*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ02-Εκκαθαρισμένοι πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων μετά τις προσλήψεις  (Αναγνώστηκε 248087 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vasiliki1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ποτε θα αρχισουν να καλουν κεντρικη μακεδονια για ωρομισθιους?

Την ίδια απορία έχω και γω..η πρωτοβάθμια κάλεσε ήδη τα άτομα ξένων φιλολογιών αλλά δεν μπορεί να κάνει κανονική πρόσληψη γιατί περιμένει επίσημο χαρτἰ που να λέει οτι δεν αναστέλλονται οι πρσλήψεις λόγω εκλογών..
Μια απορία ακόμη..πως γίνεται άτομο του πίνακα φιλολόγων να βρίσκεται πολύυυυυ μπροστά με μηδέν μόρια στους τελευταίους δύο διαγωνισμούς ΑΣΕΠ και σχεδόν 30 μόρια προύπηρεσίας και μόνο τα 8+ από την περσινή χρονιά;(δεν είναι ειδική κατηγορία και όλα τα μόρια είναι από προϋπηρεσία και είναι πολλά για να προήλθαν από πρόσθετη μόνο)
Γνωρίζει κάποιος πώς μπορεἰ να ελεγχθεί το που προσλήφθηκαν κάποια άτομα για τα μόρια των οποίων υπάρχουν αμφιβολίες;
Θεωρώ ότι αυτό που γίνεται εις βάρος όλων των συναδέλφων σε πολλές περιπτώσεις πρέπει να διώκεται..μεμονωμένα ἠ μαζικά..!!
Υ.Γ. Συγνώμη που κατέθεσα αυτές τις σκέψεις κάτω από τον συγκεκριμένο τίτλο, αλλά η αφορμή δώθηκε από τους εκκαθαρισμένους πίνακες και θεώρησα ότι κάποιος από τους συναδέλφους που έκαναν τόσο κόπο για τη δημιουργία των πινάκων των ωρομισθίων θα μπορούσε ίσως να ξέρει κάτι περισσότερο απο μένα για το που μπορεί να βρει κάποιος στοιχεία για τις περιοχές προτίμησης και επιλογής των ωρομισθίων...  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Vasiliki1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τώρα κυκλοφορεί ότι από σήμερα θα αρχίσουν να καλούν αναπληρωτές άρα έφτασε και η σειρά των ωρομισθίων...καλή μας επιτυχια..

Αποσυνδεδεμένος kalipso23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
ποτε ρε παιδια?κατι μο ειπαν ωρομισθιους μετα απο ενα μηνα..τι γινεται?

Αποσυνδεδεμένος cycle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εμενα παντως προπερσι που με καλεσαν ωρομισθια στο πρωινο προγραμμα , με καλεσαν αρχες Νοεμβρη. Με τους ωρομισθιους ξενων γλωσσων ξεκινουν οι ωρομισθιες πιο νωρις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Μετά και τις προσλήψεις, που θα αφορούν στη β' φάση, θα ακολουθήσει λογικά και η κλήση ωρομισθίων.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μόλις ήρθα από τη β/θμια. Δρομολογούνται οι προσλήψεις αναπληρωτών της β' φάσης, θα βγουν λέει μέσα στις επόμενες μέρες. Αυτά είναι τα καλά νέα για τους αναπληρωτές που άλλωστε είναι ηδη γνωστά.
 Το κακό νέο αφορά στους ωρομίσθιους (εκεί που είμαι εγώ). Δεν πρόκειται να καλέσουν ωρομίσθιους νωρίτερα από τέλη Οκτώβρη, το πιο πιθανό δε είναι να καλέσουν αρχές Νοέμβρη! Σκατά δηλαδή, πάνω απο ένας μήνας αναμονή! Επίσης αυτό σημαίνει ότι πρέπει να κυνηγήσουμε -οι ωρομίσθιοι- και την ΠΔΣ που είναι πιθανό να ξεκινήσει νωρίτερα. Διπλά σκατά, άντε πάλι παρακάλια.... δεν είναι ζωή αυτό το πράγμα... είναι κατάντια... :( :( :(
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Μόλις ήρθα από τη β/θμια. Δρομολογούνται οι προσλήψεις αναπληρωτών της β' φάσης, θα βγουν λέει μέσα στις επόμενες μέρες. Αυτά είναι τα καλά νέα για τους αναπληρωτές που άλλωστε είναι ηδη γνωστά.
 Το κακό νέο αφορά στους ωρομίσθιους (εκεί που είμαι εγώ). Δεν πρόκειται να καλέσουν ωρομίσθιους νωρίτερα από τέλη Οκτώβρη, το πιο πιθανό δε είναι να καλέσουν αρχές Νοέμβρη! Σκατά δηλαδή, πάνω απο ένας μήνας αναμονή! Επίσης αυτό σημαίνει ότι πρέπει να κυνηγήσουμε -οι ωρομίσθιοι- και την ΠΔΣ που είναι πιθανό να ξεκινήσει νωρίτερα. Διπλά σκατά, άντε πάλι παρακάλια.... δεν είναι ζωή αυτό το πράγμα... είναι κατάντια... :( :( :(


Καλά Olgalia, μην παίρνεις και τοις μετρητοις ότι σου είπαν στη δ/θμια. Ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του. Εδώ είπαν σε γνωστή μου με 25 μόρια ότι δεν είναι και βέβαιο πως θα κληθεί αναπληρώτρια εφέτος, και γενικά, απ' ότι έχω καταλάβει, δεν ξέρουν τι τους γίνεται... Το μόνο βέβαιο είναι ότι εμείς γνωρίζουμε πολύ περισσότερα από αυτούς.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μακάρι μάριον, μακάρι, έχω απογοητευτεί πάρα πολύ, δεν περίμενα τέτοιο χάλι φέτος, η βάση αναπλήρωσης αυτή τη στιγμή είναι 29 μόρια, αν είναι δυνατόν... πόσο θα πάει η ωρομισθία;
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
μην απογοητευεσαι!
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Μακάρι μάριον, μακάρι, έχω απογοητευτεί πάρα πολύ, δεν περίμενα τέτοιο χάλι φέτος, η βάση αναπλήρωσης αυτή τη στιγμή είναι 29 μόρια, αν είναι δυνατόν... πόσο θα πάει η ωρομισθία;

Πιστεύω μετά τη β φάση η βάση θα έχει πέσει αισθητά, απλά και μόνο γιατί πολλά άτομα με πολλά μόρια είχαν συγκεντρωθεί στην κορυφή. Οπότε μη θεωρείς ενδεικτική τη βάση της α φάσης.

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Μακάρι μάριον, μακάρι, έχω απογοητευτεί πάρα πολύ, δεν περίμενα τέτοιο χάλι φέτος, η βάση αναπλήρωσης αυτή τη στιγμή είναι 29 μόρια, αν είναι δυνατόν... πόσο θα πάει η ωρομισθία;

Πιστεύω μετά τη β φάση η βάση θα έχει πέσει αισθητά, απλά και μόνο γιατί πολλά άτομα με πολλά μόρια είχαν συγκεντρωθεί στην κορυφή. Οπότε μη θεωρείς ενδεικτική τη βάση της α φάσης.

Συμφωνώ με τον Στράτο.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
εγω παντως που εχω βλεψεις για ωρομισθια εχω απογοητευτει με την συσσωρευση τοσων ατομων στην περιφερεια μου...χαλια... :'(

Αποσυνδεδεμένος momo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • γηράσκω αεί διδασκόμενη..
    • Προφίλ
..κι εγω το ιδιο ζορι τραβαω στην πολυπόθητη (αμαν πια και σιγα καλέ) κι ακριβοθώρητη περιφέρεια ηπειρου που τους παιρνουν με το σταγονόμετρο... μπορει να μου πει κανεις γιατι τόσος πανικός από φιλολογους σ'αυτη την περιφέρεια;;;;
Θεέ μου, δώσε μου εγκράτεια και υπομονή... ΤΩΡΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος vici

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Κατ΄αρχάς πολλά-πολλά ευχαριστώ σε όποιον είχε την υπομονή και τη διάθεση να κάνει την εκκαθάριση.

Στους εκκαθαρισμένους πίνακες ωρομισθίων Αττικής είμαι περίπου στο 330.

Φτάνει ως εκεί ο αριθμός ή τζάμπα περιμένω;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159787
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 504

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.