*

Αποστολέας Θέμα: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές  (Αναγνώστηκε 25679 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xrisoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #84 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 05:42:36 μμ »
καλησπέρα σας
να ρωτήσω μήπως ξέρετε οι υπόλοιπες ειδικότητες πότε θα ανακοινωθούν; Είμαι στην κατηγορία 12.04. Επίσης να ρωτήσω σε περίπτωση που περάσω τη βάση και δεν είμαι στους διοριστέους τι γίνεται μετά?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #85 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 06:25:54 μμ »
καλησπέρα σας
να ρωτήσω μήπως ξέρετε οι υπόλοιπες ειδικότητες πότε θα ανακοινωθούν; Είμαι στην κατηγορία 12.04. Επίσης να ρωτήσω σε περίπτωση που περάσω τη βάση και δεν είμαι στους διοριστέους τι γίνεται μετά?

Μέχρι τέλος Νοέμβρη λένε οι φήμες ότι θα ανακοινωθούν. Παίρνεις τη διαφορά του γραπτού σου με τη βάση (55) ως μόρια στον πίνακα αναπληρωτών.

glianna, έτσι έχουν τα πράγματα. Αν είχες διαβάσει προσεκτικά την προκήρυξη δεν θα είχες τώρα ενστάσεις. Θα ήταν τραγικό σε καθε προκήρυξη να επισυνάπτουμε αναδρομικά τα χαρτιά μας. Δεν θα είχε τέλος η διαδικασία...
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #86 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 06:54:51 μμ »
To τραγικο ειναι οτι διεξηγαγαν το διαγωνισμο 8 μηνες μετα την ληξη υποβολης των αιτησεων
και με εφεραν στη θεση να δινω εξετασεις ουσα επαρκειουχος χωρις να το αναγνωριζουν!
Η ενσταση φυσικα και θα γινει.

Αποσυνδεδεμένος ODDY

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #87 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 07:30:37 μμ »
glianna έχεις απόλυτο δίκιο αλλά οι κανόνες της διαδικασίας δεν επιτρέπουν την δικαίωση σου. Το συγκεκριμένο θέμα απασχολεί και γνωστό μου. Σίγουρα είναι μια σπάνια περίπτωση αλλά συμβαίνει και οδηγεί σε αδικίες. Πιστεύω ότι όλοι οι φοιτητές ΑΣΠΑΙΤΕ θα ήταν σωστό να βρίσκονται εντός των σχετικών πινάκων με αστερίσκο και προθεσμία να καταθέσουν το πιστοποιητικό τους έως π.χ. Ιούλιο δεδομένου ότι οι εξετάσεις ΑΣΕΠ γίνονται κάθε 3 ή 4 χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος linmak88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ-18.04
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #88 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 08:34:12 μμ »
Τα νέα μου! Εγώ λόγω ότι είμαι στο 30μηνο δεν έδωσα ΑΣΕΠ. Περίμενα όμως τα αποτελέσματα - 1) για να δω τι θα γίνει με το 40%(και όντως φύγαν 2 άτομα από μπροστά μου) και 2) για να δουλέψω φέτος τουλάχιστον αναπληρώτρια γιατί του χρόνου διορίζομαι(30μηνο=Νο 4).
Παρόλο που έφυγαν λοιπόν 2 άτομα από τον ενιαίο λόγω ΑΣΕΠ - μάλλον δεν διορίζομαι με το 40% για 1 άτομο!
Υπενθυμίζω ότι τον Αυγουστο δεν διορίστηκα με το 30μηνο για 3 άτομα και τώραμε το 40% για 1 άτομο!
Μου φαίνεται ότι θα πρέπει να πάω για εξορκισμό!  :-\
Τάχα δεν θα είναι φταίχτης,<br />ποιον χτυπούν χωρίς να φταίξει;<br />Και καλά του κάνουνε αφού ήθελε να παίξει με τους άρχοντες<br />Άρχισε λοιπόν και κείνος<br />από πάνω να χτυπά...<br />Αρχή του παραμυθιού καλημέρα σας!

Αποσυνδεδεμένος linmak88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ-18.04
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #89 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 01:55:17 μμ »
Mόλις έμαθα τι έγινε σήμερα στη συνάντηση που είχαμε οι Τεχνικές Ειδικότητες με το ΑΣΕΠ και την υπεύθυνη κα  Μήτσιου και με το ΥΠΕΠΘ.
Η Μήτσιου είπε ότι σίγουρα όλα τα αποτελέσματα θα βγουν μέχρι 20/11. Η καθυστέρηση οφείλεται στο ότι οι εξετάσεις έγιναν τον Ιούνιο και σχεδόν κανένας βαθμολογητής δεν πήγε να βαθμολογήσει λόγω διακοπών. Τους κυνηγούσαν, στην κυριολεξία αλλά τίποτα. Μας είπε, επίσης ότι με τίποτα ξανά δεν πρέπει να αποδεχτούμε, οι εξετάσεις να γίνουν καλοκαίρι!
Και τώρα πάμε στα πιο δυσάρεστα - μια και μέχρις στιγμής σας φλόμωσα στα ευχάριστα!
Στο ΥΠΕΠΘ, συναντήθηκαν με τον Κουτρουμάνο και την υπεύθυνη για τις πιστώσεις και τους είπαν ότι μόλις βγουν τα αποτελέσματα και τελειώσουν οι ενστάσεις -εννοείται- θα τρέξουν οι πίνακες μέσα σε 2 μέρες. Η υπεύθυνη για τις πιστώσεις, ανέφερε ότι έχουν μείνει πολύ λίγες και σε ερώτηση μας για τι νούμερο μιλάει μας είπε περίπου 100-120!!!
Ας βγάλει τώρα ο καθένας τα συμπεράσματά του!!!!!!!!!!!

--Θα ήθελα να ευχαριστήσω εγώ προσωπικά τον ''ΠΕ18.02'' και τη ''moca'' για τον κόπο που έκαναν για όλους μας και πήγαν στο ΑΣΕΠ και στο ΥΠΕΠΘ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2009, 02:26:02 μμ από linmak88 »
Τάχα δεν θα είναι φταίχτης,<br />ποιον χτυπούν χωρίς να φταίξει;<br />Και καλά του κάνουνε αφού ήθελε να παίξει με τους άρχοντες<br />Άρχισε λοιπόν και κείνος<br />από πάνω να χτυπά...<br />Αρχή του παραμυθιού καλημέρα σας!

Αποσυνδεδεμένος moca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #90 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 03:09:43 μμ »
Καλησπέρα σε όλους, μόλις επέστρεψα από το ΑΣΕΠ και ΥΠΕΠΘ όπου και λάβαμε τις πληροφορίες που είπε η linmak88.
Πιο συγκεκριμένα συμπληρώνω ότι η κ. Μήτσιου μας ενημέρωσε ότι οι ειδικότητες 18.01, 18.18 και 18.31 θα ανακοινωθούν μέχρι Παρασκευή και μπορεί να βγουν και άλλες 1-2 ειδικότητες αλλά δεν είναι σίγουρη και δεν μας ανέφερε συγκεκριμένο κωδικό (κάποια ειδικότητα ΠΕ17 ή ΠΕ12 που είχαν κοινά θέματα, αν κατάλαβα καλά). Οι υπόλοιπες αναμένονται μέχρι 20/11, καθώς βρίσκονται στο στάδιο της αναβαθμολόγησης. Ανέφερε ότι προβλήματα στην εύρεση βαθμολογητών είχαν κυρίως στους τουριστικών και φυτικής παραγωγής κλπ.
Σε ερώτηση εάν μπορούν να συντομεύσουν το διάστημα των ενστάσεων για να επισπευθούν οι διορισμοί κλπ., είπε ότι δεν μπορεί βάσει νόμου...
Στη συνέχεια, στη συνομιλία με τον κ.Κουτρουμάνο ενημερωθήκαμε ότι από τη στιγμή που θα βγουν οι οριστικοί πίνακες μπορούν να κάνουν τους διορισμούς σε 2-3 ημέρες. Πιστώσεις για αναπληρωτές υπάρχουν λίγες γενικά, οπότε αν προκύψουν κενά θα καλυφθούνκαι με ωρομίσθιους...
Επίσης τον ρωτήσαμε σχετικά με τον επόμενο διαγωνισμό ΑΣΕΠ και το εάν θα συμπεριληφθούν και οι τεχνικές ειδικότητες.
Μας είπε ότι δεν ξέρουν ακόμα γιατί δεν έχουν μαζέψει τα κενά από συνταξιοδοτήσεις κλπ. αλλά αν πρόκειται για 2 θέσεις σε κάθε ειδικότητα δεν θα μας βάλουν γιατί δεν μπορούν να διενεργήσουν τόσο ακριβό διαγωνισμό για τόσο λίγες θέσεις....μπορεί λοιπόν να βγούν μόνο μερικές ειδικότητες τεχνικών ή και καθόλου. Για περισσότερες πληροφορίες είπε να επικοινωνήσουμε από Γενάρη....σαν να το έχουν καθιερώσει το 4-5 για ΑΣΕΠ στις τεχνικές ειδικότητες....
Α! και είπει ότι δεν προβλέπονται βέβαια μόνιμοι διορισμοί από τον πίνακα χωρίς να έχει προηγηθεί ΑΣΕΠ, οπότε όσοι δεν τα καταφέρουμε φέτος....ίσως και να ταλαιπωρηθούμε 4-5 χρόνια ακόμα και μάλλον θα διεκδικούμε ελάχιστες θέσεις για άλλη μια φορά...

Αποσυνδεδεμένος georgia22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #91 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 01:24:13 μμ »
Καλημέρα! τα αποτελέσματα για τις περισσότερες ειδικότητες έχουν βγει και είμαι στον πίνακα διοριστέων.(Τελευταία).  Ξέρει κανέις να με κατατοπίσει για το τι γίνεται μετά? με τις ενστάσεις? δεν έχει βγει κάποια ανακοίνωση.  θα έρεθι καποιο χαρτί? θα με καλέσουν καπου? θα δηλώσω περιοχές? πότε θα αρχίσω να δουλευω αν δεν στραβώσει κάτι με τις ενστάσεις? έχω αυτές και άλλες τόσες ερωτήσεις! Οποιος ξέρει κατι ας με βοηθήσει γιατί είμαι σε άγνωστα νερά και δεν ξερω τι να σκεφτώ και τι σχέδια να κάνω!

Αποσυνδεδεμένος karavolias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #92 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 01:42:55 μμ »
Καλημέρα! τα αποτελέσματα για τις περισσότερες ειδικότητες έχουν βγει και είμαι στον πίνακα διοριστέων.(Τελευταία).  Ξέρει κανέις να με κατατοπίσει για το τι γίνεται μετά? με τις ενστάσεις? δεν έχει βγει κάποια ανακοίνωση.  θα έρεθι καποιο χαρτί? θα με καλέσουν καπου? θα δηλώσω περιοχές? πότε θα αρχίσω να δουλευω αν δεν στραβώσει κάτι με τις ενστάσεις? έχω αυτές και άλλες τόσες ερωτήσεις! Οποιος ξέρει κατι ας με βοηθήσει γιατί είμαι σε άγνωστα νερά και δεν ξερω τι να σκεφτώ και τι σχέδια να κάνω!
μία εβδομάδα περίπου μετά τις ενστάσεις θα βγουν τα οριστικά αποτελέσματα.μετά το υπουργείο παιδείας θα ανακοινώσει εγκύκλιο για να κάνεις αίτηση διορισμού. μετά από λίγες μέρες ανακοινώνονται τα αποτελέσματα,αν σε πάρουν φέτος ετοιμάζεις τη βαλίτα σου και φεύγεις ειδάλλως περιμένεις του χρόνου ιούλιο-αύγουστο για τη δεύτερη σειρά διορισμών.

Αποσυνδεδεμένος wolfrider

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #93 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 08:05:19 μμ »
Γεια σας!Ειμαι και εγω ενας εκ των διορισθεντων με τους προσωρινους πινακες,και αναρωτιεμαι εαν στην περιπτωση που δεν μας επιλεξουν για την φετνη σχολικη χρονια,ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ η περιοδος Ιουλιου-Αυγουστου που θα μας καλεσουν για την επομενη σχολικη χρονια?Λογω υποχρεωσεων μου ειναι απαραιτητο να φυγω στο εξωτερικο για να εργαστω.Το θεμα ειναι ΤΙ χρονικο περιθωριο θα εχω μπροστα μου για να επιστρεψω Ελλαδα,ωστε να μην χασω τις προθεσμιες ή τελικα ειναι ρισκο να το κανω αυτο και με αποτελεσμα να χασω την θεση μου.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #94 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 09:53:12 μμ »
Γεια σας!Ειμαι και εγω ενας εκ των διορισθεντων με τους προσωρινους πινακες,και αναρωτιεμαι εαν στην περιπτωση που δεν μας επιλεξουν για την φετνη σχολικη χρονια,ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ η περιοδος Ιουλιου-Αυγουστου που θα μας καλεσουν για την επομενη σχολικη χρονια?Λογω υποχρεωσεων μου ειναι απαραιτητο να φυγω στο εξωτερικο για να εργαστω.Το θεμα ειναι ΤΙ χρονικο περιθωριο θα εχω μπροστα μου για να επιστρεψω Ελλαδα,ωστε να μην χασω τις προθεσμιες ή τελικα ειναι ρισκο να το κανω αυτο και με αποτελεσμα να χασω την θεση μου.

Ναι, το διάστημα είναι αυτό. Τέλος Ιουλίου λογικά θα γίνουν οι αιτήσεις και αρχές Αυγούστου το που θα πάει ο καθένας. Το διάστημα των αιτήσεων είναι συνήθως 3-4 ημέρες. Μπορείς να εξουσιοδοτήσεις κάποιο δικό σου να κάνει την αίτηση αντί για σένα
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος georgia22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #95 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 02:16:08 μμ »
wolfrider, νομίζω οτι δεν είναι τίποτα σίγουρο. μπορεί να μας καλέσουν τον Γενάρη ή τον Ιούνιο ή τον Σεπτέμρη! δυστυχώς, δεν μπορούμε να κανονίσουμε τίποτα στη ζωή μας αυτή την περίοδο!!!! Όταν σε καλέσουν  παίρνεις το πρώτο αεροπλάναο και έρχεσαι!

Αποσυνδεδεμένος Christos_crt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #96 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 07:17:10 μμ »
Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν κάποια κριτήρια για να σε καλέσουν φέτος ή την επόμενη χρονιά; Παίζει ρολό η σειρά κατάταξης σε αυτό;

Αποσυνδεδεμένος karavolias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Καθυστέρηση αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ - ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ χωρίς καθηγητές
« Απάντηση #97 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 07:21:04 μμ »
Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν κάποια κριτήρια για να σε καλέσουν φέτος ή την επόμενη χρονιά; Παίζει ρολό η σειρά κατάταξης σε αυτό;
δώσε περισσότερες λεπτομέρειες για το τι σειρά είσαι στον ενιαίο πίνακα διορισμών ή διοριστέος του ασέπ και τι ειδικότητα?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159814
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 374
Σύνολο: 379

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.