*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011  (Αναγνώστηκε 255008 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #1064 στις: Ιούλιος 02, 2010, 08:25:25 πμ »
Για 2.550 προσλήψεις αναπληρωτών ζήτησε έγκριση το Υπουργείο Παιδείας για τη νέα σχολική χρονιά χωρίς της ειδικής αγωγής. Της ειδικής θα είναι 480. ΣΥΝΟΛΟ: 3030 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ
Σε σχέση με πέρυσι πόσο μειωμένες είναι;; Αν μας έλεγαν και σε τι κλάδους αντιστοιχούν καλό θα ήταν. Ελπίζω να μην αντιστοιχούν και οι 2550 σε δασκάλους
...κακος συμβουλος το αγχος και η βιασυνη παιδες...
τα νουμερα αυτα ειναι ΜΟΝΟ  για την ειδικη αγωγη.  καμια σχεση με τους "γνωστους-αγνωστους" αναπληρωτες του "κανονικου' -τρομαρα του- σχολειου..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:33:01 »

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #1065 στις: Ιούλιος 02, 2010, 09:02:35 πμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ κάτι πριν κάνω την αίτηση,που δεν ξέρω αν ρωτήθηκε σε προηγούμενες σελίδες.Η εγκύκλιος κάπου λέει πως όσοι είναι Π02 και Π03 μπορουν να κάνουν αιτηση και για ένα πρόγραμμα ένταξης ανάπηρων μαθητών στα σχολεία,αν το κατάλαβα καλά.Αυτο αφορά μόνο τους Π02,3 που έχουν κάνει σεμινάρια στην ειδική αγωγή ή όλους;

Στο συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορεί να δηλώσει συμμετοχή οποιοσδηποτε ΠΕ02 ή ΠΕ03 .Δες λεπτομέρειες εδώ:

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=19644.0

Να ξέρεις μόνο πως τουλάχιστον μέχρι χθες ,δεν υπήρχε πληροφόρηση / διευκρίνιση απο το ΥΠΕΠΘ για το αν θα σε καλέσουν μόνο στις περιοχές που επέλεξες ως αναπληρωτής ή παντού..

" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #1066 στις: Ιούλιος 02, 2010, 09:35:15 πμ »
συναδελφοι αληθευει πως αφου επιλεγει κανεις, αν απορριφθει κανεις στη συνεντευξη στα εκκλησιαστικα χανει τη σειρα του στον πινακα? ???
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #1067 στις: Ιούλιος 02, 2010, 10:12:51 πμ »
συναδελφοι αληθευει πως αφου επιλεγει κανεις, αν απορριφθει κανεις στη συνεντευξη στα εκκλησιαστικα χανει τη σειρα του στον πινακα? ???

Αυτό άκουσα και εγώ χωρίς να είμαι σίγουρη. Πάντως δεν έκανα τα χαρτιά μου για εκκλησιαστικά

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:33:01 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2556
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #1068 στις: Ιούλιος 02, 2010, 10:22:09 πμ »
αμω θα είσαι για τις 8 ώρες στα ολοήμερα. για τις υπόλοιπες θα πληρώνεσαι και θα παίρνεις μόρια ως ωρομίσθιος.

Δηλαδή αν αρνηθώ στη ΠΔΣ θα έχω κυρώσεις;;

Η ΠΔΣ σχετίζεται με ωρομισθία και οι ωρομίσθιοι δεν έχουν κυρώσεις αν αρνηθούν..

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Δηλαδή αν με καλεσουν 12ωρο ολοήμερα. Και μετα από 1 μήνα με καλέσουν ΠΔΣ και μετα από 1 μήνα 5 ώρες Β/βάθμια κανονικού προγράμματος.
Θα έχω κυρώσεις αν αρνηθώ στα ολοήμερα και στο κανονικό πρόγραμμα;
Πρώτα απ'όλα εύχομαι να έχεις τόσες ώρες δουλειάς  ;) ..

Μην σου φαίνεται εξωπραγματικό. Φέτος είχα 21 ώρες ωρομισθία.

Κυρώσεις έχεις μόνο αν αρνηθείς θέση αναπληρωτή (μειωμένου ή κανονικού ωραρίου) και όχι ωρες ωρομισθίας..

Ειλικρινά ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να καταλάβω αυτό που μου λες :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :'( :'( :'(
με βάση το παράδειγμα που έδωσα πιο πάνω  :(

Καλημέρα!
Ας το πάμε ανάποδα.
Μπορείς να μ δώσεις ένα παράδειγμα στο οποίο δεν θα μπορώ να αρνηθώ;

(Είμαι ΠΕ20 κ μπορω να δουλέχω κ στις 2 βαθμίδες)
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #1069 στις: Ιούλιος 02, 2010, 10:33:11 πμ »
Που είναι η αίτηση ρε παιδιά ηλεκτρονικά?


Να και η αίτηση...καλή δύναμη  :)
Ευχαριστώ!!!Υπάρχει και κάποιος οδηγός συμπλήρωσης?
Αυτά τα ΑΚΩ και τα ΑΜΩ που λέτε που είναι?
Που βρίσκω τους κωδικούς των περιοχών?
Στο ομαδοπ. ειδικότητα και ειδικότητα τι αριθμό βάζω?
\Τελικά πόσες περιοχές δηλώνουμε ?20?η και παραπάνω?
Ρωτάω πολλά ε ??

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #1070 στις: Ιούλιος 02, 2010, 10:35:23 πμ »
αμω θα είσαι για τις 8 ώρες στα ολοήμερα. για τις υπόλοιπες θα πληρώνεσαι και θα παίρνεις μόρια ως ωρομίσθιος.

Δηλαδή αν αρνηθώ στη ΠΔΣ θα έχω κυρώσεις;;

Η ΠΔΣ σχετίζεται με ωρομισθία και οι ωρομίσθιοι δεν έχουν κυρώσεις αν αρνηθούν..

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Δηλαδή αν με καλεσουν 12ωρο ολοήμερα. Και μετα από 1 μήνα με καλέσουν ΠΔΣ και μετα από 1 μήνα 5 ώρες Β/βάθμια κανονικού προγράμματος.
Θα έχω κυρώσεις αν αρνηθώ στα ολοήμερα και στο κανονικό πρόγραμμα;
Πρώτα απ'όλα εύχομαι να έχεις τόσες ώρες δουλειάς  ;) ..

Μην σου φαίνεται εξωπραγματικό. Φέτος είχα 21 ώρες ωρομισθία.

Κυρώσεις έχεις μόνο αν αρνηθείς θέση αναπληρωτή (μειωμένου ή κανονικού ωραρίου) και όχι ωρες ωρομισθίας..

Ειλικρινά ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να καταλάβω αυτό που μου λες :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :'( :'( :'(
με βάση το παράδειγμα που έδωσα πιο πάνω  :(

Καλημέρα!
Ας το πάμε ανάποδα.
Μπορείς να μ δώσεις ένα παράδειγμα στο οποίο δεν θα μπορώ να αρνηθώ;

(Είμαι ΠΕ20 κ μπορω να δουλέχω κ στις 2 βαθμίδες)

Δεν μπορώ να δωσω παραδειγμα επειδή δε γνωρίζω τι συνολο ωρων επιτρεπεται και στις δυο βαθμίδες..
Αν με ρωτάς γι'αυτο ,δεν είμαι το καταλληλο πρόσωπο να το απαντησω..

Μπορω όμως να σου πω πως όταν σε καλούν για κάποιες ωρες ,είναι ξεκαθαρο νομίζω ,τι ωρες είναι αυτές..
Π.χ. Η ΠΔΣ αφορά ωρομισθία (πέρσι ήταν μεχρι 10ώρες - φετος μη ρωτάς ουτε οι ιδιοι το έχουν προσδιορίσει ) ..αν λοιπόν σε καλέσουν για ΠΔΣ και αρνηθείς να πας,δεν έχεις καμμία επιπτωση ...μπορούν να σε καλέσουν ξανά για ΠΔΣ (εφοσον υπάρχουν ωρες φυσικά). Υποθετω ,αλλά δεν το γνωρίζω, οτι ετσι συμβαίνει και με τα ολοήμερα.

"..δεν θα μπορώ να αρνηθώ"...ο καθένας αποφασίζει όπως θεωρεί ότι είναι καλύτερα..Μπορείς να αρνηθείς λοιπόν ,αν αυτο επιθυμείς...προσπαθω (μάλλον ανεπιτυχώς) να σου εξηγησω πως σε περίπτωση που σε καλέσουν αναπληρωτρια ( ΑΚΩ ή ΑΜΩ) και δεν δεχτείς ,θα διαγραφείς για την τρέχουσα χρονιά (απο πινακα αναπληρωτων ,ΟΧΙ ωρομισθιων)..

" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #1071 στις: Ιούλιος 02, 2010, 10:40:46 πμ »
συναδελφοι αληθευει πως αφου επιλεγει κανεις, αν απορριφθει κανεις στη συνεντευξη στα εκκλησιαστικα χανει τη σειρα του στον πινακα? ???

Αυτό άκουσα και εγώ χωρίς να είμαι σίγουρη. Πάντως δεν έκανα τα χαρτιά μου για εκκλησιαστικά

 Αυτό με την απώλεια της θέσης το διαδίδουν στις δευτεροβάθμιες, για να αποτρέψουν πολύ κόσμο να κάνει αίτηση σε αυτά τα σχολεία, και να αυξήσουν τις πιθανότητες για τους δικούς τους! ειδικά στις δευτεροβάθμιες που έχουν τέτοια σχολεία στη δικαιοδοσία τους! Δεν υπάρχει πουθενά αυτό γραμμένο! επίσης πολλές δευτεροβάθμιες δεν δέχονται αιτήσεις για τα εκκλησιαστικά σχολεία, όταν κάποιος δεν έχει συστατική επιστολή, αλλά μόνο βιογραφικό σημείωμα! η εγκύκλιος αναφέρει υπεχρεωτικό βιογραφικό και προαιρετική συστατική επιστολή!
Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να μην χάσει κανείς τη θέση του:
να κριθούν οι αιτήσεις για τα εκκλησιαστικά και μετά θα βγουν τα αποτελέσματα. Εξάλλου οι αιτήσεις για αυτά τα σχολεία είναι πάρα πολύ λίγες! αν απορριφθεί η αίτησή σου, θα περάσουν αυτή την επιλογή σου και θα πάνε στην επόμενη!
ή με την επιλογή σου σε εκκλησιαστικό σχολείο και πριν ανακοινωθούν τα αποτελέσματα, μπορούν να κρίνουν το βιογραφικό σου, και αν σε απορρίψουν, να πάνε στις επόμενες επιλογές σου!

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2556
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #1072 στις: Ιούλιος 02, 2010, 10:41:27 πμ »
αμω θα είσαι για τις 8 ώρες στα ολοήμερα. για τις υπόλοιπες θα πληρώνεσαι και θα παίρνεις μόρια ως ωρομίσθιος.

Δηλαδή αν αρνηθώ στη ΠΔΣ θα έχω κυρώσεις;;

Η ΠΔΣ σχετίζεται με ωρομισθία και οι ωρομίσθιοι δεν έχουν κυρώσεις αν αρνηθούν..

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Δηλαδή αν με καλεσουν 12ωρο ολοήμερα. Και μετα από 1 μήνα με καλέσουν ΠΔΣ και μετα από 1 μήνα 5 ώρες Β/βάθμια κανονικού προγράμματος.
Θα έχω κυρώσεις αν αρνηθώ στα ολοήμερα και στο κανονικό πρόγραμμα;
Πρώτα απ'όλα εύχομαι να έχεις τόσες ώρες δουλειάς  ;) ..

Μην σου φαίνεται εξωπραγματικό. Φέτος είχα 21 ώρες ωρομισθία.

Κυρώσεις έχεις μόνο αν αρνηθείς θέση αναπληρωτή (μειωμένου ή κανονικού ωραρίου) και όχι ωρες ωρομισθίας..

Ειλικρινά ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να καταλάβω αυτό που μου λες :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :'( :'( :'(
με βάση το παράδειγμα που έδωσα πιο πάνω  :(

Καλημέρα!
Ας το πάμε ανάποδα.
Μπορείς να μ δώσεις ένα παράδειγμα στο οποίο δεν θα μπορώ να αρνηθώ;

(Είμαι ΠΕ20 κ μπορω να δουλέχω κ στις 2 βαθμίδες)

Δεν μπορώ να δωσω παραδειγμα επειδή δε γνωρίζω τι συνολο ωρων επιτρεπεται και στις δυο βαθμίδες..
Αν με ρωτάς γι'αυτο ,δεν είμαι το καταλληλο πρόσωπο να το απαντησω..

Μπορω όμως να σου πω πως όταν σε καλούν για κάποιες ωρες ,είναι ξεκαθαρο νομίζω ,τι ωρες είναι αυτές..
Π.χ. Η ΠΔΣ αφορά ωρομισθία (πέρσι ήταν μεχρι 10ώρες - φετος μη ρωτάς ουτε οι ιδιοι το έχουν προσδιορίσει ) ..αν λοιπόν σε καλέσουν για ΠΔΣ και αρνηθείς να πας,δεν έχεις καμμία επιπτωση ...μπορούν να σε καλέσουν ξανά για ΠΔΣ (εφοσον υπάρχουν ωρες φυσικά). Υποθετω ,αλλά δεν το γνωρίζω, οτι ετσι συμβαίνει και με τα ολοήμερα.

"..δεν θα μπορώ να αρνηθώ"...ο καθένας αποφασίζει όπως θεωρεί ότι είναι καλύτερα..Μπορείς να αρνηθείς λοιπόν ,αν αυτο επιθυμείς...προσπαθω (μάλλον ανεπιτυχώς) να σου εξηγησω πως σε περίπτωση που σε καλέσουν αναπληρωτρια ( ΑΚΩ ή ΑΜΩ) και δεν δεχτείς ,θα διαγραφείς για την τρέχουσα χρονιά (απο πινακα αναπληρωτων ,ΟΧΙ ωρομισθιων)..
Ευχαριστώ για το χρόνο σου :)
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #1073 στις: Ιούλιος 02, 2010, 10:41:46 πμ »
Που είναι η αίτηση ρε παιδιά ηλεκτρονικά?


Να και η αίτηση...καλή δύναμη  :)
Ευχαριστώ!!!Υπάρχει και κάποιος οδηγός συμπλήρωσης?
Αυτά τα ΑΚΩ και τα ΑΜΩ που λέτε που είναι?
Που βρίσκω τους κωδικούς των περιοχών?
Στο ομαδοπ. ειδικότητα και ειδικότητα τι αριθμό βάζω?
\Τελικά πόσες περιοχές δηλώνουμε ?20?η και παραπάνω?
Ρωτάω πολλά ε ??

Μα που ήσουν τόσο καιρό που τα συζητάμε εδώ ;;  :D
Μπορείς να δηλώσεις μέχρι 20 το πολύ περιοχές ΑΚΩ (αναπληρ.κανονικού ωραριου) και 20 το πολύ ΑΜΩ (μειωμένου ωραρίου) .

Π.χ. Β-Β' Πειραιά ,Β- Α' Καβάλας Μειωμένο κλπ
Αν σ'ενδιαφερει η Πρωτοβάθμια δηλώνεις Α- Β' Πειραιά κλπ..

Καλύτερα να "κατεβάσεις" την εγκύκλιο (την βρίσκεις ευκολα και στο ΥΠΕΠΘ και εδω στο φορουμ)  και να διαβασεις προσεκτικά...
Πήραν παραταση οι αιτησεις ; Τελευταια μέρα υποβολής είναι η σημερινή...εκτος αν σημερα δωσανε παραταση..
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #1074 στις: Ιούλιος 02, 2010, 10:44:43 πμ »
Είχα καιρό να μπώ η αλήθεια !Δεν προλαβαίνω να διαβάσω τοοοοσες σελίδες.
Σήμερα θα την παραδώσω. Κατεβάζω την εγκύκλιο.
Ευχαριστώ!!!! :)

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #1075 στις: Ιούλιος 02, 2010, 10:48:37 πμ »
Είχα καιρό να μπώ η αλήθεια !Δεν προλαβαίνω να διαβάσω τοοοοσες σελίδες.
Σήμερα θα την παραδώσω. Κατεβάζω την εγκύκλιο.
Ευχαριστώ!!!! :)

Καλή δύναμη ...σε κάποια σημεία η εγκύκλιος θα σου θυμίσει "σπαζοκεφαλιά" η "σταυρόλεξο για δυνατούς λύτες"  :D :D


Ευχαριστώ για το χρόνο σου :)

Να είσαι καλά,συγγνωμη αν δεν βοήθησα επαρκώς..
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #1076 στις: Ιούλιος 02, 2010, 10:54:24 πμ »
Ρε παιδιά διάβασα την εγκύκλιο.Για ΑΜΩ κια ΑΚΩ δεν ειδα κάπου να γράφει.Το γράφουμε κάπου?ή το λέμε έτσι μεταξύ μας?
και επιπλέον ούτε για το ομαδοπ. ειδικότητα αναφέρει κάτι.
Στο 24/μηνο ή 30/μηνο τι να τσεκάρω?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2010, 10:58:11 πμ από grooog »

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #1077 στις: Ιούλιος 02, 2010, 11:05:39 πμ »
Ρε παιδιά διάβασα την εγκύκλιο.Για ΑΜΩ κια ΑΚΩ δεν ειδα κάπου να γράφει.Το γράφουμε κάπου?ή το λέμε έτσι μεταξύ μας?
και επιπλέον ούτε για το ομαδοπ. ειδικότητα αναφέρει κάτι.
Στο 24/μηνο ή 30/μηνο τι να τσεκάρω?

Σ14 "2. Στην Αίτηση-Δήλωση αναπληρωτή συμπληρώνονται από μία (1) μέχρι και είκοσι (20) περιοχές προτίμησης για πρόσληψη σε σχολεία [θα περιληφθεί σε ρυθμιστική Υπουργική Απόφαση που θα εκδοθεί σύμφωνα με την εξουσιοδοτική διάταξη της παρ. 9 του άρθρου 5 του ν. 3848/2010]. Επειδή δίνεται  η δυνατότητα εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πρόσληψη και σε θέση αναπληρωτή με μειωμένο ωράριο, οι υποψήφιοι μπορούν να δηλώνουν, πέρα από αυτές, επιπλέον μέχρι είκοσι (20) περιοχές προτίμησης για πρόσληψη με μειωμένο ωράριο. Οι δηλούμενες περιοχές προτίμησης για όλες τις κατηγορίες πρόσληψης δεν μπορεί σε σύνολο να υπερβαίνουν τις σαράντα (40). 

Κατά τη συμπλήρωση της αίτησης θα δηλώνεται η περιοχή πρόσληψης (με πλήρες ή/και με μειωμένο ωράριο) κατά σειρά προτεραιότητας (π.χ. για τον κλάδο ΠΕ06  …: 1η προτίμηση: Α-Β΄ Πειραιά, 2η προτίμηση: Σιβιτανίδειος Σχολή, 3η προτίμηση: Β-Β΄Πειραιά, 4η προτίμηση: Β-Α΄ Αθήνας_μειωμένο, 5η προτίμηση: Γεν. Εκκλ/κό Λύκειο-Γυμνάσιο Ξάνθης, 6η προτίμηση: Β-Γ΄ Βοιωτίας _μειωμένο κ.ο.κ.). Επομένως η αίτηση πρόσληψης θα είναι κοινή για τις περιοχές, τη Σιβιτανίδειο Σχολή και τα εκκλησιαστικά Λύκεια και Γυμνάσια, με πλήρες ή με μειωμένο ωράριο.  "

Σ 6 : "7. Από τις διατάξεις του άρθρου 9 παρ. 4 του ν. 3391/2005 ορίζεται ότι προσωρινοί αναπληρωτές που προσλαμβάνονται στα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης από τον πίνακα αναπληρωτών διαγράφονται για το σχολικό έτος πρόσληψης, εφόσον δεν αναλαμβάνουν υπηρεσία για οποιονδήποτε λόγο εντός δέκα ημερών από την ανακοίνωση της πρόσληψής τους. Εάν αρνηθούν για δεύτερη φορά, διαγράφονται για το σχολικό έτος που διανύεται και για τα δύο επόμενα έτη.

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ: Οι ανωτέρω διατάξεις εφαρμόζονται και για όσους προσληφθούν ως αναπληρωτές με μειωμένο ωράριο διδασκαλίας.  "

Ομαδοποιημένη Ειδικότητα : Φιλόλογοι ,Μαθηματικοι...
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32324
  • Τελευταία: Meliki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161498
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 524
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 434
Σύνολο: 456

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.