*

Αποστολέας Θέμα: Πρωινή Ωρομισθία και ΠΔΣ  (Αναγνώστηκε 3414 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πρωινή Ωρομισθία και ΠΔΣ
« στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 05:58:27 μμ »
Βγήκε η εγκύκλιος για την ΠΔΣ και φυσικά τι είχες Γιάννη τι 'χα πάντα, δεν παίρνουν από τους πίνακες!  >:(
Θέλω τη γνώμη σας γιατί βρίσκομαι σε σύγχιση. Έχω αρκετά μόρια ώστε να με καλέσουν σίγουρα σε πρωινή ωρομισθία, αλλά φυσικά δεν μπορώ να υπολογίσω το πότε ειδικά τώρα μετά την ανακοίνωση των εκλογών. Να κάνω αίτηση και για την ΠΔΣ καλού -κακού;
Θα μου πείτε μια αίτηση είναι κάνε την. Αλλά ως γνωστόν η ΠΔΣ δεν είναι μόνο αίτηση, έχει κι άλλα από πίσω..... άντε να παίρνω πάλι σβάρνα όλους τους γνωστούς, να παρακαλάω ξανά μανά διευθυντές και προϊσταμένους, να μου λένε μ@λ@κίες κι εγώ να τσαντίζομαι και να τσακώνομαι κτλ κτλ.... καταλαβαίνετε... :-\
Τι να κάνω; να ξαναμπώ πάλι στην ίδια διαδικασία ελπίζοντας ότι αυτή η χρονιά είναι η τελευταία;(το ίδιο έλεγα στον εαυτό μου και πέρυσι) ή να τους γράψω και να περιμένω την κλήση από την πρωινή ωρομισθία; Αλλά αν αργήσει; Εσείς τι με συμβουλεύετε; Φαντάζομαι ότι κι άλλοι θα είναι στην ίδια θέση με μένα.
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρωινή Ωρομισθία και ΠΔΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:37:03 »

Αποσυνδεδεμένος koleygr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
Απ: Πρωινή Ωρομισθία και ΠΔΣ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 06:11:04 μμ »
Εγώ είμαι σε χειρότερη θέση... με τα περσυνά δεδομένα θα ήμουν στη θέση 40 στην Κρήτη -με τα μόρια που μάζεψα από ΑΣΕΠ- και θα έλπιζα να με καλέσουν ωρομίσθιο έστω από τους τελευταίους...
Τελικά βρέθηκα στη θέση 72 οπότε δεν έχω πιά ελπίδες... Θα προσπαθήσω για ΠΔΣ κρατώντας όση αξιοπρέπεια μου μένει (Δε θα γλύψω κανέναν αλλά θα κάνω αιτήσεις... και μόνο να βρώ τους λυκειάρχες όμως και να τους ζητήσω αυτό που θα έπρεπε να μου δώσουν από μόνοι τους το θεωρώ υποβιβασμό της αξιοπρέπειάς μου)
Θα σου έλεγα να προσπαθήσεις και για ΠΔΣ γιατι η ωρομισθία μπορεί και να καθυστερήσει πολύ έτσι όπως το λές...
Καλή τύχη..
ΥΓ: Αν και βλέπω πως σχεδον όλοι έχουν πάψει να ελπίζουν σε αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ... ελπίζω ακόμα!
Δεν ξέρω... ή πολύ ρομαντικός είμαι ή πολύ μ@@@κας ???

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Πρωινή Ωρομισθία και ΠΔΣ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 10:17:31 μμ »
Για να καταλάβω, επειδή δεν είχα κάνει ποτέ ούτε καν αίτηση για ΠΔΣ, πρέπει να παρακαλάς και διευθυντές σχολείων μετά για να σε πάρουν;;;; Πως δηλαδή πάει το σύστημα στο ΠΔΣ;
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος stavrosdaska

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Πρωινή Ωρομισθία και ΠΔΣ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 11:30:33 μμ »
μιας και μιλάτε για ΠΔΣ και ωρομισθίους μήπως ξέρετε αν συνδέονται αυτά μεταξύ τους? δηλ. αν κάποιος πάει στην ΠΔΣ μπορεί να το βλέπουν ότι έχει ώρες και να μην τον καλέσουν για ωρομίσθιο?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρωινή Ωρομισθία και ΠΔΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:37:03 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρωινή Ωρομισθία και ΠΔΣ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 11:37:07 μμ »

Όχι, δεν ισχύει αυτό! Το αντίστροφο μπορεί να γίνει.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος thes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Πρωινή Ωρομισθία και ΠΔΣ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 11:50:34 μμ »
Αν σε έχουν πάρει ΠΔΣ και μετά σε καλέσουν ωρ-σθιο και δε σε βολεύουν οι ώρες, μπορείς να ''φύγεις''από ΠΔΣ για να πας ωρ-σθιος;

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρωινή Ωρομισθία και ΠΔΣ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 11:54:54 μμ »

Ναι, μπορείς.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος patoulitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρωινή Ωρομισθία και ΠΔΣ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 01:00:09 πμ »
Αγαπητέ koleygr , την προηγούμενη χρονιά νομίζω ότι στην περιφέρεια Κρήτης κάλεσαν μέχρι το νούμερο 85 άρα έστω και αργά μπορεί να έχεις πιθανότητες να σε καλέσουν....υπομονή.....μήπως όμως είσαι σε άλλο νούμερο γιατί η κοπέλα στο 72 από ότι βλέπω δεν πρέπει να έχει πρόβλημα στις ώρες μιας που με πρόσφατο σχετικά πτυχίο πιάνει κάθε φορά γύρω στα 3 μόρια (πιθανολογώ 10 ώρες ΠΔΣ)...

Αποσυνδεδεμένος patoulitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρωινή Ωρομισθία και ΠΔΣ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 01:23:14 πμ »
....αλλά μάλλον έκανα λάθος εγώ...συγνώμη :(

Αποσυνδεδεμένος thes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Πρωινή Ωρομισθία και ΠΔΣ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 01:24:52 πμ »
και όσα μόρια έχεις μαζέψει ισχύουν κανονικά;

Αποσυνδεδεμένος El_Pikpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • ■Δόξα και τιμή σε αυτούς που χάθηκαν χωρίς ίχνη...
    • Προφίλ
Απ: Πρωινή Ωρομισθία και ΠΔΣ
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 01:47:46 πμ »

 αν κάποιος πάει στην ΠΔΣ μπορεί να το βλέπουν ότι έχει ώρες


Όχι, μπορεί όμως να το βλέπουν οτι έχει μέσον...
Nulla in mundo pax sincera... 

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Πρωινή Ωρομισθία και ΠΔΣ
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 07:36:52 πμ »
olgalia νομίζω ότι πρέπει να μπεις και πάλι στη διαδικασία της πδσ για το δικό σου καλό. Πέρα από το γεγονός ότι μπορεί να καθυστερήσει η ωρομισθία, σκέψου πως ακόμα και όταν έρθει δεν είναι σίγουρο ότι θα έχεις 11 ώρες. Μπορείς λοιπόν κρατώντας και την πδσ σου,όταν σε καλέσουν ωρομίσθια, να συγκεντρώσεις περισσότερα υπερπολύτιμα μοριάκια. Σκέψου ότι υπάρχουν άτομα που για 0,κάτι χάνουν το 24μηνο και πηγαίνουν γι' αυτό την επόμενη χρονιά.  Και σου μιλώ για 24μηνο επειδή φαίνεται ότι την επιτυχία στον ασεπ την έχεις. Στο κάτω κάτω είσαι από αυτούς που την δικαιούνται την πρόσθετη...

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Πρωινή Ωρομισθία και ΠΔΣ
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 08:00:58 πμ »
olgalia νομίζω ότι πρέπει να μπεις και πάλι στη διαδικασία της πδσ για το δικό σου καλό. Πέρα από το γεγονός ότι μπορεί να καθυστερήσει η ωρομισθία, σκέψου πως ακόμα και όταν έρθει δεν είναι σίγουρο ότι θα έχεις 11 ώρες. Μπορείς λοιπόν κρατώντας και την πδσ σου,όταν σε καλέσουν ωρομίσθια, να συγκεντρώσεις περισσότερα υπερπολύτιμα μοριάκια. Σκέψου ότι υπάρχουν άτομα που για 0,κάτι χάνουν το 24μηνο και πηγαίνουν γι' αυτό την επόμενη χρονιά.  Και σου μιλώ για 24μηνο επειδή φαίνεται ότι την επιτυχία στον ασεπ την έχεις. Στο κάτω κάτω είσαι από αυτούς που την δικαιούνται την πρόσθετη...
Σίγουρα δεν σε εμποδίζει κανείς να έχεις και πρωϊνή ωρομισθία και ώρες στην ΠΔΣ. Όμως πρέπει να ξέρεις ότι το σύστημα που περνά την προϋπηρεσία στο τέλος του χρόνου σου κόβει όλες τις ώρες πάνω από το 11ωρο την εβδομάδα, ασχέτως εάν έχεις δουλέψει 22 ώρες την εβδομάδα, εσύ θα πάρεις μόρια για 11 ώρες. Τα χρήματά σου θα τα πάρεις διότι απ' όσο ξέρω, νομικά, ως μερικώς απασχολούμενη μπορείς να δουλεύεις και αλλού. Όμως είναι και το άλλο, συνειδησιακά εσύ θα ήθελες να έχεις τόσες ώρες από τη στιγμή που μόρια δεν παίρνεις και να στερήσεις την ελπίδα από κάποιον άλλο;;;; Πάνω απ' όλα παιδιά ας είμαστε άνθρωποι, δεν υπάρχει μονο ο εαυτούλης μας :-* :-* :-*

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Πρωινή Ωρομισθία και ΠΔΣ
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 08:19:36 πμ »
Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να έχει 6 ώρες ωρομίσθια και 5,λέμε τώρα, πρόσθετη; Όπως δηλαδή συναδελφός μου φυσικός την περασμένη χρονιά η οποία παρεπιπτόντως  διορίστηκε φέτος;;;Αυτό το ενδεχόμενο μας επιτρέπει να δικαιούμαστε τον τίτλο του ανθρώπου;;; και σου μιλάει ένα άτομο που διορίστηκε χωρίς καμιά ώρα πρόσθετης....και απευθύνθηκε σε άτομο,μάλλον με επιτυχία στον ασεπ....Καλό είναι λοιπόν να μη γενικεύουμε  λέγοντας ότι αν κάποιος αποδεχτεί και τα δύο για να συμπληρώσει 11ωρο....ΔΕΝ είναι άνθρωπος....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 572
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 534
Σύνολο: 546

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.