφο και μου το επιβεβαίωσε.
Domenica, δεν έχω κάνει ποτέ χαρτιά ΠΔΣ.
Anyway, πάλι χαμός θα γίνει. Εκεί ήθελα να καταλήξω. Πάνω που είχαμε μοιραστεί σε διάφορα μέρη και είχε αποσυμφορηθεί η Διεύθυνση, τώρα πάλι τα ίδια. Αντί να πάμε μπροστά, πάμε πίσω. >:(

Αποσυνδεδεμένος Ντινάκι

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #639 στις: Ιούνιος 24, 2010, 09:56:27 μμ »
Για να κάνει κάποιος τα χαρτιά του για τα εκκλησιαστικά σχολεία θα πρέπει να είναι απο πάλια στους πίνακες??Δλδ εγώ που θα κάνω πρώτη φορά αίτηση με μηδενικά μόρια έχω δικαίωμα να κάνω αίτηση για τα εκκλησιαστικά σχολεία??

Αποσυνδεδεμένος sakis79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #640 στις: Ιούνιος 24, 2010, 10:00:31 μμ »
Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε, άλλα έχω μια απορία για τα εκκλησιαστικά σχολεία...

στη λίστα του εγγράφου που ανέβηκε έχει λιγότερα σχολεία από τη λίστα που υπάρχει στο site του υπουργείου http://www.ypepth.gr/el_ec_page158.htm γιατί συμβαίνει αυτό;  ???

Αποσυνδεδεμένος georgia9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #641 στις: Ιούνιος 24, 2010, 10:26:18 μμ »
Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε, άλλα έχω μια απορία για τα εκκλησιαστικά σχολεία...

στη λίστα του εγγράφου που ανέβηκε έχει λιγότερα σχολεία από τη λίστα που υπάρχει στο site του υπουργείου http://www.ypepth.gr/el_ec_page158.htm γιατί συμβαίνει αυτό;  ???

τι παιζει ρε παιδια με τα  εκκλησιαστικά γυμνάσια και τα γενικά εκκλησιαστικά λύκεια? τι χρειαζεται για να τα δηλωσεις αυτα?
ποσα ειναι στην αττικη?

Αποσυνδεδεμένος danah09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #642 στις: Ιούνιος 24, 2010, 10:32:06 μμ »

Συνάδελφοι, πείτε μου σας παρακαλώ πού βλέπουμε τα σχολεία που περιλαμβάνει κάθε περιοχή, π.χ. Α Αργολίδας κ.τ.λ.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #643 στις: Ιούνιος 24, 2010, 10:55:39 μμ »
Πέρσι πάντως στη Θεσσαλονίκη, πρώτα πήγαμε σε σχολείο και έλεγξαν τις αιτήσεις μας, είχε καθορισμένα σχολεία ανά ειδικότητα και περιοχή, και μετά από κανα δυο μέρες μας έλεγαν και πηγαίναμε και παίρναμε τη μηχανογραφημένη από τις διευθύνσεις και τα γραφεία. Συγκεκριμένα οι φιλόλογοι ήμασταν στο αθλητικό γυμνάσιο-λύκειο στο Βότση όπου δίναμε τις χειρόγραφες και μετά πηγαίναμε στο γραφείο που ήταν πάνω στην Εθν. Αντιστάσεως.

Βρε παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος τι χαρτιά καταθέτουμε φέτος; Ξαναρώτησα και απάντηση δεν πήρα, ούτε αναφέρεται κάπου μέσα στην εγκύκλιο ξεκάθαρα. Είναι όπως πέρσι φωτοαντίγραφο πτυχίου, ταυτότητας και την αίτηση ή χρειάζεται και κάτι άλλο;
Ας μου πει κάποιος παρακαλώ, είμαι εκτός Θεσσαλονίκης και πήρα μια μέρα άδεια από τη δουλειά για να καταθέσω τα χαρτιά και αν γίνει κάποιο λάθος δεν προλαβαίνω να τρέχω πίσω να πάρω άλλα δικαιολογητικά και να ξανακατέβω.. :( Ευχαριστώ πολύ.

Διάβασα την εγκύκλιο, και εφ' όσον έκανες και πέρισυ τα χαρτιά σου, είναι μόνο η αίτηση, αλλά πρέπει να φέρεις και τη ταυτότητά σου για να δουν οτι τα καταθέτεις εσύ και όχι κάποιος άλλος. Αν πάει άλλος θέλει εξουσιοδότηση.

Ερώτηση:
Παρακαλώ, θυμάται κανείς πώς συμπληρώνουμε περιοχές προτίμησης?
Δηλαδή γράφουμε Α' Θεσσαλονίκης 1901, πχ, ή σκέτο το κωδικό 1901?
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162194
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 516

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.