*

Αποστολέας Θέμα: guided composition and letter writing  (Αναγνώστηκε 2571 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
guided composition and letter writing
« στις: Αύγουστος 31, 2009, 03:48:09 μμ »
εχει κανει κανεις σας το guided composition and letter writing 3,4 του γριβα?πως σας φανηκε?το παρειγγειλε σημερα η διευθυντρια σπουδων του φροντιστηριου αλλα εγω δεν το εχω δει και μιας και θα το διδαξω εγω με εχει πιασει ενα αγχος.πριν απο 3 χρονια ειχε παραγγειλει ενα αθλιο βιβλιο για σκιλς και ετρεχα και δεν εφτανα για εξτρα υλικο και τα ακουγα και απο πανω οτι χαλαω πολυ χαρτι και μελανι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: guided composition and letter writing
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:40:02 »

Αποσυνδεδεμένος lne06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: guided composition and letter writing
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 31, 2009, 03:58:55 μμ »
Αχ το θυμάμαι αυτό το βιβλίο! -το είχα κανει ως μαθήτρια :)
Δεν το έχω δουλέψει αλλά γενικά θεωρείται κλασσική και σταθερή αξία από πολλούς. Έχει πολύ καλές ιδέες.

Αποσυνδεδεμένος drew

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: guided composition and letter writing
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 31, 2009, 05:00:01 μμ »
Eίναι πάρα πολύ καλά βιβλία, αν και παλιά. Είναι σταθερή αξία!!!! Να φανταστείς είναι σαν τα βοηθήματα έκθεσης του λυκείου. Είναι πολύ καλά, αλλά θα χρειαστείς πρ'οσθετο υλικό για την δομή των εκθέσεων περισσότερο...

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: guided composition and letter writing
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 31, 2009, 10:26:21 μμ »
ευχαριστω,ηρεμησα.συνηθως τα διαλεγουμε παρεα.τι την επιασε και τα παρηγγειλε μονη της δεν ξερω.παντως οταν μου το ειπε μο εμεινα.λεω ωχ αμαν παλι τα παλια καλα θαχουμε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: guided composition and letter writing
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:40:02 »

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: guided composition and letter writing
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 06:58:31 μμ »
ηρθε σημερα το βιβλιο και απογοητευτηκα πολυ.πρωτη φορα μου τυχαινει τετοιο βιβλιο .εχει μονο sample composition/letter and useful phrases-ideas.that's all.στα πρωτα μαθηματα θα πουμε για τη δομη της εκθεσης, της παραγραφου ,σε ποιον απευθυνεται το γραμμα πχ, πως ανοιγουμε και κλεινουμε ενα γραμμα κτλ.πραγματα που τα εχουμε πει ενα εκατομμυριο φορες στις προηγουμενες ταξεις.μετα τι να τους κανω?ειναι 6 παιδια στο τμημα και ολοι αριστοι μαθητες.πως να καλυψω 1 ωρα χωρις να βαριουνται κανοντας τα ιδια και τα ιδια.αντε θα κανουμε και λιγα προφορικα αλλα και παλι η ωρα δεν μου βγαινει.εδω στις προηγουμενες ταξεις που το βιβλιο ειχε sample letter/essay , plan, exercises such as match openings with closings,  formal - informal piece of writing, linking words/phrases etc, write a short paragraph etc  και τελειωναμε ενα κεφαλαιο τη φορα.
οποιος εχει καποια ιδεα ως προς το πως να κινηθω ευπροδεκτη.παντως εγω δεν θα επελεγα να διδαξω ενα τετοιο βιβλιο εκθεσης αλλα θα το χρησιμοποιουσα σαν βοηθημα για να παρω ιδεες για εκθεση.  ( και η διευθυντρια οταν το ειδε ξυνησε τα μουτρα αλλα ηθελε να μου κανει την εξυπνη και το παρειγγειλε χωρις να με ρωτησει.ας μπει να το διδαξει αυτη)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162168
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 780
Σύνολο: 793

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.158 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.