*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011  (Αναγνώστηκε 255002 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος miss piggy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #980 στις: Ιούνιος 30, 2010, 01:27:34 πμ »
Ευχαριστώ Χρυσούλα,
μάλλον πρέπει  να στήσουμε αντίσκηνο, καθώς άκουσα ότι είχε πολύ κόσμο τις προηγούμενες ημέρες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:08:51 »

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #981 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:45:44 πμ »
Ειλικρινά νομίζω ότι έκαψα τα εναπομείναντα εγκεφαλικά μου κύτταρα για να κάνω αυτή την αίτηση!!Αυτός ο συνδυασμός εκτιμήσεων, πινάκων κωδικών ήταν ειλικρινά εξουθενωτικός και να πω ότι θα χει αντίκρυσμα...Δεν νομίζω να μαι η μόνη που έχει το συναίσθημα ότι παίζει Τζοκερ...το μόνο σίγουρο είναι ότι ΑΜΩ μόνο στις πολύ κοντινές περιοχές, γιατί η Άννα ξέχασε να ενημερωθεί από την συνάδελφο της Τίνα (Μπιρμπίλη) ότι η βενζίνη οδεύει στα 2 ε ολοταχώς!Τι να πω...Καλή τύχη σε όλους μας και κυρίως υπομονή....

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #982 στις: Ιούνιος 30, 2010, 10:58:21 πμ »
βρε παιδια λετε δεν θα δωθει καμμια παραταση στις αιτησεις? πολυ λιγος χρονος μου φαινεται!

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #983 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:41:30 μμ »
Πήγα σήμερα και κατέθεσα τα χαρτιά στην Δευτεροβάθμια Δ Αθήνας στην Καλλιθέα.Πήγα 10 παρά έφυγα 1.15!Τουλάχιστον ξεμπέρδεψα...ελπίζω και οι υπόλοιποι που ήταν εκεί...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:08:51 »

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #984 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:43:20 μμ »
Πολύς κόσμος και στην Κηφησίας σήμερα! Ήθελε τρομερή υπομονή απο όλους

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #985 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:51:32 μμ »
Όποιος πάει νωρίς (στο άνοιγμα) ξεμπερδεύει νωρίς. Και γιατί να δοθεί παράταση; Μια ζωή με παρατάσεις λειτουργούμε.. πρέπει να σταματήσει αυτή η νοοτροπία κάποτε. Δεν ήταν 2-3 μέρες, αλλά 7 εργάσιμες. Μη γινόμαστε υπερβολικοί.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος marianiux

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #986 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:54:18 μμ »
Όποιος πάει νωρίς (στο άνοιγμα) ξεμπερδεύει νωρίς. Και γιατί να δοθεί παράταση; Μια ζωή με παρατάσεις λειτουργούμε.. πρέπει να σταματήσει αυτή η νοοτροπία κάποτε. Δεν ήταν 2-3 μέρες, αλλά 7 εργάσιμες. Μη γινόμαστε υπερβολικοί.

7 μέρες με το Σαββατοκύριακο και την απεργία ;

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #987 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:56:39 μμ »
Όποιος πάει νωρίς (στο άνοιγμα) ξεμπερδεύει νωρίς. Και γιατί να δοθεί παράταση; Μια ζωή με παρατάσεις λειτουργούμε.. πρέπει να σταματήσει αυτή η νοοτροπία κάποτε. Δεν ήταν 2-3 μέρες, αλλά 7 εργάσιμες. Μη γινόμαστε υπερβολικοί.

7 μέρες με το Σαββατοκύριακο και την απεργία ;

7 εργάσιμες (από 24/6 έως 2/7) σημαίνει χωρίς το σ/κ. Και στην απεργία νομίζω δούλευαν κανονικά.. αν το αφήσουν οι περισσότεροι για την Παρασκευή, λογικό να έχει πολύ κόσμο τελευταία μέρα. Τέλος πάντων, απόψεις είναι αυτές..
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #988 στις: Ιούνιος 30, 2010, 03:06:37 μμ »
Το κακό φέτος είναι οτι με τις αλλαγές στην εγκύκλιο και το ΑΜΩ πολλοί δίστασαν να πάνε νωρίς περιμένοντας διευκρινήσεις που ποτέ δεν ήρθαν με αποτέλεσμα να 'πέσει' πολύς κόσμος προς τα πίσω.
Επίσης ένα άλλο θέμα είναι το γεγονός ότι πολύς κόσμος που δεν έχει ιδέα πως λειτουργεί το σύστημα και παρόλο που βρίσκεται χαμηλά στον πίνακα χωρίς καμία ελπίδα, κάθεται και συμπληρώνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ επιμένοντας και στην σειρά πχ που δηλώνει...αναπλήρωση όντας στο νούμερο 300 της μηδενικής προυπηρεσίας των ΠΕ06.
Ναι δε λέω, δικαίωμα έχει ο καθένας να δηλώσει ό,τι τραβάει η ψυχή του, αλλάνα είμαστε και ρεαλιστές.
 Έχω βαρεθεί να βλέπω ΣΥΝΕΧΕΙΑ  μπροστά μου άτομα που προβληματίζονται με τις ώρες για το αν θα δηλώσουν Α ή Β Δωδεκάνησα αναπλήρωση, τη στιγμή που δεν έχουν ελπίδα ούτε για ωρομίσθιοι, με αποτέλεσμα να απασχολούν κανα 20λεπτο τον καταχωρητή και όλοι οι άλλοι να πρέπει να ξανάρθουμε την επόμενη...
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος Antouan28

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #989 στις: Ιούνιος 30, 2010, 03:52:27 μμ »
Γεια χαρα κι απο μενα!
Και θα παω κατευθειαν στην απορια μου, η απαντηση της οποιας παιζει σημαντικο ρολο στο πως θα συμπληρωθουν οι περιοχες προτιμησης ΑΚΩ  και ΑΜΩ :
Οταν θα ερθει η ωρα το Υπουργειο να αρχισει να καλει ΑΚΩ, ΑΜΩ ή ωρομισθιους, ξεκιναει τη διαδικασια απο τον πινακα καταταξης των υποψηφιων, ή απο τα εισερχομενα στο Υπουργειο κενα που στελνουν οι Β'Βαθμιες;  ??? ???
Δλδ λεει :' Ποιος ειναι πρωτος στην καταταξη;...ο Βαγγελης πχ...που δηλωσε πρωτα;...Β-Α Κυκλαδων πχ...δεν εχει εκει κενο, επομενο κενο;...Β-Α Χανιων, και εχει εκει κενο για 12 ωρες ΑΜΩ. Αρα εκει θα παει ο Βαγγελης.'
Ή λέει : 'Θα καλυψουμε πρωτα ολα τα κενα που θελουν ΑΚΩ πχ, τα παιρνουν ενα ενα και βρισκουν οποιον τα εχει πιο ψηλα στον πινακα.' ;
Ή ισχυει κατι αλλο τελοσπαντων;;;;
Ευχαριστω προκαταβολικα για τις υπευθυνες απαντησεις και ευχομαι και καλη υπομονη με το φετινο γριφο των αιτησεων!  :)
Lost in the desolation of life, the path that we walk...

Αποσυνδεδεμένος m_rebel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #990 στις: Ιούνιος 30, 2010, 04:12:13 μμ »
Το κακό φέτος είναι οτι με τις αλλαγές στην εγκύκλιο και το ΑΜΩ πολλοί δίστασαν να πάνε νωρίς περιμένοντας διευκρινήσεις που ποτέ δεν ήρθαν με αποτέλεσμα να 'πέσει' πολύς κόσμος προς τα πίσω.
Επίσης ένα άλλο θέμα είναι το γεγονός ότι πολύς κόσμος που δεν έχει ιδέα πως λειτουργεί το σύστημα και παρόλο που βρίσκεται χαμηλά στον πίνακα χωρίς καμία ελπίδα, κάθεται και συμπληρώνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ επιμένοντας και στην σειρά πχ που δηλώνει...αναπλήρωση όντας στο νούμερο 300 της μηδενικής προυπηρεσίας των ΠΕ06.
Ναι δε λέω, δικαίωμα έχει ο καθένας να δηλώσει ό,τι τραβάει η ψυχή του, αλλάνα είμαστε και ρεαλιστές.
 Έχω βαρεθεί να βλέπω ΣΥΝΕΧΕΙΑ  μπροστά μου άτομα που προβληματίζονται με τις ώρες για το αν θα δηλώσουν Α ή Β Δωδεκάνησα αναπλήρωση, τη στιγμή που δεν έχουν ελπίδα ούτε για ωρομίσθιοι, με αποτέλεσμα να απασχολούν κανα 20λεπτο τον καταχωρητή και όλοι οι άλλοι να πρέπει να ξανάρθουμε την επόμενη...

Όπως ακριβώς τα λες...   ;D ;D   Να μου έρχεται να φωνάξω αλλά δεν πρέπει γιατί θα προσβάλλω... Άλλωστε κάποια στιγμή όλοι κάπως έτσι ξεκινήσαμε στις πρώτες αιτήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #991 στις: Ιούνιος 30, 2010, 04:24:00 μμ »
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία  :) Πάντως εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όσους καταθέσαμε και υπομονη σε όσους πάνε αυριο - μεθαύριο

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #992 στις: Ιούνιος 30, 2010, 04:57:46 μμ »
Δε νομίζω ότι είναι θέμα ελπίδας, αλλά άγνοιας. Αν είμαι στον πάτο της κατάταξης τι ελπίδα να έχω; Αν παρολαυτά ελπίζω μάλλον δεν ξέρω τι παίζει.  Και είναι κρίμα γιατί μπαίνουν και οι γύρω στο τριπάκι.
Παράδειγμα, έχω γίνει αθελα μου αυτήκοος μάρτυρας συζήτησης ζεύγους που ήρθαν μαζί για να δηλώσει η κοπελιά και να τον πρήζει τον δικό της αν τη στείλουν στην ταδε επαρχία που δήλωσε αν θα μπορέσει να την ακολουθήσει παίρνοντας μετάθεση απο τη δουλειά του και να κάθονται ΜΙΑ ΩΡΑ και να σπάνε το κεφάλι τους και να αγχώνονται και να ζορίζονται να αποφασίσουν γιατί οι επιλογές ήταν περισότερες απο όσες είχαν σκεφτει προκαταβολικά...επειδή έτυχε να την γνωρίζω σας ενημερώνω ότι ήταν στον πίνακα κατάταξης μηδενικής προυπηρ...παραλογοοοοοο
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #993 στις: Ιούνιος 30, 2010, 05:04:49 μμ »
Ναι σε αυτό έχεις δίκιο. Οι περισσότεροι συνάδερφοι δεν είναι καθόλου ενημερωμένοι για το τι γίνεται και τι να περιμένουν. Αλλά τι να πεις....Εδω εμείς που χαλάμε άπειρο χρόνο στο internet, στα τηλέφωνα και στην μελέτη των νόμων και πάλι έχουμε 1000 απορίες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32324
  • Τελευταία: Meliki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161497
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 524
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 364
Σύνολο: 387

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.