*

Αποστολέας Θέμα: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές  (Αναγνώστηκε 25664 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kshl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #70 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 09:03:26 μμ »
glianna τόσο που καθυστέρησαν να τα βγάλουν, πλάκα πλάκα κοντεύει ο επόμενος ΑΣΕΠ, όπου θα έχεις ήδη την εμπειρία της συμμετοχής αλλά και το παιδαγωγικό  ;)
Ώς απόφοιτος ΑΕΙ θεωρώ τους απόφοιτους ΤΕΙ εν δυνάμει ισάξιους ή και καλύτερους σε κάθε επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #71 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 02:24:24 πμ »
Βρε παιδία να ρωτήσω,

Μόνο αυτοί που διορίστηκα θα μάθουν τις βαθμολογίες τους?

Οι βαθμολογίες όλων των υπολοίπων που είναι;;
Learning by doing...

Αποσυνδεδεμένος mizsolitude

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #72 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 04:56:22 πμ »
Βρε παιδία να ρωτήσω,

Μόνο αυτοί που διορίστηκα θα μάθουν τις βαθμολογίες τους?

Οι βαθμολογίες όλων των υπολοίπων που είναι;;

"Μετά από σχετική συνεννόηση με την Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα οι αλφαβητικοί πίνακες που έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ περιλαμβάνουν τα στοιχεία και την επίδοση μόνο όσων υποψηφίων πέτυχαν βαθμολογία τουλάχιστον 55 μονάδες ως βαθμό στη γραπτή εξέταση και συγχρόνως τουλάχιστον 50 μονάδες σε κάθε μία από τις δύο θεματικές ενότητες. Οι υπόλοιποι υποψήφιοι μπορούν να αναζητούν τη βαθμολογία τους με την πληκτρολόγηση του ονόματος, του επωνύμου, του αριθμού ταυτότητας και του δεκαψήφιου κωδικού συμμετοχής τους στους συγκεκριμένους διαγωνισμούς, ο οποίος τους είχε δοθεί κατά την εξέταση. Η σχετική εύρεση μπορεί να γίνει από το πλαίσιο αναζήτησης της ιστοσελίδας του ΑΣΕΠ."
after a certain age every artist works with injury

Αποσυνδεδεμένος georgia22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #73 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 11:08:49 πμ »
glianna καταλαβαίνω πώς αισθάνεσαι και με το δίκιο σου. Αλλά η αλήθεια είναι οτι εμείς που είχαμε ήδη την παιδαγωγική κατάρτιση δεν θέλαμε να μπείτε και εσείς με αυτό το προσόν!  θα ήταν άδικο για εμάς που καθηστέρησε ο διαγωνισμός! αλλωστε και όλοι μας κάτι χάσαμε . τον ιουνιο είχα σχεδόν 9 μήνες προυπηρεσία που δεν μέτρησε! (και έχει μόρια).
Αλήθεια ρε παιδιά δεν γίνετε ένσταση για τις βαθμολογίες? παραμόνο για τυχόν λάθος στον πίνακα? είμαι τελευτάια στη σειρά διοορισθήσα και από εκεί που δεν το περίμενα τώρα με έχει φάει το άγχος μήπως χάσω τη θέση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #74 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 11:11:22 πμ »
Μόνο αυτοί που διορίστηκαν θα μάθουν τις βαθμολογίες τους?

Όχι μόνο για τους διοριστέους, αλλά για όλους τους επιτυχόντες (όσοι πέρασαν δηλαδή τη βάση του 55) του ασεπ η βαθμολογία ανακοινώνεται δημόσια. Οι υπόλοιποι βάζουν τα στοιχεία τους στο σάιτ του ασεπ για να τη δουν.

Αποσυνδεδεμένος georgia22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #75 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 01:49:52 μμ »
Εχω μια ερώτηση. Οι σημερινοί διοριστέοι, ποτε θα πιάσουν δουλειά? από φέτος ή από του χρόνου? Χρειάζονται κάποιες χρονοβόρες διαδικασίες?

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #76 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 02:10:02 μμ »
Για καθιστε ρε παιδια και εδω μιλαμε για τεραστια αδικια.

 Ειναι αδιανοητο να αφηνουν εμενα με  84.5% στην απεξω και να διοριζονται ατομα που εγραψαν 14 μοναδες κατω!
Με 96.5% ειδική διδακτική σου λενε δεν εχει σημασια που εγραψες καλύτερα απο ολους, εμεις θελουμε να στελεχωσουμε την εκπαιδευση με ατομα που δεν αντιμετωπισαν και τοσο καλα τα θέματα του ΑΣΕΠ!Αρκει που ειχαν το πιστοποιητικό της ΑΣΠΑΙΤΕ 8 μήνες πριν από εσένα"!
Το γράμμα του νόμου, οτι προηγουνται οι κατοχοι ΑΣΠΑΙΤΕ, δεν συμφωνει με το πνεύμα του νόμου, οτι πρεπει να καταλαμβανουν τις θέσεις,
αυτοι που μπορουν να αποδείξουν οτι έχουν τοσο επιστημονική οσο και παιδαγωγική καταρτιση. 

ΑΝΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ σε ολο της το μεγαλειο για ακομη μια φορα.
Θα μπω σε οποιαδηποτε διαδικασια μου προτεινουν, για να μπορω να κοιμαμαι ησυχη το βραδυ.

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #77 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 02:17:48 μμ »
Οι σημερινοί διοριστέοι, ποτε θα πιάσουν δουλειά? από φέτος ή από του χρόνου? Χρειάζονται κάποιες χρονοβόρες διαδικασίες?

Από φέτος (αν είναι στην πρώτη φουρνιά). Αν προλάβουν ως τα Χριστούγεννα έχει καλώς. Αλλιώς αρχές Ιανουαρίου φαντάζομαι.

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #78 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 02:20:19 μμ »
Για καθιστε ρε παιδια εδω μιλαμε για τεραστια αδικια.

Aυτοί είναι οι κανόνες. ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2009, 04:40:14 μμ από flair »

Αποσυνδεδεμένος georgia22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #79 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 03:33:25 μμ »
Μονο που που καποιος, για να παει στην ΑΣΠΑΙΤΕ, εχει πιθανα φυγει απο το σπιτι του,εχει κανει τεραστια εξοδα, εχει διαβασει και εχει κανει εργασιες και πιθανα εχει απορριψει καποια δουλεια για να μπορεσει να παρακολουθησει (τουλαχιστον σε εμενα ετσι εγινε) οποτε δεν μπορει να τον βαζουν στο ιδιο τσουβαλι με αυτους που δεν εκαναν ΑΣΠΑΙΤΕ!
δεν ειναι δικαιο αυτο που λεω;
τωρα, που κρυβεται η αδικια; ισως στον τροπο που μπαινει κανεις στην ΑΣΠΑΙΤΕ? τα κριτηρια ομως ειναι αντικειμενικα...
μηπως θα επρεπε να μοριοδοτειται απλα, σαν μεταπτυχιακο? ειναι κι αυτη μια αποψη. ομως ετσι για καποιες ειδικοτητες δεν θα πηγαινε κανενας στην ΑΣΠΑΙΤΕ, δεν ειναι ετσι?
πειτε μου τις γνωμες σας. Δεν λεω οτι τωρα το συστημα ειναι απολυτως δικαιο αλλα δεν βρισκω και καλυτερη λυση!

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #80 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 04:01:11 μμ »
Δεν καταλαβες τι συμβαινει στην περιπτωση μου.
ΕΧΩ ΑΣΠΑΙΤΕ. Εμεινα ανεργη ενα χρονο για να την παρακολουθησω και πηγαινοερχομουν απο την πολη κατοικιας μου στην πολη που ηταν το παραρτημα της ΑΣΠΑΙΤΕ καθημερινα. Εκανα τις παρακολουθησεις, τις εργασίες, τις ΠΑΔ και εξεταστηκα στις προοδους τις εξεταστικές οπως εσυ και ολοι οι εχοντας το πιστοποιητικο.
Και επισης μπορω να αποδειξω οτι η προσπαθεια μου ηταν σημαντικη, με ποσοτικα δεδομένα (96.5 ειδικη διδακτική). Οταν εξεταστηκαμε 13-14 Ιουνίου η δευτεροβαθμια ειχε ήδη παραλαβει το πιστοποιητικο παιδαγωγικής επάρκειας μου. Και βλέπω οτι με εχουν καταταξει στους πινακες χωρις επαρκεια και διοριζονται ατομα που δεν τα πηγαν τοσο καλα οσο εγω στην γραπτη εξεταση.
Δεν ειναι αναξιοκρατικο????
Οχι απλα ειναι, σου απαντω μονη μου, ειναι εξοργιστικο!!!!!!!! >:( :'(

Αποσυνδεδεμένος moca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #81 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 04:30:29 μμ »


Πάντως πρέπει να καταλάβεις ότι όλοι χάνουμε κάτι, όπως είπε και άλλος συνάδερφος, γιατί και η προυπηρεσία που μετράει στην προσαύξηση ήταν αυτή που είχαμε μέχρι την ημερομηνία κατάθεσης των δικαιολογητικών τον Οκτώβρη και όχι μέχρι τον Ιούνιο που έγιναν οι εξετάσεις.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί το συνειδητοποίησες τώρα ότι δεν θα μέτραγε η ΑΣΠΑΙΤΕ αφού όταν έγιναν οι αιτήσεις δεν είχες παιδαγωγική επάρκεια?
Μπορούσες να μπεις στην ΑΣΠΑΙΤΕ αν δεν είχες πτυχίο ακόμα και αν θα ήσουν πτυχιούχος στην εξεταστική του επόμενου μήνα από την ημερομηνία κατάθεσης των αιτήσεων στο ΕΠΠΑΙΚ?
Σε ποιο διαγωνισμό δημοσίου προσμετρούν δικαιολογητικά που θα ληφθούν στο μέλλον?
Έχεις πάντως ένα πολύ καλό προβάδισμα για αναπληρώτρια με τόσα μόρια, οπότε είναι και αυτό μια επιτυχία!
Συγχαρητήρια για την επίδοση!!!

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #82 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 04:42:04 μμ »
H προυπηρεσια που δεν σας προσμετρηθηκε σας κοστιζει 0,5 ή 1 μοριο.
Εμενα η ΑΣΠΑΙΤΕ που δεν μου προσμετρηθηκε μου κοστιζει το διορισμο μου.
Η  πιθανοτητα κλησης για αναπληρωση τη δεδομένη στιγμη δεν μπορει να λειτουργησει καθησυχαστικα για εμενα αφου γνωριζω οτι τη μονιμη θεση θα την καταλαβουν ατομα που πετυχαν κατωτερη βαθμολογία.
Επισης ειμαι βεβαιη οτι οποιοσδηποτε στη θεση μου θα σκεφτοταν και θα ενοιωθε οπως εγω.
ευχαριστω για τις απαντησεις

Αποσυνδεδεμένος moca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #83 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 04:53:48 μμ »
Ο διορισμός κρίνεται από 0,5 και 1 μόριο, ειδικά όταν οι θέσεις είναι τόσο λίγες...
Καταλαβαίνω την πίκρα σου, αλλά νομίζω ότι αν το είχες εμπεδώσει νωρίτερα ότι δεν μετράει το προσόν που απέκτησες μετά την αίτηση συμμετοχής στον ΑΣΕΠ, τώρα θα ήσουν ευτυχισμένη που πήρες τόσα πολλά μόρια στον πίνακα και θα είσαι σίγουρα αυτή τη χρονιά και την επόμενη- μπορεί και για άλλη μία αν αργήσει να ξαναβγεί διαγωνισμός για τεχνικές ειδικότητες- οπότε θα μαζέψεις τα μόρια για διορισμό με 24 μηνο ή 40%.
Σκέψου και αυτόν που είχε ΑΣΠΑΙΤΕ από πέρυσι και έμεινε απ' έξω για 0,5 κ 1 μόριο.....επειδή ήταν λίγες οι θέσεις...
καλή συνέχεια

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 336
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 273
Σύνολο: 273

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.